To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sześciolatki do przedszkola, nie do szkoły!    -   28/5/2011
Ratuj maluchy!
Trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która spowodowałaby przywrócenie obowiązku szkolnego od 7 roku życia. Przypomnijmy, że negatywnie do przymusu posyłania 6-latków do szkół, wprowadzonego reformą edukacji przez Platformę Obywatelską (i zachwalającą ten przymus posłankę U. Augustyn), wypowiadali się psychologowie i sami rodzice. Organizatorzy akcji „Ratujmy maluchy” mają czas do 4 lipca na zebranie 100 tys. podpisów poparcia pod ich projektem. Na dzień dzisiejszy podpisów tych udało się zebrać ponad 22 tysiące.

Ogloszenie

Obywatelski projekt zakłada odwrócenie reformy edukacji z 2009 r.: stabilny system nauki szkolnej od 7 roku życia w 1 klasie, ograniczenie możliwości likwidacji i prywatyzacji szkół bez wiedzy lokalnej społeczności oraz zwiększenie dostępu do przedszkoli poprzez objęcie edukacji przedszkolnej państwową subwencją. Projekt ustawy ma za zadanie realizację celów akcji prowadzonej od 2008 r. i popartej internetowymi wpisami przez ponad 50 tys. rodziców: ratujmaluchy.pl.

Podpisać się można na stronie: www.rzecznikrodzicow.pl i www.ratujmaluchy.pl.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(28-05-2011) ciekawska :
Pytanie do organizatorów akcji - Gdzie jeszcze na świecie dzieci rozpoczynają naukę tak pózno jak w Polsce?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) ciekawska :
Jak organizatorzy nie znaja odpowiedz to polecam ten link (dane za 2010 rok). http://huebler.blogsp ot.com/2010/05/age.html 87% dzieci na świecie rozpoczyna naukę do lat 6. 1 klasa dla 7 latków to norma w Afryce! Czy tu nie chodzi organizatorom o dobro rodziców (wygodnie zostawić malucha o 6 rano w przedszkolu i odebrać o 16-tej)?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) obywatel Tarnowa :
Do ciekawskiej i nie tylko-ten temat byl juz poruszany na tym forum i wiem ze ta prawda o ktorej piszesz to oczywiscie organizatorzy wiedza i wlasnie dlatego z takim uporem walcza wlasciwie przeciwko dobru dziecka.Jacys polscy psychologowie ktorzy ponoc sie wypowiadaja przeciwko rozpczynaniu szkoly przez 6-latki jest bzdura typu rodzinnego/polskiego-wyslac ich do innych krajow i zmienia zdanie widzac jak tam ten system pracuje.To jest fakt ze decyzja dotyczaca 6-latkow zostala podjeta troche pochopnie bez calkowitego przygotowania zaplecza i szkol ale przeciez od czegos trzeba zaczac.Do szkoly maluchy,wasza inteligencja jest wyzsza niz rodzicow i psychologow tego jestem pewien

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-05-2011) stanczyk krzysztof :
Pewnie to juz najklepiej zaraz po urodzenie ODBIERAC dzieci RODZICOM i do szkół ich posyłac!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-05-2011) Legalny Banita :
Może by tak ciekawska nie decydowała o moim dziecku? Jak ciekawska chce, to niech wysyła swoje dzieci kiedy chce i gdzie chce, ale od mojego dziecka wara!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-05-2011) popieram akcję :
Najpierw proponuje dostosować szkoły do przyjęcia 6-latków. Wtedy będzie to miało sens.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) do ciekawskiej :
może i na świecie dzieci zaczynają edukację wcześniej ale jak mówimy "A" powiedzmy i "B" ale tam nie robi się z nich na siłę geniuszy od wczesnego dzieciństwa , nie mają tak pezładowanego programu nauczania i uczą się w szkole a nie jak u nas do szkoły chodzą a lwią część obowiązków razem z kilkukilogramowym tornisterm niosą do szkoły. I oczywiście mają odpowiednie zaplecze, chociaż co do Afryki mogę się mylić. A w tej dyskusji to tak jak z ceną paliwa w Polsce i na "zachodzie" , ceny są porównywane , ale zarobki - przeciętne to już nie. Więc jak coś zestawiamy ze sobą to od początku do końca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) maniaaa :
a może mi powiecie czy Wy - jako Ci startujący w szkole jako 7 latki jesteście jacyś inni (głupsi) od swoich rówiesników z zagranicy którzy poszli do szkól w wieku lat 6-ciu? szkoła zagraniczna "troszeczkę" różni się od naszej polskiej, więc najpierw dostosujmy zaplecze a później róbmy rewolucje- jak najbardziej akcję popieram :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl