Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   inTARnetowe rozmowy przy książkach: Wojciech Sumliński, autor "Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie"    -   01/11/2011
Wojciech Sumliński w Tarnowie
16 listopada (środa) o godzinie 17:00 zapraszamy do kawiarni zlokalizowanej w księgarni MATRAS przy pl. Sobieskiego 3 w Tarnowie na kolejne spotkanie z cyklu inTARnetowe rozmowy przy książkach. Jego gościem będzie jeden z najsłynniejszych polskich dziennikarzy śledczych, Wojciech Sumliński. Bohaterką spotkania będzie też jego najnowsza książka "Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie", szczegółowo opisująca bulwersujące okoliczności zdarzeń, które rozegrały się kilka lat temu w związku z jego śledztwem dotyczącym działalności Wojskowych Służb Informacyjnych.

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, redaktor Sumliński został oskarżony przez ppłk. Leszka Tobiasza, byłego oficera WSI i WSW, który nie został pozytywnie zweryfikowany przez Komisję Weryfikacyjną ds. WSI o ofertę załatwienia temu oficerowi pozytywnej weryfikacji. 28 lipca 2008 r. zdecydowano o aresztowaniu Sumlińskiego, ABW skonfiskowała mu wcześniej wiele materiałów do kolejnych książek demaskujących działalność służb specjalnych w PRL i III RP.
Zdarzenia te pchnęły dziennikarza do próby samobójczej 30 lipca 2008 r. w warszawskim kościele pw. św. Stanisława Kostki.
Przeciw aresztowaniu dziennikarza protestowało wielu dziennikarzy i osób publicznych. Przy tej okazji wybuchła słynna już "afera podsłuchowa", związana z ujawnieniem faktu nagrywania rozmów Cezarego Gmyza i Bogdana Rymanowskiego z red. Sumlińskim. Wobec wiceszefa ABW Jacka Mąki pojawiły się oskarżenia o łamanie ochrony tajemnicy dziennikarskiej i to dla celów prywatnego procesu wytoczonego dziennikarzom "Rzeczpospolitej".
Dziennikarskie śledztwo Leszka Misiaka (Gazeta Polska) oraz Wojciecha Wybranowskiego (Rzeczpospolita) wykazało, że oskarżenie Wojciecha Sumlińskiego przez Leszka Tobiasza najprawdopodobniej było pomówieniem, a sam Tobiasz działał na zlecenie WSI. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Proces dziennikarza toczy się dalej ...

Wojciech Sumliński (ur. 1969 w Warszawie) – polski dziennikarz, absolwent psychologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pracował w "Życiu", "Gazecie Polskiej" i "Wprost". Autor licznych reportaży i programów w TVP: "Oblicza prawdy" o dzialalności SB i magazynu śledczego "30 minut". Autor książki "Teresa Trawa Robot" o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. M.in. autor książki pt. "Kto naprawdę go zabił?" o zabójstwie Księdza Jerzego Popiełuszki. Obecnie wspołpracuje z Frondą i magazynem śledczym "Focus", pisze kolejne książki i jest z-cą redaktora naczelnego Tygodnika Podlaskiego.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Sumlińskim w Księgarni MATRAS, pl. Sobieskiego 3 odbędzie się w dniu 16 listopada (środa) o godz. 17:00. Wstęp wolny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(08-11-2011) Marek :
Będę na pewno/ książka z mocy bezprawia powinna być lektura obowiazkowa dla wszystkich ktorzy uczestnicza w życiu publicznym

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2011) czytam :
żyjemy w chorej rzeczywistości

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-11-2011) Slvxcppz :
Can you hear me OK? Preteen Girls lxu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2011) lamnhomnend :
:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl