To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zwycięstwo przed Sądem Najwyższym – po czterech latach...    -   19/5/2012
Wygrał z zarządem MPK
Szkalowany, szykanowany i prześladowany. Po czterech latach ma szansę na sprawiedliwość. I przywrócenie do pracy. W czwartek 17 maja w Warszawie przed Sądem Najwyższym zapadł wyrok w sprawie skargi kasacyjnej złożonej przez Jana Gutego, przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Tarnowie, dyscyplinarnie zwolnionego cztery lata temu przez zarząd MPK Sp z o.o. (gdzie prezesem jest związany z PO i powołany na to stanowisko w trybie pozakonkursowym Jerzy Wiatr). S.N w całości uchylił wcześniejsze, prawomocne orzeczenie Sądu Okręgowego w Tarnowie (Sąd Pracy), na mocy którego, pomimo stwierdzenia naruszenia przez władze Spółki prawa, nie przywrócono związkowca do pracy. Obserwowana przez nas przez cały ten czas sprawa, skierowana została do ponownego rozpatrzenia przez S.O. w Tarnowie, który powinien ją rozpatrzyć w zmienionym składzie. Co ciekawe, wyrokiem Sądu Najwyższego bezpośrednio po jego ogłoszeniu zainteresowały się „Gazeta Prawna „ i „Rzeczpospolita”...

Ogloszenie

Dodajmy, że Jan Guty wielokrotnie, zarówno przed jak i po zwolnieniu z pracy, podejmował interwencje w sprawie nieprawidłowości w tej miejskiej spółce. Pisaliśmy o nich w licznych artykułach.
Kontekst zwolnienia dyscyplinarnego Jana Gutego oraz sam wyrok opiszemy szerzej gdy będzie już znane jego pisemne uzasadnienie.

M. Poświatowski

Przeciwko autorowi tekstu toczy się postępowanie karne za dwuczęściowy artykuł „Jeździliśmy tykającymi bombami?” zamieszczony w 2009 roku i dotyczący nieprawidłowości w MPK. Pierwotnie Sąd Rejonowy umorzył postępowanie, Sąd Okręgowy po skardze oskarżycieli zwrócił je jednak do ponownego rozpatrzenia. Kolejna rozprawa odbędzie się w najbliższy poniedziałek – na (oprotestowany) wniosek oskarżycieli (którymi są: MPK reprezentowana przez J. Wiatra oraz dyrektor MPK Robert Grela) – toczyć się ona będzie z wyłączeniem jawności.
To jedna z trzech, bliźniaczych spraw wytoczonych M. Poświatowskiemu (a w jednym przypadku również P. Dziży) przez to samo, niewielkie grono blisko ze sobą związanych na niwie towarzyskiej i biznesowej działaczy Platformy Obywatelskiej (R. Grela, J. Wiatr oraz radny PO i uchodzący za protegowanego byłego ministra skarbu A. Grada, Bartłomiej Babuśka. We wszystkich tych sprawach – podobnie jak w innych sprawach dotyczących zarówno MPK, jak i J. Gutego, po stronie oskarżycieli występował radny PO, mecenas Maciej Morawski, również będący bohaterem niektórych naszych publikacji).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, July 14, 2024 04:26:58
IP     : 3.235.182.206
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html