To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Odszedł znakomity tarnowski artysta malarz aktualizacja   -   22/4/2011
Jacek Wróbel nie żyje
Trudno nam jeszcze uwierzyć w tę informację... W czwartek zmarł w Tarnowie Jacek Wróbel. Wybitny tarnowski malarz, artysta - wizjoner, który swój talent plastyczny ściśle wiązał z Wiarą oraz niezmiernie istotnym dla jego twórczości zamiłowaniem do Słowa i muzyki. Chorował i cierpiał od lat. Miał zaledwie 51 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Wielką Sobotę w południe na cmentarzu parafialnym w Tarnowie - Rzędzinie. W szczególny sposób Jacka chcą tego samego dnia wieczorem pożegnać przyjaciele, organizując wystawę jego prac w pubie "Studio" przy ul. Żydowskiej 3.

Ogloszenie

Jacek Wróbel urodził się w roku 1960 w Tarnowie. Ukończył Państwowe Zawodowe Studium Plastyczne Konserwacji Dzieł Sztuki. Prowadził działalność twórczą w zakresie różnych dziedzin malarstwa i rysunku, konserwacji zabytków. Zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w blisko 40 zbiorowych, w tym kilku zagranicznych (Belgia, Francja, Niemcy, Anglia). W 1998 r. Przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszkał i pracował w naszym mieście gdzie utykającego można go było jeszcze kilka dni temu zobaczyć z jego nieodłączną skórzaną torbą na ramieniu.

W najbliższych godzinach znajdziecie w naszym portalu wspomnienie o tym niezwykłym tarnowianinie, którego talent - jesteśmy o tym przekonani - w pełni rozpoznany zostanie dopiero teraz, po jego przedwczesnej śmierci.

Zapraszamy też do przypomnienia sobie multimedialnego wywiadu z artystą, jaki przeprowadziliśmy 5 lat temu, przed jedną z jego wystaw. Jacek przygotowywał właśnie kolejny wernisaż ....
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(22-04-2011) Peter :
Nigdy nie przyjaźniłem się z Jackiem, ale rozmawialiśmy zawsze jakbyśmy znali się od dzieciństwa. Miał ten dar kontaktowania się z ludźmi tak po prostu, szczerze, bez dystansu czy uprzedzeń. To prawda, jego sztuka była nierozłącznie związana z Wiarą, której poniekąd mu zazdrościłem. Posłuchajcie ludzie tych multimediów bo warto. Duży szacunek dla Intarnetu za pamięć o tej wybitnej osobowości. Wyrazy najszczerszego współczucia dla rodziny..................

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2011) john :
szkoda gościa, też go znałem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2011) A. :
Zabolało mnie coś w sercu, gdy usłyszałam tę wiadomość. Tak samo, jak kilka miesięcy temu, też przed świętami, gdy zmarł Boguś :-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2011) Art :
Ci najlepsi odchodzą zbyt szybko...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2011) Mario13 :
I kolejny cios dla tarnowskiego środowiska artystycznego, szkoda :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl