To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Zapis obszernych fragmentów naszego tegorocznego przedsięwzięcia satyrycznego (film)    -   22/3/2010
"Próba Szopki" w inTARnecie
W połowie lutego na scenie teatralnej Pałacu Młodzieży miało miejsce wydarzenie, które nasza redakcja - jako jego pomysłodawca i współwykonawca - nazwała "Próbą Eksperymentalną" IV Tarnowskiej Szopki Satyrycznej. Czwarta już, doroczna kontynuacja naszego scenicznego przedsięwzięcia, organizowanego od roku 2007 wraz z Tarnowską Artystyczną Konfraternią, przyciągnęła do Pałacu rekordową ilość aktywnie uczestniczących (grających) w niej postaci. Znaleźli się wśród nich m.in. Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, Starosta Tarnowski Mieczysław Kras, kilku innych szefów samorządów z podtarnowskich gmin, tarnowscy - miejscy i powiatowi radni, szefowie tarnowskich instytucji kultury, lokalni urzędnicy - dyrektorzy magistrackich wydziałów oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Improwizowane przedstawienie - na żywo obserwowane przez około 180 osób - zarejestrowały kamery TVM. Od kilku tygodni można je oglądać na antenie tej lokalnej telewizji. Przygotowany przez TVM materiał, zawierający ponad 78 minut (z około 125 minutowego programu), można teraz oglądać również na naszych stronach.

Ogloszenie
>

Zapraszamy do obejrzenia dwuczęściowego materiału.

Zobacz obszerne fragmenty pierwszej części satyrycznego przedstawienia:

Pobierz wtyczkę Flash Player

Zobacz obszerne fragmenty drugiej części satyrycznego przedstawienia:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerDo tegorocznej "Próby Szopki" wrócimy jeszcze niebawem, prezentując kolejne materiały, zdradzając kulisy powstawania programu i publikując wybrane teksty (również te, których nie wykorzystano na scenie).

Próba Eksperymentalna IV Tarnowskiej Szopki Satyrycznej
Pałac Młodzieży w Tarnowie, 15 lutego 2010 r., godz. 20:00
Produkcja: TAK i inTARnet.pl
Autorzy tekstów: Piotr Dziża, Mirosław Poświatowski, Jan Maniak, Andrzej Król. Wykorzystano również teksty Krystyny Drozd, Marcina Skocza i Jakuba Kwaśnego.
Obsada: Andrzej Król, Mirosław Poświatowski (narratorzy) oraz Andrzej Szpunar (w roli Hetmana). Pozostała trupa aktorska: Łukasz Gawlik, Szymon Seremet, Karolina Łabno, Piotr Czarniecki, Maciej Wietrzyk, Krystyna Drozd, Piotr Dziża.
W osobach własnych wystąpili również: Ryszard Ścigała, Mieczysław Kras, Bernard Karasiewicz, Janusz Kwaśniak, Ryszard Żądło, Jerzy Hebda, Krzysztof Nowak, Robert Wardzała, Grzegorz Kądzielawski, Janusz Gancarz, Roman Korczak, Jakub Kwaśny, Maria Zawada- Bilik, Piotr Pawlina, Grzegorz Gotfryd, Adam Bartosz, Bogusław Wojtowicz, Edward Żentara, Tomasz Żak, Teresa Kopczyńska, Antoni Sypek. W epizodach przedsięwzięcie wsparli: przedstawiciele tarnowskich mediów oraz Patrycja Szwarc.
Muzyka: vocal - Piotr Bogacz, instrumenty klawiszowe - Adrian Pawelski.

Organizatorzy i wykonawcy dziękują za pomoc Tarnowskiemu Teatrowi im. L.Solskiego, Teatrowi Nie Teraz, Pałacowi Młodzieży, Muzeum Okręgowemu w Tarnowie, Starostwu Powiatowemu w Tarnowie, Wójtowi Gminy Tarnów, firmie REQUIEM oraz redakcji TVM.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(23-03-2010) krytyczna :
Brawo. Jeszcze trochę pracy a poziomem wygłupów dogonicie Majewskiego. Gdyby któryś z dyrektorów Muzeum zechciał się jeszcze drapać po gołym brzuchu i w przerywnikach wiersza częstochowskiego pokrzykiwać "Łoł" to mielibyście szansę dogonić nawet Wojewódzkiego. Nie ma to jak rozrywka serwowana przez kulturalne elity. Kończę żeglarskim - tak trzymać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2010) do krytyczna :
A może byś tak nie tylko krytycznie, ale coś jeszcze merytorycznie napisała ? Co Ci się konkretnie nie podobało ? Cały pomysł i realizacj są do d*** ? Jeśli tak, to dlaczego ? Bo sceny z udziałem dyrektorów od kultury w tym filmowym materiale nie ma. Wysnułaś wnioski z obrazka ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2010) Abigail :
Byłam w Pałacu i bardzo mi się podobało. Fajnie, że coś takiego jest robione i chociaż raz można zobaczyć tych naszych sztywniaków co rządza i dziennikarzują jak muszą się śmiać z samych siebie i swoich zachowań w polityce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2010) Widz :
Bezsprzecznie to była najlepsza z dotychczasowych Szopek. Nie wszystko było idealne , ale to przecież amatorzy. nie zebym porównywał ale bawiłem się lepiej niż na komediach teatru zawodowego i Przedstawienie było na pewno mądrzejsze niż głupie farsy którymi nas raczy dotowany teatr z publiczna misją

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl