To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   O dwudziestoleciu samorządu, w tym minionej kadencji oraz zawodzie, jakiego doznał od kolegów z PiS, rozmawiamy z odchodzącym starostą tarnowskim Mieczysławem Krasem    -   20/11/2010
Kadencja, która się nie powtórzy
Kilka dni temu, w szczycie kampanii wyborczej, gdy wszyscy pozostali samorządowcy usilnie zabiegali o reelekcje, bez większego problemu godzinę czasu znalazł dla mnie na rozmowę podsumowującą kadencję, starosta Mieczysław Kras. Przypomnijmy - jak wielokrotnie relacjonował to w lokalnych mediach starosta i inni usunięci z powiatowych list PIS politycy lokalni - możliwości ubiegania się o mandaty zostali oni pozbawieni w wyniku intrygi podjętej przez część partyjnych kolegów w ostatnim dniu rejestracji list.

Ogloszenie
>

Starosta już bez ogródek mówił o trwającym od 4 lat podskórnym konflikcie z częścią władz lokalnych PiS, a także o dalszych planach, w których nie ma miejsca na współpracę "z tymi, którzy go oszukali " w ramach partii, do której starosta dotąd należał.
Mieczysław Kras uważa, że sytuacja, która spotkała jego i jego przyjaciół jest częścią większego kryzysu, w jakim znalazł się PIS.
Przypomnijmy, w grupie założycieli stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza", w której znalazły się usunięte z PIS posłanki Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak, do których dołączyli następnie m.in. Paweł Poncyljusz, Michał Kamiński i Adam Bielan, są także poseł i europoseł z naszego okręgu - Jacek Pilch i Paweł Kowal. O wymienionych politykach i budowanym przez nich ruchu, Mieczysław Kras wypowiada się z sympatią i aprobatą.
Posłuchaj rozmowy ze starostą Mieczysławem Krasem [ok. 49 minut] :Główne wątki mojej rozmowy ze starostą dotyczyły minionej kadencji samorządu i próby jej umieszczenia oraz oceny w kontekście historii całego dwudziestolecia odrodzonego samorządu. W rozmowie Starosta przyznaje m.in., że szpital w Tuchowie został sprywatyzowany (po prostu, bez szukania zastępczych określeń) i ocenia to jakie jeden z większych sukcesów tej kadencji. Rozmawiam z nim także o powiatowym boomie inwestycyjnym, głównie dotyczącym infrastruktury drogowej, ale nie tylko. Starosta obawia się, że koniunktura finansowa, z jakiej korzystał samorząd przez minione 4 lata jest nie powtórzenia w dającej się przewidzieć przyszłości. Pytałem też starostę, jak udaje się nie tylko utrzymywać, ale i rozwijać Centrum Paderewskiego, mimo, że powiat nie ma kompetencji w zakresie zarządzania jednostkami kultury. Rozmawiamy również o postulatach Starosty, który niedawno publicznie zastanawiał się nad sensem wydzielania Tarnowa (powiatu grodzkiego) ze struktury powiatu. Jego zdaniem to - istniejące obecnie - rozwiązanie w wielu miejscach jest nieracjonalne. Nie mogliśmy w końcu nie porozmawiać ze starostą na temat skutków tegorocznej powodzi i stanu działań w powiecie, związanych z ich usuwaniem. Konsekwencje kataklizmu samorząd powiatowy i mieszkańcy powiatu odczuwać mają jeszcze długie lata.

Ze starostą Mieczysławem Krasem rozmawiał Piotr Dziża.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(21-11-2010) peace & love :
ciekawe czemu sie nie powtórzy? Znaczy się dzięki komu ? :pppppppppppp

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-11-2010) odpowiednica :
posłuchaj, zrozumiesz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-11-2010) bufon :
Nie pisze się \"znalazł dla mnie czas\" bo to nie brzmi profesjonalnie, tylko \"znalazł dla nas czas\" (w domyśle \"dla nas\" - dla serwisu, lub \"dla nas\" - dla serwisu lub dla czytelników)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-11-2010) purysta do bufon :
Wszystko zależy od dalszego kontekstu całego tekstu. I akurat tutaj pierwsza osoba liczby pojedynczej jest zdecydowanie lepsza, bo pierwsza osoba liczby mnogiej zarezerwowana jest dla autora + starosty (rozmawialiśmy, staraliśmy się unikać, nie mogliśmy ). pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-11-2010) polo :
Mieciu jesteś mami synkiem. Płaczesz jak baba, ty chyba nie masz ja... Pani Lucyna zrobiła TO CO POWINNO kierownictwo PIS zrobić trzy lata temu.Dobrałeś sobie sługusów i miałeś nadzieje ze ludzie to złapią. POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-11-2010) brat moskal i socjaldemkrata nie na prochach :-) :
Lecz się polo, lecz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-11-2010) yapacz :
mam nadzieję, że ten który jest pierwszy na liście PiS do sejmiku jednak się do niego nie dostanie... ale znając ciemnogród zapewne Weredyk dorwie się do żłoba... :-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2010) marek :
do yapacz czy Ty tylko potrafisz obrazać? Obrażając innych swoja kulture obnażasz!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl