To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koalicja rządząca wspiera... dwóch radnych, członków PiS. Wbrew klubowi PiS...    -   29/12/2010
Obradowali radni...
We wtorek, 28 grudnia odbyła się IV sesja Rady Miasta Tarnowa. Podczas jej trwania m.in. podniesione zostały opłaty za żłobki. W atmosferze skandalu z porządku obrad siłami koalicji PO – Tarnowianie, wykreślone zostały natomiast punkty dotyczące odwołania członka komisji rewizyjnej i powołania nowego. Radni PiS chcieli odwołać z funkcji przewodniczącego komisji, członka Prawa i Sprawiedliwości Marka Drwala, który podczas poprzedniej sesji objął tę funkcję – również siłami koalicji rządzącej – wbrew woli klubu, za co zresztą nowo wybrany przewodniczący stracił miejsce w klubie. Teraz klub PiS - który zgodnie z ustalonym parytetem powinien mieć zagwarantowane w komisji miejsce dla dwójki swoich reprezentantów, w tym funkcję jej szefa - chciał w miejsce wykluczonego z klubu M.Drwala zaproponować Jacka Łabno.

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, że podczas poprzedniej sesji dwaj radni, którzy wybrani zostali z list PIS i pełnią w lokalnych strukturach tej partii funkcje kierownicze, objęli eksponowane stanowiska w Radzie - Grzegorz Kądzielawski został (drugim) wiceprzewodniczącym Rady, a Marek Drwal przewodniczącym komisji rewizyjnej. W następstwie tego obaj panowie zostali z klubu PiS wykluczeni – albowiem, jak tłumaczyła przewodnicząca klubu Anna Czech, postąpili oni wbrew wcześniejszym ustaleniom – PiS miało rekomendować Stanisława Klimka na wiceprzewodniczącego i Barbarę Koprowską na szefa komisji rewizyjnej. Pisaliśmy o tym w artykule „WyPISywania c.d.”.
Stąd też na kolejnej, wczorajszej sesji radni PiS wprowadzili do porządku obrad punkt o odwołaniu Marka Drwala, który ich zdaniem utracił mandat do reprezentowania klubu w radzie oraz punkt o powołaniu w jego miejsce Jacka Łabno. Koalicja rządząca stanęła jednak w obronie teoretycznie opozycyjnego radnego i punkty te z porządku obrad zostały wykreślone. Tym samym doszło do kuriozalnej sytuacji - Marek Drwal zachował fotel członka komisji rewizyjnej, choć nie jest już obecnie reprezentantem klubu PIS i członkiem żadnego innego klubu radnych (a tylko członkowie klubu mają prawo zasiadać w komisji rewizyjnej, z tego np. powodu nie ma w komisji przedstawicieli koła SLD - przyp. red.), wciąż jest jednak członkiem PiS a nawet szefem miejskich struktur tej partii.

W związku z zaistniałą sytuacją radni PiS zastanawiają się nad zwróceniem się do wojewody oraz ponownym postawieniem wniosku na kolejnej sesji. Swego ubolewania nie kryje przewodnicząca klubu Anna Czech, która nie wyobraża sobie dalszej współpracy z radnymi Markiem Drwalem i Grzegorzem Kądzielawskim, którzy w jej ocenie „oszukali” swoich kolegów. Jej zdaniem z radnymi tymi zapewne musiały się wcześniej odbyć jakieś rozmowy i paść jakieś propozycje ze strony koalicji, co jest o tyle dziwne, że koalicja i tak miała większość bez nich. -W całej tej sytuacji tak naprawdę to Marek Drwal i Grzegorz Kądzielawski ponieśli największą szkodę i nie wierzę, by nie mieli teraz wyrzutów sumienia - mówi A. Czech.

Posłuchaj wypowiedzi Anny Czech :Komentarz
Nadzieja na to, że konflikt w tarnowskim PiSie zostanie zażegnany (lub choćby ostatecznie rozstrzygnięty na korzyść jednej ze stron) przed świętami, podczas planowanego na połowę grudnia posiedzenia władz okręgu, okazała się płonna. Posiedzenie, które miało podsumować sytuację powyborczą partii w regionie nie odbyło się, a przeniesienie terminu poseł Edward Czesak tłumaczył koniecznością dania czasu skonfliktowanym stronom (nie tylko zresztą w Tarnowie, bo przecież jest jeszcze słynna "sprawa Malcowej" w powiecie) na spokojniejszą, świąteczną refleksję. I ta nadzieja okazała się płonna. Sytuacja na wtorkowej, poświątecznej sesji dowodzi, że żadna przemiana duchowa w nikim nie nastąpiła.
Wciąż otwartym pozostaje zatem pytanie, czy radni Drwal i Kądzielawski będą członkami PiS i jak obecne wydarzenia przełożą się na ich kariery. Nie ma jednak wątpliwości, iż nawet w takiej sytuacji, tłumaczonej – niechby i koniecznością wzmocnienia PiS poprzez oparcie się na osobach lojalnych – kolejne zamieszanie personalne tak naprawdę jeszcze bardziej osłabi opozycję. Zaś pat wywołany cyniczną grą polityczną PO i "Tarnowian", uniemożliwi opozycji sprawowanie jakiejkolwiek funkcji kontrolnej wobec koalicji rządzącej, która będzie mogła sobie pozwolić już niemal na wszystko. Koalicji – dodajmy – która już teraz ośmiela się dyktować ugrupowaniu opozycyjnemu, jakich kandydatów ma ono wystawić np. do komisji rewizyjnej i kogo zgłosić na funkcję wiceprzewodniczącego Rady. Już tylko te fakty bardzo źle wróżą dla transparentności działań tarnowskiego magistratu podczas rozpoczynającej się kadencji; transparentności – która, jak pokazał choćby przykład MPK, a także afera Horbacewicza, czy nieprawidłowości dot. boiska na Westerplatte i ronda przy ul. Starodąbrowskiej, już do tej pory pozostawiała wiele do życzenia. A poza tym, jak wiadomo, zbyt słaba opozycja - to słabe oddziaływanie demokratycznych instrumentów. Ze szkodą dla nas wszystkich.

M. Poświatowski
P.Dziża
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 28)Dodaj komentarz
(29-12-2010) moherowy hipis :
Po nowym roku Drwal i Kądzielawski zostaną usunięci z PiS, Ich kariera zmierza do końca gdyż chyba żadna lista nie przygarnie zdrajców. Napiszcie może coś o wyczyszczeniu PO ze złogów , bo przeszło to bardzo cicho w mediach lokalnych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2010) tarnowianin :
ten portal stracił już resztki obiektywizmu. Panowie Piotrze i Mirku ile miesięcznie płaci wam A. Czech??? To by wyjaśniało jednostronny ton przekazu i wiecznego lodzika jakiego robicie prawemu tarnowi i czechowej. A może to za darmowe porady prawne piotra saka przeciwko MPK i babuśce??? zenada...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2010) Atryda :
Darmowe porady prawne polityka pisu??? Jezeli to prawda to ja juz nie mam żadnych pytań co do pracy tego tarnowskiego portalu .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2010) do tarnowianina :
A kto płaci TEMI . Poza tym chamie jak piszesz o Babuśce to pisz z dużej litery a nie małej bo to MOŻNY PAN. Zdrajców jak Kadzielawski i Drwal poczęstować można jedynie kopniakiem. A swoją drogą to niezłe towarzystwo z tej koalicji. Już nie pozwalają sobie patrzeć na ręce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2010) do tarnowianina Atrydy :
tezy tarnowianina sa kłamliwe, zreszta po ludziach związanych z PO pana Babuśki nie mozna się juz spodziewać niczego poza mydleniem oczu i oszustwami internetowymi. a ja po ostatnim tekscie o sytuacji z Kądzielem i Drwalem miałem dokładnie odwrotne wrażenie, ze artykuł był przechylony w kierunku tamtych dwóch. Ewidentnie też stanął portal po stronie starosty przeciw pani Malec i tym kojarzonym z Rojkiem. Tutaj w artykule tez nie ma jednoznacznego opowiadania sie po jednej ze stron. Ocena ze na głupim niepotrzebnym konflikcie cierpi cały PiS i my wszyscy, których interesów opozycja miała pilnować, to przecież święta prawda podobnie jak to ze PIS dał się zapuścić koalicji do narożnika. Świętą prawdą jest też to ze postępowanie PO i tarnowian jest nieetyczne i nie mające NIC wspólnego z szacunkiem dla demokracji i praw opozycji. Platforma kolejny raz udowodniła jak łatwo i szybko można przetrącić kręgosłupy nowym radnym często przecież szacownym ludziom. Głosują jak stado baranów bez jakiejkolwiek głębszego zastanowienia bo "partia tego wymaga". Rzygać sie na te praktyki koalicji chce i na nieudolność i rozpad pisowców

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2010) do babuśkowców(tarnowian./ Atryda) :
a która z podanych przez portal informacji jest nieprawdziwa albo zmanipulowana ? Nigdzie indziej nie dowiedziałem sie tyle na ten temat

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2010) keris :
Zamiast prowadzić retorykę w ten sposób na mało istotny temat regionu może proponuje aby Radni wzięli pod uwagę, że ich wyborcy od 1 stycznia nie będą mieli gdzie się leczyć u specjalisty...no chyba że już po wyborach i mają nas już (...)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2010) kore :
mnie zmartwiło jedynie pierwsze zdanie artykułu, reszta to tylko niesmak. podniesienie opłat za żłobki nijak mi się nie wpisuje w, rządową bodajże, kampanie społeczną zachęcającą do przysparzania temu społeczeństwu siły roboczej za lat kilka. nie ukrywam, dotyka to mojej rodziny bezpośrednio. właściwie to pierwsza decyzja tej rady, która jakkolwiek dotyczy mojej rodziny. raczej nie czekam na kolejne. ja wiem, miasto ma wydatki. ostatnie inwestycje dużo kosztowały, budżet musi odetchnąć. chcący-niechcący i ja dokładam cegiełkę płacąc komunalne daniny, nie narzucam się z tym :) ale lubię to moje miasto i czuję się za nie odpowiedzialny więc płacę. ponosi mnie tylko kiedy widzę filmik z akcji gaśniczej na 25-lecia. na szczęście nie doszło do tragedii ale znam to osiedle i pamiętam, że kilka lat temu doszło do tragedii. chyba nawet ta sama klatka, dwa piętra niżej. trzy osoby zginęły. dziwne, że nie spalili się dużo wcześniej. całe mieszkanie wyglądało jak magazyn szmateksu, wszędzie stare, śmierdzące szmaty i śmieci. szmaty i śmieci. wszystko oszczane przez dziewięć czy dziesięć kotów. ściany były czarne, tak się dzieje jak się ich nie maluję 30 lat. nie wierzycie, tam nikogo to nie gorszyło, na 25 lecia było i jest więcej gorszych miejsc od mieszkania S. fikcyjne rozwody to w wielu domach rzecz normalna. żona podaje męża o alimenty, on nie płaci, uruchamia się fundusz alimentacyjny i pomoc MOPS-u. ogromna skala pomocy z UM. w jaki gwizdek idzie ta para? znam mieszkanie na ulicy Szerokiej. samo centrum, pokój, kuchnia z jadalnią i łazienka z WC. jakby ktoś wrzucił tam granat, nie byłoby widać żadnej zmiany, może tylko ubrania trzymane w wannie rozsypałyby się po pokoju. taki gnój. czemu to piszę - tak, to mieszkanie kilka lat temu miasto odremontowało i oddało potrzebującym mieszkańcom. teraz trzeba je znowu wyremontować bo stwarza zagrożenie dla lokatorów. tylko oni nie pracuj, utrzymują siebie (i właścicieli sklepów alkoholowych) z zasiłków. remont musi zrobić miasto. nie jestem za tym aby wysiedlać ludzi, tworzyć getta dla ubogich. to łatwe ale nieludzkie. chciałbym tylko zwrócić uwagę gdzie cieknie. trzeba naprawić rury a nie podkręcać wodę. łatwiej podnieść opłaty za żłobki niż odpowiedzialnie zarządzać tym co się ma. dlatego proponuję następujący deal: włodarze - wy nie będziecie mi przeszkadzać żyć a ja w zamian nie pójdę głosować na konkurencję (na was też nie ale i tak myślę, że to uczciwy układ).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-12-2010) no tak :
zdrada jest zdradą - dlaczego są rowody ?? bo nie można przebaczyć , bo to boli, bo to nas gryzie , nie możemy już zaufać i tu jest to samo , tym ludziom już nikt nie zaufa a będą jedynie potrzebni do głosowania

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-12-2010) do no tak :
najgłupsze w tym wszystkim jest właśnie to, że ci dwaj panowie nawet do głosowania nie są potrzebni. Byli potrzebni do ubezwłasnowolnienia \"twardej\" opozycji, jako ci \"bardziej zjadliwi\". Z drugiej strony to także potencjalna możliwość uniezależnienia się. Mam nadzieję, że za rok, dwa Ścigała i PO będą mówić, że wyhodowali sobie dwie żmije. Mam taką nadzieję, ale nie jest ona mocna, a to przez sympatię dla młodego Kądzielawskiego, który zapracował na odnowienie mandatu jak jeden z niewielu w nowej Radzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-12-2010) no tak :
bo nikt do końca nie wiedział że tak szybko to odnowienie mandatu będzie wystawine na wiatr

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-12-2010) eradycator :
Obserwując to co się dzieje obecnie na tym świecie, trudno nie zauważyć podobieństwa do tego, co H. Sienkiewicz zamieszczał w swojej powieści ” W pustyni i w puszczy ”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) serce roście :
Miło jest patrzeć na dynamiczny, systematyczny rozpad tego pisowskiego, szkodliwego elementu. Hej! Życie jest piękne!!! Łąkarka w szoku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) Do powyżej :
Jak widać z sercem coś ci się już po..erdoliło i chyba nie tyko z sercem. Prawdopodobnie to choroba rościowa. „Życie jest piękne”, więc musisz zadbać o serduszko, unikać „szoków”, ponieważ – o czym zwiastuje inny, bieżący felieton w inTARnet p.t. „NFZ eksperymentuje na pacjentach” – możesz mieć problem z szybkim dostępem do kardiologa. A to jest wynik działania rządzącego, szkodliwego elementu dla Polski i Polaków właśnie, powodujący dynamiczny i systematyczny rozpad państwa nie tylko w dziedzinie ochrony zdrowia obywateli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) do Do powyżej :
Łąkarka na łąkę. Księża na księżyc. PIS i Solidarność do kosza!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) do ,,do Do powyej< :
Popatrz cieciu na sondaże jak platfusy dołują. Niedugo będziesz kibel wycierał za groszy parę z gówna którą zostawią platfusy. I do tego będziesz szczęśliwy. Zobaczysz że mam rację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) ja :
w końcu Grzegorz Kądzielawski zostanie usunięty z PiS, i przestanie szkodzić w dzaiałaniach na rzecz TARNOWA mam nadzeję że żadna lista nie przygarnie Go.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) EEEE :
Jak mają honor niech oddadzą mandaty radnych , pewnie knuli od poczatku , ale to ich polityczny koniec

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) tarnowiann :
Przecież ten Drwal to istna kanalia nie tylko polityczna, a zachowanie Kądzielawskiego sięgnęło nie tylko politycznego i samorządowego dna. Oni swoim zachowaniem wskazali na dno którego żaden obywatel bez względu na swoje sympatie polityczne nie powinien tolerować. Gówniarzom nie powinno się powierzać odpowiedzialnych społecznych funkcji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) zawiedziony do Kądzielawskiego :
Oddaj gówniarzu te głosy oddane na ciebie przez tych którzy ci zaufali.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) tarnowiann :
Przecież ten Drwal to istna kanalia nie tylko polityczna, a zachowanie Kądzielawskiego sięgnęło nie tylko politycznego i samorządowego dna. Oni swoim zachowaniem wskazali na dno którego żaden obywatel bez względu na swoje sympatie polityczne nie powinien tolerować. Gówniarzom nie powinno się powierzać odpowiedzialnych społecznych funkcji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) tarnowiann :
Przecież ten Drwal to istna kanalia nie tylko polityczna, a zachowanie Kądzielawskiego sięgnęło nie tylko politycznego i samorządowego dna. Oni swoim zachowaniem wskazali na dno którego żaden obywatel bez względu na swoje sympatie polityczne nie powinien tolerować. Gówniarzom nie powinno się powierzać odpowiedzialnych społecznych funkcji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) tarnowiann :
Przecież ten Drwal to istna kanalia nie tylko polityczna, a zachowanie Kądzielawskiego sięgnęło nie tylko politycznego i samorządowego dna. Oni swoim zachowaniem wskazali na dno którego żaden obywatel bez względu na swoje sympatie polityczne nie powinien tolerować. Gówniarzom nie powinno się powierzać odpowiedzialnych społecznych funkcji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-12-2010) do ,,do Do powyżej\ :
No, no, no, „Łąkarka na łąkę. Księża na księżyc. PIS i Solidarność do kosza!”. To mi zalatuje sugestią: obrócić ich wszystkich wniwecz! Wystarczyła mała „słowno-koszarowa” prowokacja, aby za chwilę - jak widać - demony ujawniły swe prawdziwe oblicze! Kim jesteś internetowy bandziorze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-01-2011) brat moskal i socjaldemkorata nie na prochach :-) :
po pierwsze - Weredyku gratulacje :-) jak widać lepiej potrafisz zadbać o siebie niż o swego śpiewającego promotora :-) a do ww. to cudny widok PiS podrzyna sobie gardełko ..... acz parę osób szkoda ..... a i konkurencji żal..... pozdrawiam czerwonych :-) DOSIEGO ROKU :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-01-2011) Myślący :
Czytam z uwagą te wypowiedzi. Jednak zdrada jest zawsze zdradą i z takimi ludzmi którzy się jej dopuścili nikt wiecej współpracował nie będzie (no może za wyjatkiem Platformy Obywatelskiej, Tarnowian, Ścigaly) no może na krótko, bo po ich wykorzystaniu zostana ci dwaj panowie kopnięci. Na ostatniej sesji niestety koalicja rzadząca złała statut chcąc ratować Drwala. Kądzielawski zgłaszjąc wniosek o wykreślenie punktu w sprawie odwołania Drwala z przewodniczącego komiski rewizyjnej też złamał statut. Statut Miasta Tarnowa mówi wyraźnie że do komisji rewizyjnej kandydatów desygnują kluby. Skoro Drwal nie jest członkiem klubu PiS to temu przysługuje dalej dwa miejsca zgodnie z uchwała Rady miejskiej w sprawie parytetów w komisji rewicyjnej(w sumie 6 miejsc po 2 dla kazdego klubu). Drwal i Kadzielawski niestety zdrdzili swoich kolegów z klubu PiS. dzisiaj ich bronią - o dziwo Platforma i Tarnowianie - to pytam sie kim oni są ? skoro do nich takie zaufanie maja przeciwnicy partii do którzej jeszcze - powtarzam - jeszcze należą. Ciekawe co na to Wojewoda który sprawuje nadzór nad samorządem czyli także na Radą miejską. Ciekawe co na to władze PiS-u kiedy Kadzielawski pracując u jednego senatora z PiS poucza innego senatora również z PiSu. No cóz Kadzielawski jako działacz KSM-u, Młodzieżowki z PiS, blisko proboszcza parafii Dobrego Pasterza, teść kościelnym rzeczywiście zsługuje na \"uznanie \". Jeszcze ma czelność pisać że zrobiono mu krzywdę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-01-2011) Prawnik :
Drwal i Kadzielawski oddajcie mandaty radnych by za was weszli do rady ludzie wartościowi , lojalni wobec kolegów, rozumiejący i ceniący zasady demokracji. Obaj jak widac działaja dla osiągnięcia tylko własnych korzyści - czytaj stołków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-01-2011) Lewnik :
Prawnik, ugryź się w zad ty baranie! Jak tylko ktoś z PISu pokaże że nie jest obłąkany to go zaraz chcecie zjeść. Głupi jesteś jak muszka owocowa. Takie są fakty, niepodważalne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl