To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  G.Kądzielawski został wiceprzewodniczącym Rady Miasta a M.Drwal szefem komisji rewizyjnej. W chwilę później obaj zostali ... wykluczeni z klubu radnych PiS    -   16/12/2010
WyPISywania c.d.
Awantury w tarnowskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości ciąg dalszy. Na dzisiejszej - trzeciej już - sesji Rady Miasta dwaj radni, którzy wybrani zostali z list PIS i pełnią w lokalnych strukturach tej partii funkcje kierownicze, objęli eksponowane stanowiska w Radzie - Grzegorz Kądzielawski został (drugim) wiceprzewodniczącym Rady, a Marek Drwal przewodniczącym komisji rewizyjnej. Nie reprezentują już jednak klubu radnych PIS. Decyzją pozostałych kolegów zostali bowiem z niego ... wykluczeni. Dlaczego ? Przewodnicząca klubu PIS, Anna Czech tłumaczy, że powodem było złamanie przez obu radnych przedsesyjnych ustaleń klubowych. Klub m.in. raz jeszcze wystawił kandydaturę Stanisława Klimka do prezydium Rady. Na funkcję szefa komisji rewizyjnej rekomendował z kolei radną Barbarę Koprowską.

Ogloszenie

Przypomnijmy, na pierwszej sesji dokonano jednomyślnego wyboru nowego przewodniczącego Rady. Został nim Grzegorz Światłowski (PO), jedyny zresztą kandydat zgłoszony na to stanowisko. Kilka dni później, 6 grudnia, podczas drugiej sesji RMT, na jedno z dwóch wolnych jeszcze, a ustalonych wcześniej stanowisk w prezydium Rady Miasta Tarnowa, jednogłośnie wybrano tylko kandydata zgłoszonego przez klub "Tarnowian" - Tadeusza Mazura. Poparcia na stanowisko wiceprzewodniczącego ze strony radnych koalicji PO-Tarnowianie nie doczekał się Stanisław Klimek, skądinąd nie wzbudzający większych kontrowersji wiceprzewodniczący poprzedniej Rady Miasta. Przeciw kandydaturze Klimka zagłosowało 14 radnych i ta kandydatura przepadła. Radni koalicji, w tym oficjalnie Jerzy Hebda deklarowali tuż po głosowaniu, że co prawda widzą nadal miejsce dla przedstawiciela opozycji w prezydium, ale oczekują, że kandydatura ta zostanie z nimi skonsultowana, np. poprzez przedstawienie dwóch, trzech nazwisk do wyboru. Trzeba przyznać, że tłumaczenie to nie wypadło zbyt wiarygodnie. Tym bardziej, że zastępujący wówczas szefową swojego klubu, radny Roman Korczak, przypomniał, iż koalicja również zgłosiła tylko jedną, nie konsultowaną z opozycją, kandydaturę wiceprzewodniczącego. Według doktora Korczaka - radni PIS zagłosowali za tą kandydaturą, kierując się zasadą, że to zainteresowane kluby zgłaszają swoich przedstawicieli.
W związku z zaistniałą sytuacją, zaskoczony klub PIS nie zgłaszał kolejnej kandydatury "swojego" wiceprzewodniczącego na drugiej sesji, prosząc o powrót do tego punktu obrad na kolejnym posiedzeniu.
Podczas sesji Rady Miasta Tarnowa 6 grudnia nie doceniono też wielkości opozycyjnego klubu radnych PIS przy konstruowaniu składu bardzo ważnej Komisji Rewizyjnej. Prawo i Sprawiedliwość, które ma w Radzie najwięcej przedstawicieli, otrzymało w niej tylko dwa miejsca, czyli tyle samo co PO i "Tarnowianie" (np. w poprzedniej Radzie - PIS otrzymał o jedno więcej miejsce niż inne kluby).
Zdaniem większości wychodzących wówczas z posiedzenia radnych opozycyjnych, wydarzenia te świadczyły o próbie ustawienia ich przez koalicję "w kącie".
- Bardzo źle wieszczy to wszystko współpracy w obecnej Radzie Miasta - z goryczą, acz zgodnie podkreślali radni Prawa i Sprawiedliwości. Postępowania Koalicji nie rozumieli też zresztą radni SLD.

Przed dzisiejszą sesją, większość radnych PIS zdecydowała, że ponownie wystawi kandydaturę Stanisława Klimka na wiceszefa Rady. Na funkcję przewodniczącej komisji rewizyjnej koledzy klubowi proponowali natomiast radną Koprowską, jedyną, której w tej roli nie chcieli widzieć koalicjanci. Siedmiu z dziewięciu radnych wybranych z list PIS zdecydowało, że obie te kandydatury będą popierane przez nich do skutku, nawet za cenę częściowego paraliżu prac Rady oraz obstrukcji funkcjonowania poszczególnych komisji. Tak przynajmniej wynika z relacji Grzegorza Kądzielawskiego, który wraz z radnym Markiem Drwalem, jednocześnie szefem struktur miejskich partii, optował za podjęciem współpracy z resztą radnych przy wyłanianiu wiceprzewodniczącego Rady i szefa komisji rewizyjnej. - Jak dowiodło głosowanie 6 grudnia i dzisiejsze to potwierdziło, ponowna kandydatura sympatycznego i bardzo przeze mnie szanowanego Stanisława Klimka, nie miała szans na przejście w głosowaniu, bez jej skonsultowania z Koalicją. Mimo, że moja kandydatura była kolejną do rozważenia i ewentualnego zgłoszenia przez klub, byłem gotów zrezygnować, jeśli inna kandydatura zostałaby przedyskutowana z przedstawicielami rządzącej większości w Radzie i zyskałaby aprobatę, dającą szansę pozytywnego przegłosowania. Stanowczo nie zgadzałem się jednak, a poparł mnie w tym radny Drwal, na pomysł uprawiania obstrukcji prac Rady Miasta. Nie po to zostaliśmy wybrani. Aby opozycja mogła skutecznie spełniać swą rolę musi posiadać odpowiednie do tego narzędzia. Stanowisko w prezydium i możliwość kierowania ważnymi komisjami, takie przypisane opozycji działania kontrolne umożliwiają. Ich brak oznacza pozbawienie się skutecznego wpływu na prace Rady i możliwość kontroli samorządu w ogóle - mówi Grzegorz Kądzielawski, żałując, że nie udało mu się przekonać do swojego zdania większości kolegów z klubu.

Na dzisiejszej sesji Marek Drwal zgłosił kandydaturę Grzegorza Kądzielawskiego na wiceszefa Rady, którą poparło 16 radnych (Stanisława Klimka dziewięciu). Sytuacja ta spowodowała w chwilę później wykluczenie M.Drwala i nowego wiceprzewodniczącego Rady z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jak tłumaczyła Anna Czech, szefowa klubu, powodem było złamanie przedsesyjnych ustaleń większości klubowej przez obu radnych. Innymi słowy - M.Drwalowi i G.Kądzielawskiemu zarzucono nielojalność.
Obaj uważają się jednak nadal za radnych opozycyjnych i zapowiadają starania o przywrócenie ich w skład klubu PIS. Zabiegać będą o to m.in. u władz partii. Przypomnijmy, M.Drwal jest prezesem zarządu grodzkiego partii, a G. Kądzielawski członkiem władz okręgu. Nawiązując do tych faktów, w kuluarach ironicznie żartowano: No to, teraz mamy w Radzie Miasta Tarnowa dwuosobowe koło PiS i 7-osobowy klub "Prawego Tarnowa" (wszyscy pozostali radni PiS, poza obu wykluczonymi dzisiaj osobami, związani są z lokalnym stowarzyszeniem "PT", które dekadę temu zakładał m.in. Józef Rojek i Jacek Łabno - przyp. red.)
Po wyborze wiceprzewodniczącego Rady, radnym PIS nie udało się też zablokować punktu obrad, w którym dokonać miano wyboru szefa komisji rewizyjnej. Podczas głosowania Marek Drwal uzyskał poparcie 15 radnych (radni PIS zagłosowali przeciw). Jego kontrkandydatka, Barbara Koprowska dostała 8 głosów (wszyscy pozostali radni się wstrzymali).
Po usunięciu ze swojego grona Marka Drwala, klub PIS będzie jednak próbował na najbliższej sesji zmienić wybranego właśnie szefa komisji. - Obecny przewodniczący komisji rewizyjnej nie reprezentuje już w niej największego klubu opozycyjnego, dlatego powinien stracić miejsce w tej komisji - stwierdziła po sesji szefowa klubu PIS. Anna Czech nie kryła niesmaku po dzisiejszych wydarzeniach, zaapelowała jednak do Koalicji o refleksję i nawiązanie "prawdziwej" współpracy z opozycją. - Koalicja nie może mieć przecież wpływu na to, kto jest naszym delegatem do takiego, czy innego organu Rady - mówiła z goryczą niedawna kandydatka na fotel prezydenta Tarnowa.

Posłuchaj jej wypowiedzi (z Anną Czech rozmawia Mirosław Poświatowski) :W sobotę w Tarnowie zaplanowano obrady zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości. Zarząd ma podsumować kampanię wyborczą i sytuację po wyborach. Obrady zapowiadające się na wyjątkowo gorące już wcześniej (a to ze względu na słynną już w całym kraju sprawę dotyczącą rejestracji list wyborczych do powiatu oraz późniejsze wydarzenia, m.in. ponowny wybór starosty Krasa i podział klubu radnych PIS w Radzie Powiatu) zyskały kolejny burzliwy temat. Tym razem temat "czysto" miejski ...

Piotr Dziża
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 68)Dodaj komentarz
(16-12-2010) Miasto to ludzie :
Miasto to ludzie Pani Czech...oj, dzi eki Bogu, że Pani lud nie wybrał...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) fotograf :
Tak wyglądają zdrajcy jak na tym zdjęciu. W Tarnowie trzeba silnej ręki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) pikuś z bagien :
I dobrze, że są rozłamy. Już dłużej nie mogę wytrzymać PiSu i PO. Niech się coś zmieni na scenie politycznej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) do pikus z bagien :
będziesz miał przemalowanych w postaci nowych twarzy ale juz pod nazwą PJN

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) zdezorientowany :
no to ja już nie wiem: kondzielawski to bohater czy buc?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) do zdezorientowanego :
prosże wytłumacz sobie: skoro dane ugrupowanie wystawia zgodnie innych członków do objecia waznych funkcji a tylko Kadzielawski i Drwal sa odmiennego zdania - to widac i słychać było na sesji i na tych dwóch gości głosują radni platformy i tarnowian to kim oni są? Jak pisze portal nawet radni SLD byli zaskoczeni ta sytuacją.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) dociekliwy :
a czy to prawda ze Pani Dyrektor CZECH rozpowiada, ze przewaliła wybory przez start z PIS? i ze lepiej bylo założyć swoj komitet i odciąć sie od PiS????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) bieniarz :
dla mnie to jest jasne - czechowa łąkarka przewaliła wybory bo ją poparł PIS, a pocałunkiem śmierci było popracie Solidarności, a szczególnie Jana Gutego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) znawca tematu :
lojalność w pis to słowo wzgledne, przed wyborami koprowski zabiegal u nielojalnego drwala o wysokie miejce na liście do rady miasta, bo czesak z rojkiem ulokowali kazia na wysokiej 8 czy 9 pozycji do sejmiku województwa, zostawiając pierwsze miejsce dla p. saka - prawnika w biurze rojka a drugie dla l. malec ulubionej i zaufanej pełnomocniczki prezesa czesaka, nielojalny drwal dał kaziowi miejsce nr 1 i dziś ma za swoje... a koprowscy jak by mogli to z dyrektorem biura posła rojka - jackiem łabno siedzieliby na jednym krześle na sesji, a drwal aut z pisu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) tarnowianin :
bagno w tym pisie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) PRAWY TARNÓW :
Prawy Tarnów nie wybaczy ci za braci Gancarzy! Drwal już fragment komentarza usunięty hehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2010) do tarnowianina :
cala ta polityka to bagno w szcególności bagnem jest nielojalnośc i karierowiczostwo dwóch gości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) Ktosia :
A kto to jest w ogóle pan Kądzielawski??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) podżegacz :
@dociekliwy \"łąkarka\" zazdrości sąsiadowi zza miedzy , ( goata jakoś nikt nie potępił przed i w trakcie kampanii ) teraz jak by mogła , poszła by tą samą drogą @ktosia - "miękka rąsia "

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) zibi :
jestem zbulwersowany wpisem Prawy tarnów i mam nadzieje ze dempkratyczna przegrana słabszych kandydatow do rady nie bedzie skutkowala jakas tragedią - paskudny wpis.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) bieniarz :
dlaczego poparcie solidarności to pocałunek śmierci? bo społeczeństko ma dość krzykaczy z solidarności i powiedziało im: NIE. Dlatego w wyborach samorządowych kandydaci solidarności ponieśli taką sromotną klęskę i dlatego tak spadła ilość członków S w Polsce. PIS uciekajście od solidarności!!! Uciekajcie, jak nie chcecie skończyć na dnie, tak jak oni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) bieniarz 2 :
to nazwisko kojarzy mi się z emerytami WSI

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) do zibi :
Pan Gancarz zdobył dużo więcej głosów niż Drwal który prześlizxgnął się po głosach Czechowej i dlatego wszedł a zdobyć głosy na terenie z którego się nie wywodzi nie jest się na 1 miejscu na liście to sukces .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) agata :
KIEDY kĄDZIELAWSKI I DRWAL ZREZYGNUJĄ Z RADY - WYBRALIŚMY ICH PONIEWAŻ BYLI W PIS A TU SIE OKAZUJE ŻE TO ONI GRALI NA NAS I SIĘ TERAZ ŚMIEJĄ Z GŁUPICH WYBORCÓW - KTOŚ KIEDYŚ NAPISAŁ ŻE JEDNA OSOBA WIETRZY SPISEK I DLATEGO NALEŻY JĄ ODSUNĄĆ OD PIS A TU SIĘ KAZAŁO ŻE MIAŁA RACJĘ , ALE TRZEBA BYŁO JĄ UCISZYĆ BO KĄDZIELAWSKI I DRWAL NIE MOGLIBY ZREALIZOWAĆ SWOICH PLANÓW

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) zdięcie :
co widzisz na zdięciu bo jeden dla mnie mówi - a pocałujcie mnie ... a drugi- , no co ? robię co chcę i tak jestemm już radnym i nic nie możecie mi zrobić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) wyborca :
Jak z tymi gnojkami normalni ludzie będą musieli rozmawiać. To jest problem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) PAniPhotoshop i Pan Ła :
Może Panowie właściciele Intanetu zajmiecie się rozliczeniem fatalnej ale ogromnej pod względem wydrów kampani Pani Photoshop. To jest ciekawy temat...do dzisiaj poraża ilość wiszących wizerunków, nawet po gminach...ile to kosztowało...Fajnie, że jest Fundacja Kromka Chleba, można tak wiele zrobić. A nie jestem zwolennikiem PISu, ale Pan Kądzielawski coś dla miasta starał się robić,zgodnie z hasłem Pani Photoshop \"Miasto to ludzie\"...bez komentarza. A jeszcze jedna sprawa Kądzielawski miał w PISie trzeci wynik w oddanych głosach...może być zagrożeniem, nie Jacek Ły?.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) zibi :
do do zibi -Wybory mozna porownac do pilkarskich rozgrywek. Jest grupa i zwyciescy grupy przechodzą dalej W pilce jest tylko to ze grupy sie losuje a tu jak mniemam bylo to dobrowolne.Poza tym prawda w poscie jest polowiczna Niestety post wpisany przez Prawy Tarnów jest urągajacy wszelkim zasadom normalnego wspolzycia a mysle ze jego konsekwencja nie bedzie duga Lodz. Pozdrawiam przyjaciół PISu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) mędrzec syjonu :
W sprawach polityki odnosi się zwycięstwa tylko przez siłę i przebiegłość. Dlatego dla realizacji naszych celów nie wolno nam zatrzymać się na korupcji, oszustwie i zdradzie. W polityce konieczna jest wiedza jak przechwycić władzę od innych, jeśli ma to nam zapewnić posłuszeństwo i niezależność

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) jk :
Chyba Pani czech pomyliła Istytucje. PIS i Rada Miasta to nie szpital gdzie może rządzić /tylko kiedy, jak gdzie by nie po[patrzył to wszędzie jest Kromka Chleba, Caritas, Radna itp......./ Byłam zwolennikiem PIS ale teraz chyba juz nie będę bo począwszy na \"GORZE\" skończywszy w takiej dziurze jak Tarnów wszyscy pchają się dla swojej wygody a nie walczą o dobro tych którzy ich wybrali. WSTYD wam radnym z PIS. Przyrośliście do dobrze płatnych stołków jak na butabrenie i walczycie o jak najdłuższe przetrwanie a resztę niech licho. Dookoptowaliście wszyscy do Łabny. On pierwszy z was nie opuści Urzędu. A niby dlaczego młodzi nie mogą trochę poprzedstawiać swoich wyborcó tylko od razu trzeba ich zlikwidować? WSTYDDDDDDDDDDDDDD!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) do zibi :
nie było dobrowolne ustalał to sobie pan Drwal teraz wiemy dlaczego . a co do tego postu prawego tarnowa to masz rację jest brzydki i nie powinien taki być puszczony w intarnet ale czasem ludzie kierują się emocjami, popieram pana Gancarza bo wiem jak pracuje i liczy się z ludzmi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) agata :
JAK WYBIERAM TO DLA SIEBIE I WŁASNYCH PRZEKONAŃ A NIE BY PO WYBORACH KTOŚ ROBIŁ ZE MNIE DURNIA I NIE WSPÓŁDZIAŁAŁ Z PIS DLA STOŁKA ,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) WSCIEKLA :
a co wy wszyscy tacy zdziwieni jestescie? kazdy orze jak moze i tak tez robia wszyscy radni nic nowego,oni tylko przed wyborami obiecuja kazdemu co by tylko nie chcieli, a po wyborach?? tego sie nie da, tego nie moze itp. naprawde WSTYD ZA TYCH NASZYCH RADNYCH!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) tarnowianin :
klub pis strzelił sobie nie tyle w stope to odrabał cała noge!!! to tak jakby klub pis w sejmie wyrzucil kaczyńskiego :) masakra jakas... czechowa dba o interes pis-u wystawiajc 2 raz na przegrana klima (ktory nie jest czlonkiem pis) a wyrzucajac czlonkow pis; teraz ta 7 z prawego tarnowa jest marginesem - na wlasne zyczenie, dobrze ze nie jestem ich wyborca bo bym sie zdenerowowal, ze glosowalem na nich, a oni teraz nic nie moga...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) Jan Kowalski :
ciekawe ile z tych anonimowych komentarzy jest autorstwa Grupy GG czyli Gangu Gancarzy :) az im sie pewno kawiatura rozgrzała do czerwonosci :) heheehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) Jacek Łabno :
W nawiązaniu do komentarza \"PRAWY TARNÓW\" wskazuję, iż nie pochodzi on od członków i przedstawicieli Stowarzyszenia Prawy Tarnów. Wyrażam zbulwersowanie zarówno podszywaniem sie pod nazwę Stowarzyszenia, jak również treścią tegoż wpisu. Równocześnie informuję, iż zwróciłem się do Redakcji Intarnet celem jego niezwłocznego usunięcia. Członek PiS i Stowarzyszenia Prawy Tarnów - Jacek Łabno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) DOBRE :
grupa GG - tylko się zastanawiam który jest lepszy mały czy duży

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) zibi :
Brawo panie jacku aczkolwiek spodziewalem sie takiego oswiadczenia od obu braci Gancarzów. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) mędrzec syjonu :
Od tej chwili prowadzimy lud od jednego rozczarowania do drugiego, a to w celu, by wyrzekł się i nas również na rzecz Cesarza-despoty z krwi syjońskiej, którego przygotowujemy dla całego świata.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) ktos :
ta cała polityka to jakies bagno smierdzace, ta kompania to byl wyscig szczurow zaklejali si jezdzili po sobie itp a sytuacja ew pis to juz jest w ogole porazka po calosci a nikt nie bierze pod uwage faktu ze moze te dwa odpady zrobia cos dobrego bo przestana miec zwiazane rece przez reszte klubu np pansta koprowskich, pana labno ktorzy maja takie poglady na niektore sprawy ze noz sie w kieszeni otwiera a i jest tam jeszcze jeden pan ktory drogami sie zajmuje ale tyko chyba po nich jezdzi kilka razy w tygodniu sluzbowym samochodzikiem poza miasto wiem bo czesto spotykam ten prywatny sluzbowy samochodzik na mojej trasie pozdrawiam a i jeszcze jedno do pana k i pana d nie wracajcie juz do tego klubu zycze powodzenoa na nowej mama nadzieje drodze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) do Pis :
Pierwszy strzał w stopę oddali sobie w Starostwie, drugi strzał już w kolana, w Radzie Miasta, strzelają coraz wyżej, w co sobie strzelą niebawem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) ;) :
czy nie wystarczyło by Członek - Jacek Łabno? Po co tyle stukania w klawiature.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) Do wszystkich :
Z tego co czytam, nikt ww panów z PIS nie usunął. Zostali wykluczeniu jedynie z klubu radnych PIS tarnowa, a to chyba różnica. A poza tym wiem że jest porzadnym człowiekiem i bardzo duzo zrobił dla Tarnowa, i jako jeden z nielicznych ma odwagę wytknąć co poniektórym politykom ich błędy oraz walczyć o prawdę. A w wyborach nie głosowałem na niego dlatego że jest w Pisie ale ze wzgledy na to jakim jest człowiekiem. Gdyby był w Po , LSD, \"partii obrońców pcheł\" czy czymkolwiek innym to i tak bym na niego głosował ze względu na przekonania i pracowitość.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) ewa :
a co to za figury te całe Gancarze, może już wystarczy ich działalności dla pieniędzy bo jakoś całą kadencję nie było o nich słychać , ale już przy kasie to owszem tak. Wystarczą im ciepłe posadki , przeżyją / jeden prześlizgiwał się pewno trzy kadencje- to Józiu , a drugi Tadziu szedł w ślady braciszka i chciał to powtórzyć/ Całe szczęście ze jaki ten PiS jest beznadziejny ale wyznał sie na dwóch karierowiczach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) dumna :
Jestem dumna z decyzji tych Panów. Szkoda, że dopiero teraz to zrobili, szkoda ich inteligencji i tego wszystkiego co sobą prezentują dla takiej partii jak PIS. Panowie beretki Pisowskie z głow i działać. tego się nalezy trzymać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) jmax :
z racji uczciwości dziennikarskiej Pana Mirosława, wypadało by przeprowadzić również wywiad z Panem Drwalem i Kądzielawskim, zamieszczając te wywiady pod wypowiedzią Pani Czech? Tak mi sie przynajmniej wydaje.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) do ewy :
kobieto grzeszysz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) ja :
Bardzo dobrze się stało. Pan Kądzielawski to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Chętny do pracy, do zmian, zaangażowany w sprawy mieszkańców, rzetelny w swojej pracy. Jakby każdy tak się przykładał do swojej pracy jak on to mielibyśmy piękny Tarnów teraz. Podziwim go za to, zawsze potrafi powiedzieć co myśli i działa dla dobra miasta i mieszkańców. Poza tym to porządny człowiek i dziwię się dlaczego niektórzy tak go atakują a nic o nim nie wiedzą. Najłatwiej opluwać nie patrząc w oczy, najłatwiej rzucać tu pomówinia nie mając pojęcia o czym się pisze. Ale ludzie tak mają, że piszą bo muszą pisać, gadają bo muszą gadać. Podusiliby sie gdyby nie gadali jedni o drugich. A może by tak do własnych ogródków pozaglądać a nie tylko do sąsiada i zacząć sprzątać bajzel od siebie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) Louve :
Jeśli PiS uzgodniło, iż wystawia Stanisława Klimka do prezydium rady, a tylko Grzegorz Kądzielawski i Marek Drwal oponują i zgłaszają się wzajemnie, po czym są popierani przez PO i Tarnowian, to o czym to świadczy? To celowe i uzgodnione działanie, nie dziwię się wykluczena ich z klubu PiS. Być może było to do przewidzenia, w końcu Kądzielawski prowadzi biura poselskie Kowala i Pilcha, którzy już chwilę temu postanowili poszukać szczęścia gdzieś indziej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) nikt :
A nikt nie zauważył, że po raz pierwszy sesja trwała krótko? Bez zbytniego gadania! Mam nadzieje, że już tak będzie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) taka tam :
Ale przecież pan Kądzielawski wcale nie ma zamiaru zmieniać partii, choć według mnie powinien.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2010) Do mędrzec syjonu :
Powiało grozą po Twoich wpisach, zapewne liczba Cesarza-despoty: sześćset sześćdziesiąt sześć. Tak przy okazji, czy to nie Ty aby napełniasz bezbarwnym eliksirem siły i przebiegłości szklaneczki „redaktorstwa” SAPER STACJI?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2010) A :
Czytam te komentarze i myślę sobie, że można kogoś zmieszać z błotem \"bo tak\". W jednej sekundzie zapomnieć o tym, co ktoś zrobił dobrego dla ludzi, dla miasta. Z tego, co wiem pan Kądzielawski w ubiegłej kadencji Rady Miasta był jednym z najskuteczniejszych radnych(bardzo duzo Jego wniosków zostało zrealizowanych). Prawdopodobnie to spowodowało, że wielu wyborców oddało na Niego głos w ostatnich wyborach. Jeśli ktoś zagłosował, bo pan Kądzielawski był na liście PIS, to też nie powinien się czuć oszukany - przecież On dalej jest w partii PIS, został tylko wykluczony z Klubu Radnych. Ja mam taką propozycję - dajmy panu Kądzielawskiemu czas na pracę, a później komentujmy i oceniajmy. Nie skreślajmy młodego, ambitnego, pracowitego i rzetelnego człowieka na starcie. A, jeszcze jedno. Napisano, że nawet Radni SLD nie rozumieją postępowania Koalicji. A wiecie czego ja nie pojmuję? Tego, że Radni Klubu PIS i Radni SLD tak ostatnio super się dogadują. Skrajna opozycja pod każdym względem, a po głosowaniu, w którym razem z Pisowcami pan Bazuła podnosi rękę, pani Czech przechodząc, klepie Go po ramieniu, znacząco kiwając głową. Bacznie obserwuję, co dzieje się na sesji ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2010) Katarzyna :
Kądzielawski to młody, ambitny człowiek i z całą pewnością nie jest karierowiczem. Więc może wyjdzie nam na dobre jak będzie mógł robić to co uważa za słuszne zamiast stosować się do nakazów \"partyjnych kolegów\". Jeśli Koalicja nie poprze Klimka to dlaczego PiS się tak przy nim upiera? Drogi Klubie PiS, skoro na tego człowieka głosowało tylu Tarnowian co teraz wyprawiacie? W imię między partyjnych rozgrywek niszczycie jego dobre imię

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2010) Poncyl :
Tylko PJN!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2010) ewa :
czyżby klan Gancarzów odezwał się do mnie , jeżeli nie to bardzo żałuję ,ale nie grzeszy ten co nic nie robi...I jeszcze jedno kiedy wreszcie poprawią tą stronę by nie trzeba było klikać dwukrotnie kodu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2010) adam :
Skarbie, nie denerwuj się powodu konieczności dwukrotnego wklepywania kodu. Dajmy czas dla skanera anty-łobuzerstwa sieciowego, aby sprawdził, czy nasze wpisy są w miarę ucywilizowane. A dla przypomnienia, w przyszłości przed wysłaniem tekstu z pola komentarza, zaznacz go i wykonaj Ctrl+C (kopiowanie do pamięci komputera), a za drugim razem (po; „nieprawidłowy kod”) wykonaj Ctrl+V (wklejenie tekstu), lub wklejaj tekst przygotowany w edytorze tekstu (lub notatniku). Pozdrowionka :).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2010) nie -Pisowiec :
Pani Koprowskiej mówimy dość, a Panom Drwalowi i Kądzielawskiemu życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki. Nie dajcie się zastraszyć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2010) OOSMAFI :
Czy inTARnet ma już informacje o wynikach pracy Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w temacie ostatniej kampanii wyborczej w Tarnowie i Powiecie Tarnowskim? Brak tej informacji uniemożliwia nam racjonalniejsze odnoszenie się do zaistniałej „politycznej zadymy”. P.S. Zapomniałem się podpisać pod moim wpisem do mędrzec syjonu, sorki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2010) Janek :
Postawy pp. Kądzielawskiego i Drwala pokazują upadek obyczajów. Klasy. To co zrobili nie ma w sobie krzty klasy - abstrahując od mojej negatywnej oceny pracy p. Klimka. Jakość tego pokazu na sesji jest poniżej krytyki. Wynika z niego, że dla obu Panów nic nie jest wiążące, żadne uzgodnienia, umowy, wspólne listy itd.... Panowie pokazali kompletny brak zasad, które chociaż nie są egzekwowane prawem pisanym to jednak obowiązują. Tyle tylko, że wśród dżentelmenów. I aby być nim nie wystarczy przewiązać szalika i przechadzać się dumnie po Krakowskiej... Ale ryba psuje się od głowy..... Powinszować dobrego samopoczucia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2010) OOSMAFI :
A ja niestrudzenie czekam na ew. ujawnienie, logicznego mam nadzieję, ustosunkowania się do zaistniałej sytuacji Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości, bo przyznacie Państwo, że sytuacja jest niestandardowa! No bo tak, w 9-cio osobowym klubie Radnych PiS, jak rozumiem, 7 osób jest spoza PiS („Prawy Tarnów”), a pozostałych dwóch członków tegoż klubu PiS, to równocześnie funkcjonariusze PiS, którzy teraz są w opozycji do klubu PiS i także w opozycji nie tylko do klubu PiS. Może faktycznie ludzie „mędrca syjonu” maczali palce w tej układance :). Póki co, idę na spacer… .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2010) RPS :
poczytajcie to... http://marekdrwal.blog.onet.pl /

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2010) max93 :
Witam! Co tu dużo gadać,nazwisko Drwal zobowiązuje...rąbać gdzie popadnie...i to temu wytrawnemu politykowi raczej pseudopolitykowi doskonale idzie...niech uważa na swoją zresztą pustą głowę bo sam sobie ją odrąbie- a to wielka sztuka zresztą.O zgrozo kto nami chce rządzić!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2010) przyjaciel :
Marek Drwal nielojalność ma we krwi tak w życiu prywatnym, zawodowym i jak widać w politycznym, nie ma żadnych zasad,reguł i skrupułów.Gdyby wyborcy bardziej zainteresowali się jego życiem prywatnym to chyba oprócz jego samego nikt nie oddałby na nie go głosu, bo to wstyd, że dziś taki człowiek reprezentuje nasze miasto i ma prawo w naszym imieniu o czymkolwiek decydować. Ktoś kto poświęca swoją rodzinę dla kariery i pieniędzy to nie zrobi nic dobrego dla miasta i dla obcych ludzi nie mając z tego korzyści dla siebie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2010) OOSMAFI :
... na spacerku było OK. Przyjacielu, jesteś niesprawiedliwy! Spróbuj w swoim wpisie podmienić słowa: „miasto” na „państwo”, „swoją rodzinę” na „swoje trzy rodziny” oraz Marek Drwal na Ludwik D. i przeczytaj ponownie, a najlepiej naucz się na pamięć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2010) lolek :
SAMI JESTEŚCIE SOBIE WINNI. NARZEKACIE A JAK PRZYCHODZĄ WYBORY ZAMIAST DAC SZANSĘ MLODYM NOWYM OSOBĄ TO IDZIECIE GLOSOWAC NA TE SAME TWARZE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2010) bolek do lolek :
Wierz mi, wybory to bardzo skomplikowana sprawa, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie wiesz kto jest kim i kto z kim „sypia”. P.S. Czensto błenduf ortograficznyh nie da się wytłómaczyć: literówkom lub sonsiectwem klawiszy na klawiatóże (tzw. lieruwka).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-12-2010) bolek do lolek :
Jeśli jesteś dyslektykiem, przepraszam. Wesołych Świat!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-04-2011) nfghJsIlkRa :
Index_full.. Huh, really? :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-04-2011) IcERQYoQECI :
Index_full.. Amazing :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2011) uotsxyVaF :
Index_full.. Amazing :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2011) eQPYtYBIXjrzBDY :
Index_full.. Dandy :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2011) lFMcirUNLt :
Index_full.. Reposted it :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl