To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mapa specjalistycznych świadczeń medycznych    -   07/3/2011
Chorować w Tarnowie...
Znany jest stopień zabezpieczenia usług zdrowotnych w mieście. Jak informuje tarnowski magistrat, poziom zakontraktowanych świadczeń, w porównaniu do roku ubiegłego, nie jest niższy pod względem kwotowym i ilościowym. -Procedury oraz kalendarz kontraktowania usług medycznych budziły nasz wielki niepokój. Dane, które spłynęły do nas z ponad półtoramiesięcznym opóźnieniem pozwalają ocenić stopień zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców Tarnowa. Pod wieloma względami nie jesteśmy jeszcze w pełni usatysfakcjonowani– podkreśla zastępca prezydenta Tarnowa Dorota Skrzyniarz.

Ogloszenie
>

Z danych wynika, że nieznacznie zwiększone zostały nakłady na świadczenia stomatologiczne, w psychiatrii, na świadczenia opiekuńcze oraz świadczenia odrębnie kontraktowane (m.in. dializy). Więcej pieniędzy NFZ skierował na zakontraktowanie usług specjalistycznych – dotyczy to większości rodzajów porad specjalistycznych a także specjalistycznych badań diagnostycznych. Dzięki temu pacjenci powinni mieć nieco łatwiejszy dostęp do porad m.in. w zakresie chirurgii onkologicznej, diabetologii, geriatrii, okulistyki, neurologii czy badań rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej. Mniej świadczeń wykupiono z zakresu alergologii, endokrynologii czy chirurgii ogólnej. Na praktycznie dotychczasowym poziomie pozostają świadczenia w pozostałych poradniach specjalistycznych.
Niekorzystne zmiany odczują pacjenci korzystający z zabiegów rehabilitacyjnych udzielanych w warunkach ambulatoryjnych; NFZ zmniejszył o prawie 700 tys. zł nakłady na usługi wykupując o 10 % mniej zabiegów. -Wniosek o zwiększenie środków na ten rodzaj świadczeń został skierowany do Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia – mówi doradca prezydenta ds. zdrowia i opieki społecznej Danuta Nosek. -Monitorujemy sytuację i cały czas interweniujemy w tej sprawie – dodaje.

Co ważne, podczas przyszłotygodniowego spotkania Prezydenta Ryszarda Ścigały z parlamentarzystami ziemi tarnowskiej omówiony zostanie nowy system kontraktowania świadczeń zdrowotnych. Szef samorządu zamierza zaproponować kilka wariantów poprawy sytuacji. Zaplanowano ponadto spotkanie z Okręgową Izbą Lekarską w Tarnowie.

Szczegółowy wykaz porad dostępnych dla mieszkańców Tarnowa znaleźć można na oficjalnym portalu miejskim, na www. tarnow.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 20)Dodaj komentarz
(07-03-2011) Liber :
Nie wchodźcie na link z wykazem porad medycznych, zamieszczony na www.tarnow.pl - rozsiewa KONIA TROJAŃSKIEGO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2011) pacjentka :
Z całym szacunkiem do pani Doroty Skrzyniarz,uważam że piszecie bzdury .Zwiększone zostały nakłady na świadczenia stomatologiczne,jakim to cudem w Mościckim Centrum nie na ani jednego stomatologa.Czyż mamy korzystać z porad stomatologów w Tuchowie czy Brzesku??? "praktycznie na tym samym pozimie pozostają świadczenia w poradniach specjalistycznych" to też bzdura,w MCM nie ma chirurga,okulisty,laryngologa, reumatologa,neurologa,stomatol oga.Może pani Skrzyniarz o tym nie wie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2011) keris :
szkoda tego co wyżej napisane komentować...żal...żal...żal.. .czy do ,,Na praktycznie dotychczasowym poziomie pozostają świadczenia w pozostałych poradniach specjalistycznych" - zalicza się MCM? NIEEEEEEEEEE Żal tylko MCM w Mościcach...!!!!!!!!! Żal, że nie będzie już tego co było na niezwykle wysokim poziomie medycznym w MCM gdzie były dostępne wszystkie najważniejsze poradnie opieki medycznej......!!!!!!! Co się z nimi stało??? Żal, że zniszczono to, co było budowane przez lata w MCM przez naszych dziadków, ojców...!!!!!!!! Żal, że nie ma opieki całodobowej, gdzie zawsze była świetna opieka i troskliwość Pań Pielęgniarek i obecność Lekarza 24/h.......!!!!!!!! Żal, że czytam co piszę się na oficjalnej stronie miasta Tarnowa, gdzie MCM podlega!!! i śmiech mnie bierze w duszy...!!!!!! Żal, że ,,zwykli ludzie" się już nie liczą bo wybory się skończyły... I nikt mi nie powie że Białe jest Czarne a Czarne jest Białe...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) Aśka :
Powtarzasz się Keris wszędzie te same wpisy ale rozumiem twoje rozgoryczenie i tesknotę za tym co było i już nie wróci. Po cichu albo głośno obwiniasz pewnie o wszystko WG i masz dużo racji, bo największym nieszczęściem mieć tego gostka za szefa. Ja długo pracowałam z nim w jednej firmie i mogę wiele o nim napisać bo obserwuję go od wielu lat. Facio wymyka się wszelkim klasyfikacjom i nawet nie licz, że go rozgryziesz co ma w głowie i jakie zadanie dostał, bo na pewno realizuje misternie uknuty plan jka zawsze było do tej pory. A kto stanie na drodze to będzie zadeptany bo już wielu się to zdarzyło i zostal tylko płacz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) do Aśki :
czy ty jestes TA ASKA? Jesli tak to wszystko rozumie he, he, he!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) Aśka :
Nie ważne czy ja to ja, ważne że WG nie ma żadnych skrupułów aby po trupach dojść do celu. Dziwny człowiek, zna go wiele ludzi a tak na prawde to nikt go nie zna, skryty i nieufny i zamknięty w sobie, nie wiadomo co mu w głowie tkwi. Mam wrazenie że skrywa jakaś mroczną tajemnice która dala mu w tyłek i dlatego teraz on tak wszystkimdaje w kośc. Nienawidzi ludzi a po pracy wsiada w swoją lexusową limuzyne i znika. Nikt nigdy nie widział go na jakiiejs imprezie na piwie po parasolem, wogole nie wiem czy on spotyka się z kimkolwiek. Niebezpieczny facio, współczuje MCMowi ale gratuluje Rysiowi S. ze ma takiego najemnika bez skrupułów w swoich zasobach ludzkich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) brat moskal i socjaldemokrata nie na prochach :-) :
Asiu - konkretnie. Piszesz jak odrzucona - konkretnie proszę. Marzy się skórzana tapicerka ? :-) Weź kredyt - powtarzam konkretnie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) Emeryt :
Śledzę wpisy na temat służby zdrowia w Tarnowie,jak to czytam to rozpacz mnie bierze.Pracowałem w ZA czterdzieści lat widziałem jak buduje się i służy nam MCM.Teraz nie mogę zrozumieć że młodzi ludzie tak to niszczą.Gratuluję też panu prezydentowi ,że w tak szybkim tempie mianowany przez niego Witold G rozłoży na łopaty MCM.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) Mat :
Co się dziwić że MCM się rozwala.Jak mieli dostać kontrakty skoro poradnie działały po kilka godzin.Miałem potrzebę korzystania z poradni chirurgicznej,kiedy bym nie chciał się zarejestrować do poradni chirurgicznej to lekarz Andrzej R na urlopie-ile on chłopisko ma urlopu.Jak poradnia była czynna to było ciemno od ludzi.Interweniowałem w MFZ ale to nic nie dało.Teraz w KOL-MEDZIE można korzystać z poradni chirurgicznej bez problemu,jak ktoś ma potrzebę polecam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) R :
Co to za człowiek tenWG.Nie miła Ryszard S kogoś lepszego wstyd dla miasta.Ludzie na całym świecie to czytają.Pozdrawiam tarnowianka z Chicago

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) Maciek :
Układy -układziki,a my na tym cierpimy.Ludzie starsi najbardziej jak panu Ryszardowi S nie szkoda tych staruszków.Którzy muszą się poniewierać po Tarnowie i szukać specjalistów.MCM przychodnia blisko t.z osiedla fabrycznego-nie ma specjalistów to wstyd dla władz miasta.Pani Czech na pewno cieszy się z takiego obrotu sprawy.Pan WG się nie wykazał przygotowując kontrakty.Jak się do tego nie nadaje to niech zmieni pracę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) Sportowiec :
Ja byłem kilka dni temu rejestrowany do lekarza sportowego A Radonia w MCM ,nie udało mi się nic załatwić bo lekarz ten jest na urlopie.W Center Medzie nigdy nie było problemu z lekarzem sportowym .ale w tym roku nie mają umowy.Może mi ktoś powie gdzie jeszcze działają lekarze sportowi???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) Zadowolony :
Może zarejestruj się do L.Szewczyka też jest lekarzem sportowym.Załatwiłem wszystko bez problemu.Dostałem skierowania na badania.Przyjmowanie idzie sprawnie i szybko co trzeba zrobić to trzeba.Super Facet polecam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2011) piłkrz :
W tamtym roku byłam kilka razy u lekarza A.Radonia to koszmar z tym przyjmowaniem.Przyjmuje pacjentów chorych i zdrowych jak ryby sportowców.Lekceważenie ludzi na całej linii.Czekania kilka godzin.Czy on to aby robi za darmo???MFZ słono za to płaci.Już nigdy do nigdy się do niego nie wybiorę.Dobrze że ktoś podpowiedział tego drugiego lekarza.Dzięki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2011) Ciekawy :
Ludzie powiedzce mi jak to jest? W magistracie jest zatrudniony zastepca prezydenta który odpowiada za słuzbę zdrowa w Tarnowie, jednocześnie zatrudnia sie doradce by w zakresie słuzby zdrowia doradzał, pytam komu? Z tego co sie zorientowałem ta doradczynio to osoba która nie jest lekarzem tylko zastepcą dyrektora , co ona może doradzć? to poco jest zstepca prezydenta? koto tu jest niekompetentny ? kto komu potrzebny za nasze pieniadze podatników?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2011) Aśka :
Nie bede pisała konkretniej bo ip moze mnie zdemaskować;-) Chcialam tylko zasygnalizować, że WG jest taki ... dziwny. Wystarczy zresztą zaglądnać na jego profil na NK prawie wogóle znajomych i linki do jakichś psychodelicznych i dołujących piosenek:-((((( To tez o czyms swiadczy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2011) zorientowany :
Gratuluję Pani Joanno, serdecznie gratuluję! Na podstawie profilu na naszej klasie, na podstawie wiedzy o słuchanej muzyce i obserwacjach zza krzaka stworzyłaś przenikliwy portret psychologiczny Pana Witolda. Jesteś niesamowita! A wydawało mi się, że wszystkie Joanny są rozsądnymi kobietami, twardo stąpającymi po ziemi i nie lubiącymi ryzyka. A Ty poszłaś po bandzie! I dlatego śmiem twierdzić, że Twój nick ma się nijak do Twego prawdziwego imienia, a jedynie kiedyś coś tam usłyszałaś i stąd ta zmyłka. Myślę, że dużo racji ma wyżej piszący kolega, iż jesteś przykładem odrzuconej i stąd ta frustracja. Pociesz się, że nie jedyną, bo ten facet faktycznie jest nieprzystępny;-) Ale dam Ci radę, zamiast wylewać swe żale na forum i typowo po babsku pozostawiać wiele niedomówień, zadzwoń, napisz, spotkaj się z dyrektorem. Jego telefon i mail jest ogólnie dostępny. Wyrzucisz z siebie wszystko. Podsumowując wyrażam nadzieję, że wszyscy oceniający i komentujący mają jednak większą wiedzę nt. krytykowanych niż Pani "Aśka".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2011) brat moskal i socjaldemokrata nie na prochach :-) :
Joanna ma problem skoro muzyka psychodeliczna ją dołuje. Przecież na rynku jest wybór i nie musi słuchać muzyczki z NK WG. Polecam stronę www.italodisco.it nie trzeba myśleć a nózka potupuje :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2011) Aśka :
Alescie na mnie napadli:((( A ja chciałam tylko poruszyć temat aby niektorzy przejrzeli na oczy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2011) Gall Anonim :
Joanno/Asiu - czy jak Ci tam...Nie poruszaj z łaski swojej tematu, jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia. Wywlekanie jakichś wyssanych z palca prywatnych spraw nie świadczy dobrze o Tobie. Gorzej - rację ma brat moskal - piszesz jak odrzucona i chyba to Ty masz problem. Skorzystaj z rady zorientowanego, a dodatkowo zapisz się przy okazji kawy z dyrektorem na wizytę u świetnego psychologa w MCM.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl