To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   14 listopada – ważny wernisaż w Muzeum    -   10/11/2011
Pamięci Jacka Wróbla
14 listopada o godz. 18.00 w Galerii Piwnica Muzeum Okręgowego w Tarnowie odbędzie się kolejny wernisaż. Tym razem będzie to wystawa pośmiertna „In memoriam” poświęcona twórczości niedawno zmarłego (21 kwietnia br.), tarnowskiego artysty Jacka Wróbla.

Ogloszenie
>

Urodził się 21 VIII 1960 roku w Tarnowie. W roku 1979 ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, a następnie w 1982 Państwowe Zawodowe Studium Plastyczne Konserwacji Dzieł Sztuki w Tarnowie. Swoje życie zawodowe związał z dwoma instytucjami tarnowskimi: nieistniejącą już dzisiaj dekoratornią przy PSS Społem i Muzeum Okręgowym, gdzie pracował w latach 1984 – 2003. W 1988 roku na podstawie prac jednogłośnie został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. W tym samym roku związał się z tarnowską Grupą TA (Tarnowscy Artyści). Uczestniczył we wszystkich wystawach zbiorowych Grupy prezentowanych w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Tarnowskiej.
W prawie 30 - letnim okresie działalności artystycznej zorganizował 14 wystaw indywidualnych, oraz uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: w Kasteel van Schoten (Belgia – 1995 i 2001 r.). Co roku brał udział w Salonach Jesiennych odbywających się w Galerii Miejskiej BWA w Tarnowie. Za swoją twórczość otrzymał nagrodę Fundacji Kultury im. I. Paderewskiego w Chicago. W latach 2002 i 2004 został nominowany do Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie twórczości artystycznej. W roku 2011 pośmiertnie otrzymał Nagrodę Honorową Miasta Tarnowa.
Zajmował się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, grafiką, reklamą, projektowaniem, oraz konserwacją dzieł sztuki. Najważniejsze dla niego było malarstwo w którym pokazywał nam swój świat pełen nostalgii, symbolu, oparty na ludzkich, często tragicznych przeżyciach. Treść jego obrazów zmusza do refleksji, zastanowienia się nad faktem przemijania. Malarstwo było dla niego ciągłą walką z samym sobą i własnymi słabościami. Inspiracją do obrazów najczęściej była muzyka, poezja, literatura, czasami jakiś film, rozmowa, sen, czyjeś zwierzenia…

”…Jacek Wróbel jest malarzem wizji. Spotkanie z jego malarstwem otwiera w odbiorcy wymiar niecodzienny, rodem z krańców realnej rzeczywistości. W gorących i chłodnych przestrzeniach zjawiskowych fantasmagorii Wróbla pojawiają się postacie, fragmenty miast, świątyń, jezior, głębin morskich i kosmicznych bezkresów – ba, nawet wyłaniająca się z mgieł i oparów lokomotywa zdaje się nie należeć do naszego świata. Wszystko w obrazach Wróbla rozgrywa się w niesamowicie rozświetlonych sferach, a rozświetlenie to nasycane jest czerwieniami, oranżami i żółciami kontrastującymi z brunatnymi połaciami ciężkiego mroku, czasami nocy owianej mistyczną lub surrealistyczną grozą” - pisał prof. Stanisław Tabisz.

Cykl wystaw Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej organizowany jest w ramach współpracy Muzeum i Związku Polskich Artystów Plastyków, Oddział w Tarnowie.
Wystawa będzie czynna do11 listopada 2011 roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(11-11-2011) PD :
Do kiedy będzie czynna wystawa?, czyżby wcześniej bedzie zamknięta niż bedzie wernisaż?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2011) baryton :
Bardzo dobrze, że zorganizowano taką wystawę. Znałem Jacka, obok malarstwa bardzo interesował się też sportem żużlowym. Szkoda, że tak wcześnie odszedł...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2012) walt :
Niedługo minie rok...Jacusiu, bądź szczęśliwy tam, gdzie jesteś...(*)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl