To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tomasz P. Terlikowski o kampanii wymierzonej w rodzinę i sposobach powstrzymania jej zgubnych skutków    -   15/5/2014
Receptą - powrót do roli Ojca
Siłowe, nie liczące się z głosami powszechnej krytyki, forsowanie pomysłu posłania sześciolatków do szkół. Wyrzucanie przez rządzących do kosza kolejnych obywatelskich projektów, popieranych przez miliony Polaków. Działanie uchwalonej 4 lata temu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie - coraz częstsze dramatyczne przypadki odbierania dzieci rodzicom i opiekunom lub wtrącania się przez urzędników w ich wychowanie. Natrętna promocja ideologii gender w mediach i w placówkach oświatowych, co wsparła ostatnio - wbrew protestom rodziców - rzecznik praw obywatelskich. A także wszechobecna promocja antyklerykalizmu i niewybredne kampanie medialne wymierzone w Kościół. Zdaniem Tomasza P. Terlikowskiego, gościa specjalnego środowego spotkania Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego, to tylko niektóre z przejawów współczesnego ataku na rodzinę i tradycyjną moralność w Polsce.

Posłuchaj, jakie działania proponuje podjąć Tomasz P.Terlikowski, aby obronić nasze rodziny :

Ogloszenie

Tomasz P. Terlikowski gościł w Tarnowie na zaproszenie senatora prof. Kazimierza Wiatra, promotora Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego.
Podczas wygłoszonego w Auli Wyższego Seminarium Duchownego wykładu, po zdiagnozowaniu rosnącej fali zagrożeń dla rodziny, duchowej tożsamości polskich katolików oraz ich wolności, publicysta zaznaczył, że obecna sytuacja naszego kraju, choć już zła, to - na tle innych państw w Europie - i tak jest wciąż relatywnie lepsza. Terlikowski nie ma jednak złudzeń: idą czasy permanentnego już zagrożenia i codziennych, realnych represji dla chrześcijan traktujących poważnie wskazania swojej religii i rodzicielskie obowiązki.
Redaktor naczelny "FRONDA.PL" apeluje przy tym o niezwłoczne podjęcie walki i przeciwstawienie się złym tendencjom, wynaturzeniom przeżywającej kryzys cywilizacji, proponując rozpoczęcie od ... samych siebie i własnej wspólnoty rodzinnej. Ważnymi elementami recepty sformułowanej przez T.Terlikowskiego jest powrót do tradycyjnie pojmowanej, centralnej pozycji Ojca w rodzinie oraz rzetelna, systematyczna domowa edukacja.

Zapraszam też do wysłuchania odpowiedzi TPT na zadane przeze mnie pytanie o to, czy w obecnej chwili jest sens liczyć na wsparcie ze strony Prawosławia ? :Piotr Dziża
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, July 14, 2024 05:42:15
IP     : 3.235.182.206
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html