To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Interwencje posła M. Wojtkiewicza    -   02/7/2011
W sprawie dzików i „Szczucinki”
W ostatnim czasie do naszej redakcji dotarły informacje o dwóch interwencjach posła Michała Wojtkiewicza. Jedna z nich dotyczy poruszanej już przez posłów sprawy planowanej przez PKP likwidacji „Szczucinki”. Druga dotyczy możliwości ewentualnego skrócenia okresu ochronnego na dziki, wyrządzające corocznie znaczne szkody w powiecie tarnowskim.

Ogloszenie

Przypomnijmy, że w sprawie likwidacji linii kolejowej 115 Tarnów – Szczucin poseł 27 maja kierował już zapytanie poselskie do Ministra Infrastruktury, pisząc m.in. „W poprzedniej kadencji było projektowane i rozważane połączenie Tarnów – Busko Zdrój przez linię nr 115 jako alternatywa skrócenia połączenia towarowego z północy na południe. Projekt został poparty analizą opłacalności budowy tego połączenia. Likwidacja linii 115 uniemożliwi powrócenie do tych planów.”. Poseł odpowiedzialnością za tę decyzję obarczył polityków PO.
Natomiast kilka dni temu M. Wojtkiewicz w sprawie „Szczucinki” apelował w Krakowie, na spotkaniu władz samorządowych z Zarządem PKP Linie Kolejowe, wspierając interwencję starostów.

W ostatnim czasie poseł skierował również zapytanie poselskie do Ministra Środowiska w sprawie skrócenia czasu ochronnego na dziki w powiecie tarnowskim. ”Z roku na rok w powiecie tarnowskim nasila się problem szkód wyrządzanych przez dziki. Zwierzęta nie tylko doszczętnie niszczą pola uprawne, ale także zagrażają bezpieczeństwu ludzi. (...)” - czytamy w zapytaniu, w którym M. Wojtkiewicz pyta, czy „istnieje możliwość skrócenia czasu ochronnego na dziki w powiecie tarnowskim z uwagi na to, że zwierzęta te stały się szkodnikami zagrażającymi przestrzeni publicznej?” oraz czy „Ministerstwo Środowiska przewiduje wprowadzenie zmian w Prawie łowieckim w zakresie szkód rolnych spowodowanych przez dzikie zwierzęta z uwagi na to, że myśliwi nie są w stanie spełnić licznych roszczeń o odszkodowania?”.
Poseł Michał Wojtkiewicz skierował także pismo w powyższej sprawie do Starosty Tarnowskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 18)Dodaj komentarz
(02-07-2011) mysliwy :
W sprawie zików: to nie problem skórcenia czasu ochronnego.Tego sie nie da zrobic.Bo co to jest czas ochnronny?To czas, kiedy samica(locha) wodzi młode.Wteddy panuje okfres ochronny- nie wolno do niej strzelac, bo młode zo0stana osieroc0one i padna z głodu.Tego czasu ochronnego skrócic sie nie da, nie zrobi tego zadne rzad ani minister- bo kto jest władny kierowac natura i namówic loche, żeby pryzspieszyła wychowywnaie młodych? Problpem w cyzm innym: mysliwi nie wykonali tzw. planu odstżałów. Z rozmaitych powodów.Na pryzkłąd z powpodu...enistwa.{o p[rostu: nie chciało im sie. No to mamy problem: dziki rozmnozyły sie nadmiernie, teraz jest ich za duzo,sxa głodne,las nie jest w stanmie ich wyzyhwic, wyłaża na chłopskie poletka. \Zwyle jest tak, ze plan odstrtzału przewiduje odstrzelenie ok. 30 procent populacji.Jeżeli się tego nie wykona,bedziemy mieli to co mamy.A smiesznie niskie wypłaty za szkody to wina p[rawa,nie muysliwych.Tu trzeba prawo zmienic, a nie nsmawiać ministra do ingerencji w prawa natury.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2011) eradycator :
np . jednym z "rozmaitych powodów " dla których myśliwi nie strzelają do dzików jest to , że wolą strzelać do bażantów . Właśnie niedawno Rada Powiatu Tarnowskiego przyznała tym szkodnikom środki finansowe na zakup bażancich kurczaczków. Brawo dla posła Michała że przynajmniej on jest przytomny . ( w radzie powiatu jest co najmniej 3 myśliwych i to oni zbałamucili zdezorientowanych radnych)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2011) wojtek :
No coż kampania zaczęla się na dobre, poseł Wojtkiewicz zamierza infomować o każdej swojej interwencji poselskiej, a jak sparwdziłem, nawet wśród malopolskich posłów pod względem ich ilości jest na szarym końcu, Najgorzej, jak ktoś kto cztery lata nic nie robił, nagle próbuje nas przekonać, że jest bardzo pracowity,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2011) polujący :
Do eradycatora: Nie masz pojęcia o czym piszesz. Bażant jest pożytecznym ptakiem zwłaszcza w rolnictwie. Dlatego też powiat dba o jego odbudowę po ostatnich powodziach itd itp. Nie ma co więcej pisać, bo Ty i tak wiesz wszystko najlepiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2011) eradycator :
do "polujący " -- a jakie Ty masz pojecie ? - jak nie macie PIENIĘDZY na ODSZKODOWANIA dla rolników to po co dzierżawicie tereny łowieckie od nadleśnictwa ????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2011) Wzorek z Poręby Radlnej :
Czy pan Paweł Augustyn jest zorientowany w temacie dzików ? Koła łowieckie nagminnie uchylają się w zakresie odszkodowań za zniszczenia powodowane przez dziki w uprawach rolnych . I to jest chore . Myśliwi to koteria , zakorzeniona jeszcze w komunistycznych układach i w mentalności Towarzysza Szmaciaka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2011) polujący :
do erekcjokatora. A nie mówiłem , że wiesz wszystko najlepiej ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2011) PO :
Paweł Augustyn nie jest w niczym zorientowany. To typowy karierowicz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2011) partyka :
w ubiegłą sobotę na " Pańskich polach " w Łękawicy stado dzików zagryzło psa przywiązanego tam w celu upilnowania plantacji ziemniaków , z której oczywiście prawie nic nie zostało . Przykry widok. Smutne jest to , że nasi radni nie interesują się problemami mieszkańców , tak łatwo ulegając naciskom postkomunistycznych koterii i towarzystw wzajemnej adoracji , pasożytujących na koszt podatnika .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2011) wyborca :
Wojtkiewicz to jedyny poseł z Tarnowskiego, który potrafi się z sensem wypowiedzieć w sprawach naszego regionu, reszta zwłaszcza tych z PiS-u to już kompletne dno

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2011) myśliwy :
Po pierwsze primo tereny łowieckie nie są dzierżawione od nadleśnictwa,tylko od państwa.Po drugie primo,odszkodowania za tzw. szkody dzicze określa ustawa,a nie myśliwi.Ustawa jest do dupy, i trzdeba ją zmienić na l,epsza- to trzecie peimo.A czwarte primo?Po czwarte dziki nie mogły zagryżć psa.Zagryzienie psa,nawet w Łekawicy,nie miueści się w dzicyzch obyczajach.To po piąte primo. Po szóste primo: Paweł Augustyn jest wart pposelskiego fotela bardziej niz kotkolwiek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2011) eradycator :
nie dezinformuj , bo jest tak jak pisałem - - tereny łowieckie dzierżawicie od nadleśnictw . Szkody wyrządzane przez zwierzynę na terenach którymi włada nadleśnictwo pokrywa nadleśnictwo i oni wypłacają odszkodowania ( przynajmniej niektórym ) . Przy obecnych uregulowaniach prawnych jesteście po prostu PASOŻYTNICZĄ GRUPĄ INTERESU i nie macie niczego na swoje usprawiedliwienie , każdy rolnik który zgłosił się do was po odszkodowanie może to potwierdzić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2011) dodo :
Wystrzelać szkodniki! Wojtkiewicz ma rację!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2011) Renata :
Choć nie jestem zwolenniczką PiS, to w tej sprawie z Panem Posłem w pełni się zgadzam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2011) myślący :
Żadnego strzelania nie będzie. Lobby mysliwskie w Radzie Powiatu na to nie pozwoli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2011) sokół :
"SZCZUCINKA" - skoro tory są bezużyteczne a chodzi fama że niebawem mają być rozebrane - to godna uwagi jest propozycja by w miejsce torów zbudować "MIĘDZYGMMINNĄ ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ" Koszt powinien być niewielki gdyż wykorzystana by była doskonała podbudowa z tłucznia. Pozdrawiam i polecam pomysł tarnowskim decydentom niezależnie od orientacji politycznej....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2011) mysliwyu :
Z głupim głupkiem trudno polemoziwać.Ustawa o prawie łowieckim stanowi,m że tyereny dzierżazwione są od panstwa,nie od nadleśnictwa.Nawiasem mówiąc,nadleśnictwo podlega państwu...A dziki dlatego wyrządzają szkody, bo myśliwi nie zrealizowali tzw. planu odstrzałów. I tyle

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2011) eradycator :
hahah - tyle i aż tyle -- dodać trzeba jeszcze że z dziwnych przyczyn Nadleśniczy nie wyciąga konsekwencji wobec kół łowieckich za zachwianie równowagi płciowej populacji saren i jeleni i dzików na naszym terenie - może nie wszyscy inTarnauci wiedzą , ale jedną z głównych przyczyn patologicznej sytuacji w naszych okolicznych lasach jest odstrzał samców . Przekłada się to na ogromne szkody nie tylko w uprawach rolnych ale i w samych lasach - każdy leśnik potwierdzi. Kolejna sprawa to całkowite załamanie się populacji zajęcy , trzeba będzie kilkunastu lat dla jej odbudowy . Zające zostały wyłapane przez lisy , które od jakiegoś czasu futrowane są szczepionkami na wściekliznę . To nic że i tak większość z nich jest nosicielami i kontakt z nimi jest równie niebezpieczny jak z chorym lisem , nie zdychają a zjeść potrzebują. WAŻNE aby zarobiło lobby handlujące szczepionkami na wściekliznę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl