To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Polska jest jedna – porozmawiajmy o Polsce    -   11/6/2011
Spotkanie z parlamentarzystami PiS
Parlamentarzyści Ziemi Tarnowskiej z PiS zapraszają mieszkańców ziemi tarnowskiej na konferencję prasową z udziałem parlamentarzystów z innych regionów kraju, która odbędzie się 12 czerwca 2011 roku (niedziela) o godzinie 14 - tej w Tarnowie przy ul. Wałowej 10 (Sali Lustrzana). Spotkanie ma charakter otwarty i jest organizowane przez Klub Parlamentarny PiS w ramach akcji pod nazwą „Polska jest jedna - porozmawiajmy o Polsce”. Tymczasem w Warszawie odbywa się właśnie (w sobotę) Forum Młodych PiS. Obecna ma być na nim również tarnowska reprezentacja. To nie jedyne tematy poruszone na ostatniej konferencji prasowej w tarnowskim biurze Prawa i Sprawiedliwości...

Ogloszenie
>

Forum Młodych PiS
-Nie zgadzamy się z filozofią rządu Donalda Tuska, który powiedział, że „ważne jest tylko tu i teraz” - mówi przewodniczący Forum Młodych PiS w Tarnowie Kamil Orłowski. -My oczekujemy od rządzących, by wykazywali się większą odpowiedzialnością i przewidywalnością. Dziś na każdego obywatela Polski przypada dług publiczny w wysokości około 20 tysięcy złotych. Zdaniem K. Orłowskiego, młodzi ludzie, sympatyzujący z PiS czy z myślą konserwatywną, mają swoje pomysły na Polskę; wśród nich znajduje się otwarcie zawodów prawniczych. „Młodzieżówka” Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwia się ponadto rządowym planom obcięcia stypendiów naukowych dla młodzieży, albowiem wykształcenie „jest najbardziej opłacalną dla państwa inwestycją w przyszłość”. Na uwagę, że z jednej strony PiS, ugrupowanie – nie tylko w mojej ocenie - socjalne, paradoksalnie alarmuje w sprawie długu publicznego, jak od dawna czyniła to chociażby UPR, a z drugiej strony – mówi o wsparciu finansowym dla młodzieży, co jest dodatkowym obciążeniem dla państwa, podatników, a więc w efekcie powiększa dług – K. Orłowski odpowiada, że właściwym pomysłem na ograniczenie długu jest zwolnienie armii urzędników, a nie karanie najbiedniejszych, zaś wsparcie na „start” dla studentów jest konieczne. Z kolei na uwagę, że „my kształcimy młodych, a oni wyjeżdżają za granicę, wspierając rozwój innych państw, przewodniczący tarnowskiego Forum Młodych PiS odpowiada: ”o to właśnie mamy żal do rządu Donalda Tuska: mówił, że będą do kraju wracać emigranci, a wrócił tylko Minister Rostowski...”.

Posłuchaj fragmentu konferencji prasowej poświęconego Forum Młodych PiS :K. Orłowskiemu wtórował poseł Jan Dziedziczak: w jego ocenie wypowiedź Premiera, uważającego że liczy się tylko „tu i teraz”, to najbardziej szkodliwa dla ludzi młodych i najbardziej „antyprzyszłościowa” wypowiedź i filozofia polskiego polityka po 1989 roku. Obecnie bowiem każde rodzące się dziecko w Polsce – rodzi się od razu z ogromnym długiem. -Mamy też dramatycznie wzrastające bezrobocie wśród ludzi młodych, a z drugiej strony córka ministra Rostowskiego bez problemu znalazła zatrudnienie w gabinecie politycznym ministra Sikorskiego; życzę każdemu młodemu człowiekowi po studiach, by bez problemu dostał się do MSZ - stwierdził poseł.
W odbywającym się dziś w Warszawie „Forum Młodych PiS”, mającym być swego rodzaju „burzą mózgów”, ma wziąć udział około 2-3 tysięcy osób.

PiS o PJN
Przy okazji konferencji prasowej (o której już zajawkowo pisaliśmy, a która miała miejsce w poniedziałek), poprosiłem też obecnego na niej posła Edwarda Czesaka, o komentarz do wydarzeń dotyczących PJN. Zdaniem posła fakt, iż nowym przywódcą PJN został Paweł Kowal, skupiając wokół siebie posła Jacka Pilcha i innych młodych działaczy, oznacza, że ugrupowanie to chyli się ku upadkowi. Poseł zwrócił też uwagę, że na tarnowskim biurze europosła P. Kowala, nadal wisi logo PiS. -Uważam, że działacze Polska Jest Najważniejsza, sami nie są do końca przekonani, czy projekt ten się powiedzie i stoją trochę w rozkroku - stwierdził E. Czesak.
O niekorzystnych dla PJN sondażach mówił również J. Dziedziczak, który „ze smutkiem” zauważył, iż ”inicjatywa ta może zakończyć się tak, że osoby, które bardzo cenię, osoby wartościowe, znikną z polskiej sceny politycznej”.

Posłuchaj wypowiedzi posłów na temat PJN :Polska jest jedna – porozmawiajmy o Polsce
Takie hasło towarzyszy ogólnopolskiej akcji, w ramach której parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości starają się - jak deklarują - dotrzeć przed wyborami do wszystkich zakątków kraju. W niedzielę 12 czerwca szereg otwartych spotkań odbywać się będzie w naszym regionie – poniżej prezentujemy ich harmonogram. W Tarnowie spotkanie takie odbędzie się o godz. 14-tej w Sali Lustrzanej, ul. Wałowa 10.
Harmonogram spotkań w regionie, 12 czerwca:
Tarnów – godz. 14.00 – Sala Lustrzana ul. Wałowa 10
Zakliczyn – godz. 15.00
Wola Rzędzińska I – godz. 18.00 – sala na stadionie „Wolanii”
Brzesko – godz. 16.00
Gnojnik – godz. 17.00
Bochnia– godz. 16.00
Trzciana– godz. 18.00
Dąbrowa Tarnowska – godz. 16.00
Szczucin - – godz. 18.00
Proszowice - godz. 18.00
Radziemice - godz. 19.30
Wieliczka - godz. 16.00
Niepołomice – godz. 18.00

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 20)Dodaj komentarz
(11-06-2011) ultras :
Ponoć będzie w niedziele o 14 tej mlody żonkoś i przyszły tatuś Zizu :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) KArol :
Po raz pierwszy po roku 1989 nie mam na kogo oddać głosu w wyborach parlamentarnych. Przykre. Tymczasem PiS czaruje młodych, którzy nie pamiętają...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) do KArola :
Masz rację, jak sie będzie można spodziewać to nie ma poraz pierwszy na kogo głosowac, PO juz ogłosiła listy - nie widze nikogo kto wartały mojego głosu. PiS juz widzimy kto sobie przypomniał o wyborach. Do tej pory jakby działali w ukryciu, No cóz luzdzi głosuja na tych co na poczatku listy a gdyby tak poczytali kto jest dalej, a dalej naprawde wartościowe osoby, znalezliby nowych kandydatów na posłów a tak to mamy i mizerote i miernote i lenistwo i udawanie ze suie coś robi. A tak na poważanie jostatnio głosowałem na PiS ale teraz to nie wiem, co co byli wybrani to praktycznie "O" działalności, a przeciez punkty i aplauz sie bije jak sie jest w opozycji. A le widac pozom posłów z PiS jkest taki że o tym nie wiedza. Na pewno nie oddam głosu ani na Czesaka ani na Rojka, niech bawia raczej wnuki bo o paracy na rzecz panstwa i regionu to w mioej ocenie zapomnieli. Poszukam kogos dalej na liście może znajde odpowiednia osobe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) liberte :
Jeśli chcecie zrobić na złość Kaczorowi to posłuchajcie Ziemkiewicza: głosujcie na ludzi umieszczonych pod koniec listy PiS: http://fakty.interia.pl/feliet ony/ziemkiewicz/news/zero-jedy nek,1652061 Zero jedynek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) kator :
Spotkanie było bardzo ciekawe, widać że aktywiści PiS mają dość tarnowskich posłów PiS w osobach Pani Marianowskiej (która bredziła przez 15 minut budząc zażenowanie u wszystkich uczestników spotkania) oraz zaatakowany został poseł Wojtkiewicz ktoremu zarzucono ruje i nieróbstwo :) Wszyscy tarnowscy posłowie zostali uznani na mało profesjonalnych i mało angażujących się w kampanie PiSu. Mam nadzieję że na listach PiS do wyborów parlamentarnych zostaną przeprowadzone duże przetasowania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) grzechynia :
miałam nadzieję zapytać posłów o ich stosunek do sprawy Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski , jednak po bezpardonowych , zorganizowanych atakach na Michała , Basię i Edka ( poniekąd słusznych ) atmosfera połajanki zrobiła się tak napięta i gnuśna że odstąpiłam od tego zamiaru , posłom okropnie się śpieszyło zakończyć to spotkanie . A jaki wstyd przed posłami reprezentującymi ziemie tarnowską pod zaborem podkarpackim !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) Top :
No tak na spotkaniu PiSu była zadyma a żaden portal tarnowski tego nie zrelacjonował?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) pytanie :
co parlamentarzyści zrobili z zarządem PIS i czy nadal jest ten sam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) Ciekawy :
No podobno tylko poseł Rojek z własciwa sobie buta wystapił "ile to dobra dla Rzeczypospolitej uczynił" a le osób było na spotkaniu? ilu członków PiS przyszło? widac ze okret pod wodza Czesaka i Rojka tonie. Panie Ziobro nie widzisz Pan tego zagrożenia?Ci faceci bedąc w opozycji powinni błyszczeć na salonach politycznych, błyszczec krytyka postepowania PO a oni co? a no nic bo i wiedzy niema , i zdolności, i ochoty , ajedynioe na liscie do wyborów miec jedenki no i kasa rzez nastepne 4 lata. A ile zrobili spotkań z wyborcami, o przepraszam Poseł Rojek sie obwiesił w mnieście że ... przyjuje i ma biuro poselskie... a gdzie był przez 3 i pól roku wczesniej? Głosuje na innych ludzi z PIS , oni juz do domu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) Weredyk :
W trakcie kadencji biuro posła Rojka podjęło się kilkuset indywidualnych interwencji do wielu instytucji oraz udzieliło ponad 1000 bezpłatnych porad prawnych na rzecz mieszkańców Tarnowa i regionu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) komuchówNIElubie :
odsunięcie Jarosława na bok dużo da pisowi, może nawet w dobie wstydu pt przygotowania do Euro2012 wygra, ale lokalnie póki na liście pojawiać się będą nazwiska typu Lucyna mam listę pod płaszczykiem Malec, Edward (chyba) 0 skojażeń z jakąkolwiek aktywnością Czesak i Józef godzinki śpiewam Rojek to pis nie ma co liczyć na głosy młodych mieszkańców Tarnowa, okopany solidarnością i babciami radiomaryjnymi, a szkoda bo przy takich leniwych i nieudolnych rządach peło każda inna partia z palcem w d... wygrałaby wybory

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) do komuchówNIElubie :
piszesz , że każda inna partia opozycyjna by wygrała z nieudolnym peło ? to może SLD wygra albo PJN ? Niestety spłycasz problem a peło i POtulne media też w Tarnowie faktycznie wypierają mózgi połowie obywateli . ani ci obywatele ani ci "dziennikarze" niczego złego nie widzą i informuja o samych sukcesach o dupie marysi ale zupełnie nie biora sie za rządzące peło i kolesi z tej partii którzy niszcza kolejne urzedy i firmy a przede wszystkim ludzi którzy nie chcą ślepnąć i widza co sie dzieje. nie ma alternatywy dla Kaczyńskiego nie łudź się przykład Kluzikowej i Pjonków najlepiej to pokazuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) emo :
Polska jest jedna, czy to był kabaret? Józef Rojek -Człowiek Który Podzielił tarnowski PiS bierze się za jednoczenie Polski? PARANOJA poczekajcie do wyborów parlamentarnych zobaczycie jak to wygląda w praktyce. Mam pytanie do Weredyka, cieszą mnie słowa o niebotycznej liczbie interwencji posła Rojka, ale myśle ze wszyscy chcieli by wiedzieć co konkretnie zrobił Rojek o zmieniło życie w Tarnowie, na lepsze oczywiście?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2011) analityk :
Komentarz ten dedykuję pani Czech, panu Koprowskiemu i wszystkim tym którzy liczą na dobre miejsca na liście PiS w wyborach parlamentarnych 2011. WYDRUKOWAĆ I PRZECZYTAĆ W DNIU OGŁOSZENIA LIST PIS W OKRĘGU 15 Tarnów. No to jazda. Czechowa albo się wycofa albo dostanie miejsce w drugiej połowie listy. Zapytacie dlaczego? Powód jest prosty. Rojek z Tarnowa, Czechowa z Tarnowa ale ten pierwszy jest w końcu Viceprezesem PiS w mieście wiec sobie listę wyczyści. Czechowa pokazała ostatnio że potrafi zrobić kampanie. Wyciągnęła z Tarnowa 10 000 głosów, Rojek wyciąga co najwyżej z 2-3 tyś. więc kto komu zagraża? Odpowiedzcie sobie sami. Koprowski też pewnie będzie miał aspiracje do parlamentu ale podobnie jak ostatnio (2007) dostanie pozycję 15-17 (zamienił na miejsce dla żony) bo żenującym było że tak PiS docenił Viceprezydenta Miasta Tarnowa. Panowie prezesi będą mieli nie lada problem z medialną Lucyną Malec, ostatnie akcje w stylu ,,pod płaszczykiem listę mam” utrwaliły to nazwisko, więc mimo woli stała się konkurencją dla swoich mocodawców. Dobrze, że jest parytet to może się załapie, ale od 1 do 5 jej nie widzę. Marianowska w oczy kole, prezesów oczywiście, powinna się obronić, ale …. Zarząd Okręgowy może podjąć inną decyzję. Wojtkiewicza załatwią w stylu Krasa, był i znikł. A powiem wam, kogo obwinią za taką a nie inną listę? Radę Regionalną PiS. Prezesi znów powiedzą to nie my, albo jak Czesak przy kampanii samorządowej - w pociągu się dowiedział co zrobiła Malcowa, trzeba mu wierzyć, przecież poseł PiS na pewno nie kłamie. I nie zapomnijcie do ostatniego dnia będziecie mieć obiecane wszystko, jak Starosta Kras a potem – chaos

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2011) a? :
a pan Czesak nie będzie odbierał telefonów - bo do niego nie można sie dodzwonić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2011) drugi analityk :
Być osobą negatywnie medialną, tak jak Malcowa, to nie żaden zaszczyt Na listach powinny znaleźć się ci, którzy chcą zrobić coś więcej oprócz własnej kariery.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2011) do analityka i wo Wszystkich :
Dlatego jest jedna rady by takich ludzi odciąć raz na zawsze ! głosujcie kochani wyborcy na ludzi którzy będa w drugiej dziesiątce. Czechowa ? mam głeboką watpliwość jeżeli wyjdzie to ile zostanie w PiSie? dzień dwa a może tydzień?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-06-2011) FREE MAN :
Z powyzszych wypowiedzi i dyskucji wniosek jest jeden-nasz system wyborczy jest do kitu.Glosujemy na partyjke a nie na ludzi i to jest najwiekszy problem tej polskiej demokracji/czy demokracja jest tzw. solidarnosc w glosowaniu bo prezesik kazal ???/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2011) do FREE MAN :
Nie stety okregi jednomandatowe w polskich realiach nie sa lekarstwem na dobrą demokrację. Ta by była własciwie postrzegana i rozumiana przez wyborców musiałaby skończyc sie co najmniej 75 % frekwencja wyborczą. Poza tym przywiązanie poosłów do właściwego okręgu spłyca cały system pracy parlamentarnej i sprowadza sie tylko do dbałości o wyborców z okręgu a nie o całą Polskę. To sa mankamenty. Istotnie osoby z marnym, wynikiem bo lider listy napukał głosów nigdy by nie weszły do Parlamentu a poza tym osoby Wybitne lub co najmniej dobre ale zagrażające "lokalnym" liderom partyjnym faktycznie mogłyby zaistniec dla dobra społeczeństwa. Układ alfabetyczny listy do Sejmu byłby właściwy. Popatrzcie na listy z 2007 roku kto by wszedł a kto nie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2011) FREE MAN :
Postaram sie odpowiedziec krotko.No coz ile to mamy panstw z systemem jednomandatowym-wiekszosc panstw demokratycznych ma system jednomandatowy.Dobra demokracja to jest sprawa interpretacji jak i dobrej edukacji w tym kierunku.Pewne zalety demokracji sa dobre w jednym panstwie a nie sa postrzegane jako dobre,w innym panstwie.U nas istnieje nadal system ktory mozna okreslic demokratycznym ale bedacy na uslugach partyjnych i jednostek zwlaszcza ich szefow.Nadal istnieje centralizacja,nadal prezesi beda decydowac kto,gdzie i kiedy.Nadal jest istotne ze rzad czy partie powinny byc dla ludzi a nie odwrotnie.Co mamy w RP ? Skarbowka bedzie gonic obywatela za to ze pomylil sie o zlotowke w rozliczeniach a ktos kto zabil czlowieka dostanie pare lat w zawiasach.Dlaczego politycy ktorzy sie spalili przed laty istnieja w zyciu politycznym ale pod inna flaga.Prawdopodobienstwo eliminacji z zycia politycznego goscia co zawalil w systemie jednomandatowym jest bardzo wysokie wiec czemu nie wybrac cos co jest lepsze i system i czlowieka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl