To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Zainicjowano przedsięwzięcie, mające na celu upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej na placu Ofiar Katynia w Tarnowie (film) aktualizacja   -   14/4/2011
Tablica Smoleńska w Tarnowie
Zgodnie z zapowiedziami, w dniu pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Tarnowie zainicjowano projekt upamiętnienia ofiar tej największej narodowej tragedii ostatnich dziesięcioleci i jednocześnie największej lotniczej katastrofy w politycznych dziejach świata. Pod apelem o ufundowanie i wmurowanie na placu Ofiar Katynia specjalnej Tablicy Smoleńskiej, upamiętniającej Prezydenta RP i 95 innych ofiar, w minioną niedzielę, podczas obywatelskich uroczystości w Tarnowie, podpisało się ponad dwustu mieszkańców miasta i regionu. Podpisy zbierane będą jeszcze do końca kwietnia w biurach kilku stowarzyszeń i organizacji, które przyłączają się do Apelu. W maju rozpocznie się zbiórka funduszy na ten cel, zostanie też ogłoszony konkurs na projekt Tablicy. Organizatorzy chcą, aby najpóźniej za rok, przed drugą rocznicą tragedii, Tablica zawisła na ścianie, niedaleko obecnej Tablicy Katyńskiej. Być może jednak Tablica Smoleńska gotowa będzie już w październiku ...

Ogloszenie
Zobacz jak wyglądały skromne poranne obchody Rocznicy na Placu Ofiar Katynia - syreny o 8:41 i "Smoleński" Apel Pamięci (cz. 1) :

Pobierz wtyczkę Flash Player

Zobacz jak wyglądała dalsza część porannego Apelu "smoleńskiego" - modlitwy, pieśń i symboliczne wypuszczanie w powietrze białych i czerwonych baloników oraz odczytanie treści Apelu o Upamiętnienie Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Tarnowie - inauguracja akcji (cz. 2):

Pobierz wtyczkę Flash Player


- W Tarnowie brakuje stałego, publicznie dostępnego miejsca, gdzie można by godnie czcić pamięć 96 ofiar smoleńskiej katastrofy- mówi Piotr Dziża, jeden z inicjatorów pomysłu, nasz redakcyjny kolega. -W ferworze politycznych, często gorszących sporów, które wywołało to traumatyczne wydarzenie, często zapominamy, że 10 kwietnia 2010 r. straciliśmy wybitnych, często najwybitniejszych w swoich obszarach działalności, przedstawicieli elity politycznej, patriotycznej i intelektualnej naszego państwa. Powstały wyrwy, których przez długie lata nie uda się załatać. Co szczególnie przykre, mimo upływu zaledwie kilkunastu miesięcy, na coraz dalszy plan schodzi też pamięć o tym, gdzie i po co zmierzali ci ludzie, a co w jakiś tajemniczy, nieomal mistyczny sposób włączyło losy owych 96 współczesnych polskich patriotów w ogół dramatycznych losów poprzednich pokoleń Polaków - mówi P. Dziża. - Dlatego za naszą powinność obywatelską uznajemy potrzebę upamiętnienia w Tarnowie ofiar narodowej tragedii; tragedii, z której rozmiarów wciąż chyba nie do końca zdajemy sobie sprawę - dodają inicjatorzy pomysłu.

Organizatorzy uznają, że wysiłek finansowy, związany z wykonaniem i wmurowaniem Tablicy powinni wziąć na siebie obywatele i pozarządowe organizacje. Do władz samorządowych inicjatorzy i sygnatariusze Apelu zwrócą się jednak z prośbą o przedsięwzięcie odpowiednich działań organizacyjno - administracyjnych, które umożliwią umieszczenie Tablicy na budynku przy placu Ofiar Katynia. Przedstawiciel samorządu będzie też mógł zasiąść w składzie komisji, która dokona wyboru projektu Tablicy.

- Być może Tablicę udałoby się zawiesić już w październiku ... - zastanawiają się inicjatorzy pomysłu.
Upamiętniając bowiem postać tragicznie zmarłego Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, chcą dodać zdanie o tym, że w miejscu, w którym umieszczona zostanie Tablica, prezydent Kaczyński inaugurował - w pierwszym niepodległym mieście - ogólnopolskie obchody 90. rocznicy odzyskania niepodległości. Odsłonięcie Tablicy Smoleńskiej i przypomnienie wydarzenia sprzed 3 lat, mogłoby zatem towarzyszyć tarnowskim obchodom kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości.
- To plan optimum - deklaruje Piotr Dziża - planem minimum jest odsłonięcie tablicy za rok, przed 10 kwietnia.

Apel o upamiętnienie Ofiar Tragedii Smoleńskiej specjalną Tablicą w Tarnowie, na Placu Ofiar Katynia podpisało ponad 200 uczestników obywatelskich obchodów Rocznicy w Tarnowie (porannych - pod Tablicą Katyńską i popołudniowych -pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu i Pomordowanych na Wschodzie). Dołączyło już także kilka organizacji pozarządowych. Podpisy będą zbierane od najbliższego poniedziałku do końca miesiąca w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej (ul. Bema 14) oraz w Delegaturze NSZZ "Solidarność" (ul. Wałowa 6, w dni robocze w godzinach od 9:00 do 12:00). Pełną listę organizacji pozarządowych, które włączają się w akcję zainicjowaną w niedzielę o 8:41 pod Tablicą Katyńska w Tarnowie i listę miejsc, gdzie będzie można osobiście wesprzeć tę inicjatywę opublikujemy w najbliższych dniach.

Pod listą w tej sprawie będzie można się też podpisać w najbliższą środę 20 kwietnia; podczas kolejnej "InTARnetowej rozmowy przy książkach" w księgarni MATRAS (pl. Sobieskiego 3). Jej gościem będzie Jerzy Andrzejczak, autor książki "96 końców świata. Gdy runął ich świat pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010". (r)
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 139)Dodaj komentarz
(14-04-2011) Dżet :
Mam mieszane uczucie, czy można mieszać obie tragedie. Ponieważ zgineły osoby będące na wysokich stanowiskach we władzach państwowych, może tablica powinna być jednak na którymś budynku administracyjnym? A może zrobić plac pamięci ofiar katasrofy przed UM przy Mickiewicza?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) hitrus :
A może poczekać na wyniki śledztwa prokuratorskiego i raport komisji min. Millera? Chyba że ktoś liczy że raz wmurowana tablica nie będzie przez nikogo kwestionowana bez względu na końcowe ustalenia w/w Organów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) DK :
plac czy ulica to zupełnie co innego. nie ma lepszego miejsca i lepszego sposobu na taki symbol pamięci niż to co jest proponowane. Sam los czy jak kto woli historia sprawiła, że obie tragedie się ze sobą zeszły. nie chodzi przeciez porównywanie tragedii, tylko przypomnienie zaistniałego zwiazku który sprawiła Opatrzność. właśnie dopóki nie powstanie osobna tablica to bedzie pokusa prostego porównywania. Co niby do tego ma śledztwo i ustalenia komisji ? czy ty hitrus masz już może wiedzę na temat tego, co będzie napisane na tablicy ? bo jeszcze nawet nie ogłoszono konkursu na projekt. nie spodziewam się, aby były tam kontrowersyjne zdania tym bardziej ze pewnie sporo organizacji sie podpisze i trzeba bedzie wypracowac kompromis. pojawi się coś pewno w rodzaju " pamięci tych, którzy zginęli w katastrofie, lecąc na obchody 70 rocznicy gigantycznej sowieckiej zbrodni na polskich oficerach w Katyniu . Czyli opis faktów nie podlegających dyskusji. Jeśli będzie jakis spór to pewnie o sformułowanie ludobójstwo, ale nie w kontekście ofiar Smoleńska tylko Katynia, którym rok temu prezydent i goście jechali oddać hołd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) DK :
choć moim zdaniem wśród Polaków nie powinno być dyskusji na temat tego czy Katyń to było ludobójstwo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) terefere :
jak by nie było Katynia to nie byłoby smoleńska o tym nie wolno nam zapomniec

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) hitrus :
Srali muchy będzie wiosna! Oni nie zginęli dlatego że lecieli do Katynia!!!!!!!!! Oni zginęli dlatego że zdarzyła się katastrofa komunikacyjna.To nie cel podróży był przyczyną katastrofy, a zupełnie inne przyczyny !!!! Łączenie z sobą tych dwóch tragedii w ten sposób że jedna spowodowała drugą jest nadużyciem i manipulacją!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) terefere :
powtarzam jak by nie było Katynia to nie byłoby Smoleńska. byłby może nowy Mirosławiec, ale Smoleńska by nie było. zgadzam sie ze to nie cel podrózy spowodował katastrofę ale nikt tego tutaj nie twierdzi. natomiast faktem jest ze polska delegacja z prezydentem na czele zginęła na ziemi smoleńskiej gdzie jechała oddac hołd tym Polakom, którzy już tam leżą. to bezsprzeczny fakt. chyba, ze umiesz go podważyc i dlatego obawiasz się że taka informacja znajdzie sie w napisach na fasadzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) hitrus :
Gdyby wybory prezydenckie w roku 2005 wygrał np. Włodzimierz Cimoszewicz to Lech Kaczyński by nie zginął bo by nie leciał do Smoleńska. Czy to znacz że Lech Kaczyński zginął ponieważ z wyborów wycofał się Włodzimierz Cimoszewicz?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) do terefere :
Terefere, bo możesz nie wiedzieć. Hitrus umie rozmawiać tylko sam ze soba , swoimi fobiami, wmawianymi innym osobom wypowiedziami, o których nawet nie pomyśleli a co dopiero napisali. On z reguły rzeczy wie lepiej co chciałeś napisać, powiedzieć, pomyśleć i zawczasu uprzedzi je stekiem inwektyw. Czytam, że porządny z ciebie człowiek, dlatego ostrzegam. Nie warto wchodzić w jakąkolwiek polemikę z tym pospolitym trollem. Szkoda twojego czas i nerwów. Omijaj jego komentarze jak to, co wyprodukowały muchy, o których on sam pisze/ tyle to warte.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) hitrus :
Jak brakuje przemyślanych argumentów to się adwersarza ogłasza TROLLEM i kończymy zabawę. Ja Ci nawet nie proponuję czytania moich tekstów bo wiem że są dla Ciebie za trudne. Jedyne co mogę Ci zaproponować to to abyś zaczął myśleć samodzielnie mój drogi Wijaku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) hitrus :
Pozwolę sobie na porównanie dwóch fragmentów tekstów. Jeden jest autorstwa P. Dziży i pochodzi z dnia dzisiejszego i brzmi Co szczególnie przykre, mimo upływu zaledwie kilkunastu miesięcy, na coraz dalszy plan schodzi też pamięć o tym, gdzie i po co zmierzali ci ludzie, a co w jakiś tajemniczy, nieomal mistyczny sposób włączyło losy owych 96 współczesnych polskich patriotów w ogół dramatycznych losów poprzednich pokoleń Polaków - mówi P. Dziża. Drugi pochodzi se strony "Smoleński" Apel Pamięci i jest moją odpowiedzią skierowaną do Wijaka który wówczas zarzucał mi manipulację. Oto on: (09-04-2011) hitrus : Wyczytałem to w tym anonsie o którym mówimy. Oto dokładny cytat.....",pod Tablicą Katyńską na placu Ofiar Katynia( nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza)........Czy ten cytat nie mówi o tym że komuś zależy na zrównaniu tych dwóch tragedii? Skoro jest to nieopodal GNŻ to chyba może być przy GNŻ gdzie odbywają się wszystkie uroczystości wspomnieniowe prócz uroczystości "Katyńskich" Wnioski pozostawiam czytającym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) terefere :
ostatni raz zadałem sobie trud i przeczytałem o co chodzi z tym nieopodal grobu nieznanego .. w tamtej informacji to przeciez tylko dokładna informacja o miejscu. jaki niby spisek dostrzegłeś miedzy tymi cytatami ? jeśli zestawienie tych cytatów czegoś dowodzi to tylko twojej chorobliwej wyobrażni hitrusie. nie znajduje niczego niewłaściwego w tym co powiedział Dzidża. to co piszesz to najlepszy dowod na to ze ma racje i są ludzie którzy chcą ukryć gdzies głebiej prawdę o tym, ze katastrofa stała sie na smoleńskiej ziemi tej samej co KAtyń. to chyba jasne że uroczystosci były na placu ofiar katynia bo tam jest tablica katynia a grób jednak troche dalej chociaż jest bardziej charakterystyczny. chyba skorzystam z rady mojego tajemniczego życzliwego i sobie podaruje dalsze pisanie z tobą, bo ty hitrusie powinieneś raczej porozmawiać z jakimś panem leżąc na kozetce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) hitrus :
Dziś Dziża przyznał się do tego o co go "posądzałem" w ubiegłym tygodniu. I tyle. Jeśli chodzi o pana który rozmawia z kimś leżącym na kozetce to mam prośbę - daj mi namiary na tego z usług którego sam korzystasz. Będę go omijał wielkim łukiem bo efekty jego pracy są mizerne. Pozdrawiam czule drogi przyjacielu terefere.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) terefere :
kolego hitrusie, tylko ty widzisz ze Didża zrównał obie te tragedie. nic takiego absolutnie nie wynika z cytatu na który sie powołujessz. takie halucynacje naprawde bywaja groźne nie bagatelizuj takich objawów. żegnam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) hitrus :
No to pa terefere.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) powyżej :
Ten hitrus to jakis wyjatkowo pludracki łyk :) nie polemizujcie z nim dordzy Państwo on na to nie zasługuje :) lemig poprostu oddalił sie od swojego stada :) i puszcza bąki w internecie/intarnecie ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) hitrus :
Nie nadymaj się tak dziecko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2011) powyżej :
:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) Ewa :
Katyń połączył te dziewięćdziesiątsześć ofiar, bo pamięć o nim do niedawna łączyła cały naród. A panowie pokroju hitrusa robią wszystko, aby Smoleńsk nas podzielił. Nie jestem już pierwszej młodości i serce mi pęka jak to wszystko czytam, oglądam. Ile trzeba mieć w sobie złej woli aby odwracać szlachetne intencje i ile trzeba nikczemności aby opluwać dobrych ludzi ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) hitrus :
Kogo oplułem Ewo? Proszę cytaty. To nie ja zawiozłem do Smoleńska tablicę bez jakichkolwiek uzgodnień z kimkolwiek. To nie ja nie ustaliłem z załogą samolotu przed wylotem z Warszawy planu awaryjnego na wypadek niemożliwości lądowania na lotnisku docelowym - to był obowiązek głównego dysponenta samolotu . To nie ja chciałem pokazać całemu światu że skompletuję "zacniejszą delegację" niż miał trzy dni wcześniej Donald Tusk. To nie ja chciałem wraz ze swoją żoną odwiedzić (po raz któryś) na koszt podatnika miejsce kaźni i pochówku jej stryja. To nie ja wysłałem do kabiny pilotów dowódcę Wojsk Lotniczych, którego sama obecność w kabinie powodowała nasilenie stresu załogi. Uważam że śmierć jest rzeczą straszną, szczególnie jeśli zabiera ludzi młodych. Nie uważam jednak że sam fakt czyjejś śmierci upoważnia kogokolwiek do twierdzenia że zmarły był ponadprzeciętnym patriotą. Część z tych którzy zginęli w Smoleńsku nie leciała tam z pobudek patriotycznych. Oni byli po prostu w pracy ( BOR-owcy, stewardesy i załoga samolotu). Takie mam zdanie na ten temat. Szkoda że ci którzy go nie podzielają nie wyłożą swoich racji tylko od razu nazywają mnie nikczemnikiem, trollem czy innym epitetem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) Zyga :
Trochę rozsądku! Tablica ku czci Ofiar Katynia - tak, dlatego, że nie mają indywidualnych grobów! Nie ma gdzie odmówić "wieczne odpoczywanie...". Ci co zginęli w katastrofie smoleńskiej szczęśliwie mają swoje groby. Każdy kto chce uczcić ofiary powinien udać się na grób, złożyć kwiaty, znicze. Tablica plus znicze pod murem to tak jakby pod tą ścianą zostali rozstrzelani. I nie ma się co oszukiwać na dzień dzisiejszy każdy idąc na te uroczystości ( w przeciwieństwie do Katyńskich) myśli o konkretnych osobach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) olo :
szanownym forumowiczom chcę zwrócić uwagę na zastosowanie perfidnego chwytu rodem z najlepszych wzorców propagandzistów komuny. należy najpierw zapytać kogo się opluło, a potem pluć dookoła, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy w żaden sposób już bronić się przed tymi hektolitrami plwocin obronić nie mogą. Przykład pokazał Palikot i hajda jeździć sobie po trupach, byle tylko pasowało do tezy, mniejsza z faktami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) do Zygi :
Na ścianie na której wisi tablica Katyń jest też kilka innych. Jest np. tablica marszałka Piłsudskiego i tablice generałów z ziemi tarnowskiej. Każdy z nich ma jakiś grób, gdzie można im oddawać cześć, pomodlić się. Czy to znaczy, że te tablice są niedobre, niepotrzebne i że należy je zdjąć ? Czy oznacza to, że pod tą ścianą zostali rozstrzelani ? Wiesz ile pomników trzeba byłoby zburzyć na świecie, ile tablic zniszczyć, gdyby ktoś chciał twoje mądrości wprowadzić w życie ? Proszę o choćby odrobinę dobrej woli i choćby deko racjonalizmu a nie powtarzanie argumentów nie do obrony, żeby nie powiedzieć o nich mocniej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) hitrus :
Drogi "olo" ja jestem dużo starszy od p.Palikota więc niczego się od niego nie musiałem uczyć. To Ewa mnie zarzuciła że kogoś oplułem więc pytam kogo i gdzie. To właśnie Ewa i Ty macie taką manierę " rzucić gównem zawsze się coś przylepi". Jak się Was prosi o konkrety to końce w wodę i to właśnie jest nikczemność.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) brawo Zyga :
Masz rację. Ludzie nie widzą, że PiS sobie robi w ten sposób kampanie wyborczą i kupują różne frazesy. Dlaczego JK nie było na Mszy w Krakowie gdzie jest pochowany brat, skoro to miał to być taki wyjatkowy prezydent i mąż stanu? Pewnie po cichu sam prezes w to nie wierzy. Mam wrazenie, że cały ten szum PiS robi jedynie po to, żeby być widocznym w mediach. Będzie pomnik w Smoleńsku, jest w Warszawie, jest Wawel, są groby i może to faktycznie wystarczy. Zaczekajmy aż przejdą wybory i wówczas zobaczymy ilu zostanie żałobników.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) do brawa Zyga :
To już nie jest żałoba. Żałoba się skończyła. To jest gniew. Właśnie okazało się, że Tupolewy mogą odejść na automacie na lotnisku bez systemu ILS. Jedno z kłamstw jakim byliśmy karmieni przez ostatni rok brzmiało: to jest niemożliwe. Protasiuk nie potrafił pilotować...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) do hitrusa :
Hitrusie tani, Ewa i olo nie muszą Ci niczego udowadniać i dobrze, że tego nie czynią, bo wczoraj terefere już to zrobił. Doczytaj raz jeszcze, jak ci bielmo niesłusznego gniewu pozwoli, wpisy o halucynacjach cytatowych. Zgadzam się z terefere, ty chyba widzisz duchy ! Bo informacji jakie wkładasz komuś w usta w przywołanych cytatach nie ma, choćbyć nie wiem ile razy to jeszcze powtórzył zgodnie z goebellsowską maksymą, że kłamstwo powtórzone wiele razy ... ty już dobrze wiesz, bo tę wiedzę od w tym przypadku na pewno starszego "kolegi" przyswoiłeś perfekcyjnie. Jesteś żałosny i chyba to już wiesz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) hitrus :
Wijak znowu zaczynasz? Byłeś nikim, jesteś nikim i zawsze będziesz nikim. Zapamiętaj to chłopcze. Gdybyś miał coś do powiedzenia to byś przytoczył konkretne przykłady. Takie pieprzenie o niczym to specjalność nieuków takich jak Ty. Nauczyłeś się na pamięć ( w dodatku błędnej ) pisowni słowa Goebells (właściwa pisownia Goebbels) w różnych odmianach i udajesz mądrego. Ty nikomu nic nie wkładasz w usta najwyżej wykonujesz głęboką penetrację proktologiczną bez zastosowania środków poślizgowych np. u tzw. "redaktora" Dziży. Terefere może jest autorytetem u Ciebie, ale na pewno nie u mnie, gdyż jego metody są dokładnie takie same jak Twoje. Spij słodko, tylko się nie posikaj z rozpaczy. Pa pa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) do hitrusa :
Kolejny raz nikt Ci wiwisekcji robił nie będzie, edukował z brakującej logiki wywodów też. Już to raz ktoś zrobił. Twój wpis wskazuje, że przynajmniej czasami miewasz to nieprzyjemne pewnie uczucie, że jesteś żałosny. Tak myślałem. Ale jeszcze sobie poszczekaj, bo przecież wy ułomni musicie mieć ostatnie słowo. Jak w piaskownicy, z której nie udało ci się wyrosnąć, choć trwa to już 6 dekad. Nic dziwnego, że skończyło się schizofrenią, omamami, fobią, manią prześladowczą. Możesz się tylko pocieszać, że dziś jest sporo takich jak Ty i każdy robi karierę ! Takich jak Palikotek, Kutzu czy Niesiołoniu to pokazują co wieczór we tefałejenie, może pokażą i Ciebie ? Fajnie byś wyglądał w tym kaftaniku. A jak oryginalnie ! No to, nie będę ci odbierał tej ostatniej radości. Poszczekaj sobie, poszczekaj hitrusku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) MAFIOSO :
Śnił mi się wczoraj koszmar. Jechałem samochodem do mojego „wiecznego” i cichego dłużnika z Moskwy - Iwana. Chodziło o kilkadziesiąt tysięcy „zielonych”. Kiedyś raz się odezwał i do wczoraj cisza. Początkowo pogoda była niezła, jednak zaczął padać deszcz, z czasem gęsty, ale nie było tak źle. Dżipies prowadził mnie (po polsku): za 800 metrów skręć w prawo, jedź prosto 6 km…… . Tuż za granicą usłyszałem, jak zaczęły nakładać się na siebie informacje od 2-ch operatorów dżipies-ów: po angielsku i po rosyjsku (jakby z Moskwy). Pomyślałem sobie: to i lepiej, będą dane z dwóch źródeł, bo „polski dżip” zamilkł. Pędzę sobie w najlepsze, droga prosta, kurs prawidłowy. Nagle pojawiła się mgła, coraz bardziej gęsta, gęsta, w końcu - „jak wata”. W tym momencie „Angol” krzyczał: „pull up, pull up”, podczas, gdy „Ruski” spokojnie (głos jakby podobny do głosu Iwana): dawaj, dawaj, paprobuj, budiesz maładiec! Pomyślałem sobie, swój na swoim terenie wie lepiej, więc trochę zaufałem Iwanowi…….. . Dalej pamiętam już tylko jasne światełko w tunelu oraz myśli, które wybiegały w przyszłość z pragnieniem, aby porucznik Columbo zajął się tą sprawą i wydarł od Iwana dług dla mojej rodziny, gdyż tylko On, od takich przypadków jest niedoścignionym specem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2011) TO nie żart :
11 kwietnia 2011 B.Komorowski: samolotem do Moskwy - autem do Smoleńska - autem ze Smoleńska do Moskwy - samolotem do Warszawy Miedwiediew: samolotem z Moskwy do Smoleńska - samolotem ze Smoleńska do Moskwy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2011) hitrus :
Dziękuję za pełen miłości i katolickiego poszanowania bliźniego wpis.Przykro mi, ale jedyny odruch jaki mam po lekturze Twoich wypocin to odruch wymiotny. Zastanawiające jest to że takie mądrale jak Ty nie używają stałych nicków, tylko kąsają nogawki (wyżej nie dostaną kundle) pisząc "do hitrusa". Nie schlebiaj sobie ze jesteś znawcą "dusz". Przyznaję, jedno Ci się bezsprzecznie udało! Udało Ci się upewnić mnie że to co robię jest słuszne i potrzebne ! Skoro takie "Tuzy" inTARnetu próbują mnie zniechęcić do zabierania głosu znaczy że mam całkowitą rację w swoich poglądach. Co się tyczy pokazywania w(" w tefałejenie" cytat dosłowny) kaftaniku to bez żalu zrzekam się niniejszym wszelkich do tego pretensji zarówno teraz jak i w przyszłości na Twoją rzecz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2011) magda z :
Rzeczywiście: "żałosny" jest dobrym określeniem, ja bym dodała jeszcze "beton". Rzeczywiście trzeba omijać dookoła

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2011) dohitrysssss :
Apel o upamiętnienie Ofiar Tragedii Smoleńskiej specjalną Tablicą w Tarnowie, na Placu Ofiar Katynia podpisało ponad 200 /czytaj 201 członków/ uczestników obywatelskich obchodów Rocznicy w Tarnowie. Dołączyło już także kilka/czytaj 2/ organizacji pozarządowych. Podpisy będą zbierane od najbliższego poniedziałku do końca miesiąca w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej (ul. Bema 14-organizacja Nr 1 ) oraz w Delegaturze NSZZ "Solidarność"-organizacja nr 2/(ul. Wałowa 6, w dni robocze w godzinach od 9:00 do 12:00). Pełną listę organizacji pozarządowych, które włączają się w akcję zainicjowaną w niedzielę o 8:41 pod Tablicą Katyńska w Tarnowie i listę miejsc, gdzie będzie można osobiście wesprzeć tę inicjatywę opublikujemy w najbliższych dniach.(r)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-04-2011) hitrus :
"magdo z" omijaj wielkim łukiem ten żałosny beton bo a nuż jakieś fluidy przejdą na Ciebie , coś zrozumiesz i nie znajdziesz miejsca w swoim naturalnym środowisku bezmózgowców.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) MAFIOSO :
Ale się narobiło! hitrus miałby w pełni rację, gdyby ktoś, oprócz niego (i tu przegiął pałę), użył słowa PONIEWAŻ (Jego 3-ci wpis; użycie słowa przez Dżet jest poza kontekstem), synonimu „DLATEGO, że”. Przykład: można napisać „ Niedowidzący pan potknął się o wystającą płytę chodnikową i złamał nogę, PONIEWAŻ szedł do kochanki” wówczas, gdy istnieje jakikolwiek, współzależny i prawdopodobny związek przyczynowo-skutkowy, który by do tego uprawniał, np. „Płyta chodnikowa wystawała, PONIEWAŻ teściowa pana nie cierpi, wiec ją podniosła w nadziei…” (oczywiście wiedząc, że pan tędy chodzi). W konsekwencji, łajdaka spotkała kara, bo gdyby tą samą drogą i w tym samym czasie szedł odwiedzić teściową, byłby cały. Co innego jest napisać „…złamał nogę, idąc do kochanki….”, bo tutaj, w potocznym rozumieniu, przybliżone są raczej okoliczności (ew. czas), a nie przyczyny. Jak mniemam, Red. Dziża pisząc „w jakiś tajemniczy, nieomal mistyczny sposób” jednak subtelnie sugeruje, że z tą „płytą chodnikową” jest coś na rzeczy, bo np. On sam analizuje fakty, wyniki śledztwa, itd. Ma prawo tak sugerować, tak jak i hitrus ma prawo to dostrzec, a Internauci nie powinni im obu tych praw odbierać. Wpis Ewa jest O.K., jednak druga część ostatniego zdania to typowy żer dla hitrusa. Z kolei w propozycji napisu DK „zginęli w katastrofie, lecąc na obchody”, bezpieczniej (jak widać) byłoby napisać „Pamięci tych, którzy zginęli w katastrofie… . (i dalej po kropce) Pasażerowie tego samolotu lecieli na obchody…”. Ja natomiast swoim poprzednim wpisem „mało subtelnie” sugeruję, że PONIEWAŻ Ruscy nie lubili śp. prof. L.Kaczyńskiego, gdy nadarzyła się okazja (mgła - to „niech spróbują”), pogrążyli („Jesteście na ścieżce” itd.) Pana Prezydenta z Małżonką i wszystkie Osoby z Nimi lecące. Myślę też, że wpis hitrusa „Łączenie z sobą tych dwóch tragedii … jest nadużyciem i manipulacją!!!!!” jest dalece nieuprawniony, bo sam pisze, „A może poczekać na wyniki śledztwa prokuratorskiego i raport komisji min. Millera?” P.S. hitrus punktując tego typu „subtelności”, ma w tym jakiś cel („to co robię jest słuszne i potrzebne”), raczej osobisty. Może chodzi o to, by, zapobiegawczo, Panie i Panowie z redakcji inTARnet.pl odstraszyć od ew. wypisywania w rodzaju: „Tereny MPK Tarnów sprzedano „w jakiś tajemniczy, nieomal mistyczny sposób”, PONIEWAŻ głównie miały w tym interes osoby trzecie, a wypłacone premie to tylko cząstka machlojki”. Czy zatem subiektywne odczucie Marcina z Brzozówki vel MAFIOSO, wyrażone w jego ostatnim wpisie pod "’Smoleński’ Apel Pamięci”, subiektywnym jest?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) MAFIOSO :
Mała korekta, oczywiście "Panie i Panów" :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) janusz :
W Tarnowie weźmy się za rozwój miasta. Wczoraj jadąc do Krynicy przecierałem ze zdumienia oczy jak rozwija się Nowy Sącz!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
Mafioso tobie jak to mówią (ulubieńcy Twojego führera Jarosława) Ślązacy chyba pizdło w dekiel.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) MAFIOSO :
Really? :)))))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
Tak MAFIOSO naprawdę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) Anna (socjolog) :
Nie czytam wszystkiego ale zgadzam się, hitrusie, z większością twoich oponentów. Nie dziwię się, że są zrażeni twoim postępowaniem. Jak w ogóle można dyskutować z przekonaniem o " zakamuflowanym działaniu na podświadomość czytającego mającego na celu wywołanie wrażenia ..." Można odwoływać się do tego, co jest napisane, ale nie do tego, co wymyślone, dodane i komuś imputowane jako jego pogląd. To przecież jest właśnie insynuacja, to jest ta zarzucania tobie manipulacja, hitrusie. Po tak wielu upomnieniach już nie można zakładać, że robisz to nieświadomie. Robisz to z pełną premedytacją ale mieszając zdania prawdziwe z dośpiewanymi pointami nie jesteś w stanie zakrzyczeć rzeczywistości, choć tak ci się zdaje. Obserwuję to od pewnego czasu. Twoja metoda na dyskusję to oskarżanie tych, którzy podobnie do mnie choć innymi słowami, zwracają ci uwagę na niestosowność lub nieprawdziwość twoich nierzadko gołosłownych sądów. Ty naprawdę nie doceniasz wagi tego symbolu jakim była śmierć koło Smoleńska najwyższych przedstawicieli państwa lęcacych aby oddać hołd Polakom tam właśnie pomordowanym? Abstrahując, czy to to był "zwykły" wypadek , czy nie, to czy nie było w tej zbieżności miejsca i daty czegoś "nieomal mistycznego" ? Dlaczego na siłę forsujesz tezę, która kompletnie się nie broni i wynikać może wyłącznie z pozawerbalnego założenia ? W cytacie nikt poza tobą nie znalazł tego, o czym piszesz, tzn. nie ma żadnego zrównywania Katynia i Smoleńska. Jest przypomnienie tego co większość z nas czuła rok temu. Przypomnij sobie rozmowy w mediach, tytuły artykułów, wypowiedzi Polaków składających znicze i kwiaty w spontanicznie pojawiających się miejscach. Historia narodu to nie tylko fakty, to przede wszystkim symbole. Pozdrawiam i życzę więcej samokrytyki na przyszłość.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
Droga "Anno". Właśnie dlatego że minął już rok od tych wydarzeń mogę ze spokojem nie zakłóconym emocjami oceniać to co się stało wówczas i co się dzieje dzisiaj. Ja znam Dziże od kołyski więc wiem co mówię. To po pierwsze. Gdybyś (jak twierdzisz) obserwowała od dawna to powinnaś zauważyć że w większości wypadków to najpierw jest atak na mnie, a później moja (czasem bardzo ostra) obrona. Katastrofa to nie był żaden symbol - chyba że głupoty i ryzykanctwa Lecha Kaczyńskiego. Przypomnij sobie Jego podróż do Gruzji. Gdyby nie fakt że ówczesny kapitan samolotu (pułkownik lotnictwa- dowódca 36-ego pułku - mający już prawo przejścia na emeryturę) wytrzymał naciski jakie na niego bezpośrednio oraz za pośrednictwem dowódcy Wojsk Lotniczych wywierał Kaczyński to "Smoleńsk " mielibyśmy w Tibilisi. I też by był symboliczny bo z Gruzji pochodził satrapa Stalin, a prezydenciunio leciał wspierać" wyzwolicielski rząd" przydenta Saakaszwili. Jako socjolog powinnaś wiedzieć że historia narodu to właśnie fakty, choćby nie wiem jak nam się to nie podobało. Z symboli nie można wyciągać wniosków na przyszłość, te wnioski można wyciągać właśnie z faktów. Ponadto dzisiejsze symbole mogą nimi przestać być za lat 5, 10 20 czy 50,a fakty pozostaną niezmienne. Za pozdrowienia dziękuję. Za ustawianie w kącie nie. Pozdrawiam również.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) MAFIOSO :
Jak to nasi polscy bracia Ślązacy też mówią, „Cap cap cabana, porwoł wilk barana. Baran juz jęcy a wilk chce wiyncy!” hitrusie, nie czas (Niedziela Palmowa) rozwijać wątek, ale o ile dobrze pamiętam, opisane prze Ciebie naciski odbywały się na lądzie i z dala od Gruzji (Półwysep Krymski). W przestworzach kapitan statku powietrznego jest panem i „władcą” wszelkich swoich decyzji, dotyczących również swojego życia, o którym myśli nie mniej, niż o życiu pasażerów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) ech :
kto wychował takiego hitrusa? niereformowalny facet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
"ech" na pewno nie Ty, bo Ty jesteś reformowalny, ale od słowa reformy czyli damskie gacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
Mylisz się MAFIOSO. Te naciski były nad Gruzją.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) och :
Ja bym zapytała kto go wyszkolił ? Albo pospiesznie albo dawno temu. nie mylić z edukacją bo to wyraźnie jakiś kurs

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
Tak "och" masz rację! Był to kurs przygotowawczy do pierwszej komunii św.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) MAFIOSO :
Panie hitrus, pierwsza z brzegu wklejka z Internetu (http://wiadomosci.wp.pl): „Gdy dowódca Tu-154 nie chciał wykonać rozkazu prezydenta Kaczyńskiego, aby lecieć do objętej wojną Gruzji, wiceszef sił powietrznych chciał, aby stery przejął drugi pilot. Był nim kpt. Protasiuk, który 20 miesięcy później dowodził prezydenckim lotem do Smoleńska - pisze "Gazeta Wyborcza". Jako pierwsza ujawnia ona notatkę służbową, którą dla szefa MON tuż po tzw. incydencie gruzińskim napisał ówczesny dowódca Tu-154 kpt. Grzegorz Pietruczuk. Na trzech stronach opisał szczegółowo kto, kiedy i w jaki sposób próbował wpłynąć na zmianę planu lotu i zmuszenia do lądowania w objętej wojną Gruzji. Szef ochrony polskiego prezydenta płk Krzysztof Olszowiec też był przeciwko lądowaniu w Tbilisi, bo - jak napisał kpt. Pietruczuk - "nie jest przygotowany do należytej ochrony pana prezydenta". Chodzi o zdarzenia z 12 sierpnia 2008 r. na lotnisku w Symferopolu (Ukraina), kiedy to prezydent Kaczyński zażądał zmiany planów: zamiast do Gandży (Azerbejdżan), skąd delegacja miała jechać samochodami opancerzonymi, chciał lecieć do Tbilisi. Prezydent Lech Kaczyński z delegacjami przywódców Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy udawał się do Tbilisi, stolicy Gruzji (na pokładzie były 74 osoby). Chciał wesprzeć prezydenta Michaiła Saakaszwilego w konflikcie z Rosją”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
A odkąd Ty wierzysz GW ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) SMAFIOO :
Nigdy GW nie była dla mnie wiarygodna, ale w tym przypadku GW jedynie „JAKO PIERWSZA UJAWNIA ona notatkę służbową, którą dla szefa MON…”, a informacji tej, o ile dobrze pamiętam, nikt oficjalnie nie zdementował.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
Z tego co słyszałem w którejś telewizji to naciski trwały nad podczas lotu z Krymu do Saakaszwilego. Ale mogę się mylić. Nie zmienia to faktu że Lech Kaczyński był ryzykantem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) SMAFIOO :
Owszem, był ryzykantem, ale dla Wielkich Idei i z trudnym przeciwnikiem - zwykle trzeba nim być.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
Nie chce mi się już dłużej dyskutować. Proponuję zbudować pomniki L.A. Kaczyńskiego w formie Światowida jako zwieńczeni każdego ronda w Tarnowie. Na tym kończę dyskusję w tym temacie. Pozdrawiam wszystkich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) o osobnikach typu hitrus :
Zero argumentów. Na sztandarach hasła nie związane z rzeczywistością, a jak pojawiają się merytoryczne argumenty którym trudno dać odpór to pojawia się szyderstwo i prymitywne złośliwości (jak ten ze światowidem na każdym rondzie). I nie... wcale się nie cieszę, że oni mają taki poziom przez co wiem po której stronie racja przeważnie leży. Jest mi przykro, bo w końcu stanowimy jeden naród (uuu... naród... brzydkie słowo... takie jakieś nacjonalistyczne ;-))).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
Do powyżej. Ty gnoju nawet nie jesteś osobnikiem. Twoje racje mam głęboko w d,,,,. w którą zresztą możesz mnie pocałować po uprzednim umyciu zębów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) o osobnikach typu hitrus :
Na końcu są inwektywy. Tak jak powyżej czyli typowa kalka zachowań. Sami przyuważcie przy kolejnych tematach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
A jak myślisz na co sobie zasłużyłeś prowokując mnie w poprzednim wpisie? Jak zapowiedziałem że kończę tę dyskusję to musiałeś sobie ulżyć? To dostałeś to o co prosiłeś.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) apeluję :
nic cię nie usprawiedliwia hitrusie. jesteś tylko nędznym trollem, który powtarza swoje brednie i stara się mówić ,ze nadal nie nic nie widzi jak ktoś miażdzy jego pożal się boże argumenty. Krętacz i migacz. A do tego udowodnił poprzednim wpisem, że pospolity cham. Do redakcji apeluję o stałe zabanowanie tego osobnika, bo obniżył standardy rozmowy do takich jakie nie panowały tutaj nawet wtedy gdy gównażeria z podstawówek i gimnazjów sobie używała pod sportowymi informacjami a to było dawno temu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
"apeluję" wylicz no łaskawco wszystkie przez Ciebie zmiażdżone moje argumenty. Nie przypominam sobie abyś to nieuku zrobił choćby jeden raz. Co do nazywania kogoś chamem to jest przejaw wyższej kultury. Redakcja oczywiście może zrobić co zechce i wcale by mnie nie zdziwiło gdyby skorzystała z Twojego apelu. W końcu zarówno Dziży jak i Poświatowskiemu znacznie by ulżyło. Zostali by tylko tzw ....powłazy takie jak Ty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) o osobnikach typu hitrus :
Jak widzieliście Państwo po inwektywach mamy kolejny etap. Obciążanie za nie winą nie siebie, ale innych. Najlepiej tych, których się zwyzywało. Typowy mechanizm oprawcy. Proszę obserwować, bo to jeszcze nie koniec!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
Gdybym miał Twoją fotografię to jako oprawca chętnie bym ją oprawił. Niestety nie mam. Cieszę się natomiast że wiesz wcześniej niż ja o czym będę pisał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) do czytelników :
cierpliwy czytelnik, który zechce prześledzić wpisy spokojnie i w pełnym kontekście znajdzie sobie wszystko . hitrus nie jest już partnerem w rzeczowej dyskusji. sam się wyautował zanim wypowiedział cokolwiek prawdziwego chociaż wypowiadał się dużo. Na żadnym innym portalu nie mógłby liczyć na wyrozumiałość ze swoim językiem i zachowaniem . Jak znam intarnet to wzbudza w tej redakcji co najwyżej litość. nawet mendy korzystają z dostępnej już w niewielu miejscach prawdziwej wolności słowa. a swoją drogą hitrus nawet "obietnic"/ własnych deklaracji nie umie dotrzymać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) hitrus :
"do czytelników" może powie kiedy w ogóle podejmował ze mną jakąkolwiek rzeczową dyskusję. Będzie łatwiej czytelnikom ocenić. Dziękuję za okazanie litości. Wszą łonową się nie czuje, a obietnic dotrzymuję jeżeli je składam ludziom z zasadami, co jak sądzę Ciebie nie dotyczy. Przed snem zmień pampersa żebyś mamusi łóżka nie zasikał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-04-2011) o osobnikach typu hitrus :
Także w przypadku wypowiedzi skierowanej do "do czytelnika" mamy typowe dość zachowanie: z jednej strony widzimy, że słowa hitrusa nie można w żaden sposób traktować poważnie, bo zawsze znajdzie sposób (nie ma znaczenia, że żałosny, ważne, że w jego opinii wystarczający), żeby się wymigać od tego co powiedział i uspokoić sumienie jednocześnie obrażając jeżeli tylko się uda. Na koniec oczywiście obelga. Na tym etapie stosowana już przy każdej okazji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-04-2011) hitrus :
do powyżej. Ty się minąłeś z powołaniem powinieneś zostać adwokatem. Najważniejsze jednak jest to że nie jesteś żałosny. I tak trzymaj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-04-2011) hitrus :
Ponieważ do mojego poprzedniego wpisu nie za bardzo można się przyczepić, przewiduję że za chwilę ukaże się inny wpis napisany przez tego samego "autora" z którego się znowu dowiem że jetem żałosny, krętacz, cham, troll, nikczemnik lub beton (niepotrzebne skreślić). Celem tego wpisu będzie sprowokowanie mojej odpowiedzi do której będzie się można przyczepić. Zabawa to infantylna, ale w/g niektórych cel uświęca środki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-04-2011) jednemu takiemu :
1. Symboliczna nie jest sama katastrofa, ale właśnie jej miejsce, czas i cel lotu oraz skład pasażerów. 2. Fakty w historii to oczywiście cegły ale za mało na spoiwo narodu. To symbole pozwalają łączyć fakty i pozwalają na łączność między pokoleniami/ pozwalają też dłużej żyć faktom, weryfikować je i oceniać z różnych historycznych perspektyw, nawet po tysiącu lat . Symbole podkreślają fakty, nie zastępują ich. W tej konkretnej sytuacji najistotniejszych faktów wciąż nie poznaliśmy. A symbol oparty na tych faktach, które znamy (kto leciał, dokąd i po co ? gdzie zginął ?) żyje, mimo histerycznych wrzasków tych, którzy nie dysponując innymi faktami a jedynie poprawnym politycznie przekonaniem, wynikającym wyłącznie z interesu władzy a nie dążenia do prawdy, uważają, że " przyczyna katastrofy jest boleśnie prosta".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-04-2011) he he he :
powolny ale jednak postęp. hitrus zauważa, że tylko do jego wybranego wpisu nie można się przyczepić a nawet umie go tak sformułować aby nie można się było przyczepić. przyznaje wiec, że do poprzednich można było się przyczepić ;-) mały sukces ,który znając zaburzenia emocjonalne autora zaraz zostanie podważony przez niego samego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-04-2011) hitrus :
Do autora"jednemu takiemu" Symbole przemijają, a fakty pozostają. Pozwolę sobie na przykład. Otóż w okresie !2.05. !926 - 12.05.1935 Józef Piłsudski dla jednych był symbolem "strażnika państwowości", a dla drugich "zamordyzmu". Kogo te symbole dziś obchodzą? Dziś się Go wspomina praktycznie dwa razy w roku tj. 15 sierpnia w związku z BItwą Warszawską i 11 listopada jako Dniem Niepodległości. W tej konkretnej sytuacji o której piszesz najistotniejszym faktem jest katastrofa samolotu i związana z nią śmierć wszystkich ludzi nim lecących. Można by uważać za symboliczną gdyby ten samolot rozbił się w Katyniu, a tak przecież nie było. Jako dosyć leciwy (dobiegam 60-tki) człowiek o wykształceniu technicznym mam zwyczaj oceniać fakty a nie doszukiwać się symbolicznego ich znaczenia. Być może dla niektórych jestem "ciężkostrawny", ale już za późno abym miał się zmieniać. Nie byłe koniunkturalistą 40, 30, 20 lat temu nie będę i teraz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-04-2011) hitrus :
Do "he he he". Jestem ogromnie szczęśliwy, że taka znamienitość zechciała zdiagnozować i opisać moje ułomności. Wprost nie wiem jak mam wyrazić swoją wdzięczność.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-04-2011) MAFIOSO :
Panie hitrus, kto(co) Pana sprowokował(o) do tego, aby pogańskim Światowidem bezcześcić pamięć śp. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego? Nie oczekuję o Pana żadnego wpisu, zadałem pytanie retoryczne. Jak Pan śmiał!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2011) dolores :
czytajac wasz wypowiedzi kazdy z was ma swoja racje...........ale co do jedno jesem zgodna trzeba odzielic katyn od smolenska.........i skonczyc aby 1 osoba dzieli narod na pol .........dobrze ze nasz papiez tego nie dozyl On ktory jako jedyny zlaczyl nas...... stal na czele naszej polski.......NIE MOZEMY ZAPOMNIEC JEGO SŁÓW ...... LUDZIE POMYŚCIE CZASEM SAMI TO NIE BOLI :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2011) dolores :
A DLACZEGO NIE MA POMNIKÓW PO ZAWALENIU SIE HALI W POZNANIU ..............WIECEJ ZGINELO........ POLASKA........DRAY KRAJ POMIKAMI PLYNACY

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2011) hitrus :
Mój drogi MAFIOSO. Mógłby wtedy prezydenciunio patrzyć na wszystkie strony świata, a jego twarz widzieli by kierowcy nie zależnie z której strony by wjeżdżali. A to że pogański? Choinka też była pogańska ale się pokropiła święconą wodą i już nie jest. Wesołych świąt życzę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2011) POL :
Zróbmy pomniki wszystkim, wogole wyjdzmy z cmentarzy i chowajmy ludzi w ogrodkach i stawiajmy im pomniki, to wszystko robi sie chore...a jest tyle innych problemów niż wypadek w Smoleńsku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2011) hitrus :
"POL" ależ przecież mamy kraj pełnej szczęśliwości, dlatego w ramach walki z nudą nasi władcy oraz "czynniki społeczne" zajmują się upamiętnalizmem. -:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2011) MAFIOSO :
Wszyscy i wszystko kiedyś było pogańskie. Kiedyś, dzisiaj nie wszyscy i nie wszystko. Wesołych Świąt Wielkanocnych i Nadziei życia wiecznego w Zmartwychwstałym Panu życzę, Internauto hitrus - warto o Niej pamiętać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2011) o osobnikach typu hitrus :
Hitrus "Ponieważ do mojego poprzedniego wpisu nie za bardzo można się przyczepić, przewiduję że za chwilę ukaże się inny wpis napisany przez tego samego "autora" z którego się znowu dowiem że jetem żałosny, krętacz, cham, troll, nikczemnik lub beton (niepotrzebne skreślić). Celem tego wpisu będzie sprowokowanie mojej odpowiedzi do której będzie się można przyczepić. Zabawa to infantylna, ale w/g niektórych cel uświęca środki." I W KOŃCU POJAWIA SIĘ OSTATNIA FAZA. ROBIENIE z SIEBIE OFIARY, TRYWIALIZACJA itd. TO WYJĄTKOWO OBRZYDLIWY ETAP DLATEGO POZWÓLCIE, ŻE NA TYM ZAKOŃCZĘ WYKŁAD.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2011) hitrus :
do "o osobnikach typu hitrus" Jestem ogromnie szczęśliwy, że taka znamienitość zechciała zdiagnozować i opisać moje ułomności. Wprost nie wiem jak mam wyrazić swoją wdzięczność.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2011) o osobnikach typu hitrus do hitrusa :
Jakbyś dokładnie przyjrzał się choćby mojemu podpisowi (więcej "nie wymagam" :-)) to zauważyłbyś, że nie chodziło mi dokładnie o Ciebie. Byłeś tylko obiektem. Dziękuję, że trzymałeś się w waszym kanonie i prowadzenie wykładu nie nastręczyło wielkich problemów. Zarobiony jestem i na tłumaczenie odchyleń nie miałbym czasu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2011) hitrus :
do "o osobnikach typu hitrus do hitrusa" Jestem ogromnie szczęśliwy, że taka znamienitość zechciała zdiagnozować i opisać moje ułomności. Wprost nie wiem jak mam wyrazić swoją wdzięczność.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2011) fasola :
komu to potrzebne i na co ???? czy nie lepiej wydac kase na cos innego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2011) mieszkaniec Tarnowa :
jak chca, to niech sobie tablice w domu zrobia. z Tarnowa nikt nie zginal, wiec nie widze powodu. skonczmy juz wreszcie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-04-2011) jerzy :
A ja wyrażam sprzeciw jakiejkolwiek tablicy i nie motywuje i kuniec

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) hitrus :
Nareszcie jakieś rozsądne wpisy. Jak ja byłem przeciwny tablicom i pomnikom (stąd ten pomysł ze Światowidem na każdym rondzie) to mnie chcieli żywcem pożreć. Całe szczęście że nie jestem odosobniony w swoich poglądach. Dziękuję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
hitrus jestes rodzimowiercą?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) hitrus :
Nie kultywuję wiary i obrzędów naszych praprzodków. Jestem za to anty-kołtunem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
Jesteś ateistą, bądź agnostykiem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) hitrus :
Jakie są w/g Ciebie podstawy do zadawania takich pytań? Nie uważasz że wkraczasz w intymną sferę czyjegoś życia?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
Kim jesteś?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) hitrus :
Człowiekiem, a Ty?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
Jaka twoja wiara?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) hitrus :
To już przerabialiśmy. Poczytaj mój powyżej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
Odpowiedz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) hitrus :
Dalszą dyskusję uważam za zbędną.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
Jesteś słaby

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-04-2011) abcd :
Uważam, że tablica w Tarnowie nie jest potrzebna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
Za co ta tablica? Wiecie ilu Polaków oddało życie walcząc z mongołami, albo teutonami? Ilu z nich zostawiło swoje rodziny? Czemu nie zbieracie by uczcić ich pamięć? Dlaczego nie czcicie tych, którzy nigdy się nie poddali. Hubal, Raiginis? Pseudo patrioci, pewnie gdyby była wojna, to pierwsi do ucieczki, a teraz pierwsi w gębie. Tak było przed wojną przypomnijcie sobie. Jak Śmigły dzielnie bronił kraju. A dziś są tacy, którzy gotowi okrzyczeć go bohaterem. Kto wam dał patent na patriotyzm????????????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2011) BE :
"Organizatorzy uznają, że wysiłek finansowy, związany z wykonaniem i wmurowaniem Tablicy powinni wziąć na siebie obywatele" Może znajdą jakiś naiwnych, ja na ten cel nie dam ani złotówki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2011) MAFIOSO :
Ależ Wy się boicie wszystkiego, co polskie, narodowe. Jak łatwo Was po wpisach rozszyfrować: „Dlaczego nie czcicie tych, którzy nigdy się nie poddali…”, a nie - Dlaczego nie czcimy tych, którzy nigdy się nie poddali… . Mylicie patriotyzm z heroizmem, manipulując miejscem, czasem i okolicznościami. Waszą OBCOŚĆ wyczuwa się w każdym Waszym słowie, pytaniu, zarzucie. Trwonicie siły, aby nas ogłupić, omamić, zepchnąć w narodową niepamięć, w historyczny niebyt. Ma liczyć się tylko ostatnie 20-lecie. Nie chcecie, aby prosta Tablica, codziennie, w ciszy łkała po znamienitych Córach i Synach Narodu, bo za droga, bo nie to miejsce. By Jej wieczne, głuche czuwanie pozwalało co roku wskrzeszać w nas żal nieutulony po tych, którzy odeszli w tak tragicznych okolicznościach. Prowadzicie z nami wojenkę wmawiając nam, że to polsko-polska wojna. Nie, to jest wojna polsko-„polska”! I „o wszystko”, jak to ongiś powiedział, odkrywając Wasze intencje, Wasz kinematograficzny guru. Rodak z Rodakiem nie byłby w stanie prowadzić tak wyniszczającej, głęboko zakamuflowanej współczesnymi metodami, walki. Chcecie nas wybebeszyć z tożsamości, z Wary, z godności, ale też z ziemi, z pieniędzy. Próbujcie, ale nie każcie nam za to Was lubić i szanować oraz bezkrytycznie tolerować Wasze niecne cele.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2011) agentbolek :
Proponije "organizatorom" aby zawiesili tablicę w domu za własne anie obywatelskie pieniądze. Nikt się wtedy nie będzie czepiał....W domu panowie możecie sobie wieszać co chcecie!!! Tyle tablic ile powierzchni ścian, a jak będziecie mieć fantazję to i na suficie mozna zawiesić!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2011) mag :
Katastrofa smoleńska -potężna tragedia. Należy współczuć rodzinom. Ale mnie na wspomnienie tej tragedii ogarnia wstyd przed światem. Wydarzenie to jest równocześnie dowodem na naszą głupotę narodową. Ważniejsze wymachiwanie szabelką od bezpieczeństwa ludzi. Taka sytuacja mogła się zdarzyć jedynie w Polsce.......no ewentualnie jeszcze na Białorusi. Dlatego nie wiem czy tablica ma upamiętniać ludzi którzy zginęli, czy przypominać nam o naszej patriotycznej naiwności.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
Naszą obcość. To mnie rozbroiłeś mafioso. Jestem Polakiem z dziada pradziada. I rdzennym Polakiem, a nie jak co poniektórzy, co przodków mają spolonizowanych rusinów, żydów ewangelików i ormian, bo takich teraz wielu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2011) do powyżej :
Rdzenny Polaku jesteś pewien że do żadnej kobity w twoim rodzie nie podleciał na chwilę jakiś Rusin. Żyd ewangelik lub Ormianin celem wymiany materiału genetycznego? No chyba że mieliście przechodnie pasy cnoty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2011) zdenek :
Czy istnieje jakiś "wzór genetycznego kodu prawdziwego Polaka" - z dziada pradziada???? Chciałbym porównać swój, czy aby...no wicie jak to w dawnych czasach bywało...trochę szstało się materiałem genetycznym, na lewo i prawo i może moja pra,pra pra babka coś tam, coś tam...Chce się uwiarygodnić jako prawdziwy Polak pomóżcie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarąŁojców swoich wzgardz :
Hahaha dawno się tak nie uśmiałem. Chcecie mnie ośmieszyć osiłki? Jestem Polakiem z dziada pradziada, bo moi przodkowie do pradziada byli Polakami i nie pochodzę z miasta, dlatego prawdopodobieństwo mieszanki w moim przypadku jest znikome. Mam typowo słowiański typ urody. Polak typowy to Lach, czyli zachodni słowianin z grupy lechickiej. Genetycznie mamy ok 60% słowiańskiego haplotypy R1a1, 10 procent celtyckiego R1b, ale to głównie na mazowszu gdzie dochodzi do 18%, tutaj zaś w małopolsce jest go zaledwie 6%. No i ok 20 % haplotypu I, autochtonów europejskich, których język już wymarł i którzy mieszkali tutaj przed przybyciem Arjów z Azji centralnej. Zdenek zrób sobie test jak masz problem. Cechy zachowania typowego Polaka łatwo odkryć. Polacy lubują się w przyrodzie, szanują ją i szanują osoby starsze, są gościnni. Typowa cecha dla przybyszów to niechęć do ludności wiejskiej, jak i ich cech.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2011) zdenek :
a nie! to jak tak ?to nie mam pytań....przekonałeś mnie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
No to spoko

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2011) do powyżej :
Przeczytaj napisaną przez Reymonta czterotomową powieść pt. "CHŁOPI" to się dowiesz jakie cnotliwe były wiejskie dziewki. Nie ciesz się więc przedwcześnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2011) SMAFIOO :
Łojców swoich wzgardził wiarą (jakże chytrze wymyślony, pogardliwy nick), jakie spoko? Z dzióbków pojedliście sobie i tyle. zdenek rżnie naiwniaka, że niby nie zauważył, iż przodkowie Łojców swoich wzgardził wiarą ew. tylko „…DO pradziada byli Polakami…”, i że raczej pochodzi z miasta, o czym świadczą jego "naukowo-haliotypiczne” wywody, ale także Jego złote myśli o tym, w czym lubują się Polacy, czyli niekoniecznie On. Niezła ściema.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2011) swiatek :
myślę,że idąc po kosztach wystarczy 2-4 tys zł. tyle na temat zbiórki publicznej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2011) zdenek :
SOMAFIOO ...no co ty ...jaja sobie robię...większych bredni to ja w życiu nie czytałem...dzióbku!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
SMAFIOO ale ty jesteś bystry, że aż nie mogę. Łojców swoich wzgardził wiarą to tekst piosenki slavland - pieśń bojana. Typowa starosłowiańska muzyka. Chodzi o zaprzestanie wierzenia w starosłowiańskich bożków. Jestem rdzennym Polakiem, rdzennym Lechitą. Taki to pogardliwy nick, że ohoho. A z miasta nie pochodzę, jestem z chłopskiej rodziny z czego jestem dumny. Mogę łatwo sprawdzić czy ty jesteś z miasta jak zacznę się ciebie pytać o prawdziwe powody rabacji galicyjskiej. Tylko ktoś kto usłyszy z ust do ust wie jak było na prawdę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) do Łojców :
Ty chyba jesteś Lechitą po znanym obalaczu (zwłaszcza jabcany) Lechu W.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
Słuchaj człowieku, pewnie mi zazdrościsz bo jesteś jakąś mieszanką. Każdy kto jest typowym Polakiem to czuje ciąg do kultury słowiańskiej, jestem Lechitą, bo Polacy należą do grupy lechickiej z zachodniosłowiańskich plemion.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) do Łojców :
Zachodniosłowiańscy to są Łużyczanie naukowcu. He, he, he.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
Zachodni Słowianie dzielą się na 3 grupy. Pierwsza to gupa Lechicka ( Polacy, Kaszubi, Połabianie), druga to Serbołużyczanie (do dziś przetrwały dwa języki dolno- i górno- łużycki). Trzecia to niegdyś należący do Słowian południowych Czesi i Słowacy, ale oddzieleni zostali przez Madziarów i w ten sposób dołączyli do nas.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2011) do Łojców :
Czyżby fascynacja panslawizmem jak u Dmowskiego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
Otóż wiele poglądów Dmowskiego odnajduję sam jako swoje. Nie jestem zwolennikiem panslawizmu. Panslawizm to Unia Słowian. Dmowski był zwolennikiem współpracy Słowian. Z racji podobieństwa językowego i etnicznego. Jedyną współpracę, ale na zasadzie konfederacji dopuszczam w ramieniu Słowian Zachodnich. Inny rodzaj współpracy, uważam za niemożliwy. Waśnie na tle Polska-Ukraina-Rosja, oraz waśnie południowosłowiańskie. Tutaj moja dygresja, o niezapominaniu, że naród Łużyczan umiera, przed wojną liczył pół miliona, ale czubek Hitler wykończył ten naród prawie doszczętnie. Każda federacja słowiańska rozpadała się prędzej czy później. Rozpoczynając od Wieletów, gdzie po zwycięstwie nad Niemcami kilkadziesiąt lat później zostają pokonani, skłóceni między sobą. Ostatnia federacja to Jugosławia, i tutaj rozpada się państwo składające się z republik, gdzie w Bośni, Chorwacji, Serbii mówi się praktycznie tym samym językiem. Sanacja i Piłsudski byli za federacją, wraz z Ukrainą. Dmowski był za jednolitym państwem Polskim. I tu druga dygresja. Nie wiem czemu dzisiejszy PiS uważający się za następców piłsudczyków i sanacji, jest tak bardzo za poglądami Dmowskiego i jego państwa unitarnego, a przeciwny federacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2011) do Łojców :
Bo w Polsce nie ma partii IDEOWYCH, są za to partie RODOWODOWE !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2011) Łojców swoich wzgardził wiarą :
No niestety

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2011) SMAFIOO :
Do Łojców swoich wzgardził wiarą: mam prośbę, wskaż, proszę, 2-3 przykłady wersetów wyjętych z wybranych tekstów piosenek zespołu Slavland, które wskazują na to, że „Chodzi o zaprzestanie wierzenia w starosłowiańskich bożków.”

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) ciekawy :
A Babuśkę zamieciono pod dywan http://www.intermaks.pl /index.html?grp=2&info=23062&s trona=0

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) zbyszekbazyliszek :
Dla jednych zamieciono , dla innych wydano normalny w tej sprawie wyrok, który był oczywistyy od samego poczatku. Ciekawe czy portal stać będzie na art. w tym temacie. Mają klasę czy nie? o przeprosinach nie piszę nawet....podobno BB składa pozew i też...pewnie przegra...chociaż akurat mu kibicuję, bo nie można kogoś obrzucać błotkiem...ale to było dziennikarskie sledztwo (dla mnie pseudo śledztwo)...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) zbyszekbazyliszek :
przepraszam - nie wyrok tylko orzeczenie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) Łojców swoich :
Głód, powietrze, ogień, woda I wszelaka zła przygoda Będą temu, kto by starą Ojców swoich wzgardził wiarą!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) Łojców swoich :
Zwierz drapieżny do obory Między stada czarne mory Wejdą temu, kto by starą Ojców swoich wzgardził wiarą!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) Łojców swoich :
Jestem katolikiem, żeby mnie tu nie posądzano..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2011) SMAFIOO :
„…Ojcowska kraino … Powstań z dawną pogańską chwałą …Sława Tobie Polsko! … W Twoich żyłach pogańska płynie krew, Skażona teraz przez krzyż…” (Slavland: „Ojcowska ziemia”). „…I ruszyli wojowie ziemi słowiańskiej, Naprzeciwko psom krzyżowym…” (Slavland: „Na ziemię ojców”). „…A gdy w pogańskie serca krzyż wbito, Gdy na świętej ziemi wzniosła się pierwsza chrześcijańska świątynia, Gdy kamienny posąg pochłonęły głębiny, Słowiańscy wojowie nie porzucili oręża swego, By dalej stawiać opór wrogiemu wojsku krzyża…” (Slavland: „Bałtyckie wspomnienie”). Itd. Źródło: www.tekstowo.pl/.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2011) janek :
Ciekawi mnie jakby sie sprawa tablic i reszty przedstawiala jakby tam lecieli zwykli obywatele polscy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2011) jankowi :
jakby lecieli "zwykli" to nie byłoby sprawy. Ważna byłaby tylko tablica na miejscu katastrofy. Bo właśnie subtelne acz wyraźne różnice wyznaczają potrzebę upamiętniania ponadprzeciętnych i zasłużonych dla kraju w innych miejscach. Tak jak różni się Paderewski, Chopin czy Moniuszko od Jaśka Beliny , lidera kapeli weselnej. I inna jeszcze jakościowo różnica dla przykładu. Marszałek Piłsudski, czy nawet jego adwersarz generał Sikorski albo na ten przykład generał Bem różnią się troszkę od generała Floriana Siwickiego czy generała Kiszczaka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2011) do powyżej :
Znasz może dokładnie życiorys gen. Siwickiego że próbujesz go dezawuować? Piłsudski i Sikorski (Władysław) choć mieli swoje za uszami to jednak nie ten sam format co "wycieczkowicze" lecący TU 154M do Smoleńska. Stała się tragedia, ale to jeszcze nie powód by w każdym miejscu w kraju odsłaniać tablice. Ja rozumiem że można upamiętniać poszczególnych ludzi w miejscach z którymi byli związani,ale nie wszystkich i w każdym miejscu w Polsce, bo niby dlaczego? Za chwilę jakiś "patriota" wymyśli że należy wmurować tablicę w szalecie miejskim ponieważ któraś z ofiar tej katastrofy oddała tam trzykrotnie swój szlachetny mocz, a raz nawet i stolec. Nie wpadajmy w paranoję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2011) IRMmXAdWPlq :
HHIS I sohuld have thought of that!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2011) pAFvHZXL :
5WbKCK kxitdlsafgjr

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2011) FtFVhElHCjErqMsrG :
1E63fl urgyjvxubuil

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2011) jankowi do do powyżej :
w ogóle nie zrozumiałeś co napisałem. Prezydent państwa i elita najwyższych urzędników oddanych suwerennemu państwu i jego najszlachetniejszej tradycji, prawie cały sztab Armii, działacze społeczni i politycy - wszyscy jadący oddać hołd 20 tysiącom bohaterów patriotów , o których przez pół wieku można było tylko milczeć ---- taka symboliczna i wielka tragedia wydarzyła się w historii Polski tylko raz , w historii Europy tylko raz, w historii świata tylko jeden raz. Jeżeli to nie jest powód do upamiętniania tej tragedii, to co jest powodem do upamiętniania ? Bo to hołd składany raczej wydarzeniu i symbolom pamięci narodowej, szlachetności intencji wybitnych Polaków z początku XXI wieku, a nie jakimś konkretnym zasługom konkretnych osób. Upamiętnia się nie tylko zasługi, ale też ofiary , szczególnie jeśli są to ofiary znaczące w skali dużych społeczności, całych narodów, kontynentu lubświata. Tablice dot. 10 kwietnia są na Litwie, na Węgrzech, w Gruzji, Rosji, na Słowacji , w USA, w Kanadzie, ostatnioo nawet w TUrcji odsłonięto . A wy, ponoć Polacy, pytacie po co nam Tablica smoleńska ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2011) Do powyżej :
Tablica jest, w Warszawie. W każdym mieście ma być? Powodzenia... obyście tylko nie skończyli jak entuzjaści stawiania pomnika w jednym z polskich miast. Pomnik skończony, a "społecznemu komitetowi budowy pomnika" brakuje bagatela 220 tys złotych żeby za Niego zapłacić... :) Więc jeśli "wysiłku finansowego" nie wezmą na siebie mieszkańcy Tarnowa, to może sami weźmiecie kredyty, żeby znieść ten wysiłek? Tak, jak tamci od pomnika...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl