To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  O ludobójstwie na Kresach sesja naukowa w 5 aktach z antraktami    -   12/11/2008
Zagłada przypomniana
To była niezwykła sesja naukowa. Wyjątkowy był nie tylko jej temat, prawie nieobecny w świadomości Polaków, ale też jej plastyczno- teatralny anturaż. Podczas tarnowskiej sesji "Zagłada. Ludobójstwo na polskich Kresach 1939-45" mówiono o największej w historii akcji eksterminacyjnej na polskiej ludności – zbrodni wciąż przemilczanej, której 150 tys. bestialsko pomordowanych ofiar ciągle nie doczekało się godnego upamiętnienia, choć ich oprawcom z OUN-UPA stawia się teraz na Ukrainie pomniki i nazywa ich „bohaterami”.
Jednym z organizatorów październikowej sesji była redakcja naszego portalu. Zapraszamy do przeczytania relacji i oglądania kolejnych części filmu zrealizowanego podczas "sesji naukowej w 5 aktach z antraktami". Materiały video zawierać będą m.in. wszystkie sześć referatów przygotowanych przez zaproszonych do udziału prelegentów: pani Ewy Siemaszko, dr Lucyny Kulińskiej, ks. prof. Józefa Mareckiego, Romualda Niedzielko, dr Pawła Juśki i ks. Tadeusza Isakowicza- Zaleskiego.

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(01-02-2009) tarnowianin :
Ja uczyłem się o Bandzie OGNIA-czytałem szereg art.na ten temat i wypowiedzi osób które przeżyły ten trudny czas. Dzisiaj widzę w TV,prasie codziennej jak temu stawia się pomnik poświęcany przez księdza i uznaje się kpr. KURASIA bohaterem. Muszą ma niego patrzeć gwałcone przez Niego góralki-ale chyba taki teraz jest TREND

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2009) zxc :
Upływ czasu i koleje losu sprawiły,że jesteśmy w posiadaniu kartki/pocztówki wysłanej ze Starobielska 29.XI.1939roku oraz zdjęć w mundurze p.porucznika Kliś Stanisław,urodzonego w Głowaczowej k.Straszęcina. /nr 5628 Apelu /. Wysyłam widomości do Rodzin Katyńskich,Katedry Polowej WP,chcąc upublicznić i zdjęcie i kartkę i NIC-nikt na maile nie raguje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl