To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Felieton Mirosława Poświatowskiego (i nie tylko ;-)    -   21/8/2010
Obywatelski liberalizm à la PO
O „sukcesach gospodarczych” rządu pisałem już wiele, a jeszcze dużo więcej można by napisać. Można by napisać np. o bęcwałach poprzebieranych za ekonomistów i obsadzonych w roli autorytetów, którzy całkiem na serio, publicznie, na łamach prasy rozważają poprawienie deficytu finansów publicznych i jego zamaskowanie poprzez różne księgowe i statystyczne sztuczki. Owo zaklinanie rzeczywistości rzecz jasna sytuacji gospodarczej państwa nie poprawi, a wręcz przeciwnie, tak jak tonącego okrętu nie uratuje wmawianie pasażerom, że dochodząca do pokładu woda to stan normalny, bo oto kapitan ogłosił, że statek ma wyższą linię zanurzenia, niż się konstruktorom wydawało. Wśród czarodziejów, cudotwórców i alchemików europejskiej rangi, z naszych rodaków prym z kolei wiedzie Janusz Lewandowski ("liberał", a jakże !), obsadzony w roli komisarza Unii Europejskiej ds. budżetu.

Ogloszenie

Pan Janusz zasugerował, by rozważyć ewentualność, w której poszczególne kraje płaciłyby na rzecz Unii ekstra podatek. Oczywiście – to wszystko pod szyldem tendencji największych płatników UE pragnących w nowym budżecie płacić mniejsze składki. Zakończy się tak, jak się w takich wypadkach kończy – płacić będziemy i składki i dodatkowy podatek na rosnącą liczbę eurokratów, przyznających sobie w okresie kryzysu podwyżki, a domagających się od państw członkowskich „zaciskania pasa”. Pan komisarz na łamach „Dziennika” stwierdza, cytuję „składki na Europę nie są popularne. Ich obniżenie wymagałoby uzgodnienia innego źródła finansowania, które nie byłoby wielkim obciążeniem dla obywateli Wspólnoty, a jednocześnie odciążyłoby poszczególne kraje”. Wywód ten sugeruje, że J. Lewandowski odkrył jakiś kamień filozoficzny, tworzący złoto z niczego, no bo jak tu wprowadzić dodatkowy podatek, który jednocześnie „odciąży poszczególne kraje”? Rozumiem, że odciążenie przez dociążenie polegać będzie na tym, że miliony Kowalskich zarabiać będą jeszcze mniej, płacąc haracz Unii, jednak spadek siły nabywczej Polaków istotnie „odciąży poszczególne kraje”.

Tymczasem wszystkich mieszkających nad Wisłą „odciąża” nie jeden już tylko Lewandowski, ale cała „liberalna” Platforma, wykonująca przed wyborcami ruchy pozorne, nie mające nic wspólnego z reformą finansów państwa, co przejawia się zapowiedzią podwyższania VAT, który jak wiadomo, uderzy głównie w najuboższych, a więc mniej znaczących dla PO wyborców (stratedzy tej partii wyliczyli pewnie, że większość z tych ubogich i tak nie chodzi na wybory). Dzięki podwyżce Polska wskakuje do pierwszej ligi państw o najwyższym „vacie”, w dodatku jedyną "reformę", jaką po 3 latach będzie mógł się poszczycić rząd, zaprogramowano w ten sposób, aby móc podnosić VAT o kolejny punkt procentowy jeszcze przez najbliższe lata, aż osiągnie on poziom maksymalny w całej Unii, czyli 25 %.
Ale o tych zamiarach przynajmniej rząd (łaskawie) głośno mówi. Zresztą nie może w tym przypadku postąpić inaczej, bo wyższy VAT zauważyć będą mogli po 1 stycznia dosłownie wszyscy. Po cichu rząd "liberałów" przyszykował jednak całą serię działań, które pozornymi już chyba nie są, a których skala świadczyć może tylko o tym, że budżet państwa znalazł się na finansowej krawędzi. Krótkie, czasami między wierszami przemycane, zapowiedzi podwyżek planowanych w najbliższych miesiącach można od pewnego czasu znaleźć na przedostatnich stronach gazet, przemykają też na stronach fachowych portali i na wewnętrznych stronach tematycznych ogólnopolskich serwisów. Dosłownie co kilka dni czytam tam notki prasowe, dotyczące coraz to nowych pomysłów "odciążenia" przez rząd kolejnej branży, grupy jakichś produktów lub całych sektorów gospodarki. Tylko w ostatnim miesiącu naliczyłem ich kilkanaście.
Przypuszczam, że do końca roku ilość różnych cichych podwyżek różnych podatków, taryf, akcyz, jawnych i ukrytych opłat i parapodatków (np. opłata reprograficzna rośnie niebawem 1500 razy !) przekroczy setkę. Przychody z nich do budżetu mogą kilkukrotnie przewyższyć wpływ spodziewany z podwyżki VAT.
Jedno jest pewne - obciążenia fiskalne rosną obecnie w skali niespotykanej dotąd w całej historii III RP.
Co to ma wspólnego z liberalizmem? Tu również pomaga nam zrozumieć niuanse pan Janusz „Z Natury Liberał” Lewandowski, podający prawidłową definicję liberalizmu, zgodną z obecną mądrością etapu. „Praktyczny liberalizm to pragmatyczny liberalizm, co ilustruje rząd Donalda Tuska”. Cóż, jaki jest koń, każdy widzi. Pragmatyczność rządów PO wyraża się na przykład w obsadzaniu wszelkich możliwych stanowisk swoimi ludźmi. A jest co obsadzać, bo tylko w ubiegłym roku „oficjalna” liczba urzędników w Polsce wzrosła rekordowo z 390 tysięcy do 429 tysięcy (za rządów PO polska biurokracja wzmocniła się w sumie o ponad 50 tysięcy nowych etatów, kosztujących podatnika co roku dodatkowych kilka miliardów złotych)! Zaś wszystko to wbrew zapowiedziom rządu PO (nie mówiąc już o deklaracjach przedwyborczych), który jeszcze w 2009 roku zamierzał dokonać redukcji zatrudnienia w administracji ...

Jednak budowanie drugiej Irlandii przez obecną ekipę rządzącą ośmiela i rozzuchwala coraz to kolejne gremia. Wobec zawłaszczania mediów i innych podobnych działań, po udzieleniu lekcji pokazowej przez Mirosława Sekułę, który ukręcił łeb aferze hazardowej, butę okazał Związek Gmin Wiejskich, który składa do komisji Przyjazne Państwo projekt ustawy, która zwalniałaby radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów z obowiązku składania oświadczeń majątkowych. No jasne, po co wyborcy i ostatnie niezależne media mieliby wiedzieć za dużo i się denerwować. Związek swój koncept ZGW uzasadnia, jak podał „Dziennik Gazeta Prawna”, stwierdzeniem iż „obowiązujący system składania corocznych zeznań zniechęca wielu wartościowych ludzi do ubiegania się o publiczne stanowiska. Po prostu nie chcą ujawniać swoich majątków”. A ja głupi myślałem, że wszyscy „wartościowi ludzie” już dawno sprawują publiczne stanowiska. Nie wypada mi przecież zakładać, że ta czy inna partia, ze szczególnym wskazaniem na ugrupowanie rządzące, nie składa się z „wielu wartościowych ludzi”. Czyżby jednak jacyś wartościowi ludzie jednak poza tymi ugrupowaniami pozostali? Chcecie wartościowych ludzi na publicznych stanowiskach? - zmieńcie wreszcie ordynację wyborczą, premiującą częstokroć „wartościowych inaczej”, a w istocie zniechęcającą do kandydowania w wyborach ludzi, którzy rzeczywiście mogliby coś sobą wnieść.
A skoro już o wartościowych ludziach mowa – sądzę, że Państwo się ze mną zgodzą iż miarą wartości człowieka może być chęć niesienia pomocy innym. Z tej perspektywy w aureoli świętości może chodzić minister Rostowski, który zadeklarował dobrowolny udział Polski „w akcjach ratunkowych” dla zagrożonych państw strefy Euro, do której przecie nie należymy. Dla komisarza Lewandowskiego to wart docenienia gest, będący „świadectwem solidarności”. Ta „solidarność” musi cieszyć, wobec czego wstyd i hańba dla Słowacji, która do strefy euro należąc, wbrew wcześniejszym deklaracjom, bezczelnie jednak odmówiła wsparcia bogatszej od niej, a przecie pogrążonej w kryzysie Grecji, co znów dla towarzysza Komisarza stanowi problem, „jak uzasadnić politykę spójności, czyli zasadę wyrównywania szans”. Nad napęczniałą od „solidarności” dwunastogwiazdkową aureolą Ministra Finansów krąży wszelako złowróżbny cień, albowiem swoją deklaracją pan Rostowski niejako dokonuje niekorzystnego rozporządzenia cudzym mieniem (mieniem suwerena – polskiego narodu). Czyn ten potocznie nazywa się kradzieżą lub oszustwem, jednak najwyraźniej karne określenia te zastrzeżone są jedynie dla maluczkich. Na wszelki wypadek pozostańmy więc przy stwierdzeniu, że minister Rostowski jest „solidarny” w dzieleniu się nie swoim dobrem z innymi, zaś towarzysz komisarz Lewandowski, jest „liberalny”, tak jak i liberalna jest cała Platforma Obywatelska – na sposób „pragmatyczny” rzecz jasna...

No właśnie. Dopiero co użyłem słowa – wytrychu: „platforma – obywatelska”. Skoro już zmierzyliśmy poziomy solidarności, liberalizmu i pragmatyzmu, sprawdźmy, jakie zabarwienie ma deklarowana „obywatelskość”. Mierzyć ją można na różne sposoby i na dokonanie precyzyjnych pomiarów zabrakłoby w niniejszym felietonie miejsca, skupmy się więc na jednym z przykładów świeższych. Otóż, jak już kiedyś pisałem, wkrótce „obywatelsko” przymusowo będziemy musieli posyłać nasze sześciolatki do szkół. Na ów poroniony pomysł, nie licząc się kompletnie z głosami sprzeciwu rodziców i całego szeregu pozarządowych organizacji (wiadomo - w Polsce społeczeństwo obywatelskie jeszcze się nie uformowało i nie można się liczyć z czymś, czego nie ma) wywalono niemało kasy, choć i tak, jak pokazuje życie, o wiele za mało, by w pełni placówki szkolne na ów eksperyment przygotować. Oto tarnowski tutejszy magistrat triumfalnie (?) ogłosił: „więcej sześciolatków w tarnowskich szkołach”. Dalej jest już mniej triumfalnie – owo „więcej” oznacza, iż chęć posłania sześciolatków do szkół zadeklarowało... 30 rodziców. Zakładam, że nie byli to wydelegowani na odcinek walki o postęp nieszczęśni rodzice – urzędnicy. W kilku minionych latach w Tarnowie do nauki w pierwszych klasach przystępowało około 1100 dzieci. Gdyby założyć podobne liczby w roku bieżącym dla 6-latków (które wszak za rok będą 7-latkami), to okazałoby się, że dobrowolnych „pierwszaczków” jest wśród sześciolatków mniej niż 3 procent. To, i tak - co z dumą podkreśla magistrat w swym komunikacie - wynik pięć razy lepszy niż przed rokiem ! Te liczby mówią same za siebie, ale idźmy dalej: w naszym mieście jest 26 szkół podstawowych. Zatem na jedną szkołę przypada nieco ponad jedno sześcioletnie chętne do nauki w I klasie dziecko, dla którego należałoby utworzyć specjalną klasę – lub też posadzić go w ławce razem z siedmiolatkami, ze szkodą dla wszystkich. A przecież w tym wieku rok różnicy to prawdziwa przepaść i idiotycznie brzmią tu wyartykułowane niegdyś przez "naszą obywatelską" posłankę Augustyn Urszulę argumenty, że przecie między dzieckiem ze stycznia a grudnia jest tylko miesiąc różnicy wieku, a nie rok. Idąc tym tropem tak jak siedmiolatek „nie różni się” wiele od sześciolatka, tak ten od pięciolatka, pięciolatek od czterolatka itd. itp. No, ale „wszystkie dzieci nasze są” i ta „obywatelska” postawa zdaje się przyświecać politykom Platformy jakże Obywatelskiej, na co dodatkowo wskazuje fakt uchwalenia ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, czyniącej z rodziców przestępców, a z państwa i pracowników opieki społecznej – strażnika. Do czego to prowadzi, pokazuje przykład Szwecji, w której wciąż rośnie liczba dzieci odbieranych rodzicom z byle powodu, rodzice zaś praktycznie pozbawieni zostali jakichkolwiek instrumentów wychowawczych. Przy czym „antyprzemocowa” ustawa to nie jedyny przypadek iście orwellowskiego, z gruntu totalitarnego wkraczania w nasze życie ze strony PO – tej samej PO, której część wyborców i polityków tak chętnie gardłuje przeciwko „wtrącaniu się” Kościoła a to w „politykę”, a to w „edukację” itd.

W sumie autorom ustawy posyłającej sześciolatki do szkół przyświecały niewątpliwie następujące cele: wobec niżu demograficznego zapewnić miejsca pracy szczególnie ważnym wyborcom – nauczycielom (już raz taki ukłon w stronę środowiska nauczycielskiego uczyniono, mnożąc dla nich etaty poprzez stworzenie gimnazjów) i poprzez obniżenie wieku, w którym się posyła dzieci do szkoły – wydłużyć o jeden rok czas, jaki będą pracować na ukradzione przez polityków emerytury swoich dziadków i rodziców. Cała reszta to tylko ideologiczne frazesy. Przy czym życzliwie odkładam tu na bok dłuższe rozważania na temat tego, że projektowi temu mógł przyświecać jeszcze jeden cel – jakby wyraźniejszy w kontekście „antyprzemocowej” z kolei ustawy – wyrwanie pociechy spod opieki rodziców w bardzo "plastycznym" jeszcze wieku, celem łatwiejszej indoktrynacji od najmłodszych lat. To znaczy, przepraszam: celem wykształcenia właściwych, „obywatelskich” postaw, także w zakresie kulturowym, czyli politycznej poprawności – tak jak to już dawno uczyniły postępowe kraje unijne (patrz np. nauczanie od najmłodszych lat, że dwóch jednopłciowców też może tworzyć rodzinę, a homoseksualista to święta krowa. O tym też kiedyś wspominała "nasza obywatelska" posłanka Augustyn, mówiąc w jednym z wywiadów, odnośnie homofobii, że w tym zakresie „nie jesteśmy społeczeństwem należycie wyedukowanym”).

Przykład sześciolatków i „antyprzemocowej” ustawy najjaskrawiej pokazuje, ile jest obywatelskości i liberalizmu w Platformie Obywatelskiej, która budując zręby w istocie państwa totalitarnego, pełnego wszechogarniającej kontroli, coraz częściej przy tym rozmija się nie tylko ze społeczeństwem, własnym - bezwartościowym już w świetle praktyki - programem, ale też i z powszechnym rozumieniem słowa „obywatelski”.
Rodzice, z których głosami PO się nie liczy, głosują jednak nogami, dzięki czemu tarnowski magistrat mógł ogłosić "sukcesik", że tatusiowie oraz mamy trzydzieściorga sześciolatków chcą posłać swoje pociechy do szkoły w 120-tysięcznym mieście.
To zaś musi nastręczać nieliche trudności, stąd też i niezwykle pomocny rządowy program „Radosna Szkoła”. Jednak sama radosna nazwa tu nie wystarcza, dlatego też „trzeba zwrócić uwagę również na specjalne przygotowanie psychologiczne w zakresie nauczania sześciolatków w szkołach, realizowane w Tarnowie przez specjalistów. Są nim objęci zarówno nauczyciele jak i rodzice.” Wobec mikroskopijnego zainteresowania projektem ze strony rodziców, którzy nie chcą odbierać swoim dzieciom dzieciństwa, platformianym rządcom dusz i inżynierom społecznym wypadnie chyba zauważyć, że społeczeństwo znów „nie zdało egzaminu”, nie dorosło do zdobyczy demokracji no i że nie chce ono brać udziału w tym „wielkim skoku cywilizacyjnym” zafundowanym przez Platformę; słowem: nie zachowało „obywatelskiej postawy”. Na szczęście rządzący znaleźli i na to lekarstwo - i wkrótce sześciolatki będą objęte szkolnym przymusem. Chętnie się założę, że wówczas sprytni obywatele RP wykażą się inną jeszcze prawdziwie obywatelską, rozsądną postawą – choć w nieco innym niż oczekiwaliby rządzący wydaniu: rodzice masowo będą starać się o psychologiczne opinie, wedle których ich sześcioletnie pociechy nie będą się nadawały do sprostania obowiązkowi szkolnemu w tym wieku. Zapewne Platforma – a jakże – Obywatelska, będzie musiała sięgnąć wówczas po inne instrumenty nacisku, czy np. „oceny” oraz „zachęty” dla psychologów. Istnieje wprawdzie szansa, że do tego czasu finanse publiczne się całkiem posypią i do tych totalitarnych, antyrodzinnych praktyk nikt nie będzie miał wówczas głowy – ot, kolejna nieudana reforma, która przyniosła więcej szkody niż pożytku. Ciekawe tylko, czy przed wyborami parlamentarnymi taka np. forsująca ten projekt posłanka Urszula Augustyn będzie się nim chwalić, jako wybitnie obywatelskim osiągnięciem, czy też taktownie go przemilczy – tak jak przemilczany jest obecnie fakt, że w czasie gdy rząd na siłę wmusza w rodziców posyłanie sześciolatków do szkół, jednocześnie na naszych blokowiskach dramatycznie brakuje placów zabaw, te, które istnieją częstokroć stanowią zagrożenie dla dzieci, zaś miejsc w przedszkolach jest tyle, że wciąż nie może tam trafić około 500 tysięcy maluchów ... Utrudnia to – najczęściej matce – podjęcie pracy, zwłaszcza, gdy nie ma dziadków pod ręką, ewentualnie stwarza konieczność wynajmowania opiekunki do dziecka. Warto też pamiętać, że pierwszeństwo w przedszkolu mają te dzieci, których oboje rodzice pracują. Jednak trudno znaleźć pracę, gdy się opiekuje dzieckiem. Błędne koło się zamyka. Na to jednak P. Obywatelska nie ma pomysłów, forsując za to poronione pomysły, podwyżkę uderzającego najbardziej w biedniejsze rodziny VAT i puszczając w eter koncepcje w rodzaju np. likwidacji becikowego (bez żadnej rozsądnej alternatywy) – podczas gdy jedyną szansą dla Polski są dziś działania zachęcające do poprawienia wskaźnika dzietności, co dając zastępowalność pokoleń uratowałoby chociażby system emerytalny.

Ponieważ w nadchodzących latach będzie coraz gorzej, chciałbym wierzyć, że Polacy w końcu „zobaczą ilu ich” i wk..wieni, pokażą co o tym wszystkim sądzą, zmiatając ze sceny całą "elitę" polityczną, ukonstytuowaną oficjalnie w 1989 roku. Ta banda, poubierana w zmieniające się szyldy a to płomiennych obrońców „wartości”, a to „bojowników postępu” i „cywilizacyjnych standardów” okupuje nasz kraj już trzecią dekadę. Czy zatem Polacy będą potrafili wreszcie wykazać się prawdziwie obywatelską postawą, czy może jeszcze obroża i kaganiec nie uwierają tak bardzo? Chciałbym wierzyć w zmiany – do tego jednak potrzebna jest uczciwa ordynacja wyborcza, wolne media, silna, nie powiązana lokalnym układzikami klasa średnia i – prawdziwa wolność, której przestrzeń jest w Polsce – tak jak w całej Europie, przemieniającej się w totalitarny kołchoz – coraz mniejsza ...

M. Poświatowski
(przy wydatnej tym razem i bardzo aktywnej pomocy pozostałej części redakcji portalu)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 76)Dodaj komentarz
(21-08-2010) Aga :
Ma Pan rację Panie Poswiatowski, jestem tego samego zdania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2010) deco :
oj prawda choć na PO glosowalem ale ostatni raz z nich zadni liberałowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2010) coco :
w tym temacie, polecam: http://www.niepoprawni.pl/blog /498/hall-dalej-psuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2010) ucieszony :
Panie Poświatowski, z tych pańskich jęków przeczytałem jedynie tytuł, a już to jest ewidentną stratą czasu, ale mam dla pana złą wiadomość. Komorowski= dwie kadencje, następna Tusk, to w sumie piętnaście lat. Lub może Tusk następne dwie? Rządy PO: rok+ następne cztery, razem pięć, zajęczy się Pan na śmierć. A o pańskim Jarku do tego czasu to juz tylko Szczypińska będzie pamiętała gdy będzie sobie odpoczywał na śmietniku, historii oczywiście.eya

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2010) coco :
oraz http://www.niepoprawni.pl/blog /1790/quarwas-ich-maczias-po-t rzech-latach-rzadzenia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2010) do ucieszony :
Z tymi długim rządami Platformy możesz mieć rację, niestety. Jak widać na twoim przykładzie coraz większej grupie ludzi nie przeszkadza oszukiwanie obywateli, niszczenie rodziny, demokracji i państwa oraz dobrowolne oddawanie się pod kuratelę \"lepszych\" bo bardziej \"nowoczesnych\" . ŻebY Poświatowski był jakimś szczególnym wielbicielem Kaczyńskiego nigdy nie stwierdziłem a czytam jego felietony od dawna. Ograniczenie świadomości takich jak ty pożytecznych idiotów, którzy nawet porządnego tekstu nie są w stanie doczytać bez z góry poczynionych założeń lub wyłączają się po dwóch zdaniach dłuższej wypowiedzi, polega na tym, że nie przychodzi wam do głowy inna alternatywa wobec Tuska jak faktycznie kompromitujący się raz po raz PiS. Koleiny węziutkiego, wypranego rozumku \"ucieszonych\" (jakie dobre określenie !, poważnie) powodują u Was myślenie zerojedynkowe - jak ktoś krytykuje TUska i wali w rząd to na bank jest zwolennikiem Kaczora. Współczuję niemożności rozpatrzenia się na boki, dalej i wstecz ale ciągle jest jeszcze dla ciebie nadzieja na wyjście z kręgu \"ucieszonych\" i głupkawo się uśmiechających. Serio. Wielu \"liberałom\" się udało. Wystarczy ... czytać i wyciągać wnioski. A nie odwrotnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2010) ucieszony :
Tak jest ! Ilość takich jak ja ciągle rośnie i mam nadzieję, że bedzie dalej rosła. Ludzi nowoczesnych, wykształconych, zamożnych, posiadających szczęśliwe rodziny, mających własne firmy lub ciekawą pracę. Ludzi znających języki i posiadających przyjaciół wśród , O ZGROZO! Niemców, a partnerów handlowych wśród Rosjan. Ludzi, którzy nie bali się wziąć własnej przyszłości w swoje ręce i nie potrzebują \"Soloidarnego\" komunizmu PiS. Ludzi, którzy widzą jak Polska pięknieje i bogaci się z roku na rok i jak wzrasta jej prestiż, wśród wolnych i równych narodów Europy. Ludzi, którym obcy jest wasz strach, wasza zaściankowość, wasze nieuctwo, wasza ksenofobia. Z olbrzymią satysfakcją patrzę jak wasze szeregi topnieją. Nie tylko dlatego, że pokolenie mocherowych wojowników wymiera, ale głównie dlatego, że ludzie zaczynaja widzieć pustkę waszych lęków, w porównaniu z dynamizmem rozwoju i przechodzą na ciepłą i jasną stronę życia. Znikajcie! P.S. PO nie jest moim ideałem, wręcz przeciwnie, ale w porównaniu z wami to jest naprawdę \"wysoka półka\"!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2010) I daj nam Panie Boze szczescia :
Poczytalem , poczytalem i konczac wstepnie aktualna polityczna dyspute ( bo juz druga odslona sie zaczyna , wybory regionalne ) , konkluduje po rozmowach z tubylcami, zwolennikami PiSu, krzyzy, moherow , przeciwnikow gejow , ale nie ksiezy , zwolennikow termalnych zrodel , po rozmowami ze zwolennikami PO , milosnikami gejow takze , nawidzących i nienawidzacych Niemcow i Ruskich , ale jednoczesnie uzywajacych ich tanszego gazu, kupujacych sprawadzane lawetami szwabskie auta ..... stwierdzam po raz ktorys juz , , ze ; narod polski, ciemny, czy jasny , prawie caly , ale jednak ten bardziej ze wschodu , trafem dziwnym z pozoru, marzy... zeby komuna nadal byla, darmowe wczasy i sanatoria, pozyczki naplywajace z Zachodu bez zobowiazan , ale i bez wiz do USA jednoczesnie i za dolara zeby mozna bylo u nas 2 flaszki wodki kupic, ale zeby za granica zlotowka 1 dolar stala , zeby ruskie nam za grosze gaz sprzedawali , a Niemiec zeby sie na Mazury nie pchal, a Polak z Ruskiem na Cyprze se hotele budowal, a na Rivierze wille ......itd, itp , slowem, po rozmowach z okazjonalnie zaprzyjaznionymi Bialorusinami, wywnioskowalem ,ze elektorat PiS - u i PO i Pan Poswiatowski rowniez - chce tak samo jak Bialorusini, w rozkroku nad Bugiem jedna noga w kapitalizmie, druga w Socjalizmie se postać nadal ., takie drugie polskie Chiny, zeby trwaly - zamiast drugiej Japonii i Irlandii.... co nie jest wcale takie durne , takie marzenia i zyczenia, bo jak tak poczytalem, poczytalem to zadnej madrej alternatywy na glupote ogolna - nie zauwazylem w tekscie...... hej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) prv :
Mieć cokolwiek wspólnego z Platformą, to dziś delikatnie mówiąc, obciach i wstyd. PO odpowiada nie tylko za katastrofalny stan finansów państwa, ale też za skandal ze śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej, a być może i za samą katastrofę lub \"katastrofę\". Sądzę że co uczciwsi ludzie zaczną rzucać legitymacjami PO tak jak wcześniej rzucali legitymacjami PZPR, do czego wzywam, abym w efekcie pozostały tam już tylko ewidentne świnie przy korycie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) i jeszcze :
PO nie zrealizowało nic ze swojego programu i zdradziło swój elektorat - na to ugrupowanie mogą chyba głosować już tylko albo głupcy, albo koniunkturaliści bojący się o swoje stołki, albo ci którzy boją się oddać głos na demonizowany PiS czy jeszcze bardziej lewicowe SLD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) do ucieszony :
Widać kolejny trafny do bólu tekst red. Poświatowskiego i nie tylko :) jest pisany językiem polskim z wyższej półki, który dla fanatycznych wyborców PO jest niezrozumiały. :) pewnie za dużo zdań podrzędnie złożonych a umiejętność czytania ze zrozumieniem spada w tym segmencie \"zadowolonych, \"wykształconych itp. itd. \"Genetyczni patrioci\" nie mają kompleksów tak jak Ludzie z lemingowskiej półki, dbają jedynie o godne miejsce Polski we wspólnocie międzynarodowej a nie tylko o to by \"naszego\" premiera kelpano po plecach za siedzenie grzecznie w kącie i bezrefleksyjne akceptowanie wszystkiego ... Skandaliczna propozycja nowego obciążenia podatkowego komisarza Eurokołchozu Lewandowskiego, jest tego namacalnym dowodem ale widać przykłady związane z obciążeniami podatkowymi można w \"towarzystwie\" zbyć błahym, wy macie pustkę i inne lęki ... musze Pana zmartwić „My” również jesteśmy wykształceni znamy języki i co gorsze : ) mamy szacunek dla tradycji i kult zdrowego rozsądku a nie manię powtarzania jak mantrę zaklęć o nowoczesności i dynamizmie pseudo liberalnego rządu i jego wyborców :) nie będzie żadnego dynamicznego rozwoju jak podatki będą szły w górę to abecadło nawet dla \"ucieszonego\" winno być zrozumiałe ... i proszę nie mylić postawy rządów Niemiec i Federacji Rosyjskiej z postawami zwykłych obywateli tych państw ... :) nikt nie odczuwa do nich wrogości ... ale jak mawiali mądrzejsi od Pana \"bliższa ciału koszula niż sukmana\" dlatego też Polska jest najważniejsza ! :) z taką optyką uprawia sie nowoczesny patriotyzm a nie rozgląda sie czy nikt sie ze mnie nie śmieje :) to jest dopiero potwierdzenie empiryczne wręcz o zakompleksieniu :) \"My\" jeśli juz używany takiej jak Pan chce poetyki języka, żyjemy bez kompleksów przed światem zewnętrznym i nie mamy lęków ...... a wracając do wątku znajomych z za granicy,- / bo przecież nie przyjaźniach w sensie psychologicznym :) to ja osobiście mam \"przyjaciół\" i w Bułgarii i Wielkiej Brytanii, i na Ukrainie, o USA nie wspominając, ale to nie uprawnia mnie być tak nierozsądnym by głosować i co gorsza bronić katastrofalnej polityki tego rządu :) takie myślenie śmierdzi na kilometr tym co z Biłgoraja pochodzi :) Precz z fanatyzmem !!! :) z dumnym \"ciemnogrodzkim\" pozdrowieniem vantomas-galicja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) no nie :
Pan Poświatowski wzniósł się na szczyt bełkotu. PO bee a PiS ok. Jak długo jeszcze mamy czytać ten bełkot. Chyba na to nie zasługujemy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) do no nie :
W którym miejscu tego felietonu jest choćby wzmianka o PISie, nie tylko o tym, że jest ok, ale w ogóle ? I w którym miejscu jeśli chodzi o przytoczone fakty autor rozmija się z prawdą ? Wy POprzeorywani macie już tylko obsesje, stereotypy wyobrażeń o cudzych poglądach ale ŻADNYCH żadnych argumentów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) były POwiec :
przedmówca ma rację, dlatego się wypisałem z tej niegdyś mądrze pomyślanej partii , która stała się już tylko partią "pragmatycznych" "liberałów" czyli oszustów, kolesiów, zdrajców i tabunu uwikłanych w ich układ konformistów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) SMAFIOO :
Do ucieszony: chętnie podzielę Twój optymizm (swojego też mi nie brakuje), pozytywne nastawienie do świata, marzenie o dobrobycie materialnym, rozwoju, szczęściu rodzinnym itd., bo tak w normalnym Narodzie powinno być, to oczywiste! Jednakże bez próby zrozumienia innych, w tym Twojego przedmówcy (z którym się zgadzam) czy Red. MP, Twoja WIARGODNOŚĆ jest taka sobie. Może gdybyś odsłonił rąbka tajemnicy co do źródeł Twojego optymizmu, to co innego. Ponieważ, jak mniemam, Twój nieprzeciętny byt z pewnością ukształtował Twą niezwykłą świadomość, poucz mnie proszę, dlaczegóż to Twoim zdaniem dopiero po 1989 możliwym był rozwój kraju, w stylu, jaki opisałeś? Potwierdź lub zaprzecz, że zbrodniczy system z lat 1944-1989 i ludzie go pielęgnujący zapadli się pod ziemię, a po 1989 roku zupełnie inni ludzie sprawili opisany przez Ciebie skok cywilizacyjny, stając się wyłącznym beneficjentem tego skoku na szeroko pojętą własność Narodu i ucieczki tym samym w dobrobyt. Przytaknij, że to nie cały Naród Polski, swoją pracowitością docenianą także za granicą, mogąc rozwinąć skrzydła, nadgania zacofanie cywilizacyjne, tylko sprawcą dobrobytu są „tańce z gwiazdami”, antypolskie seriale telewizyjne, wszechobecne koncerty muzyczne, sms-owe głosowania dla nagrody, kabareciarstwo wyśmiewające Naród Polski, wspaniałe podstawy prawne obywatelskiego państwa, niedemokratyczne, bo indoktrynalnie przez obce telewizornie sterowane „show-y” wyborcze, itd. Przypuszczam, że Twoje stanowisko w tej sprawie wiele nam wyjaśni, pouczy nas jak postępować i z kim trzymać, aby „w NIEWOLI przysmaki” do bólu i zapomnienia skompensowały nam „na WOLNOŚCI kąsek lada jaki”. Bo my, ciemny, wyprany z rozumu Naród (na szczęście nie do końca, także z tożsamości narodowej i Wiary), w latach 1944-1989 leniuchowaliśmy, z premedytacją nie chcieliśmy zakładać prywatnych firm rodzinnych, piliśmy na umór ze szczęścia, nie uczyliśmy się, nie chcieliśmy dobrych stosunków ze światem itd., i przede wszystkim prosiliśmy się o to, aby obcy „zawiadywali” naszym Krajem, bo przecież w przypadkowej rzezi katyńskiej utraciliśmy intelektualną siłę Narodu. Równocześnie z niecierpliwością czekaliśmy na 1989 rok, aby m.in. nadal wszystko nam dawano: niezobowiązujące miliardowe pożyczki, „dobra materialne” na ruskim targu, ale także niejako z łaski: dostęp (oj nie za darmo!) do „perełek cywilizacji” w postaci telefonów komórkowych, telewizorków kolorowych, komputerów, samochodów, gazu i czego tam jeszcze, bo przecież jako jak Naród, na przestrzeni dziejów, nie mieliśmy żadnego wkładu w rozwój cywilizacyjny świata i wymianę międzynarodową, przez co prawo do korzystania z wszelkich zdobyczy cywilizacji utraciliśmy bezpowrotnie. No chyba, że, dzięki posiadanym lichwiarsko zdobytym kapitale, uzurpatorscy właściciele dóbr tego świata, w tym potencjału intelektualnego świata, wypracowanego wszakże umysłami tysięcy ludzi różnych narodowości, coś nam jeszcze skapną, choć niedługo będziemy musieli dziękować im za powietrze, którym oddychamy i pewnikiem płacić na nie lichwę. Jeśli rzeczowo, być może inaczej niż z grubsza powyżej sugerowałem, odpowiesz na ww. kwestie, ja osobiście i moi znajomi postaramy się zrozumieć Twój optymizm, ale także poprzez to może obnażymy wywyższające się i pokrętne rozumowanie „I daj nam Panie Boże szczęścia” (co za perfidnie zakamuflowana ksywka) oraz jego nieodpartą chęć zamknięcia dyskusji na tematy poruszane przez Red. MP. W szczególności zrozumiemy też to, dlaczego tak go razi i niepokoi kapitałowy współudział POLSKICH GÓRALI w biznesie w postaci pięknego basenu na źródłach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) ucieszony :
Do vantomas. Niestety po pierwszej linijce przestałem Pana czytać. Niech pan poszuka interlokutrów w piaskownicy psychiatryka, lub w Toruniu. Do SMAFIOO, no własnie, z Pańskiej wypowiedzi krzyczy wielki zawód, że nic Pan nie dostał, a przecież tak pan się starał. Tak myśli 90% głosujących na PiS. Wyziera z niej również ogromny kompleks niższości i strach przed obcymi. Spodziewa się Pan, że inne narody powinny nas traktować w jakiś szczególnie uprzywilejowany sposób. ...................Ja myślę całkiem inaczej. Nie oczekuję, że cokolwiek dostanę. Od mojego Państwa oczekuję ,że bedzie miało bezpieczne granice, że wybuduje autostradę i szkołę dla moich dzieci i zapewni opiekę lekarską dla mnie/nawet częściowo za nią zapłacę/. Oczekuje, że moje Państwo wytarguje od równych mu innych państw UE dobre warunki, w każdej podlegającej dyskusji sprawie. Reszta jest na mojej głowi. Sam potrafię zadbać o siebie i swoją rodzinę. Nie mam kompleksu Niemca czy Czecha, który tylko dybie aby zawładnąć Polską, tym samym nie mylę wieku XiX i XX z XXI. Ja po prosu żyję teraźniejszością i przyszłością. Życzę powodzenia w leczeniu kompleksów. Nie Pan spojrzy na świat bardziej optymistycznie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) woytek60 :
mysle ze z gruntu bledna jest interpretacja ze jesli jestem przecw temu rzadowi to jestem mocher i za pis.JESTEM Z GRUNTU PRZECIW KAZDEMU KTO PODWYZSZA PODATKI.jestem przeciw kazdemu kto nic nie robi aby podwyzszyc sobie notowania to zla droga ten kraj potrzebuje reform.jestem przeciw oszustom politycznym nazywanym pijarowcami.jestem przeciw kulawej demokracji ktora pozwala od lat 25 tym samym kacykom politycznym rozdawac karty.ZADAM WPROWADZENIA JOW I LIKWIDACJI POOKRAGLOSTOLOWEJ BANDY

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) Hmm :
Hi hi, niezle Panie \" ucieszony,\" a Pan Panie Mafioso czy jak mu tam juz po raz kolejny na roznych forach piszesz w kolko jedno i to samo , nie podajac ze cytuje pan sam siebie, albo intelektualistow z Panskiej \" i Pana Miroslawa \"wyzszej polki\" . .... Mnie cieszy jedno, ze Polacy zarabiaja \"srednio\" juz prawie 4000 brutto , czyli okolo 2500 na na miesiac i z tych pensji rosnie nam willowy Tarnow, buduja sie dewelopeskie bloczki i szeregowce....( sam sie zastanawiam jak im sie to udaje , bo z wyliczen mi nic nie wyszlo ) Ciesze sie, ze nie tylko sami gorale przywoza jak kiedys dolary z USA ( budujac wtedy domy za 1500 dolarow amerykanskjich z pocalowaniem Wuja Sama) , ale juz cala reszta mlodziezy przywozi, Mlodziez ktorej juz prawie nie widac w Tarnowie poza ogrodkami w rynku , Boli mnie ze nie zauwaza Pan Poswiatowski, jak Polska rosnie w sile, ze Polacy tak naprawde w d...e maja politykow i urzednikow, jak kiedys jeden wspanialy jako czlowiek i biznesmen pan byl powiedzial,; \" zeby tylko oni ( tzn Ci na gorze i za okienkami urzedow ) - nam , czyli przedsiebiorcom -- NIE PRZESZKADZALI \" - Bo gpspodarka rynkowa ma to do siebie ze dziala , po prostu dziala . Ale do tego potrzeba ludzi kreatywnych , asertywnych nie mamrotow, mamalygow, miazgaczy, pieniaczy i narzekaczy na nasze \"polaczkowstwo\".....Widziale m za granica wyrzuconych za nawias , 40 - letnich i mlodych zasmarkancow, zebrzacych po metrach i i ulicach, widzialem tez takich ktorzy kradli , i takich ktorzy zarabiali graniem ,nie umiejac grac...a ludzie dawali im kase dla swietego spokoju, Ale...... widzialem i znam takich ,a tych jest wiekszosc, ktorzy pozakladali firmy, radza sobie w Europie swietnie, w biznesie i w kulturze . Dlatego zupelnie nie rozumiem sensu pisania takich mialczacych, mazgajowatych, beczacych tekstow, wolajacych o opieke Panstwa Ludowaego nad Ludem swym. Na marginesie prosze zobaczyc w jakim wieku zaczynaja nauke dzieci w US. Poczytajcie na czym polega tam nauka kreatywnosci i zaradnosci zyciowej. Puknijcie sie w czolko i wezcie sie do roboty, bo jak tak patrze w te TV to widze, ze de facto i tu sie zgadzam , ludziom tylko o konsumpcje chodzi, wiec do cho...ry po co Wam politycy, i urzednicy i co oni kombinuja i w jakich garniturach chodza, -- Jak oni podatki to my o godz dluzej do roboty, jak oni na wczasy to my takze.... . Wystarczy zeby dbali o infrastrukture , starczy dobra policja, Urzad Skarbowy szkoly, szpitale, i... opieka Boska... cdn

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) SMAFIOO :
Do ucieszony i Hmm: my tu prawimy o narodowej tożsamości i godności, naszej wolności i niezależności, także gospodarczej, o standardach moralnych, także urzędników państwowych, o tym, co Rząd robi z naszym budżetem, czyli publicznymi finansami, jakie serwuje obciążenia fiskalne, w jakim celu majstruje z publiczną edukacją itd., ale równocześnie o tym, czy to czasem nie obce naszemu Narodowi pasożyty mieszają i kręcą nam lody w ww. tematach - a Wy ciągle i wyłącznie tylko o koniecznie pełnej misce i prywatnym korycie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2010) hmm cdn :
Ty chyba zyjesz w XIX wieku jak Jaro.........Tozsamosc, narodowa,... to zapewne i powstania, ktore przegrywalismy ? Tozsamosc sie buduje poprzez silna gospodarke , a \\nie obchodzenie rocznic klesk narodowych i mielenie jezorem. Przyklad Chiny z rodowodem kilkutysiecznym, wiec nie wypisuj pan dyrdymal , ze mnie chodzi o miche - to ludziom o to chodzi, ja juz tv nie ogladam, mnie patriotyzmu uczyc nie trzeba ! Bo to sie albo posiada albo nie . A to ze nasze elity sie skundlily, ze wladza jest mialka i nijaka to efekt i wypadkowej wyborow sposrod ludzi , ktorzy juz powinni odejsc, a ich miejsce powinni zajac ludzie mlodzi !!!!!!! inna sprawa ze szkolnictwo jest do bani - system podzialu , za krotkie licea, niepotrzebny podzial gimnazjalny ,za dluga nauka, - studia mlodziez powinna zaczynac wczesniej , bo po prostu jest madrzejsza, dojrzalsza.......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) zadowolony :
do ucieszonego BRAWO mam 60 lat i jestem dumny że doczekałem takiego rozwoju mojego kraju brawa dla ludzi młodych i odwaznych popieram pańskie wypowiedzi w 100% niech wreszcie polacy popatrzą na swiat z optymizmem i zobaczą dobre rzeczy, a nie przywiązują się do teorii spiskowych. Co do pana poświatowskiego to naprawdę taki bełkot jak on wyczynia to jest sztuka. Życzę panu ucieszonemu samych pogodnych iszczęśliwych dni tak trzymać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) kilo :
I tak nic nie zmieni poglądów Poświatowskiego który jest niesamowicie zajadłym PISowcem jak z resztą cały ten portal. PIS jest na dnie i już się nie podniesie. Dzięki Bogu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) do zadowolonego :
Dla młodych, odważnych i ambitnych Ty jako 60-latek jesteś i tak moherowy ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) Zaświatowski :
\"Widać kolejny trafny do bólu tekst red. Poświatowskiego i nie tylko :) jest pisany językiem polskim z wyższej półki, który dla fanatycznych wyborców PO jest niezrozumiały. :)\" No tak, za to wyborcy PiS-u na pewno go zrozumieją, w końcu fani Jarka, to przecież ludzie po studiach MBA (zwłaszcza Ci pod krzyżem).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) ucieszony :
SMAFIOO- po postach HMM niewiele juz zostało do dodania, może poza jednym- Piszesz \"My prawimy\" Właśnie! Powiem dosadniej wy tylko prawicie tzn, pieprzycie o patriotyźmie, godności, Narodzie/ oczywiście przez duże N/ i nic nie potraficie zrobić, a nawet zaproponować ,aby nasz naród rzeczywiście zdobywał prestiż we wspólczesnym świecie. Dąsy i fochy Kaczyńskich wzbudzały politowanie i wzruszenie ramion, a \"gry wojenne\" Lecha w Gruzji, pukanie w czoło. Politykę robi się pijąc wodke w prywatnym gabinecie Putina lub jeżdząc konno z Bushem. Aby to czynić nie można ich wczesniej gryżć po łydkach. Takie gryzienie zaimponuje Poświatowskiemu i tym pod krzyzem, ale politycy to wyśmieją. 1000% więcej prestiżu Polsce przyniosła tak znienawidzona przez pisowców \"zielona wyspa\". To ona sprawiła, że Polska miała w tym roku swoje \"10 minut\", drugie w rankingu to niewykupienie przez minister Kopacz szczepionek na grypę. Im takich zdarzeń będzie więcej, tym bardziej wzrosnie prestiż naszego kraju. Robienie wszystkiego w tym kierunku mozna nazwać współczesnym patriotyzmem. Kaczyński i PiS podejmuje cały czas działania takie, jakbyśmy stali w obliczu roku 1920 lub 1939. To jest zwykłe szkodnictwo polityczne i życie w jakimś swiecie równoległym!! I przyznaję ci rację- moja pełna miska, a jestem zwykłym szarakiem, bezpatryjnym i nie związanym z żadną koterią, świadczy, że w Polsce następuje ciągła poprawa. ZDOWOLONY- cieszę się, że takie poglądy przebijają się na tym ksenofobicznym portalu. Jestem niewiele młodszy od Ciebie i chyba dlatego własne doświadczenie pozwala nam zachować prawdziwy osąd zachodzacych zmian i nie dać sobie wcisnąć kitu rozsiewanego przez nibydziennikarzy jak prawdy przez nich doświadczonej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) ucieszony :
Errata: jako prawdy przez nich doświadczonej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) kitka :
Poś coś tam przekonuje mnie do krakowskiego przedmieścia ? żarty na bok

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) Hmm cdn.... :
Nie moge \"wklepac \" wiecej tekstu , pisanego w wordzie, - cos czy ktos mnie blokuje ale pozdrawiam wszystkim myslacych rozumem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) ps :
wszystkich

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) Hmm :
Tak, tak znikna szybciej niz myslimy formacje nieudolne i interesowne . . Wczorajj bylismy z zona na Jamnej troche poadorowalismy Najswietszy Sakrament, mlodziez pospiewala, mozna bylo sie tez w ciszy pomodlic. Wokol piekno natury.... i gdy tak pomyslalem o tych polskich smiesznych swarach \"WALCE\" o polskosc i patriotyzm , o tą wyimaginowana walke ,to polskie \\\\\\\"kolesiostwo\\\\\\\" ( wszedzie jest !!! ) -- to az sie Matka Boska Niezawodniej Nadziei usmiechnela......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) hmm cdn :
Pewnie jej sie przypomniala nasza szlachecka liberty , nasze veta, nasze sejmiki , nasze pozal sie Boze przymierza, itd. I gdy dzisiaj jakos sie wszystko systematyzuje, uspokaja, a ludzie pracuja i chca miec to poczucie MATERIALNEJ niezaleznosci, to zawsze sie znajda tacy popaprancy ktorzy nadal i ciagle o tych tam na gorze, beda jak u Bulhakowa pokrzykiwac -- to; ONI,ONI,ONI , oni sa wszystkiemu winni - a przeciez kazda wladza, kazde państwo jest jakas forma dyktatury nawet w tzw \"demokracj\\\",

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) Hmm - tne to na czesci ? :
Owszem patrzmy im na rece ale robmy swoje, robmy swoje , nie dajmy sie zwariowac, nie badzcie frustratami. W sobotę wieczorem rowniez na naszym Rynku frustratow nie widzialem , widzialem wesola mlodziez, ktora relacjonowala sobie nawzajem swoje zagraniczne i krajowe wrazenia z pracy, wycieczek, rodzinnych radosci i smutkow....Po prostu normalnie bylo jak np na Rynku w Reims, czy zaulku Malej Strany......Ale jest inny problem o ktorym nikt nie pisze - tzw szara strefa - to jest dopiero temat - dlatego u na spoki co nie bylo kryzysu - bo kryzys nie wie jak ową srefe znalezc jak powiedzial satyryk..... ?? ? Jeden Pan probowal i sledztwa i "akcje" i komisje rozne probuja , hihi komisje ......ale okazuje sie ze nasz kraj to jedna wielka czarna dziura, ostatnio nawet wciagajaca kokę !!!! I to na razie tyle. A Pan Bog niech darzy wszystkim - hej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2010) qmker :
Nic dodać nic ująć - ale cóż - ta banda jeszcze długo chyba zostanie - bo ma za sobą wierne rzesze zidiociałych do bólu lemingów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2010) mateo007 :
Ja w dalszym ciągu czekam aż Pan Poświatowski napisze coś samodzielnie. Wklejanie fragmentów z salonu24 nie ma nic wspólnego ze sztuką dziennikarską.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2010) tarnowianka :
wreszcie na tym forum głos rozsądku i madrości BRAWO dla ucieszonego oby w tym Tarnówku więcej takich jestem młodą osobą i ten głos do mnie przemawia bardzo dziękuję żałuję że w ludziach jest tyle zawiści i tak trudno się z nimi rozmawia nie wspomnę już o polemice

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2010) irudi :
nawet nie bardzo mi się chce komentować...ten art. jest poprostu żałosny...zawsze myślałem, że dzinnikarz powinien być choć trochę obiektywny, to podobno podstwa rzetelnego dziennikarstwa...a tu mamy dziennikarstwo tzw. zaangażowane...czytaj zaangażowane po jednej stronie sceny poltycznej w sposób, który jest poprostu ochydny...szczerze nie chciałbym być członkiem zespołu redakcyjnego...zapadłbym się pod ziemię....Ten tekst można porównać jedynie do kiedyś tam emitowanego przez TVP (cóż za wzór!!!) reportażu w którym aktorem był niejaki Pineiro i w sposób absolutnie ochydny obsmarował Kaczyńskich za FOZZ. Tamten program choć skierowany przeciwko Kaczyńskim (rządziło wtedy w TVP - SLD) był przykładem tego co najbardziej świńskie...jakżesz było mi wstyd...mimo tego, że nie należę do wielbicieli tego rodu....tak samo świński jest ten art. Obrzydliwe fe! W mojej ocenie to nie jest dziennikarstwo...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2010) do irudi :
Irudi napisał tyle zdań i nie zdołał w nich zmieścić żadnego najdrobniejszego konkretu. Co ci się konkretnie nie podoba, gdzie dziennikarz popełnia \"świństwo\", to znaczy pisze nieprawdę o faktach ? Przepraszam ale jak cię przeczytałam to sobie jakoś tak od razu pomyślałam, że musisz być jakoś blisko PO. Może ci fuchę załatwili i już nie dostrzegasz problemów sięgających poza twoje biurko i stolik towarzyski w restauracji ? Tobie jest przecież dobrze i innym wokół też, to jakże to tak można pisać, że podwyżka podatków, o których Tuskoidzi zawsze mówili, że można je tylko obniżać, to dobitny akt oszustwa wyborczego, ukoronowanie nicnierobienia przez 3 lata przy rozdymaniu w tym czasie biurokracji dla swoich. Tuskoidzi zawsze najpierw głośno krzyczą, wzbudzając poklask wśród przeciwników ich największego konkurenta, a dopiero potem się okazuje, że niewiele mają na obronę. Uważam ten artykuł za doskonały przykład przyzwoitego choć nie oszałamiającego dziennikarstwa felietonowego. Poświatowski zebrał fakty i je zinterpretował w najbardziej racjonalny sposób w jaki da się je odczytać. Gdzie tu masz jakieś nadużycie, gdzie tu jest Pineiro ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2010) irudi :
com napisał napisałem a z ludźmi, którzy mówią o drugich używając sfomułowań typu \"tuskoidzi\" poprostu staram się nie polemizować, bo to nie ma sensu...no bo przecież to felieton a felietoniście wolno wszystko...nawet swtierdzić, ż celem przepisów o zapobieganiu przemocy w rodzinie jest odbieranie dzieci...coż za dogłębne zderzenie się z problemem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2010) do irudi :
pytano o Pineiro i jest - nazywa sie teraz irudi. Tak sie składa, że można się od razu i na miejscu odwołać do komentowanego tekstu. Nigdzie nie jest napisane, że CELEM przepisów wspomnianej ustawy jest odbieranie dzieci. Jest natomiast napisane, że do tego to prowadzi a przykład Szwecji dobitnie na to wskazuje. Oczywiście wszystko w interesie dziecka. Kolejną durna ustawę realizującą lewackie pomysły wprowadzono wbrew woli rodziców, wbrew narodowi. Nie posłuchano protestujących a było ich mnóstwo. Podobnie jak z Sześciolatkami rok wcześniej. Tez tłumaczono, że to dla \"dobra \" i ze się realizuje wolę ludu. Parodia demokracji. Jak wygląda wola narodu w tej sprawie oglądamy dziś. 30 rodziców na 1100 zamierza posłać swoje dziecko do I klasy już teraz . A wszystko to dzięki liberalna, wolnościowej partii. Śmiać się chce. A co do \"Tuskoidów\" wytłumacz mi dlaczego taki werbalny skrócik myślowy to jest coś niewłaściwego, obraźliwego ?. Tuskowi trzeba przyznać że co prawda notorycznie kłamie i nie dotrzymuje obietnic, ale stara się za to przynajmniej na klatę brać czasami odpowiedzialność przed dziennikarzami. Innych Tusków nie ma, wiec jest to egzemplarz niepowtarzalny. Jego naśladowcy to zatem tylko tuskoidzi. Jak człowiek ( czyli homo) i humanoidzi. którzy tylko człowieka przypominają na pierwszy rzut oka. Jak \"tuskoidzi\" obrażają, to ciekawe co powiesz o \"kaczystach\", \"mocherach\" \"bandzie\" ( mnóstwo podobnych określeń znajdziesz choćby na tym forum) a wszystko na określenie zwolenników Jarosława, za którego brany jest każdy kto nazywa Tuska kłamcą a PO partią oszustów i nieudaczników, na co zresztą jest niezliczona ilość dowodów. Aha, nie kocham Jarka i uważam jak Migalski , że PO będzie rządzić mimo wszystko bo nie ma poważnej opozycji, czyli takiej, która punktuje te wszystkie oszustwa PO. A to oznacza katastrofę dla kraju i dla nas wszystkich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2010) woytek60 :
uprzejmie zapodaje ze prawo do prezydenckiej emerytury nabyli panowie borusewicz i schetyna pan borusewicz pelnil obowiazki glowy panstwa przez 7 i pol godziny pan schetyna tez cos kolo tego.ten kraj to republika bananowa a odpowiednikiem jest kolumbia za czasow czaweza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2010) Hm... :
Zastanawiam sie czy jezdzic po Komorowskim jak PO i fantycy od Palikota jezdzili po Kaczynskim czy tez zachowac klase. Co radzicie? Wlasciwie to znam odpowiedz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2010) SMAFIOO :
To ucieszony and hmm: Good evening Mr Boruta and Mr Rokita – the rulers of this world wealth, nice “greeting” from my Eastern Pipidówka! I try to explain you something in English, because it is your favourite language, I suppose. I am very, very sorry, that I (and the others) have stepped on your tail, so I have forced you to kick with your own hooves. I would like to inform you, that I do not plan to bow to you because of your tempting and only materialistic proposal. The proposal WITHOUT THE SPIRIT IN THE NATION and in consequence WITHOUT GOD. Best “regards” and apage! P.S. Forgive me for my not perfect English. My favourite language is Polish, thank heavens :).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2010) terefere :
irudi jest paradny albo tak POstępowy, że normalny człowiek już nie wydala. Irudi nie chce rozmawiać z osobą, która użyła określenia \"tuskoidzi\" a sam używa wyłącznie samych epitetów pod adresem podpisanego autora: żałosny, ochydny ( tu zresztą z błędem ortograficznym, jak przystało na POstępowca), świński , obrzydliwe i snuje skojarzenia tego tekstu z TVP lub filmu z Pineiro. Irudi robi to bez jakichkolwiek wskazań gdzie niby Pan Poświatowski posuwa się do manipulacji i mówienia nieprawdy. Co jest w artykule żałosnego, \"ochydnego\", świńskiego, obrzydliwego ? Na marginesie nie rozumiem dlaczego zaangażowany felieton miałby być felietonem za który ktokolwiek miałby się wstydzić i co to znaczy felieton \"obiektywny\" - czyżby tak jaki piszą autorzy Gazety Wyborczej ? A może tak porozmawiamy na argumenty a nie epitety panie lub pani irudi ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2010) irudi :
Odniosłem się do tekstu nie do autora to po pierwsze, po drugie to podobno praca zbiorowa a nie samego Poświatowskiego.Nie obrażam ludzi jako takich tylko ich \"dzieło\", które dalece mi się nie podoba. Bo jest nieobiektywne. I moim zdaniem jest to świństwo i jest obrzydliwe. taka jest moja ocena, podkreślam ocena! tego tekstu nie autora! proszę czytać uważnie. Gdzie napisałem nieprawde?...gdzie napisałem o manipulacji?albo o tym,że w felietonie są elementy nieprawdziwe?...moje skojarzenia z Pineiro są może obrzydliwe...hmm... ale takie mam...i tyle. Wolno mi....a propos do do irudi...Tuskoidzi to niezwykle przyjemny \"werbalny\" skrót...rzeczywiście jesteście specjalistami od skrótów myślowych, Przecież skrót nawet ten werbalny usprawiedliwia wszystko...Ot co, obraziłem kogoś? o przepraszam to tylko skrót myślowy..oczywiście werbalny.Nie wiem natomiast gdzie ja używałem epitetów typu mohery i kaczyści ale chyba zaczne bo w końcu to także skróty myślowe prawie werbalne. Drogi terefere temu portalowi daleko jeszcze do poziomu \"naszego dziennika\" i RM, a ty próbujesz odnosić się do Gazety Wyborczej...Nie ten poziom...Intarnet i GW- dobre:)...a autorowi(om) z całym szcunkiem trochę daleko do Kublik czu do Wielowiejskiej...Porównania nie mają sensu....Naprade nie chce rozbierać tego felietonu na części...ale pierwsze z brzegu !!!!!!!!!cyt...\"No, ale „wszystkie dzieci nasze są” i ta „obywatelska” postawa zdaje się przyświecać politykom Platformy jakże Obywatelskiej, na co dodatkowo wskazuje fakt uchwalenia ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, czyniącej z rodziców przestępców,\" Gdzie pytam? jakich przestępców?w jaki sposób? Pan panie poświatowski wie kto to jest przestępca??? Co to jest przestępstwo?Kiedy można mówić, że ktoś jest przestępcą? No, ale to pewnie kolejny skrót myślowy...werbalny do tego (he,he)!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2010) prawnik ( nie w zawodzie) :
A ja doskonale rozumiem Poświatowskiego i uważam, że starasz się nam robić wodę z mózgu. On jest felietonistą a nie karnistą, ma prawo do używania pojęć w sensie potocznym, bo nie pisze elaboratu dla prawników. Ma też wszelkie prawo do wszystkich wyrażonych w felietonie opinii. Byle potrafił wskazać, co go do takiej opinii skłania. Zajmijmy się tym \"pierwszym z brzegu\" zdaniem. Jeśli za jakiś czyn nie groziła sankcja, która do czasu wprowadzenia nowych regulacji dotyczyła tylko przestępców (odbieranie dziecka z rąk rodzica tylko przestępcy lub podejrzanego o przestępstwo) a w świetle nowej ustawy grozi, to już sam rozwinięty katalog przewinień, za który taka sankcja grozi czyni przestępców z rodziców, których nowy \"naganny\" czyn zostanie ujawniony i odpowiednio nazwany przez m.in. pracowników OPS . Jeśli uważasz, że autor się myli, napusz jak jest według ciebie. Nie możesz poprzestawać na \"tak nie jest\": Co do dalszych twoich wynurzeń to felieton ze swej natury jest subiektywny. Nadal nie dowiedzieliśmy się co jest obrzydliwego w tekście a w zamian otrzymujemy kolejną porcje inwektyw i mniej groźnych od inwektyw złośliwości. Przy okazji, podobnie jak któryś z przedmówców nie rozumiem dlaczego słowo \"tuskoidzi\" ma kogokolwiek obrażać (no chyba, że personalnie jakiegoś zwolennika Kaczyńskiego, który by tak został nazwany). To neutralne określenie, faktycznie skrót na wielu nie mających nic nowego do powiedzenia powtarzaczy mantr premiera. Od faktycznie przeginającego pałę pojęcia kaczyści tuskoidów dzieli wszystko. No, chyba, że ktoś rdzeń \"Tusk\" chce porównywać z rdzeniem \"faszyści\".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2010) prawnik ( nie w zawodzie) :
Oczywiście powyższy komentarz napisany został a pro pos wypowiedzi irudiego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2010) fąfel :
Zgadzam się z prawnikiem. Dwójmyślenie POstępowców. Irudi chce nam wmówić,że Poświatowski napisał bzdurę w przywołanym zdaniu. A miał rację. Ustawa penalizuje działania, które do tej pory były dobrym wychowawczym prawem rodziców. No to powołajmy się na ulubione Źródło prezydenta K. wikipedię . Co to jest penalizacja ? Penalizacja (od łac. poena - kara), to uznanie przez ustawodawcę określonego czynu za czyn zabroniony (przestępstwo), wykroczenie lub delikt dyscyplinarny. Ustawa zatem czyni z rodziców przestępców a irudi chce z nas zrobić wariatów. Przypadek niczym z Orwella. Tak nieracjonalny atak na dziennikarza(y) portalu faktycznie da się jak ktoś wcześniej zauważył wytłumaczyć np. bardzo mocnym emocjonalno-stanowiskowym zaangażowaniem irudiego w krytykowany tu układ obecnej władzy. W każdym razie poza szczekaniem i kupą inwektyw nie napisał nie tylko niczego sensownego, ale też niczego konkretnego. Takie pieniactwo a la Kutz czy Niesiołowski. Jak zresztą każdy tu obrońca czci Tuska i PO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2010) do ucieszony :) :
Jeśli nie czytał Pan do końca to skąd wie Pan komu odpowiadać :) ot taki kolejny kłamczuszek z PO i okolic :) wszak tarnowianie potęgują :) itp wracam do PIaSkownicy :) bo rzeczywiście szkoda czasu na polemike z kimś takim :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2010) cd do uciszeonego :
a do Torunia to raz w roku na Moto arenie jestem by zwycięstwa Tomka Golloba zobaczyć takie zboczenie nacjonalistyczne mam :) że polakom kibicuję :) i na PIS głosuje :) Nie wszyscy z naszej piaskownicy słuchaja RM :) ucieszony Panie żuczku :) to Cię przerasta ?!!? paka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2010) Do powyższego... :
Powiedział \"prawdomówny\" z PiS-u... (toż to się wzajemnie wyklucza!)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2010) Niesmak :
Jestem pod wrażeniem bezstronności portalu : ) Szczególnie w naszym pięknym mieście namnożyło się \"takich bezstronnych\"pismaków. Jacy dziennikarze,taki portal !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2010) do niesmak :
Bezstronny to powinien być sędzia lub sędzina. Dziennikarz ma mówić prawdę, patrzeć władzy na rękę, krytykować jej błędy i wyjaśniać rzeczywistość odbiorcom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2010) lolek :
Jasne.Tylko portal proponuję nazwać KLER-PIS.I wtedy będzie wszystko jasne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2010) niesmak :
Dokładnie,ten portal wyjaśnia wszystko : )A jego dziennikarz mówią całą swoją pis-owską prawdę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2010) do niesmak i lolek :
Jak PIS był przy władzy to zwolennicy Kaczyńskich uważali ten portal za siedlisko Platformy. To najlepsza rekomendacja rzetelności opluwanych przez was dziennikarzy. Mam kilka zastrzeżeń do portalu ale faktem jest , że to portal niezależny niekoniunkturalny. Sympatycy PO powiedzą pewno, że intarnetowi widocznie nie smakują konfitury władzy, które ich elitka tak polubiła. A ja sobie myślę pewnie podobnie jak ta niewielka redakcja, że lepiej biednie i w kontrze ale przynajmniej móc oglądać swoją twarz bez obrzydzenia przy goleniu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-08-2010) mateo007 :
Wyjaśnienie: Poświatowski to nie dziennikarz tylko osoba sprawnie posługująca się klawiszami ctrl c ctrl p.To po pierwsze.A jeżeli chodzi o obiektywizm to sprawa wygląda tak: -piszesz a właściwie układasz teksty na zmówienie - piszesz to co chce ten, który Ci płaci - to że aktualnie płatnikiem jest ....... -to on decyduje kogo ja pismak obrażę lub na czyją cześć peanuje - jeżeli piszę ogólny paszkwil to w taki sposób aby wymiociny lały się ostro a gmin miał radochę - w pisaniu paszkwila korzystam z innych paszkwili odpowiednio - mniej lub bardziej starannie klejąc je do kupy ( dobry pismak jestbardziej staranny ) - w mojej twórczości nie chodzi o profesjonalne ujęcię problemu tylko o wymiociny które skłonią gmin do wzajemnej jadki. - zawsze znajdą się członkowie gminu którzy mnie wesprą ( np. prawnik nie w zawodzie - czyli typowi przedstawiciele gminu z głębokimi kompleksami) - jeżeli takowi są to znaczy że moja praca - pismaka - ma głęboki sens. - i tak w kółeczko... Pozdro...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2010) gościu :
a ja w ogóle artykułu nie czytałem i czuję się dobrze. Jak wchodzę na portal z wiadomościami lokalnymi oczekuję wiadomości lokalnych a nie wypocin domorosłych polityków

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2010) irudi :
tak wpadłem sprawdzić kto na co i na kogo bluzga. ogólnie wszystko w normie. Tylko panie fąfel nalitość...nie kompromituj sie pan dobra? kup se pan jakiś podręcznik do prawa karnegi, poczytaj se pan i tyle!!! dowisz sie pan kto to jest przestępstwa. co to jest penalizacja, jaki mamy system kar..co to jest wina...jak pan poczytasz coś więcej niż wikipedie to pogadamy. pozdrawiam mój ukochany portal:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2010) prawy do irudi :
A irudi nadal udaje Greka. My o prawie karnym rozmawiamy ? Karna definicja przestępstwa jest kluczowa dla zrozumienia intencji autora i całego artykułu ? Jeśli irudi nie napiszesz co konkretnie ci się nie podoba i skąd twoje oburzone opinie o krańcowym natężeniu emocjonalnym, to uznam cię za pospolitego pieniacza, zwykłego internetowego trolla. Obiecuję, że bez rzeczowego stanowiska nigdy już z tobą dyskutować nie będę a czyniłem to wiele razy i wydawało mi się, że mam do czynienia z rozsądnym człowiekiem. Zastanawiam się co cię tak cię dotknęło i dlaczego tak się stało, że nad racjonalnym wyłuszczeniem o co ci chodzi zwyciężyły tak wielkie emocje. Wielkie, bo w tym przypadku wywołały jedynie wysyp inwektyw pod adresem artykułu bez wskazania, gdzie jest ten ponoć gigantyczny błąd w rozumowaniu intarnetu. Bez konkretów twoje docinki to tylko brutalne wmawianie w brzuch czegoś, czego nawet nazwać nie sposób. Niestety faktycznie wygląda to na brak argumentów i jakąś obłędną i na siłę obronę krytykowanego tu (co przecież jest powinnością wolnej prasy) rządu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2010) Maciej Wietrzyk :
http://www.dlug.koliber.org/ak tualnosci . . . . . . . . . . . . a zegar tyka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2010) kolo :
a zegar tyka...dla kolibra i wietrzyka...tyk, tyk, tyk i koliber nagle znik(ł)!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2010) JAJa :
A ten list co to PO wysłała do proboszczów gdzie się im podlizuje to będzie czytany w kościołach podczas ogłoszeń parafialnych czy nie będzie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2010) eradycator :
http://www.salon24.pl/news/442 86,malopolska-po-zaprezentowal a-list-do-proboszczow

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-08-2010) eradycator :
http://wiadomosci.onet.pl/2215 711,11,malopolska_po_roznosi_l isty_do_proboszczow,item.html ten list PO do proboszczów to nic innego jak konsekwentna polityka zastraszania "zaściankowego kleru " małopolskiego , zapowiadał ją Jarosław Gowin goszcząc w Tarnowie w Sali lustrzanej przed druga turą wyborów prezydenckich

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2010) M.Wietrzyk :
Dla każdego zegar tyka w tym dla kolo i Wietrzyka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2010) kot prezesa :
http://www.tvn24.pl/12690,1671 585,0,1,frasyniuk-jarek--piers z---nie-bylo-cie-tam,wiadomosc.html I bardzo dobrze, wreszcie ktoś panu prezesowi pojechał, jak na to zasłużył. Ciekawie co odpowie Jaro, może że \"Frasyniuk nie zrozumiał Jego wypowiedzi\" :) No w końcu takie mądrości kładł w tym wystąpieniu, że ni w ząb nie szło pojąć o co Mu chodzi...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2010) kaszalot prezydenta :
Jak ktoś jedzie po partii rządzącej to jest oszołomem, jak jedzie się po opozycji to jest się bohaterem (medialnym). Żałosne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2010) wijak :
Pani Henryka Krzywonos zaprezentowała wczoraj typową mentalność Kalego. Sama nie ukrywa swoich sympatii politycznych , nic dziwnego, że koniecznie chciała dołożyć \"jarkowi\". Tylko nie powiedziała co ją tak niby oburzyło w jego przemówieniu. Tylko jej i środowisku byłej UW, teraz PO wolno mieć poglądy i je głośno artykułować a nawet czynić personalne ataki na konkurentów (których w przemowie Kaczyńskiego nie uświadczył). No bo to Jarek \"podburza ludzi\" i \"niszczy pamięć Lecha\". To byłoby kuriozum gdyby nie było po prostu świństwem. Kto ma większe prawo do występowania \" niejako w zastępstwie\" swojego brata niż JK ? To pani Krzywonos wie lepiej, co Lech myślał i o co Lech walczył ? To dlaczego nie głosowała na niego i popierała jego przeciwników ? \"Krew jaśnista\" ją zalała, bo usłyszała - normalne w demokratycznym ustroju - gwizdy podczas wystąpienia jej biednego Donaldzika- premiera. Czy kiedykolwiek tak świętym oburzeniem jak wczoraj zareagowała jednak na potok słów pogardy i nienawiści adresowanej pod adresem \"Kaczora\" ? Żal, że uczyniła to postać o tak pięknym życiorysie, ale nawet święci się mylą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-08-2010) kaszalot prezydenta :
Pani Krzywonos widocznie nie słuchała ostatnio premiera, który dzicz na Krakowskim Przedmieściu nazwał wesołym hydeparkiem i czymś normalnym na zachodzie. Dlaczego pani Henryka nie lubi demokracji i hyde parków tak jak pan premier Tusk?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2010) tarnowianin :
dla mnie artykuł oddający prawdę. Problem jednak polega na tym że taki stan rzeczy raczej się nie zmieni, ani PO ani PiS to nie są partie które są w stanie poprowadzić kraj by wyjść z całego tego SYFU jaki jest. Teraz pozostaje czekać ile jeszcze społeczeństwo będzie w stanie to wszystko znieść by powiedzieć DOŚĆ - to jedyna szansa na zmiany.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2010) Maria :
Może należałoby już ten artykuł z sierpnia i niezbyt smaczne i ośmieszające premiera bądź co bądź naszego kraju zdjęcie. zdjąć ze strony ? Brak pomysłów na nowy artykuł czy co?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2010) do Maria :
artykuł z dnia na dzień prawdziwszy i bardziej aktualny a nos premiera coraz dłuższy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2010) heh :
Ee, Jarosław to przecież byłby Polskę ochrzcił, tylko Mieszko Go wymanewrował:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2010) SMAFIOO :
(Skąd ludzie mają tyle czasu, aby tak często zaglądać do tego blogu?) Zacytowana w felietonie definicja liberalizmu wg. Lewandowskiego, w swej naturze jest tak pokrętna i wredna, jak misja pana Janusza, którą urzeczywistnia w Parlamencie Europejskim. Proponuję wrócić do elementarza pojęć Ojca liberalizmu, Adama Smith-a. Może przypomnę kilka podstawowych jego myśli: „Cóż może powiększyć szczęście człowieka, który cieszy się zdrowiem, NIE POSIADA DŁUGÓW i ma CZYSTE SUMIENIE”, „Nie ma innej sztuki, której jeden rząd uczy się wcześniej od drugiego, niż sztuka DRENAŻU PIENIĘDZY z ludzkich kieszeni”, i chyba najważniejsza: „PAŃSTWO JEST BOGATE BOGACTWEM SWYCH OBYWATELI”. Nie sądzę, aby w tym ostatnim dogmacie, Ojciec liberalizmu miał na myśli średnią płacę (w Polsce ok. 4 tys. brutto), bo tylko w komunie (co za wredne pojęcie) można było wciskać ludziom, że ryby podrożały nie o 100%, tylko średnio o 50%, gdyż w tym samym czasie mięso z rekina, kaszalota, ryby piły, mantry i płetwala błękitnego nie podrożało. Smith swe myśli wywodził na gruncie kategorii „współodczuwania” - instynktownej, jego zdaniem, zdolności ludzkiej do rozumienia potrzeb innych ludzi i konieczności ich zaspokajania w drodze współpracy. Ale przewidział też wariant „B” twierdząc, że „WIĘKSZOŚC LUDZI SPRZEDAJE SWA DUSZĘ i ze spokojem żyje z zapłaty”. Tę ostatnią myśl dedykuję sympatykom i wyborcom PO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2010) ewa :
NIE ŻYCZĘ SOBIE ABY TAKA KARYKATURA I TAKIE PISOWSKIE GŁUPIE GADANIE O NASZYM PREMIERZE I NASZYM RZĄDZIE (bo większością wybrany, więc nasz-wszystkich Polaków) była na stronie Intarnet, którą bardzo szanuję. Pisarczyki: LEPIEJ WEŹCIE SIĘ DO PRACY-DO POMOCY RZĄDOWI, aby nam wszystkim było lepiej, a jeśli chcecie kogoś krytykować i ośmieszać, to nas zwykłych Polaków: obiboków, leserów, korumpowiczów, brudasów itd... To od nas trzeba zaczynać-OD DOŁU, a nie OD GÓRY. Jeśli kogoś obraziłam, to przepraszam - nie wszyscy tacy jesteśmy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2010) brudas :
do ewa: ja brudas, cuchnę smarem maszynowym, być może też potem, bo ciężko pracuję w firmie, która walczy na rynku, aby przetrwać i by jej właściciel mógł zapłacić podatki, czyli zasilić budżet, aby z kolei pan Premier miał się czym RZĄDZIĆ, czyli wydatkować zarobione pieniądze przez tych, którzy tworzą wartość dodaną. Zauważ różnicę, jedni zasilają budżet, a inni, rządzący, zajmują się wydawaniem tych pieniędzy. Jako kobieta z pewnością wiesz, co jest przyjemniejsze i łatwiejsze. Zapewniam Cię, że Rząd może jedynie zaszkodzić mojemu przedsiębiorstwu – wyższymi podatkami, zaniechaniem rozbudowy infrastruktury na rzecz finansowania gigantycznych SBECKICH emerytur itd. W czym to ja mam jeszcze pomóc Rządowi? Jeśli krytyczne uwagi pod adresem Rządu na stronach inTARnet, w tym przypomnienie przez SMAFIOO podstaw liberalizmu - na który tak często powołuje się PO, jako swojej doktryny - tak bardzo Cię zabolało, to coś mi się wydaje, że nie pachniesz potem, tylko produktami Calvin Klein.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl