To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ciało zmarłego dyrektora Teatru m. L.Solskiego znaleziono w jego tarnowskim mieszkaniu aktualizacja   -   25/5/2011
Edward Żentara nie żyje
Edward Żentara, dyrektor Teatru im. L.Solskiego zmarł nagle w swoim mieszkaniu w Tarnowie. Jego ciało znaleźli dziś pracownicy Teatru w godzinach dopołudniowych. Jak podała Anna Zbroja z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji, dyrektor prawdopodobnie popełnił samobójstwo, wstępnie wykluczono jednak udział osób trzecich. Edward Żentara miał 55 lat, był znanym aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym oraz reżyserem. Od lipca 2008 r. zarządzał tarnowską sceną, na której też występował. Jego kreacje Porfirego (Zbrodnia i Kara) i Juergena Stroppa (Rozmowy z Katem) zostaną na długo zapamiętane przez tarnowskich widzów.

Ogloszenie
>
Edward Żentara urodził się 18 marca 1956 roku w Sianowie. Po raz pierwszy występował na scenie Teatru Propozycji Dialog w Koszalinie w benefisowym przedstawieniu Aktor (1975). Po ukończeniu Liceum Ekonomicznego w Koszalinie w 1975 roku, studiował na Wydziale Aktorskim w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, którą ukończył w 1980 roku.

Występował w teatrach: im. Juliusza Osterwy w Lublinie (1979-80), Polskim w Warszawie (1980-81), Starym im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie (1981-90), Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie (1993-96), im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (1996-97), Polskim w Szczecinie (1998-2001) i Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, gdzie w latach 2004-2005 pełnił funkcję dyrektora artystycznego. Był także prezesem Stowarzyszenia Dialog, dyrektorem Teatru Dialog (1998-2003), przez dwa lata dyrektorem artystycznym Grudziądzkich Sezonów Teatralnych i wyreżyserował wiele spektakli. Za rolę tytułową w sztuce Georga Büchnera Woyzeck otrzymał Główną Nagrodę Aktorską na XXVI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych `86, za występ w monodramie Romans z Monizą Clavier wg Sławomira Mrożka zdobył nagrodę jury oraz nagrodę prezydenta miasta na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora 1987 w Toruniu, a w 1988 roku odebrał nagrodę prezydenta miasta Krakowa za wybitne dokonania w dziedzinie twórczości filmowej i teatralnej. W 1989 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Po występie w serialach Rodzina Połanieckich (1978) i W słońcu iw deszczu (1979), zadebiutował na dużym ekranie w dramacie politycznym Feliksa Falka Był jazz (1981) u boku Michała Bajora. Za postać plastyka-karateki w dramacie Wojciecha Wójcika Karate po polsku (1982), rolę księdza Władysława Ryby w serialu Trzy młyny (1984) oraz kreację wrażliwego poety Janka Pradery w filmie poetyckim Witolda Leszczyńskiego Siekierezada (1985) został uhonorowany nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złotego Ekranu przyznawaną przez tygodnik "Ekran".

biogram na podstawie wikipedii

Od 4 lipca 2008 roku był dyrektorem Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Zarządzał Teatrem w trudnym okresie remontu gmachu przy ul. Mickiewicza, który został oddany do użytku zaledwie przed miesiącem. Na tarnowskiej scenie wystąpił w kilku rolach (ostatnio w roli narratora w sztuce "Brat naszego Boga"), a kilka z nich (np. rola Porfirego, czy Juergena Stroppa) przechodzi do historii najwybitniejszych kreacji aktorskich na deskach "Solskiego". Żentara reżyserował również lub współreżyserował w Tarnowskim Teatrze kilka przedstawień, m.in. "Zbrodnię i karę", "Rozmowy z katem", "Emigrantów", "Przyjazne dusze".

Msza Św. w intencji Ś.P. Edwarda Żentary Dyrektora Tarnowskiego Teatru im. L.Solskiego odbędzie się 27 maja o godz. 9:00, w kościele Księży Filipinów w Tarnowie. Celebrowana przez ks. Tadeusza Bukowskiego Duszpasterza Środowisk Twórczych.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Koszalinie 30 maja. Msza Św. w kościele Św. Kazimierza (ul. Popiełuszki 2), o godz. 13:00. Ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie (ul.Gnieźnieńska), o godz. 14:00.
(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 78)Dodaj komentarz
(25-05-2011) pacjent :
Dyrektorka MBP, dyrektor Galerii, teraz dyrektor Teatru. Rządzenie kulturą w Tarnowie nie jest zdrowe ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) hej :
podobno to było samobójstwo !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) ooo :
Bardzo smutna wiadomość. To był bardzo dobry, niedoceniony za życia aktor. Paradoks? Nie! Samo życie....Kondolencje dla Najbliższych pana Edwarda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) Tomasz Stelmach :
Dla mnie niezapomniana rola w filmie "Karate po polsku" Szkoda... R.I.P.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) Siekierezada :
Odszedł razem z marszałkiem Markiem Nawarą . To w głównej mierze właśnie dzięki jego pieniądzom z Małopolskiego Programu Operacyjnego remont teatru był możliwy. Nie było warto , pozorny sukces okazał się porażką a ta sierotą ,nie powrócił z elipsy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) bq :
Wyrazy współczucia dla Bliskich Edka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) antygalicjanin :
Może wreszcie ktoś z decydentów zastanowi się dlaczego tak trudno coś zrobić w tarnowskiej kulturze... Według mnie prawie żadnych zmian od lat 80-tych na średnim szczeblu nie ma. Najczęściej są tylko wymiany dyrektorów, którzy rzadko potrafią przetrwać ponad rok jeśli nie wejdą w układ .Młodzi i ludzie z ambicjami popartymi wykształceniem nie mają tu siły przebicia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) stokrotka :
Tarnowski grajdoł, tarnowskie układy -tarnowscy decydenci -zastanówcie się wreszcie. Rządzicie jak niegdyś komuchy. Robicie z Tarnowa totalną wiochę Proponuję zbiorowe samobójstwo,to oczywiście...Przykre, ale pan Żentara tego nie wytrzymał

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) stokrotko :
He he ..właśnie! Od kiedy to gryzipiórek wie lepiej jak ma wyglądać teatr albo decydować o repertuarze teatru! To dobiło Zientarę. Wszystkie ..CK-i także wymagają wyczyszczenia jak stajnie Augiasza. Pracujący w nich ludzie działają tylko w takim stopniu w jakim dostają pieniądze a po za tym nic nie potrafią od siebie stworzyć. Obecnie w centrum działania jest tylko film w te i wewte... ale już kino niezależne to za dużo pracy i myślowego działania.. Mnie nie można zarzucić że nie wiem co piszę - znam sprawę od podszewki... dlatego obecnie działam w środowisku warszawskim i dalej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) do wszystkich :
ludzie trochę opamiętania ! powodem tej tragedii nie jest tarnowski grajdoł, bo to właśnie u nas w stronę tego zdolnego człowieka wyciągnięto pomocną rękę. powodem są problemy osobiste i chorobowe pana Edwarda o czym pewno zaświadczy pozostawiony przez dyrektora list. Tarnów nie ma tu nic do rzeczy bo ta tragedia mogła się wydarzyć wszędzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) misiek :
prezydent "Ś" jak widać dopiął swego. NIESTETY!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) do miśka :
Człowieku zastanów się co piszesz. Co ty sugerujesz? nawet jeśli były prezydenckie zamiary słuszne zresztą pozbycia się chorego dyrektora, który z dziwnych powodów nie mógł pojawić się nawet na gali otwarcia teatru a chyba nie było ważniejszego wydarzenia dla dyrektora to przecież nikt nie myślał o takim rozwiązaniu z nim umowy !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) + + + :
zamilczmy wszyscy , nie czas teraz na rozdrapywanie win i wypominanie grzechów, pomódlmy się za tę duszę bo tego najbardziej teraz potrzebuje [i]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) JADWIGA :
PAMIETAM GO JESZCZE Z LICEUM EKONOMICZNEGO W KOSZALINIE TO TM NAUCZYCIELKA FIZYKI ZAWSZE MÓWIŁA "EDEK JESTEŚ PODOBNY DO OLBRYCHSKIEGO - I MASZ ZDOLNOŚCI AKTORSKIE , IDŹ DO SZKOŁY TEATRALNEJ" I EDEK SIE SPRAWDZIŁ. SZKODA BO TO DOBRY CZŁOWIEK BYŁ,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) Człowiekzbetonu :
kto po Żentarze ? tym razem może kobieta ?? ktoś kto sprawdził się jako manager kultury np Krystyna Szymańska, dyrektor Centrum Paderewskiego Tarnów , albo Anna Pieczarka dyrektor CAK Gm. Tarnów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) nikt :
Tarnów to prowincjonalna mieścina, gdzie liczy się tylko nabijanie kieszeni, a pod pojęciem "sztuka" to u nas rozumie się jedynie nowe aranżacje fontann i bzdety na rynku. Dobrze, że chociaż Żak jest i jego niezależny teatr, bo tak nie byłoby tu nic. Swoją drogą - co na to piarowcy UMT? Przecież dyrektorzy teatrów nie popełniają samobójstw z byle powodu. Może o to chodzi, że tak mu się w tym naszym "Ciepłym" Tarnowie dobrze żyło, że miał już całego tego cyrku dość? Spokój jego duszy, bo był wartościowym człowiekiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) Był wartościowy :
ale miał współpracowników z nadania POlitycznego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2011) sprawa jest jasna :
Żentara załamał się psychicznie, jak powstała międzyzakładowa organizacja związkowa teatru i MPK po kierownictwem Jana Gutego - wybrał przyjemniejsze wyjście niż spotkania z Jankiem Gutym. To zupełnie zrozumiałe!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) @Człowiekzbetonu :
Co za głupie pytanie! Prezydenciunio już na pewno ma od dawno kogoś na ten stołek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) Jan A. Strusiński :
Szkoda chłopa. Niech spoczywa w pokoju! Ale mnie się wydzje, że to wina Tuska i Ruskich. Na dyrektora praponuję Czechową no, i koniecznie jakiś nowy duszpasterz od ludzi teatru.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) bebe :
Zaszczuli człowieka! Niedościgniony spektakl części tarnowskich aktorów - zagrali komedię, skończyło się tragedią i dramatem.. Panie Edwardzie, niech miłosierny Bóg przytuli Pana do Swego Serca!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) żal :
do kretyna który wpisał się powyżej jako "sprawa jest jasna" - STUL PYSK ŚMIECIU I CHOCIAŻ NA CUDZEJ ŚMIERCI NIE RÓB PROPAGANDY!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) widz :
Szczere kondolencje. Pewnie wróci kandydatura Głomba, ja bym jednak wolał Markiewicza. Szkoda, że wśród wiceprezydentów nie ma nikogo kto byłby pasjonatem kultury. Sam Prezydent też preferuje nauki ścisłe, więc jest jak jest i tyle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) do widza :
nie obrażaj pani Latałowej i nie strasz Głombem czy Markiewiczem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) ooo :
Jakiś czas temu widziałam pana Edwarda. Siedział na ławce przy jednej z głównych ulic Tarnowa. Nie sprawiał wrażenia, że na kogoś lub na coś czeka. Po prostu siedział. Zamyślony i patrzący w dal. Może już wtedy było mu ciężko. Jak widać ciężar ,który dźwigał był ponad Jego siły. Czy ktoś w dyrektorze Edwardzie Żentara widział człowieka? Świat wiruje, człowiek pędzi....Dokąd?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) ewa :
CIEPŁY,MIŁY CZŁOWIEK- jak to Artysta -nadwrażliwy na ten brutalny świat ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) (i) :
( i )

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) Propozycja :
Proponuję na dyrektota Teatru powołać pania Dorote Skrzyniarz, nadzorowała poprezednią kadencję prace Teatru. A na nadzorujacą Teatr proponuję Pania zastepce prezydenta Krystyne Latała, kobieta wie czego chce a i teatr jej nie obcy. Poza tym w urzędzie będzie taniej a dwóch zastepców po prostu wystarczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) Propozycja :
Proponuję na dyrektota Teatru powołać pania Dorote Skrzyniarz, nadzorowała poprezednią kadencję prace Teatru. A na nadzorujacą Teatr proponuję Pania zastepce prezydenta Krystyne Latała, kobieta wie czego chce a i teatr jej nie obcy. Poza tym w urzędzie będzie taniej a dwóch zastepców po prostu wystarczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) HAHA :
PROPONUJE NA STANOWISKO MARKA CIESIELCZYKA, KTORY JEST# 1 Z IDIOTOW W TARNOWIE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) akt :
Ludzie nie macie nawet minimum przyzwoitosci,piszac takie brednie. Panie Edwardzie tam z gory patrz na tarnowski teatr,tyle pracy wlozyles. Wieczne odpoczywanie racz mu dac Panie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) obłęd :
Komentarz usunięty .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) Z Szacunkiem :
Wieczne odpoczywanie [*]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) Wieczność tam sie wszyscy spotkamy, niektórym bedz :
Wieczne odpoczywanie człowiekowi. był wspaniałym aktorem, szkoda Go.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2011) do; obłęd :
napisz coś więcej o tym R.B wice.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) golem :
Skrzyniarz i Latałowa? Ależ jak najbardziej, to będzie bardzo poprawne politycznie.Jeszcze tylko Solskiegoi sprzed teatru trzeba wywalic i nadać placówce imie Donalda Tuska.To ci dopiero bedzie teatr!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) wario :
jakiego Donalda Tuska - czyj jest ten teatr

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) do "golem" :
Nie byłam, nie jestem i nie będę fanem PO ale od P. Latałowj Krystyny z daleka, madra i rozsadna kobieta, gdyby jessłuchał Scigała lepiej by na tym wyszedł, Ale robi lepiej - słucha kogoś innego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) Jan Guty :
W związku z komentarzem pod tytułem ,,sprawa jest jasna" uprzejmie informuję, iż podjąłem czynności prawne w celu ustalenia autora tego komentarza. Oświadczam że mimo tego iż w jednostce którą kierował ŚP zmarły jestem przewodniczącym tamtejszej Organizacji związkowej NSZZ,,Solidarność", to pomimo mojej funkcji osobiście nie znałem zmarłego. Tego żałuję, gdyż styl prowadzonej z Nim służbowej korespondencjj pokazuje iż był to człowiek z klasą. Przepraszam rodzinę i najbliższych że moja osoba we wspomnianym kometarzu została wykorzystana do celowej dyskredytacji mojej skromnej osoby, a spowodowało to znacznie większy skutek, czyli naruszenie szacunku do zmarłego.Oświadczam iż moja inicjatywa jest powodowana nie przez perfidne i anonimowe oskarżenia kierowane w moją osobę, lecz wyciągnięcie konsekwencji prawnych od autora tekstu który dopuścił się profanacji medialnej ŚP. zmarłego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) postronny :
ja dziwię się temu Janowi Gutemu - jaki on delikatny ten przewodniczący, bo w tym komentarzu nie ma nic obraźliwego a jedynie fakty - o tym, że Żentara przechodził załamanie nerwowe to chyba jasne bo popełnił samobójstwo, to że nie cieszył się z faktu powstania tej organizacji z MPK to też dla wszystkich jasne, bo o wyczynach Gutego w MPK to chyba każdy obywatel tarnowa słyszał...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) Paulina :
Ten Jan Guty to ma chyba manię wielkości, że bierze poważnie taki tekst, że ktoś wybrał śmierć niż spotkania z jego wysokością... HA HA HA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) temida :
ponoć wczoraj Jan Guty przegrał apelację w sprawie przywrócenia do pracy w mpk i teraz to już definitywnie nie wróci do pracy. czyli powody jego zwolnienia były zasadne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) Jan Guty :
27-05-2011) Jan Guty do do innego sędziego" : Szanowny Sędzio pierwszy z komentarza i drugi z wyroku. Sędzia z wyroku określił mnię jako awanturnika działającego wbrew interesom MPK. Drugi Sędzia cieszy się z tego wyroku. A ja mam wyrzuty sumienienia w odniesieniu do korzystających z miejskiej komunikaci osób, które zakupują bilety u kierowców po wyższej cenie. Otóż to jest niezgodne ze stanowionym prawem i świadomym oszustwem w stosunku do pasażerów. Informowałem o tym konflikcie prawnym niektórych Radnych Tarnowa, lecz oni zasugerowali mi milczenie(ich zdaniem naruszyło by to wpływy ekonomiczne do MPK). Tym sposobem nadmiernie dbając o wynik ekonomiczny MPK zostałem ukarany przez niezawisły Sąd jak szkodnik. Przepraszam Mieszkańców Tarnowa. Jan Guty. numery ip komentujących są rejestrowane. . -------------------------- ------------------------------ ------------------------ (27-05-2011) Jan Guty : Wszystkich pracowników MPK proszę o cierpliwość. Jestem w trakcie składania skargi kasacyjnej od wyroku do Sądu Najwyższego i do Europejskiego Trybunału. MPK i jej pracownikom życzę jak najlepiej. Nie słuchajcie cwaniaków i demagogów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) Jan Guty :
Obiecuję że wrócę.I nadal jestem Przewodniczącym NSZZ SOLIDAROŚĆ w MPK. Nie zawiodę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) no nieźle :
ciekawe, że związkowiec Guty uważa, że dodatkowe wynagrodzenie dla kierowców sprzedających bilety to coś złego... przecież wszędzie w Polsce to normalne!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2011) Do Gutego :
Panie Guty wymień Pan tego radnego który radził Panu siedzieć cicho , co nie wypada? może naruszyPan jakis układ? Nie bój żaby , wymień nazwisko Radnego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) do ,,no nieźle" :
Zanim coś głupio napiszesz to najpierw pomyśl Guty nie neguje dodatkowego zarobku dla kierowców, ani sprzedaży biletów w autobusie, lecz ich nieprawnie zawyżoną cenę. Po wyroku w Zielonej Górze kiedy klient wygrał z tamtejszym MPK sprawę w tej kwestii, miasta takie jak Warszawa, Kraków, Kielce, Rzeszów i wiele innych bilety w autobusach sprzedają po takiej samej cenie jak w innych punktach. Wręcz przeciwnie wzrosła sprzedaż w autobusach i tym samym dodatkowy zarobek dla kierowców. Według twojej teorii związkowiec powinien przymykać oczy na bezprawne działania. A może też powinien nie interweniować kiedy dopuszcza się do ruchu niesprawne autobusy, czy fałszuje badania techniczne?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) do pasażerów :
Kiedy kierowca nie sprzeda mi biletu za kioskową cenę, będę jechał na gapę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) do Jana Gutego :
Jak sam sprzedawałeś bilety to wszystko było OK! Przecież doskonale wiesz że ta różnica w cenie trafia do nas kierowców bo sam brałeś te pieniądze. Wiesz doskonale że MPK nie ma nic z tych pieniędzy tylko jest to prowizja dla sprzedającego kierowcy i dyzpozytora. Nie zasłaniaj sie opinią radnych bo to czysta głupota. Wiec teraz uznałeś że jeszcz zabierając nam pracownikom MPK te niewielkie w końcu prowizje pomagasz nam? Sąd miał racje jesteś awarturnikiem dzałającym wbrew interesom MPK! Ciekawe tylko kiedy mechanicy to zrozumieją i wykopią cie ze związku, a na górze to sie lepiej nie pokazuj szkodniku !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) pasażer :
ja ktos wsiada do autobusu to chyba wie ze powinien miec bilet jak widze ile czasu traca kierowcy na sprzedawanie biletow to uwazam ze powinno sie z tym skonczyc przynajmniej od 7-18 a poza tym to dosc ciekawe ze jak gosc przestal brac prowizje to mu nagle zaczelo zalezec na pasazerach - smiechu warte

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) pasażer :
jak sam sprzedawał te bilety to było oki ? gitarka? ale jak go z roboty wywalili słusznie czy nie słusznie nie obchodzi mnie to ! to juz jest coś ni bardzo według niedoszłego radnego bo zdaje sie ze ten gosc kandydował. moze jest to troche denerwujace ale czemu odbierac tym kierowca te grosze które z tego maja ????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) Jan Guty :
Prowizja dla kierowcy jest wypłacana od całej wartości sprzedanego biletu, a nie tylko niezgodnej z prawem nadwyżki. Jak ja bilety sprzedawałem to nie było orzeczenia sądowego w tej sprawie, a więc było to niepodważone prawnie. Dziś zgodnie i w oparciu o wyroki sądowe pobieranie dodatkowej opłaty jest sprzeczne z prawem. Portalowi w związku z zainteresowaniem moją skromną osobą i problemami Tarnowskiej komunikacji miejskiej proponuję otwarcie odrębnego forum dyskusyjnego w tym temacie co uszanuje inne wskazywane problemy w tym obecny poświęcony pamięci zasłużonej osoby. Pod tym artykułem jest mi się niezręcznie wypowiadać ze względu na jego charakter i przeznaczenie. Natomiast na osobnym forum poświęconym problemom MPK i związanym z nimi nie miałbym żadnych oporów. Najlepiej by komentujący zostali zobowiązani do identyfikacji. Zapobiegnie to chamskim i niecenzuralnym wypowiedziom. Ja w tej chwili weryfikuję informacje pracowników MPK które po analizie mogą wskazywać na stosowanie w tej firmie mobbingu, dyskryminacji czy nękania. Jeśli będzie to uzasadnione podejrzenia, to odszkodowanie uzyskane z tytułu mojego zwolnienia wykorzystam w celu rozstrzygnięć prawnych, oraz w razie potwierdzenia tych przestępstw skazania winnych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) Babcia Ola :
A ja jeszcze odnośnie śmierci Pana Żętary. Mam wrażenie, że dopełnił się w ten sposób los Janka Pradery z "Siekierezady", którą to postać Pan Edward zagrał genialnie. Czy komentatorzy zwrócili uwagę na podobieństwa w życiu Stachury i Żętary, mieli to samo imię, urodzili się 18, odeszli podobną samobójczą śmiercią. Obydwaj mieli skłonności depresyjne, podobny typ wrażliwości, odczuwali podobny brak zrozumienia swoich wizji artystycznych . Janek Pradera powiedział znamienne słowa "Zamiast miodem pięknym złotym, straszliwym brzęczeniem mnie częstowano". Bardzo, bardzo żałuję. Niech spoczywa w pokoju.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) do Mędrca Jana Gutego Drugiego :
Panie Janie Guty Drugi (kandydacie niedoszłym na radnego) nie wypuszczaj tu porządnych ludzi. Najpierw zrobisz forum dyskusyjne, a potem będziesz uczciwych internautów pozywał do sądu za to, że pierdnęli w kierunku twojego majestatu. Czy już nagrywanie na dyktafon nieświadomych tego kolegów lub współpracowników ci nie wystarczy?!? Wstydź się Janie, wstydź za te wstrętne metody z poprzedniej epoki! Do spowiedzi szybciutko!... a potem znowu można nagrywać...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2011) Klawisz :
Czy chodzi o stosowanie mobbingu, dyskryminacji czy nękania w związku zawodowym?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-05-2011) Jan Guty :
W przeciwieństwie do moich krytykantów ja się podpisuję nazwiskiem. Jeśli mówią że podłe jest nagrywanie to się z Tobą zgadzam. Jest jednak metodą na nieuczciwych i nikczemnych ludzi, bo dokumentują skutecznie ich postępowanie. A nagrywałem nie związkowców Solidarności lecz zebrania oficjalne i podejmowane interwencje. Widzisz gdybym nie nagrał rozmów z kierownictwem wyjaśniających fałszowania badań technicznych to na zasadzie pomówienia mnie przez Pana Wiatra byłbym skazany. Łatwo jest człowieka zgnoić w dzisiejszym czasie, więc moje nagrania służą przede wszystkim mojej obronie i obronie członków mojego związku. Jak masz jeszcze wątpliwości to mogę krytykom okazać kolekcję zmyślonych donosów które od pracowników przyjmował na piśmie Pan Wiatr. Czy tym powinien się zajmować Prezes. Mnie w zakładzie nie ma, a pracownicy chodzą ze spuszczonymi głowami. Jak myślicie skąd się wzięła ta atmosfera. Czy czasem na piętrze dalej funkcjonuje BIURO SKŁADANIA DONOSÓW.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) bilet :
prowizja dla kierowcy za to ze sprzeda mi bilet?na ktora ja sie skladam płacac wiecej niz w kiosku?dla mnie to jedno wielkie oszustwo mieszkałem za granica i tam wiekszosc kupuje bilety u kierowcy a cena jest taka sama jak wszedzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) bileter do bileta :
a ile bałwanie kosztują te bilety na zachodzie - czy tez 2,4 zł? A ja byłem we francji i mają tam wieżę Ajfla - dlaczego u nas nie ma takiej wieży - SKANDAL!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) do biletera :
Na zachodzie jeżdżą za darmo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) ooo :
Czy to temat o MPK? Dajcie spokój.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) Do Biletera :
Dlaczego użyłeś słowa bałwan? Też byłem tu i ówdzie, wprawdzie nie korzystam nigdy z komunikacji miejskiej, ale jasne jest że sprzedawanie biletów z prowizją przypomina sprzedaż gorzały na melinie. W ogóle wszystkie zawarte na tej stronie komentarze niedotyczące śmierci i osoby Św. pamięci Pana Edwarda Żentary powinny być usunięte przez Administratora. Bałwan? Dlaczego to obraźliwe określenie? Nie rozumiem...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) R. :
Ludzie, proszę, przestańcie się obrzucać błotem tu na tym forum i poza nim. Skąd w Was tyle złości i jadu? Życie jest takie krótkie i pełne problemów. Przecież nawet różnice mogą nas w jakimś sensie jednoczyć. Mieszkamy w jednym mieście, więc bądźmy dla siebie ludźmi, a nie wilkami. Szanujmy siebie wzajemnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) Bileter :
A czy kupowanie wódki za 15 zł za 50g w restauracji, czyli za 150 zł za butelkę to też coś dziwnego? Bałwanie, jak nie chcech płacić drożej za bilet to se kup w kiosku. A jak nie będzie sprzedaży biletów w autobusach to też będzie dobrze bałwanie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) lo :
co to ma wspolnego z P. Zentara ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) lo :
co to ma wspolnego z P. Zentara ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) DO ADMINISTRATORA :
DLA SZACUNKU I PAMIĘCI ZMARŁEGO ZLIKWIDUJCIE WSZYSTKIE KOMENTARZE I ZABLOKUJCIE NOWE. NIE WIEM JAKIEGO POKROJU LUDZIE PISZĄ TE WSZYSTKIE BZDURY, WĄTPIĘ CZY MAJĄ SUMIENIE. WSTYD, WSTYD, WSTYD!!!!!!!!!!!! NA CAŁĄ POLSKĘ, ZNÓW WYCHODZI Z NAS PROWINCJA, ZAWIŚĆ I WSZECHOBECNE CHAMSTWO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) Krystyna :
wrażliwość i tak zostały wyparte przez krzykliwą głupotę i arogancję - stąd takie a nie inne wpisy i brak jakiejkolwiek reakcji ze strony administratora.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) Bałwan :
AMEN!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2011) Janek :
Szkoda człowieka a zarazem dobrego aktora. O układach w tarnowskim grajdole w tej sytuacji nie wypada pisać, choć one - zdaje się - zdecydowały o odejściu P.Edwarda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2011) widz :
I co panno

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2011) Pati :
TAK

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2011) NoName :
Wie ktoś cos więcej o tych "rozterkach sercowych"? Odnosze wrażenie, że "życiowa partnerka" znana z afery w teatrze, jest tu głównym wątkiem...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2011) Tarnowianka :
Niestety za wrażliwy człowiek na tutejszą klikę a przy tym nie pasujący do tego grajdołka.W Tarnowie takich ludzi toleruje się do momentu przydatności .Skończył dzieło może iść w odstawkę ,nie jest nam już potrzebny na jego miejsce mamy swojaka.Szkoda człowieka. WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA BLISKICH

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2011) do no name :
a co ciebie to obchodzi! co za wstrętny portal! administrator zupełnie bez wyczucia odnoszę wrażenie że tylko zaciera ręce kiedy widzi ilość wejść komentarze jak z plotkarskiego portalu a nie rzetelnej informacyjnej strony a ludzie jak sępy na prawdę co za miasto i jaki nasz wizerunek biedny Ten dyrektor teatru że nawet po śmierci nie dają mu spokoju

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2011) do wszystkich :
Komentarz usunięty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2011) GpVGCazEWhonBDaaVPb :
I feel so much hpaeipr now I understand all this. Thanks!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2011) VfWbslZWkBgw :
byCY3n utvbtrioippq

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2011) SSwgfmyOdmljsKFyZ :
XQQPSz uvfrmkyaejtm

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl