To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  W magistracie powstaje 5 nowych centrów, które zastąpią wydziały. Ogłoszono 10 konkursów dyrektorskich (film)    -   25/6/2011
Reorganizacja magistratu
-Od 1 lipca br. Urząd Miasta Tarnowa będzie nowoczesny i jeszcze bardziej efektywny - mówi prezydent Ryszard Ścigała. Tego dnia wchodzą w życie zmiany organizacyjne w magistracie, które są wynikiem opracowań naukowych, przede wszystkim Instytutu Organizacji i Zarządzania INORG i wielu konsultacji z fachowcami z zakresu zarządzania. Utworzonych zostanie pięć Centrów: Centrum Rozwoju Miasta, Centrum Usług Ogólnomiejskich, Centrum Obsługi Mieszkańca, Centrum Spraw Społecznych i Centrum Obsługi Urzędu, które przejmą kompetencje większości dotychczasowych wydziałów z poszczególnych obszarów tematycznych. -Celem reorganizacji jest poprawa efektywności i działalności tarnowskiego magistratu oraz wprowadzenie nowoczesnych, biznesowych metod do administracji – deklaruje prezydent Tarnowa.

Ogloszenie
>

Zobacz i posłuchaj, co na temat szczegółów zaplanowanej reorganizacji mówił prezydent Ryszard Ścigała na niedawnej konferencji prasowej:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerJednym ze skutków zmian ma być m.in. zmniejszenie liczby stanowisk kierowniczych, a zarazem zwiększenie kompetencji kadry zarządzającej, wyłonionej głównie w drodze konkursów (ogłoszono ich obecnie 10). Jak deklaruje szef tarnowskiego samorządu, wskutek przygotowywanych zmian mieszkańcy Tarnowa będą mogli liczyć na jeszcze łatwiejsze i szybsze załatwienie spraw. Magistrat ma być nowoczesną, sprawnie zarządzaną instytucją.

Centrum Rozwoju Miasta ma koncentrować się na planowaniu rozwoju miasta, opracowywaniu strategii i planów operacyjnych dla Tarnowa, zdobywaniu zewnętrznych środków i realizacji miejskich inwestycji. Centrum Usług Ogólnomiejskich zajmie się utrzymaniem infrastruktury, komunikacją, drogami oraz estetyką, merytorycznym nadzorem nad spółkami i reagowaniem na bieżące potrzeby. Z punktu widzenia tarnowian natomiast najważniejsze będzie Centrum Obsługi Mieszkańca. Będzie ono przyjmować klientów i załatwiać wszystkie powtarzalne sprawy m.in. wydawać i wymieniać dowody osobiste, tablice rejestracyjne, inne zaświadczenia oraz pozwolenia budowlane czy środowiskowe.
Prezydent Ryszard Ścigała przypomina, że dzięki nowatorskim zmianom, które zostały zainicjowane w Urzędzie Miasta Tarnowa przed czterema laty, magistrat dwukrotnie otrzymał tytuł Wzorcowego Urzędu w Małopolsce. Powołanie w magistracie pięciu nowych Centrów będzie kolejnym etapem dostosowywania tej instytucji do najnowocześniejszych trendów zarządzania oraz pełnego zaspokajania oczekiwań tarnowian.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 16)Dodaj komentarz
(27-06-2011) tarnowianin :
tzn ze bedzie 10 dyrektorow wiecej ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-06-2011) tarnowianka :
wez Ryszardzie Ciesielczyka i Tymoszuka to rzeczywiscie bedzie zmiany. Jestescie niestety za mialcy, a pomysly nie wychodza poza tarnowski poziom. Ps. INORG - slowo "naukowe opracowanie" to naduzycie. Ale i tak powodzenia!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-06-2011) może się mylę :
ale mam wrażenie że nie chodzi tu o ulepszenie nam dostępu do urzędu a stołki dla niektórych ludzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-06-2011) Zorientowany :
zadaję sobie pytanie : komu lub czemu maja słuzyc te zmiany. Odpowiedź 1. wg slów Scigały to zmiany powinny służyc mieszkańcom. Odpowiedź 2 Zmiany maja słuzyc przedewszystkim obsadzeniu stołków swoimi ludżmi. Ktos powie ze sa konkursy. Niby tak ale... Te konkursy jeśli juz powinny być ogłoszone i rozstrzygnie te w takim terminie by szefowie tych centrów objeli stołki kierownicze juz od 1 lipca br. Tak sie chyba jednak nie stanie a centrami kierowac będa p.o. Właśnie po co reorganizacja i po co centra. Dowiadujemy się że to jakiś Instytut cos tam wymyślił. Wiekszej bzdury nie słyszałem. Jak sie zostaje prezydentem to sie wiej z kim i jak sie chce pracowac i żadne tam Instytuty nie są potrzebne. Mozna i opini skorzystac na zasadzie "sprawdźcie jak jest" ale wnioski co do organizacji musi wyciagnąć prezydent. Tymczasem otoczył sie ludzmi niekompetentnymi a z drugiej strony po co na odprawach dyrektorów mieć ich 30 kilku skoro mozna mieć ich 5 + zastepcy (notabene zostawił bym z całej trójki tylko P. Latałe Krystyne ) W detalach: można sie bawić w zarzadzanie tylko że od samego miesznia kawa zostanie dalej gorzka i dalej czarna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-06-2011) Poinformowany :
"Zorientowany" czy ty naprawdę jesteś tak naiwny że wierzysz w tzw. "konkursy" ? Nie ma, nigdy nie było i nie będzie żadnego konkursu. Stołki zawsze są obsadzane "swoimi" na długo przed "konkursem" który polega tylko na zwołaniu grupy naiwniaków potrzebnych wyłącznie po to żeby było czym wypełnić tabelki konkursowe. Znam trochę urząd miasta i tam prawie wszyscy już od jakiegoś czasu znają swoich nowych dyrektorów którzy wkrótce wygrają "konkursy". A nowe centra i cała reorganizacja to oczywiście chaos, totalny bałagan i wielka bzdura, pokazująca jednak przerażający poziom niekompetencji i oderwania od rzeczywistości R.S. i jego otoczki lizusów, kolesi i nieudaczników. Bareja nie dorasta Ryszardowi do pięt, tylko że to dzieje się naprawdę, za prawdziwe, nasze, pieniądze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2011) corleone :
"Poinformowany" i "Zorientowany" - chrzanicie jak potłuczeni. Niby coś wiecie, a w sumie nic nie wiecie. Z opiniami poczekajcie do chwili, gdy nowa struktura zacznie działać - wtedy plujcie jadem. Przed faktem takie ataki wyglądają nawet zabawnie..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2011) do colrleone :
Piszesz bzdety, "poczekajcie na efekty" bu ha ha ha - na jakie efektyy ze w wyniku konkursu obsadzone zostana osoby którym dawno juz zapewniono stołek? widac kogo reprezentujesz, ja mam na mysli tylko mieszkańców tego miasta którym robi sie wode z mózgu i wciska banały typu "zarzadzanie nowczesne" lub "działania zgodne z ISO" lub działania na podstawie opini Instytutu..." Facet ktoś kto madry nie da sie nabrac na takie bzdety. A tak na powaznie ile to bedze kosztowało nas podatników?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2011) corleone :
Śmieszą mnie teksty typu "wszystkie stołki już dawno obstawione, konkursy ustawione" itp.itd. Wszędzie wietrzysz spisek, a partia która tak się zachowywała już chwile temu straciła władzę. Facet, więcej spokoju Ci życzę! Proponuje, abyś wystartował w tych konkursach, a jak przegrasz -dowiedz się dlaczego. A najlepiej to poczekaj na personalia -wtedy pokrytykujesz. Rzecz jasna -jeśli będziesz miał konkretne argumenty;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2011) baryton :
Komentarze do każdego praktycznie artykułu dotyczącego prezydenta Ścigały i jego ekipy są generalnie bardzo negatywne. Zamieszczona wyżej sonda o zadowoleniu z ostatnich wyborów samorządowych (nota bene były w ubiegłym roku Szanowna Redakcjo!) wskazuje, że większość jest niezadowolona. Tak się zastanawiam zatem, jak to się stało, że Ryszard Ścigała wygrał wybory w cuglach w I turze. Jakoś tarnowianie gremialnie go poparli. Nie widziały gały co brały?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) Kobitka :
Po prostu wybrali mniejsze zło. Ot i tyle, ale Ryszard o tym nie chce wiedzieć. A konkursy? poczekajmy kto zostanie wybrany ale co z kierownikami, tez zostaną? Mam nadzieję że zielona trawka przynajmnie dla niektórych. A Panią Latalową szanuję ale jakem kobitka mówię kończ waśćka, wstydu oszczędż

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2011) Kobitka :
Ale chwila moment 5 centrów a 10 konkursów? pewnie na zastepców. Ale co z powołanymi wcześniej pełnomocnikami? cała ich rzesza oj będzie się działo!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2011) ewa :
Corleone zapamiętaj nazwiska np. Gotfryd, Madej i zobaczymy po konkursach ., a tak poważnie miasto otrzymywało nagrody a Rychowi wciąż mało , nie ma dostępu poprzez swoich do wszystkich wydziałów i stąd reorganizacja. Kiedy to się spełni w końcu i Rychu odpocznie -wykonał kawał reorganizacji i ma wszędzie swoich, ale za jakie pieniądze ktoś mu to wszystko poukładał? - tego nie dowiemy się nigdy..Poinformowany dobrze pisze teraz Rycho zostawi otoczkę lizusów i poprzez nich będzie zarządzał, wiedzac wszystko ......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2011) Ryszard Ścigała :
1. Personalia są ważne, ale nie są celem - zmiany były przygotowywane kilka miesięcy i zaczęły się od opracowań zewnętrznych, INORG to firma znana w całej Polsce i posłuzyłem się doświadczeniem fachowców, z którymi zresztą pracowałem, jako szef Azotów. 2. Konkursy mitem? Chętnych na stanowiska dobrze płatne ale o dużej odpowiedzialności nie ma chętnych, tak było 2 i 3 lata temu, tak było i teraz. Nie zdołaliśmy obsadzić np. Centrum Spraw Społecznych, bo nikt się nie zgłosił, podobnie z komórką bezpieczeństwa - gdzie kandydaci nie spełnili oczekiwań. A tym, którzy wygrali gratuluje 3. Myśle, że lepiej być dobrym niż miernym - a Tarnów wg Rzeczypospolitej i na danych Regionalnej Izby Obrachunkowej został sklasyfikowany na 2 miejscu w Polsce pod względem gosp. finansowej. Ale może to też źle... Zabieram osobiście głos - bo bronię osób, którym wraz ze mną zależy na naszym mieście...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2011) ewa :
Jeżeli to faktycznie napisał pan Scigała, to tylko pogratulować. Nie ma chętnych to my co robimy? Bierzemy po lini partii , a kogo to pan wie. Mianujemy na stanowiska osoby bez doświadczenia i nie tak bardzo związane z Tarnowem, jakie ma doświadczenie w pracy samorządowej? Żadne- panie prezydencie, ale trzeba było go wpakować bo tak trzeba.I dobrze pan o tym wie. Konkurs dla niego z góry przegrany bo stając do konkursu trzeba coś sobą reprezentować. Następna sprawa finanse , niby te same a za chwilę inne.I tutaj może pan pisac co chce ale prawda jest po mojej stronie.Nie tylko panu zależy na mieście Tarnów, a gdyby było tak zawsze to wcześniej porzuciłby pan prace na Azotach i zajął się sprawami samorządowymi, ale było za mało czegoś ......A teraz lepszy rydz itd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2011) do EWA :
Pani Ewo, niechże Pani pisze otwarcie a nie jakimiś ogólnikami. Jesli ma Pani do kogoś zastrzeżenia to proszę z grubej rury. Niech Pani Poda imie i nazwisko a nie jakieś frazesy. Z Pani postu dla osób postronnych ( w tym dla mnie) nic nie wynika.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2011) Tarnowianka :
Pani Prezydencie, mam duzy szacunek do Pana za to ze poswieca Pan rowniez czas na lekture postow na "Intarnetcie". Jak juz pisalam, nie sympatyzuje z Pana srodowiskiem, ale zycze powodzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl