To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Salę gimnastyczną przy SP nr 3 zamknięto niezgodnie z prawem aktualizacja   -   22/2/2011
Co z tą „Trójką”?
Okazuje się, że działania, zainicjowane przez magistrat i funkcjonariuszy miejskich instytucji, które kilka miesięcy temu doprowadziły do wyłączenia z użytkowania sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 przeprowadzono z naruszeniem prawa budowlanego, tj. z pominięciem i bez wiedzy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Miasta Tarnowa, który jest władny podejmować takie decyzje! Tak wynika z pisma, które 31 stycznia b.r. otrzymał z Nadzoru poseł PiS Józef Rojek, interweniujący w tej sprawie na prośbę rodziców. Co więcej, inspektorat, wyraźnie zaskoczony działaniami podjętymi przez właściciela i zarządcę szkoły, przewidziane prawem postępowanie wszczął 20 stycznia tego roku, kilka dni po piśmie posła. Oświadczenie odnoszące się do powyższej informacji przesłała rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa. W tekście tym czytamy, że "magistrat nie naruszył prawa budowlanego" a "na pytanie, dlaczego Inspektorat Nadzoru nie został poinformowany o zamknięciu sali, należy szukać u zarządzających placówką" (czyli dyrekcji szkoły, której właścicielem pozostaje Gmina Miasta Tarnowa - przyp. inTARnet.pl).

Ogloszenie

W piśmie Nadzoru Budowlanego czytamy m.in., że wyłączenie sali gimnastycznej z użytkowania ”nastąpiło z pominięciem i bez wiedzy organu nadzoru budowlanego. Zgodnie z trybem postępowania określonym art. 66 ust. 1 i 2 Ustawy – Prawo Budowlane organem właściwym do wydania w drodze decyzji zakazu użytkowania obiektu budowlanego – jest organ nadzoru budowlanego. (…) W związku z powyższym stwierdzono, iż w omawianym przypadku zachodzi konieczność wszczęcia i przeprowadzenia z urzędu prawidłowego postępowania administracyjnego w sprawie stanu technicznego budynku sali gimnastycznej. Postępowanie takie wszczęto z dniem 20.01.2011 r., o wynikach tego postępowania poinformujemy odrębnym pismem po jego zakończeniu. (...)”

Z poruszenia innych wątków zawartych w cytowanym piśmie oraz w innych dokumentach wstrzymujemy się do czasu ich pełniejszego rozpoznania. Być może wiele wyjaśni zaplanowana przez magistrat na dziś (wtorek, 22 lutego) konferencja prasowa mająca być poświęcona „przyszłości Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie w świetle badań ekspertów”. Jak informuje rzecznik prasowy Dorota Kunc – Pławecka, obecnie trwają „szczegółowe analizy poszczególnych opinii i dokumentów w tej sprawie”.
Przypomnijmy, że rodzice zamówili niezależną ekspertyzę - „Ocenę stanu technicznego budynku”. Zawarte w niej obserwacje i konkluzje dalece odbiegają od tych, które zawarte są w „magistrackiej” ekspertyzie geotechnicznej. Wciąż nie są też jeszcze znane wyniki ekspertyzy budowlanej zamówionej przez Urząd Miasta Tarnowa.

MP

Oto treść oświadczenia, które nadesłało w godzinach popołudniowych Biuro Prasowe UMT :

"Pragnę jednoznacznie i z całą stanowczością podkreślić, że podane przez Redakcję informacje dotyczące decyzji o wyłączeniu z użytkowania sali gimnastycznej w SP Nr 3, są nieprawdziwe. Zgodnie bowiem z obowiązującym prawem, to dyrekcja szkoły, mająca w tzw. zarządzie trwałym budynki znajdujące się w całym kompleksie placówki, podejmuje decyzję o zamknięciu obiektu. Tak też się stało w tym przypadku. Dyrekcja również, jest zobowiązana do powiadomienia o tym fakcie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Magistrat nie naruszył zatem prawa budowlanego, odpowiedzi na pytanie, dlaczego Inspektorat Nadzoru nie został poinformowany o zamknięciu sali, należy szukać u zarządzających placówką.

Dorota Kunc – Pławecka, Rzecznik Prezydenta Tarnowa

>
Od redakcji:
Sens oświadczenia magistratu rozumiemy jedynie jako rodzaj doprecyzowania ogólnych treści naszej informacji, co zresztą sami - i znacznie obszerniej - zamierzamy uczynić w relacji z dzisiejszej konferencji prasowej. Nie znajdujemy natomiast powodu do zmiany ostatecznych sformułowań użytych w naszym artykule.
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 15)Dodaj komentarz
(22-02-2011) Smilodon :
Widać tu wyraźny układ. Komuś bardzo zależy na tak atrakcyjnym terenie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) Sąsiad :
A co gdyby się sala zawaliła? Co by było gdyby magistrat się tłumaczył, że potrzebna jest w Nadzorze Budowlanym procedura i nie można było zamknąć sali? Wtedy każdy by wieszał psy na prezydencie, że nie działa racjonalnie tylko procedury.. tam gdzie w gra wchodzi bezpieczeństwo dzieci nie czeka sie na procedury! Głupie wywody redaktora. Szkoda, że Rojek nie przypomni sobie kto odsprzedawał teren koło szkoły i skąd taki wysoki stan wód gruntowych...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) Dżet :
Proceduty? Nie dotyczą Prezydenta. Boisko, skrzyżowanie z Lwowską też wina krasnoludków. Ludzie i tak zagłosują na Prezydenta bo ładnie się prezentuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) tarnowianin :
Już wiemy, znowu Ścigała wybił sobie kła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) Rodzic :
Myślę, że sąsiad nie jest zaznajomiony z tematem a wypowiada się. Sala nigdy nie była zagrożona zawaleniem i NIE JEST! Dowiodły tego ekspertyzy rodziców i Inwestprojektu. Nadzór wykazałby to lepiej niż 2 ekspertyzy zamówione przez prezydenta. Trudno tu mówić o racjonalizmie działań UM. A dobrem dzieci najłatwiej się zasłaniać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) MAC :
Pewnie lepiej poczekać, aż się zawali, a wtedy wszelkie media ogólnopolskie się zjadą i zadadzą pytanie: "Dlaczego nie zamknięto szkoły, skoro tak wynikało z ekspertyz". Teraz jest Prezydent "be" bo nie chce zamknąć, jak się coś stanie to też będzie "be" bo nie zamknął. Szkoda słów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) X :
Ile kosztowały ekspertyzy zlecone przez Urząd Miasta?Kto je wykonywał

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) mieszkaniec :
Winny dyrektor szkoły! Zwolni się go i będzie wreszcie cicho.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) ojciec Marcel :
no to po parku........ zameczek wiele straci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) mama :
Ekspertyzy zlecone przez UM, kosztowały 50 tys., a koszt naprawy sali gimnastycznej max. 40 tys., jeżeli w ogóle będzie taki! Prezydent nie pofatygował się do SP 3 (dwa kroki od UM), nie widział sali gimnastycznej, natomiast występuje obecnie w roli sprawiedliwego arbitra. Troska o dzieci? W tej chwili na pewno o swoich urzędników i o kogo jeszcze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) JK :
ciekawa jestem co urzędasy zrobią z niesfornym dyrektorem, który jako jeden z nielicznych nie przestraszył się głupoty urzędniczej. Czy Prezydent nie widzi że jest to jeden z lepiej pracujących dyrów w Tarnowie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2011) Krysia :
już ci odpowiem, w Tarnowie ceni się miernoty, które nie potrafią wyartykułować prostych zdań, ale za to głęboko wchodzą w urzędnicze 4 litery, nie znam tego gościa z trójki, ale chylę czoła przed gościem, ma facet przysłowiowe jaja, a tak na koniec to też ciekawa jestem co z nim zrobią, inna władza chuchałaby na takiego pracownika , ale nie ta. Obserwuję tą opcję polityczną , najważniejsze dla nich to dobrze wypaść w mediach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-02-2011) NATURA :
PO PROSTU JAK BYLI INNI PREZYDENCI TO UMIELI SŁUCHAĆ TEN UMIE ROZKAZYWAĆ - CÓŻ TAKA JEGO NATURA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-02-2011) ewa :
Krysia odwal się od urzędnikow, jesteś z Pis to nie musisz tego aż tak podkreślać. Tutaj pretensję trzeba miec do gościa o którym prawidłowo napisała "mama" -teraz jest sprawiedliwym , a przedtem czekał tylko na potknięcie jednej ze stron.Dobrze że nie ucierpiał jego wizerunek , ale teraz poszuka winnego. Ave Ryszrd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2011) troskliwy :
Cóż, pani rzecznik prezydenta w przypadku szkoły przoduje w nieprawdziwych informacjach. Czy jednak warto psuć sobie opinię w oczach ludzi? Jest kolelnym rzecznikiem prezydenta, ale czy na pewno ostatnim? Do końca kadencja jeszcze daleko....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl