To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jubileuszowy wywiad z dyrektor Pałacu Młodzieży, Martą Komorowską    -   13/6/2011
Już 60 lat uczą, czym jest kultura
W trakcie minionego weekendu miała miejsce kulminacja programu obchodów jubileuszu 60-lecia Pałacu Młodzieży, instytucji szczególnej i bardzo zasłużonej dla pozaszkolnej edukacji dzieci i młodzieży z Tarnowa i regionu. Kilka miesięcy temu, u progu roku jubileuszowego, odbyliśmy ciekawą rozmowę z obecną dyrektor tej placówki, Martą Komorowską. Rozmawialiśmy o najważniejszych fragmentach historii Pałacu, jego obecnej pozycji i najbliższych planach. Zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy.

Ogloszenie
>

Dyrektor Komorowską pytałem m.in. jaką działalność prowadzi obecnie Pałac Młodzieży a także o najnowsze formy aktywności placówki. Zapytałem w tym kontekście o zakończone niedawno i najbliższe planowane inwestycje, m.in. wykorzystanie sali wielofunkcyjnej, współdzielonej przez ostatnie miesiące z Teatrem oraz wykorzystanie odremontowanej "emilki" - boiska wielofunkcyjnego za Pałacem, a także o to, czy inwestycje te nie sprzyjają przeorientowaniu działalności placówki.
Pani Dyrektor przypomniała również, jakie są najważniejsze wizytówki Pałacu w obszarze trzech aktywności: sportowej, edukacyjnej i artystycznej. Na koniec zapytałem, czy obecna dyrekcja jest zadowolona z obecnego umiejscowienia placówki w strukturach magistrackiego nadzoru, czyli podporządkowania Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta i czy Pałac nie powinien być raczej instytucją kultury ?
Posłuchaj jubileuszowej rozmowy z dyr. Martą Komorowską :Piotr Dziża

P.S. Niestety, wywiad pomyślany jako uniwersalnie "jubileuszowy", w jednym przypadku już się zdeaktualizował. Chodzi o fragment zakończony stwierdzeniem mojej rozmówczyni: "Teraz czas na Halmanna.", a dotyczący niekonwencjonalnej - w ramach Pałacu - działalności Dawida Janika, czyli "Halmanna" właśnie, który w niepełnym etacie prowadził tu przez kilka lat interesujące przedsięwzięcia, m.in. warsztaty śpiewu folkowego, LARP-y, historyczne gry miejskie itp. W kwietniu br. ten interesujący człowiek, inspirujący wielu młodych ludzi nietuzinkowymi poszukiwaniami twórczymi, pożegnał się z Pałacem i w ogóle Tarnowem, gdzie od wielu lat próbował znaleźć zajęcie, które - pozwalając mu się "spełniać" - dawałoby też możliwość godziwych warunków życia. No, cóż... Tarnowskie realia (płacowe) dały o sobie znać po raz kolejny ...
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(14-06-2011) tarnowianin :
Hmm nie rozumiem, skoro szef placówki tak chwali tego "Halmanna" to czemu człowiek pracował na niepełnym etacie, przecież to szef decyduje o przydziale etatów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2011) pytajnik :
a z pustego to kto ma nalać bo przecież trzeba zapłacić 2-3 razy większe pieniądze ? dyrektor musi kogoś zwolnić to jest dylemat kogo ? skoro w pałacu i tak się pracuje za o wiele mniejsze niz w szkołach pieniadze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2011) tarnowianin :
Przecież w Pałacu, ludzie pracują z karty nauczyciela + administracja. No ale ok, najwidoczniej tak musi być.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl