To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Oświadczenie prezydenta po naszej publikacji sprzed kilku dni    -   28/4/2011
Magistrat: autobusy sprawne, załoga szkolona
Rzecznik prasowy prezydenta, Dorota Kunc - Pławecka, nadesłała do naszej redakcji, oświadczenie, w którym odnosi się do treści naszego tekstu sprzed kilku dni. Przypomnijmy, na przykładzie dwóch zdarzeń - wypadków z ostatnich dni, które miały miejsce z udziałem pustych autobusów MPK; zwracaliśmy uwagę na to, że wpisują się one w ciąg coraz groźniejszych przypadków, mogących świadczyć o złym stanie technicznym pojazdów miejskiego przewoźnika oraz pozostawiającym wiele do życzenia systemie szkolenia nowych, niedoświadczonych kierowców. Co szczególnie nas niepokoi, magistrat od kilku lat unika publicznej debaty na temat sytuacji w MPK. Treść przesłanego oświadczenia dowodzi, że ta sytuacja trwać będzie nadal a zamiast debaty i dostępu do weryfikowalnej dokumentacji otrzymywać będziemy kolejne uspokajające komunikaty.

Ogloszenie

Oto treść nadesłanego z magistratu oświadczenia :

Zdarzenia, które miały miejsce 23 kwietnia na zajezdni przy ul. Wojska Polskiego oraz 26 kwietnia na zajezdni przy ul. Lwowskiej nie zostały spowodowane przez zły stan techniczny autobusów, ale wydarzyły się w skutek błędu ludzkiego, klasycznego wypadku. Kierowcy tych pojazdów zapomnieli o zaciągnięciu hamulca postojowego (ręcznego), co z resztą obydwaj potwierdzili. Za doprowadzenie do tego rodzaju zdarzeń, zostali już zresztą ukarani.

Autobusy tarnowskiego MPK są w pełni sprawne. Poddawane są wszystkim kontrolom wynikającym z Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Kontrole takie odbywają się w Stacji Kontroli Pojazdów co sześć miesięcy. Dodatkowo, niezależnie od przepisów prawa, każdy autobus po poważniejszych naprawach jak np. remont układy hamulcowego czy też kierowniczego przechodzi dodatkowe badania diagnostyczne.

Kierowcy biorą również udział w szkoleniach BHP, na których regularnie poruszany jest temat zaciągania hamulców ręcznych. Ostatnio takie szkolenie odbyło się w marcu. Dodatkowe szkolenia przeprowadzana są w związku z Ustawą Prawo o ruchu drogowym. Na chwilę obecną przeszkolone zostało 90% załogi; pozostałe 10% jest w trakcie szkolenia.

Co do zdarzenia z 26 kwietnia na zajezdni przy ul. Lwowskiej, to autobusy nie zderzyły się ze sobą, jak Państwo piszą w swoim artykule, tylko doszło do niewielkich otarć elementów plastikowych boków autobusów. Koszty naprawy, którymi obciążony zostanie kierowca, szacowane są na ok. 500 zł.

Dorota Kunc – Pławecka, Rzecznik Prezydenta Tarnowa


fot. TOPOL
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 18)Dodaj komentarz
(29-04-2011) ZX :
Czy ktoś, kto ma kłopoty z pamięcią, powinien być kierowcą?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) x :
Wy to zawsze robicie z igły widły

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) pasażerka :
Pani Pławecka najlepiej jak się przejedzie miejskim autobusem, a zwłaszcza tym Volvem. Ja kiedyś podarłam rajstopę na boku siedzenia o w wystający kawełek metalu z boku siedzenia. Prawie na każdym brakuje osłony plastikowe. OSTRZEGAM BO KTOŚ MOŻE SOBIE KRZYWDĘ ZROBIĆ. Poza tym to jest w nich nieopisany brud.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) lis :
Ale wy jątrzycie, z drobnego zdarzenia spowodowanego zwykłym ludzkim błędem robicie mega aferę i wręcz gigantyczną katastrofę drogową. Busiki się otarły, a tu od razu wielkie zderzenie. Opamiętajcie się, po ro robić zamieszanie i siać grozę wśród zwykłych ludzi!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) JO :
oswiadczenie z sufitu tak to jest magistrat kolejny raz nie widzi zagrozen a Wiat Grel ZuR ROBIA SWOJ BIZNES NISTETY NAWET TEGO NIE DOSTRZEGLA OSTATNIA KONTROLA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) smutny :
Prezydent na większość tematów unika debaty. Kultura i nowy teatr dołuje (wolałem stary teatr za poprzedniej dyrekcji). Na otwarcie teatru wystawia się kupioną sztukę z przed 15 lat na zasadzie, że wystarczy postawić na scenie znane twarze i prowincja ma atrakcje. A sama architektura po modernizacji........taka sama jak fontanna która nie działa. Jedno i drugie za grube pieniądze i nie spotkałem osoby który zachwycałby się wyglądem. A rozwiązania komunikacyjne na zmodernizowanych skrzyżowaniach? Przejście podziemne, ścieżki rowerowe, parkingi wokół dworca, "super nowoczesny" basen, tarnowskie stadiony,.........Ciekawym gdzie w najbliższym czasie UM utopi nasze pieniądze. Prezydent nie potrzebuje konsultacji bo po co, skoro jest bezpieczny na stanowisku. Rada jest potulna, partie też (zwłaszcza po rozdaniu stanowisk) tylko zadłużenie miasta rośnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) jo :
magistrat wykorrzysta to zamieszanie wraz z radnymi podwyzy bilety komunikacji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) do lis :
ładne mi drobne zdarzenie. Chciałbyś stanąć na drodze autobusika? na przykład na tych nieszczęsnych schodach, będąc staruszką ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) kierowca :
W MPK pracowali bardzo dobrzy kierowcy i mechanicy też. ALE wiatr w swojej restrukturyzacji postawił na obniżnie kosztów, więc przełożyło się to na jakość usługi. Panu Prezydntowi obiecanki Wiatra się spodobały, złaszca te ekonomiczne ściągnięte z Księżyca ,, a Prezydentowi słupki ekonomiczne się sprawdzają". Bo słupki są ważne a nie płatnicy korzystający z miejskiej komunikacji. Dziś w MPK oferują pracę mechanikm, a tych odpowiedzi na ofertę nie ma. Propnuję zatrudnić ŚCIGAŁĘ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) Jan Guty :
(29-04-2011) Jan Guty : Zwracam się do Tarnowskich mediów, ale nie tylko lokalnych by zainteresowały się sytuacją miejskiej komunikacji. Przekażę wszelkie dane wskazujące na nierawidłoości w jej funkcjonowaniu, jak równiż abojętną postawę władz miejskich na sygnały o tych nieprawidłowościach. Ja i Związek SOLIDARNOŚĆ bezskutecznie o problemie informujemy Prezydenta i jego przdstawiciela Pana Kolasińskiego. Przedstawiciel Prezydenta nie raczy odpowiedzieć na wiele wniosków pokazujących złe zarządzanie spółką w tym no pismo byłego pracownika spółki, który w trakcie swojego zatrudnienia wskazał pismem który ma oprcie w dokumentach, iż nie raz i nie dwa dyspozytor przekazywał mu do wykonania zadań niesprawny autobus. OCZYWIŚCIE Z TYM PRACOWNIKIEM SIĘ ROZSTANO PRZY NAJBLIŻSZEJ OKAZJI.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) Jan Guty :
29-04-2011) Jan Guty : To czy cała wina zdarzenia pod kosciołem leży tylko po stronie kierowcy, to ja mam wątpliwości. Moim zdaniem konieczne jest szczegółowe wyjaśnienie przyczyn tego zdarzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) mieszkaniec i klient mpk :
jasne najlepiej powolac komisje do sprawy wyjasnienia wypadkow zaistniałych w ostatnich dniach kwietnia 2011 r w których brały udział autobusy mpk . najlepiej zeby członkami takiej komisji zostali europejscy eksperci w dzidzinie komunikacji zeby potem nie było ze tarnowcy spece układy machloje zacieranie śladów . no i co najważniesze trzeba zrobic symulacje jak zachowaja sie pozostałe many mpk ma jeszcze trzy oprócz tego który sie rozbił powinno wystarczyc do prób .w tym miescie z byle wypadku czy incydentu ludzie potrafia zrobic mega sensację .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2011) do wyżej :
co się tyczy MAN-ów to posiadają pewien mankament.Mianowicie przy spadku ciśnienia w układzie pneumatycznym poniżej 6-u atm.dochodzi do odblokowania tzw h-ca elektrycznego. Tak że nie ma potrzeby wykonywać prób.Zorientowani w temacie wiedzą w czym rzecz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2011) MAK :
NAS OCIEŃ INTERESUJET ETAJA AWARIA. MY GATOWYJE NACZIAT ISLEDOWANIE W ETIM DIELIE. Iwan Gromkopierdiev, Prokuror

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2011) KArol :
Najlepiej świadczy o sprawności samochodów to, że potrafią jeździć same nawet bez kierowców. Poobcieranie elementów plastikowych nie może być uznane za kolizję, bo przecież po to są te lementy zrobione z plastiku, żeby się ocierały w razie potrzeby. Autobusom na wiosnę, jak pieskom i kotkom, przychodzi czasem ochota, żeby się poocierać o siebie i nie ma to nic wspólnego z ruchem drogowym, ale jest wynikiem potrzeb indywidualnych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2011) rebus :
A gdzie te nowe autobusy , wedle zapewnień prezesa MPK miały być w Tarnowie do końca kwietnia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) Janek :
Jak te autobusy pojawią się w tym roku to mi kaktus wyrośnie. Kolejna nie spełnoina obietnica wicherka! Ej.. szkoda tego empeku naszego...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2011) Aneta W. :
Po prostu MPK nie ma pieniędzy na zapłatę za autobusy. Już zaczęli obcinać premie ludziom. Debile!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl