To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  W samej tylko diecezji tarnowskiej zebrano ponad 100 tys. podpisów pod projektem nowelizacji ustawy antyaborcyjnej    -   15/4/2011
Stop aborcji!
W diecezji tarnowskiej zebrano ponad 102 tys. podpisów popierających zmianę ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Podpisy zbierali członkowie: Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej, Poradni Życia Rodzinnego, Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, Caritas oraz młodzież z KSM-u i Ruchu Światło-Życie. Największą liczbę podpisów – ponad 1200 – zabrano w parafii Wielogłowy.

Ogloszenie
>

„Wierni świecy dzięki pomocy kapłanów zebrali podpisy w prawie wszystkich parafiach. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tę akcję” – mówi ks. Jan Banach dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Podpisy zbierali członkowie: Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej, Poradni Życia Rodzinnego, Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, Caritas oraz młodzież z KSM-u i Ruchu Światło-Życie. Największą liczbę podpisów – ponad 1200 – zabrano w parafii Wielogłowy.
Podpisy były zbierane przed kościołami przez dwie niedziele 20 i 27 marca oraz w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zbierano je także odwiedzając domy mieszkańców diecezji.

Inicjatorzy zmian ustawy złożyli w czwartek, 14 kwietnia br. 480 tys. podpisów w biurze Marszałka Sejmu RP. Tyle udało się zebrać w całym kraju. Celem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej jest doprowadzenie do całkowitej ochrony życia poczętego.
Inicjatorzy zmian uważają, że obecnie obowiązująca w Polsce ustawa antyaborcyjna jest sprzeczna z podstawowymi normami etycznymi, wspólnymi dla wszystkich ludzi.
Pozostawia ona wyjątki w prawnej ochronie życia, skutkujące tym, że np. w 2009 r. zabito w Polsce ponad 500 dzieci nienarodzonych, uznanych za chore.
Projekt usuwa wyjątki dopuszczające aborcję. Jego celem jest zagwarantowanie prawa do życia każdemu dziecku od poczęcia.

Przygotowała Ewa Biedroń – DSI - Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(15-04-2011) Tarnowianin :
Aha czyli jesli matka u której stwierzono ze ciąża ze 100% pewnością spowoduje śmierć matki to mimo wszystko nalezy skazać ją na śmierć i osierocić te dzieci które ma już w domu? Oczywiście kościół zajmie się ich wychowaniem i utrzymaniem. Ważne jest tylko dziecko a życie matki nie ma znaczenie? To jest chore...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) K :
Dzięki tej "luce" w przepisach dziś jestem zdrowa, decyzja była ciężka, ale świadomość bycia "żywą trumną" jeszcze cięższa, osoby, które są za zmianami i tak już restrykcyjnych przepisów biorą odpowiedzialność za "czarny rynek" kwitnący w naszym kraju.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) hitrus :
Tow. proboszczowie Diecezji Tarnowskiej wzięli przykład z tow. Sztachanowa i wyrobili 800% normy. Ludzie Bp. Skworca zebrali 120 000 co stanowi 25 % wszystkich zebranych podpisów w Polsce. Tylko pogratulować skuteczności działania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2011) kolo :
yyyy...Turbodymomen zawstydziłby Skworca zebrał......podpisów!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2011) żywy :
a kto zbiera podpisy przeciw tej ustawie? Bo nie wiem gdzie mam iść .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2011) hitrys :
"żywy" najlepiej idź po rozum do głowy. -:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2011) Kmicic :
Najlepiej isc po rozum do głowy za głosem sumienia :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2011) ela :
TOW .Skworc skrobanki tonie twoja sprawa to sprawa KOBIET

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2011) xxxx :
O,,, a gdzie bedo sie skrobec PANIENKI KSIEZY

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2011) Pawel :
a moze kosciol przestanie sie wpieprzac do zycia ludzi?? kazdy niech robi jak uwaza za sluszne. lepsza aborcja w pozadnej klinice niz gdzies na lewo, bo zadna ustawa nie zlikwiduje aborcji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl