To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Gmina Tarnów
  
   Blisko 40 tysięcy z Manii Pomagania trafiło do Zuzi, Matyldy i Wiktorii    -   21/8/2015
Podsumowanie „Manii Pomagania”
W miniony wtorek, 18 sierpnia w siedzibie radia RDN Małopolska odbyło się podsumowanie „Manii Pomagania”, trzeciego już koncertu charytatywnego zorganizowanego przez radio RDN oraz Gminę Tarnów. Organizatorzy przekazali na ręce niepełnosprawnych dzieci, dla których zorganizowano wydarzenie całość funduszy zebranych w jego trakcie, czyli blisko 40 tysięcy złotych. „Mania pomagania” odbyła się 25 lipca w Koszycach Małych.

Ogloszenie

Głównym celem imprezy było zebranie funduszy na rzecz trzech niepełnosprawnych dziewczynek z terenu gminy Tarnów: Zuzi, Matyldy i Wiktorii. - Naszym zadaniem, zarówno radia jak i gminy, jest być z potrzebującymi, by choć na chwilę radość pojawiła się w sercach dzieci, ich opiekunów, jak i wszystkich, którzy uczestnicząc w wydarzeniu pomagają – mówi o idei organizowania konkursu dyrektor radia RDN Małopolska ks. Jacek Miszczak.
Przypomnijmy, Zuzia przyszła na świat jako wcześniak z niedotlenieniem mózgu, zdiagnozowano u niej dziecięce porażenie mózgowe. Ma orzeczoną niezdolność ruchową i jest słabowidząca. Matylda od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Nie mówi, nie chodzi, jest niewidoma i z opóźnieniem rozwoju psychoruchowego. U Natalii w 6 roku życia zdiagnozowano zanik nerwów i mięśni. Rozwijająca się choroba sprawiła, że Natalka jest niesamodzielna i stale wymaga opieki drugiej osoby.
W wydarzenie, którego zakończeniem był koncert zespołu LEMON, włączyła się cała społeczność gminy Tarnów włącznie z Klubami Seniora, jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych, szkołami i mieszkańcami, którzy tłumnie przybyli na „Manię Pomagania”. Fundusze zbierano zarówno poprzez cegiełki wstępu, sprzedaż ciasta oraz swojskiego jadła czy w trakcie licytacji charytatywnych. – Najważniejsze, że po raz drugi udało się pomóc w sposób realny, i nasza pomoc jest efektywna. Wydarzenie to setki zaangażowanych w organizację osób i tysiące, którzy pojawiając się pomagają. Ważne również, że fundusze zbierane a następnie przekazywane są w sposób przejrzysty i każda złotówka zebrana w trakcie wydarzenia trafia bezpośrednio do dzieci – podsumowuje wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.
W podsumowaniu wydarzenia oprócz organizatorów udział wzięli opiekunowie Zuzi, Matyldy i Natalii, którzy nie kryli wzruszenia z powodu rozmiaru otrzymanej pomocy i ilości osób, które zdecydowały się pomóc.
- To już trzecia „Mania Pomagania”, i trzeci raz udało się pomóc, łącznie już szóstce niepełnosprawnych dzieci. I ta pomoc jest możliwa między innymi dzięki pomocy sponsorów, którzy pomagają pokryć koszty organizacyjne wydarzenia – mówi Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów - I na tym nie poprzestaniemy. W przyszłym roku „Mania Pomagania” znów zagra w Koszycach Małych, i chyba już mogę zdradzić, że zagra na niej Anna Wyszkoni, a planujemy jeszcze jedną muzyczną niespodziankę – zapowiada.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, February 3, 2023 16:10:42
IP     : 3.236.80.119
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html