To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie fałszowania dokumentów w miejskiej spółce aktualizacja   -   03/6/2011
Kolejne dochodzenie w MPK
12 maja Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wszczęła postępowanie w sprawie dotyczącej fałszowania dokumentów w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Tarnowie. Dochodzenie prowadzi Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji. Chodzi o dwa autobusy, w przypadku których zachodzi uzasadnione podejrzenie, iż w roku 2007 i 2008 podbijano badania techniczne pojazdów bez ich zbadania. Pisaliśmy o tym we wrześniu 2009 roku w dwuczęściowym artykule „Jeździliśmy tykającymi bombami?”.

Ogloszenie

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Bożena Owsiak, dochodzenie prowadzone jest w kierunku art. 271 KK. Paragraf 1 tego artykułu stanowi: ”Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”
O kwestii tej pisaliśmy już we wrześniu 2009 roku (!) w dwuczęściowym artykule „Jeździliśmy tykającymi bombami?”. Zamieściliśmy w nim m.in. fragmenty zeznania jednego z pracowników MPK: ”pojazdy MPK miały podbijane badania techniczne w taki sposób, że dostarczano same dokumenty. (...) Jak pojazd był na dole, to był sprawdzany, a jak był potrzebny do wyjazdu, to go nie sprawdzano. (...) Kierownictwo sporadycznie zdawało sobie sprawę, że podbijanie pojazdów następuje bez badań”.
Dla porządku warto dodać, że za artykuł ten, niżej podpisany po upływie niemal roku czasu został pozwany przez MPK i dyrektora Roberta Grelę. Sąd w pierwszej instancji, wyłącznie na podstawie treści złożonego przez oskarżycieli wniosku – postanowił umorzyć postępowanie. Oskarżyciele złożyli zażalenie na tę decyzję do Sądu Okręgowego, który nakazał przeprowadzenie postępowania (wkrótce się ono rozpocznie).

Zarówno naszą publikację (podtrzymuję jej treść w całej rozciągłości), jak i prowadzone obecnie dochodzenie uwiarygadnia również fakt, iż gdy prezes MPK Jerzy Wiatr zwalniał z pracy przewodniczącego zakładowej „Solidarności” Jana Gutego, jednym z zarzutów – które nie znalazły potem potwierdzenia – miało być... „niepoinformowanie przełożonych o praktyce fałszowania dokumentów stacji diagnostycznej”. Zatem wychodzi na to, że fakt ów potwierdzony został już wówczas, na tym etapie! Sąd pracy prawomocnym wyrokiem uznał ten argument – jako przyczynę zwolnienia związkowca - za niezasadny, podkreślając jednocześnie, iż wiedza o fałszowaniu dokumentów na stacji diagnostycznej była w MPK wiedzą powszechną. Ponadto wg informacji od  Jana Gutego wiemy, że po powzięciu wiedzy o tej praktyce natychmiast poinformował o tym przełożonych i ten dowód został przekazany przez niego z kolei do sprawy karnej, którą mu wówczas wytoczyła Prokuratura wespół z prezesem Jerzym Wiatrem. Związkowiec został jednak prawomocnie oczyszczony z tych zarzutów.
Wobec powyższego – gdy nie potwierdziły się zarzuty, jakoby J. Guty wiedział o praktyce fałszowania dokumentów, a nie informował właściwych organów – związkowiec złożył zawiadomienie do Prokuratury, która, jak pisaliśmy – w dniu 12 maja wszczęła dochodzenie w tej, monitorowanej przez nas na różne sposoby sprawie.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Policja zatrzymała z kolei pracownika MPK, Roberta K., który w Prokuraturze przyznał się do przyjmowania korzyści majątkowych, gdy jako zastępca kierownika giełdy samochodowej tej spółki, przyjmował od klientów pieniądze bez wystawiania paragonów fiskalnych i biletów targowych i bez wpłacania ich do kasy spółki. Pisaliśmy o tym w artykule „Korupcja w MPK?”.
Czekamy również na wyniki kontroli przeprowadzonej przez NIK jesienią ub.r. - kontroli, o której jeszcze w czasie jej trwania prezydent Tarnowa R. Ścigała mówił, że się zakończyła i istotnych nieprawidłowości nie wykazała. Przedmiotem tej kontroli miał być również słynny audyt przeprowadzony w MPK, o którym z kolei skarbnik miejski S. Kolasiński mówił, iż wybór w przetargu (!) pana P. Klucznika (kolegę prezesa J. Wiatra) na „podwykonawcę”, był „wyborem naturalnym” z uwagi iż P. Klucznika przeprowadzał całą restrukturyzację spółki. Pierwotnie wyniki „prac” Najwyższej Izby Kontroli miały być ogólnodostępne wczesną wiosną, jednak termin ten już trzykrotnie przesuwano.

O niepokojącej sytuacji panującej w MPK piszemy już od kilku lat – przy kompletnej bierności stosownych organów nadzorczych, trzymających nad „przyniesionym w teczce” prezesem spółki swoisty „polityczny parasol ochronny”. Jednak w ostatnich dniach do publikacji tych niespodziewany epilog – nie licząc przypadków „jeżdżących bez kierowcy” autobusów – dopisało życie: nie zostaliśmy zaproszeni na zorganizowaną 2 czerwca konferencję prasową spółki (będącej przecież własnością miasta), podczas której to konferencji prezentowano nowo zakupione autobusy. Jest to sytuacja tym dziwniejsza, że jak dotąd nasza korespondencja z MPK przechodziła właśnie przez magistrat. Czy Urząd Miasta Tarnowa o konferencji nie wiedział? Trudno nam tego nie potraktować inaczej, niż jako świadomą próbę uniemożliwienia nam zadania publicznie, w obecności innych mediów – niewygodnych pytań. Po naszej interwencji w tej kwestii rzecznik prasowy magistratu odpowiada, że należy pamiętać, iż „spółka, o której mowa jest podmiotem prawa handlowego i w ramach takiego ma prawo do organizowania konferencji prasowych we własnym zakresie i na swoim terenie”. Jednocześnie Pani Rzecznik wyraża zdziwienie, iż nie zostaliśmy zaproszeni, przypuszczając, że stało się tak zapewne „przez pomyłkę”... -Wszystkie wychodzące z UMT informacje prasowe oraz zaproszenia kierowane są bowiem do każdej z redakcji, bez pominięcia którejkolwiek. Równe traktowanie mediów jest dla mnie priorytetem! - stanowczo oświadcza rzecznik prezydenta Dorota Kunc - Pławecka i dodaje, że brak zaproszenia naszej redakcji byłby zachowaniem "nie fair".
Jak jednak widać, obecny zarząd MPK nie podziela tego stanowiska. Przypominamy więc, że nikt nie ma lepszych narzędzi do oddziaływania względem kontrowersyjnego szefostwa tej firmy, jak Prezydent Miasta. Może nareszcie Prezydent zechce z tych uprawnień skorzystać ?

Do tematu MPK będziemy jeszcze wracać.

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 59)Dodaj komentarz
(03-06-2011) Rafał :
A ja we wtorek jestem wzywany na policje , ciekawe w jakim harakterze ??? Ciekawe w co mnie beda chcieli wrobic ???Jak wojna to wojna na całego z MPK

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2011) Rafał :
c mi zjadło w słowie charakter :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2011) Rafał :
Ciekawe co zrobi kierownictwo gdy Jan Guty wroci na zakład , a kolesie dostana paragrafy karne za fałszerstwa . Zresztą chłopaki juz sobie mogą poczytac w gablotach przed dyspozytornią i na warsztacie , to dopiero poczatek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2011) Ciekawski :
Kiedy wraca?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2011) Rafał :
Kiedys wróci :) życze mu tego z całego serca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2011) hitrus :
No to trzeba będzie zrobić ściepę narodową na lektykę dla Jana Guty żeby sobie butów nie ściarał jak będzie wracał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2011) nie karmic trolla!!! :
nie karmic trolla!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2011) hitrus :
Umiesz jeszcze coś prócz nie karmić trolla!!! ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2011) nie karmic trolla!!! : :
nie karmic trolla!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2011) renista o hitrej wszy :
Hitrej wszy przede wszystkim nie należy się obawiać. Wystarczy spryskać a wchodzić w dyskusje nie ma po wesz nie ma nic sensownego do powiedzenia. Czasem tylko warto poczekać aż się odkryje jak tutaj. gdy wyszła z niego motywacja i powód zlecenia a może i miejsce zlecenia na redakcję tego portalu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) Rafał :
Pewnie ta hitra wsza pracuje w MPK i "kocha" ten portal... Za to wiekszosc w MPK pilnie śledzi co tutaj się pisze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) Rafał :
Ciekawe kto pracował wtedy na stacji diagnostycznej ,gdy były fałszerstwa... Ciekawe czy awansował... i co porabia teraz ??? Jesli dalej pracuje w MPK to pewnie jest fanem S80...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) Rafał :
Z tego wynika ze Prezes wiedział o fałszowaniu gdy pozbywał się Jana Gutego, dlatego bardzo ciekawi mnie czy kogos zwolnił lub w nagrode awansował . Panie Poświatowski, wynika z tego że Sad Okregowy ma naciski polityczne aby 1 instancja zajęła sie od poczatku takim absurdem. Mam nadzieje ze nie zakończą sprawy przed wyborami, potem juz powinny byc inne rzady w kraju. Pod rzadami PO obowiazuje zasada dajcie nam człowieka MY DOPASUJEMY PARAGRAFY. Tak jak za komuny, z ta róznicą ze teraz to sklepy pełne a ludzie kasy nie mają, wtedy było odwrotnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) hitrus :
Biedny rencisto. Ta renta faktycznie Ci się należy, gdyż to co (podobno) zrobiono Ci na Śląsku pozostawiło niezatarty ślad w Twojej psychice. Ponieważ minęło już wiele lat od tamtych wydarzeń szanse na poprawę są nikłe, ale nie trać nadziei. Ja ze swej strony deklaruję gotowość umieszczania wpisów (bez znaczenia na jaki temat) na tym portalu abyś mógł wyładowywać swoje frustracje. Czego się nie robi dla ludzi którzy są naszymi przyjaciółmi, a przecież jesteś moim przyjacielem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) hitrus :
Rafale. Polemika z Tobą jest prawdziwą przyjemnością. Ja staram się unikać porównań ludzi do zwierząt, ale przyjmuję twoją konwencję dyskusji i z wielką przyjemnością pragnę Cię poinformować że uważam iż jesteś świńską gnidą, w dodatku okrutnie ograniczoną umysłowo. Jednocześnie chciałbym abyś wiedział że nie będzie moją radością jak zostaniesz bezrobotnym, bo to że zostaniesz nie ulega żadnej wątpliwości. Aby do tego dojść nie trzeba pracować w MPK, wystarczy tylko (tak jak ja) uważnie czytać to co wypisujesz. Chcesz się kopać z koniem to się kop. Pamiętaj tylko że jak spotka Cię coś przykrego to ani Twój guru Jan, ani tym bardziej Poświatowski Ci nie pomogą. Dla nich (to jest moja opinia) jesteś tylko potrzebny do robienia zamętu, który oni skrzętnie wykorzystuję do swojej prywatnej wojny z MPK. P.S. Przeczytaj dokładnie wezwanie na policję to będziesz wiedział w jakim charakterze Cię wezwano.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) nie karmic trolla!!! : :
nie karmic trolla!!! :

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) Rafał :
No nie bede go karmił :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) hitrus :
Jestem załamany. Jak ja przeżyję ten brak kontaktu z ikonami intelektu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) numery ip komentujących są rejestrowane :
numery ip komentujących są rejestrowane

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) do powyżej :
I bardzo dobrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) numery ip komentujących są rejestrowane : :
to takie przypomnienia dla trolla dwa piętra wyżej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) hitrus :
Dziękuję za przypomnienie, chociaż myślałem że chodzi Ci o rencistę i Rafała gdyż to oni zaczęli używać inwektyw. Ale mogę się mylić i to były komplementy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) Rafał :
Nie kopie sie z koniem ale z KOBYŁĄ o ile zrozumiesz co napisałem:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) Rafał :
hitrus , zgadnij co górnicy wciagaja nosem po szychcie:):):) hehehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2011) hitrus :
Płeć zwierzęcia zwanego koniem rozróżniam. O górników pytaj rencistę.On był na Śląsku w podziemiu to będzie wiedział.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2011) ja :
Pewnie Guty załatwiał przegląd Poswiatoskiemu ale diagnosta mu niepodbił i dlatego cała ta afera!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2011) viper :
Na wpis powyżej najwiekszy wpływ ma dzisiejszy upał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2011) zbych :
słabo sie robi jak znowu piszą o mpk Poświatowski niema już oczym pisać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2011) zbychu :
nie czytaj, znacznie ci sie polepszy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2011) Rafał :
to jest dopiero poczatek panowie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2011) zorro :
Takie cyrki dzieją się nie tylko w MPK. Na tarnowskim wysypisku śmieci czyli Zakładzie Składowania Odpadów Komunalnych koleś na wadze po uprzednim dogadaniu się z klientem , wpisuje przyjęcie gałęzi, a wjeżdżają inne odpady których pozostawienie dużo więcej kosztuje. Koleś który to przyjmuje musi nieźle na tym wychodzić bo całkiem nieźle sobie żyje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2011) do powyżej :
Kandydat na wagowego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) hitrus :
Rafał chyba jeszcze nie wrócił z policji. A ty wszyscy czekają na newsy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) hitrusie :
A po co ci ten news.Znów ci sie wszystko pomyli zlodziej ze skorumpowanym, obwiniony z oskarżony itd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) hitrus :
Miałem nadzieję na pełną prawdę której nauczę się na pamięć żeby się więcej nie mylić jak Poświatowski, który w informacji zatytułowanej "Korupcja w MPK ?" napisał że Robert K jest kierownikiem giełdy, a w notatce "Kolejne dochodzenie w MPK" napisał że Robert K jest zastępcą kierownika giełdy. To która "prawda" Poświatowskiego jest prawdziwa?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) hitrusie to proste :
To tak jak z premierem i wicepremierem, ministrem i wiceministrem, hitrusem i

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) hitrus :
To takie proste jak sznurek w Twojej głowie udający mózg.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) hitrusie :
Bez obrażanie innych potrafisz wytrzymac pół zadania, brawo jest poprawa.Chyba jednak trzeba publicznie ujawinic kim jestes.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) hitrus :
Po raz któryś próbujesz mnie zastraszać. Jeśli Ci nie odpowiada mój sposób komentowania to zgłoś do portalu nadużycie. Oni wiedzą co robić z takimi komentarzami. Na szczęście obowiązują nowe przepisy regulujące między innymi wywieranie presji psychicznej więc i ja nie jestem bezbronny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) Rafał :
A ja wiem i ty tez wiesz ze ja wiem ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) hitrus :
Co wiesz Rafale, bo ja nie wiem Co Ty wiesz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) hitrusie :
Może w końcu zrozumiesz ze internet nie jest anonimowy i obrażanie(To takie proste jak sznurek w Twojej głowie udający mózg) nie jest juz bezkarne. Powołane? nowe przepisy dotyczą innej sytuacji. Doczytaj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) hitrus :
Każdy ma prawo do wyrażanie swoich opinii w oparci o przeczytane uprzednio wpisy. Jeżeli ktoś na moje konkretne pytanie udziel mi idiotycznej (w/g mnie) odpowiedzi to niech się nie spodziewa że go pogłaskam po głowie. I nie ma to nic wspólnego z chęcią obrażania kogokolwiek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) tez hitrus :
Z którego piszesz szpitala z Kobierzyna, Tworek, Morawicy czy Straszęcina?Moja ocena osobowości autora po przeczytaniu tego co napisał jest niestety bardzo negatywna. Zamieszczając ten tekst poddał się osądowi czytelników w tym i mojemu. Pytanie które mu zadałem jest żartem czyli najłagodniejszą oceną tego co przeczytałem. Może go zostawić bez odpowiedzi lub odpowiedzieć w inny sposób sugerujący że go to nie bawi. Ot logika

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2011) hitrus :
Masz takie prawo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2011) do hitrusa :
A Robertowi K. złożyłeś wczoraj życzenia imieninowe. Ja bym mu życzył dużo pieniędzy, ale go nie znam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2011) hitrus :
Ja też Go nie znam. Powiem więcej nawet nie miałem pojęcia że wczoraj było Roberta. Wiem natomiast że 13-ego będzie Antoniego, a moja wiedza bierze się stąd że mam kolegów o tym imieniu. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to się nie krępuj, jeśli potrafię odpowiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2011) Rafał :
07-06-2011) hitrus : Każdy ma prawo do wyrażanie swoich opinii w oparci o przeczytane uprzednio wpisy. Jeżeli ktoś na moje konkretne pytanie udziel mi idiotycznej (w/g mnie) odpowiedzi to niech się nie spodziewa że go pogłaskam po głowie. I nie ma to nic wspólnego z chęcią obrażania kogokolwiek. CZY ZA SWINSKA GNIDE OKRUTNIE OGRANICZONA UMYSŁOWA MOGE ZASTOSOWAC kc lub kk W STOSUNKU DO hitrusa ??? prosze znawcow tematu o wypowiedz :) zanim skonsultuje to z prawnikiem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2011) hitrus :
A za hitrą wszę można? I co było pierwsze? Ja sobie tę dyskusję na wszelki wypadek wydrukowałem. Przeczytaj co piszesz o innych i podejmij decyzję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2011) MPK news :
Jak ćwierkaja wróbelki ,osoba którą próbował gnoic Robert.K i nie tylko , podobno okazała sie "Tomkiem"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2011) pytanie do MPK news :
Czyżby on wystawił Roberta K.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2011) Rafał :
W MPK zaczynaja się bać ??? Podobno ktos myje autobusy w "nagrode"a reszta go chroni...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2011) do Rafała :
Opamiętaj się. Ten facet nie powinien myć nawet autobusów, bo do wody dodaje się drogie myjące środki chemiczne których wartość może go skusić do ich kradzieży. A dlaczego Wiatr toleruje człowieka który okradał przedsiębiorstwo którym kieruje, a więc wszystkich pracowników. Za komuny kradli wszyscy i to nazywało się kombinowaniem. Dziś teoretycznie to komuny nie ma, ale praktycznie to Pan Wiatr zachowując się biernie mimo jednoznacznego oświadczenia prokuratury, widać uznał że przypadek Roberta K .to jest kombinowanie,(które niejednokrotnie w czasach komuny było sposobem na przetrwanie) Może w tej kombinacji sam uczestniczy? Tylko jak pokazuje przykład Pana Roberta K. jego ,,kombinowanie" nie jest walką o przetrwanie z uwagi na niedostatek, lecz ,,kombinował" z powodu swoich możliwości decyzyjnych wraz z konkretnym dochodem. I to właśnie demoralizuje i kusi do osiągania wymiernych korzyści niezgodnych z prawem i na szkodę publiczną w tym swoich podwładnych i współpracowników. A bilety drożeją-są droższe niż w Krakowie, bo pewnie w Tarnowie usługa komunikacyjna jest na lepszym poziomie. Czyżby? A Pan Prezydent jest cierpliwy w stosunku do Wiatra jak mamka do niemowlaka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2011) kolo :
pozdrowienia ze słonecznej Tunezji,Rychu i Robuś

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2011) do kolo :
Jak Tunezją jest baza MPK to ja ich dzisiaj właśnie w Tunezji widziałem. Robetra K. to nawet podczas przyjaznej rozmowy z prezesem Wiatrem. Czyżby się ugadywał z nim jak wyjść z opresji? Ciekawy czy kronika policyjna Temi poda jaka była przyczyna że kierowca MPK i działacz s80 rozkwasił pięścią nos pasażerowi. Żeby móc kończyć zmianę w pośpiechu na zajezdni zmieniał koszulę skrwawioną przez swoją ofiarę. Ciekawy jestem czy ten incydent odnotowała policja i dyspozytor w MPK.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) kilak :
czy chodzi o najeb...nego pasażera, który zaatakował niepełnosprawną kobietę w ciąży?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2011) do kilaka :
A ta kobieta to podobno była bez nogi, niewidoma, głucha i w piętnastym miesiącu ciąży. Ciekawy jestem co obrońcy bałaganu w MPK jeszcze wymyślą, by obronić ten bur..el.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-07-2011) Obserwator :
A dzisiaj pana Roberta K. można dostrzec jako kierowca w autobusie linii bodajże 0B (Autobus Jelcz 120MM/2 #265)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-07-2011) ania :
i ciekawe jaką ma stawkę osobistego zaszeregowania wszak przepisy jasno okreslają co można a co nie i za ile i na jaki okres ale znając życie pewno nadal ma pensje dyspozytora bo wszak swemu się należy czy stoi czy lezy bez odzieży

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl