To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Krakowska, Narutowicza i Spokojna – do przebudowy jeszcze w tym roku    -   14/2/2011
Tarnów czekają kolejne inwestycje drogowe
W bieżącym roku, w mieście planowane są trzy duże inwestycje drogowe – informuje tarnowski magistrat. Mowa przede wszystkim o rewitalizacji ulicy Krakowskiej na odcinku od ul. Bandrowskiego do ul. Targowej. Kolejnym zadaniem jest remont ulicy Narutowicza oraz przebudowa ul. Spokojnej.

Ogloszenie
>

W ramach remontu ul. Krakowskiej zostanie wyremontowana nawierzchnia pasa drogowego. Nowa nawierzchnia jezdni oraz miejsc parkingowych zostanie wykonana z kostki porfirowej, natomiast chodniki zyskają nową nawierzchnią z płyt granitowych. Wymienione zostaną również słupy oświetleniowe oraz mała architektura. Uporządkowana zostanie również zieleń. Rewitalizacja obejmie również plac Sobieskiego. Po zakończeniu remontu ruch samochodowy będzie odbywać się w dotychczasowy sposób.
Remont ul. Krakowskiej zostanie wykonany w ramach „Programu zapewnienia harmonii estetycznej i urbanistycznej centrum miasta” współfinansowanego z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ramach planowanego remontu ul. Narutowicza wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz chodników na odcinku od ul. Limanowskiego do ul. Wita Stwosza. Nowa nawierzchnia w znaczącym stopniu przyczyni się do poprawy komfortu poruszania się pieszych oraz samochodów.

W tym roku rozpoczną się również prace związane z przebudową ul. Spokojnej na odcinku od ul. Krzyskiej do ul. Nowodąbrowskiej. Zadanie obejmuje rozbudowę jezdni o dwa dodatkowe pasy ruchu, całkowitą przebudowę skrzyżowania z ul. Krzyską oraz przebudowę części wschodniej skrzyżowania z ul. Nowodąbrowską.
Jak przypomina magistrat, rozbudowa ul. Spokojnej to część większego przedsięwzięcia, na które będzie składała się przebudowa ciągu ulic Spokojna – Elektryczna –Wyszyńskiego – Czysta. Inwestycja usprawni komunikację w tym rejonie miasta oraz ułatwi dojazd do stref aktywności gospodarczej.

Prace na wszystkich ulicach będą prowadzone w okresie wiosenno-letnim, a ich zakończenie zaplanowano na jesień.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(14-02-2011) Dżet :
Brawo, zwłaszcza Krakowska i Narutowicza. Wreszcie powrót do naturalnego kamienia na głównych ulicach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2011) kupiec :
Czy z okazji utrudnień w dotarciu do placówek handlowych w centrum Tarnowa, autobusy komunikacji miejskiej będą dowoziły chętnych w okolice Wałowej? Pytam, bo kupcy z galerii i nawet tzw. "Kapłanówki" są pod tym względem uprzywilejowani.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2011) P.Z. :
Wreszcie pomyslano o rozbudowie Spokojnej, Elektrycznej i Wyszyńskiego. Przejazd tymi ulicami to koszmar. Wieczne korki.Oby tylko nie skończyło się na planach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2011) adi :
Narutowicza remont nawierzchni tylko do Wita Stwosza ? A do Krakowskiej to genialna nawierzchnia tylko jeździć!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2011) EB :
Rondo na skrzyżowaniu Spokojnej i Al. Piaskowej zróbcie !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2011) keris :
Lepiej żeby pomyśleli o tych dziurach z Mościc od Chemicznej do mostu na Dunajcu - droga nadająca się do całkowitego remontu - ale widocznie jak zwykle żaden tarnowski włodarz tam nie mieszka, więc i po cóż to remontować...lepiej w sumie występować o odszkodowanie...zapłacimy my wszyscy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2011) 4x4 :
Po warstwie asfaltu na Reymonta od strony Kochanowskiego pozostało już jedynie wspomnienie i miejsce do treningu off-roadu - polecam!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2011) megi :
Ogłaszam kokurs na najgorszy chodnik w mieście! Głosujcie! Sama zgłaszam chodnik wzdłuż MAXa, przy ul. Szkotnik. Stopy bolą gdy tam się idzie. Sprawdźcie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl