To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Budżetowo - wodociągowa sesja Rady Miasta Tarnowa aktualizacja   -   20/1/2011
Budżet przyjęty, taryfy nie (i tak wzrosną)
W czwartek szósta już w nowej kadencji sesja Rady Miasta Tarnowa. Około godziny 13:30 po kilkugodzinnej debacie radni przyjęli budżet miasta na rok 2011. Nikt z radnych nie zagłosował przeciw projektowi złożonemu przez Prezydenta. Jedynie siedmiu radnych (cały obecny klub PiS) wstrzymało się od głosu, wszyscy pozostali zagłosowali za projektem. Po burzliwej debacie radni nie zatwierdzili jednak nowych taryf Tarnowskich Wodociągów, ale ... i tak wejdą one w życie 1 marca. Cena za 1 m3 wody netto wzrośnie z 2,40 zł do 2,55 zł. Droższe będzie też odprowadzanie ścieków - cena za ich jeden metr sześcienny netto rośnie z 4,52 zł do 4,90 zł. Biorąc pod uwagę wyższy VAT oznacza to odpowiednio: 2,75 i 5,27 zł brutto.

Ogloszenie

Podczas czwartkowej sesji radzono też nad przystąpieniem do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w rejonie Góry Św. Marcina, w osiedlach: Krzyż, Rzędzin I Gumniska-Zabłocie oraz w obszarach wyznaczonych ulicami: Szpitalną, Słoneczną, księdza Romana Sitko, Księcia Józefa Poniatowskiego, Franciszka Żwirki, Prostopadłą, Józefa Dwernickiego, Cegielnianą i Bitwy pod Cedynią. Porządek obrad obejmował również m.in. wyrażenie zgody na zmianę granic Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Krakowski Park Technologiczny, przyjęcie planu pracy Rady Miejskiej i planu kontroli Komisji Rewizyjnej.
Radni przyjęli również ślubowanie nowego radnego Janusza Małochleba, dotychczasowego szefa Rady Osiedla Klikowa, który uzyskał podczas listopadowych wyborów w swoim okręgu trzeci wynik na liście "Tarnowian" . Zastąpił on w składzie Rady Miasta Jana Radonia, który nieoczekiwanie złożył mandat po niespełna miesiącu.

Szczegółów dotyczących spraw omawianych i głosowanych na czwartkowej sesji, w tym nagrania dźwiękowe - szukajcie w tym miejscu w piątek popołudniu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 12)Dodaj komentarz
(20-01-2011) Klikowiak-Tarnowiak :( :
Kiedy ktoś z radnych zainteresuje się Klikową? To też jest dzielnica miasta Tarnowa. 20 lat mieszkańcy Zagród tzn .ul.Klikowskiej za Stadniną Koni czekają na chodnik. Jego budowę zaczeto w 1990 r. przed wyborami. Projekt ugrzązł. Chodnik zrobiono do połowy zakrętu za stadniną. ok 400 m jest dalej fosa i chodnika jak nie ma tak nie ma aż do Białej. Biała lepiej wygląda bo ten chodnik już ma. ... a my co? Tarnów to jak w tym miejscu przerwa w myśleniu Chodnik ... długo długo nic... Biała z chodnikiem... Bardzo to źle świadczy o władzach miasta... niech może Pan Prezydent lub któryś z radnych okręgu nr 3 by się pofatygował i sam zobaczył.... czy mamy czekać na jakąś tragedię aby wreszcie w tej sprawie coś ruszyło??? jak np na ul.Szkotnik ostatnio??? już pług tam się raz zakopał przy odśnieżaniu drogi która również jest do poprawy... Jeśli pracują dla nas i za nasze pieniądze to niech w końcu Nasi Radni dla nas zaczną pracować... Pozdrawiam Wszystkich Dziś Obradujących! Życzę mądrych i potrzebnych decyzji!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2011) tarnowianka :
Zwróćcie się do radnego pana Stefana Wrony i Pana Janusza Małochleba. Na pewno pomogą. Odpowiedzisalne osoby na właściwym miejscu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2011) kaka :
a kiedy Scigała zajmie się takimi problemami jak po jego opalonej głowie chodzą tylko pomysły na "przemeblowania " w Urzędzie, żeby znowu ktoś przyznał chłoptysiowi nagrode za wspaniały Urząd - przecież ten człowiek robi wszystko pod publiczkę i nic nie interesuja go sprawy ludzkie. A zrobi coś dla ludzi tylko wtedy gdy prasa będzie pisać o tym codziennie/ słynne przejście podziemne -bubel budowlany, słynne fontanny, rondo-sprawa w prokuraturze i wiele innych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2011) totutotam :
z przejścia są jakieś korzyści. A jakie korzyści mamy z wyrzeźbionych głów naszych świętych na drzwiach kościola Kuski?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2011) do totutotama :
Chyba jesteś matołkiem bo nie widzisz prostej różnicy pomiędzy funduszami gminy od funduszy kościoła. Modlę się o to by twój mózg zaczął myśleć. W tym przejściu podziemnym za publiczne fundusze zalegają kupy i nie ma ich kto posprzątać, a drzwi bazyliki z wizerunkami fundatorów są otwarte dla tysięcy ludzi którzy z nich korzystają. I to taka drobna różnica, którą nie rozumieją matołki. Modlę się za ustąpienie twojej głupoty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2011) brat moskal i socjaldemokrata nie na prochach :-) :
do do totutotama - z przykrością stwierdzam , że nie do końca zrozumiałeś co totutotama miał na myśli.... więc modlitwa nie zaszkodzi a intencję tylko nieco zmodyfikuj :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2011) tiereszkowa :
Wszytko byloby z ta woda ok gdyby nie fakt opakowania. Otoz ostatnio dowiedzialam sie o tym ze sa mieszkancy do ktorych dostarczana jest woda rurami azbestowymi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2011) do tiereszkowa :
Ale za to jak pięknie są opakowane WODOCIĄGI -i oświetlone o reszcie szkoda gadać ...........jak twierdzi prezes ,to biedna firma i nie stać ją na dzizłania zgodne z prawem 7k754

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2011) podżegacz :
do @ Klikowiak-Tarnowiak wyślijcie poselstwo do wójta Kozioła i poproście o uruchomienie procedury przyłączenia do Gminy Tarnów , będziecie pierwsi , za waszym przewodem z pewnością złączą się z wami inni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2011) koło :
czyli co Kądzielawski i Drwal - przewodniczący pis w tarnowie głosuje przeciw PIS i jest za PO- kiedy go wyrzucicie i będziecie pozwalali na takie pośmiewisko PIS i ludzi którzy stworzyli wizerunek pis- wstyd mi że nie zorientowliśmy sie przed wyborami i głosowaliśmy za nimi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2011) do koło :
widać człowieku, ze jesteś PROSTY, bo na ostatniej sesji nie było głosowania ani za pis ani za po, było pare głosowań w tym najważniejsze w sprawie budżetu, to że niektórzy radni (czytaj radni klubu PiS) mają problem ze zrozumieniem zaproponowanego budżetu i wstrzymują się od głosu to już ich problem, stoją w rozkroku i nie wiedzą w którą stronę pójść no cóż – ŻENADA, a częściowo zwracam honor, było głosowanie - radni PiS głosowali przeciwko swojemu szefowi (to się nazywa zdolność do współpracy i jednoczenia prawicy na czym bardzo zależy kaczyńskiemu)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2011) koło :
każdy tłumaczy jak mu lepiej a głosowania za pis i po nigdy nie ma- a za to są poglądy i Ci dwaj głosują za poglądami i zadaniami Po więc niech tam idą , niech nie stoją w rozkroku proszę bardzo droga wolna -ale ścigała nie jest głupi jak zdradzili swoich to i zdradzą jego- więc teraz nikt ich nie weźmie ,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl