To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Interwencje posła M. Wojtkiewicza    -   02/7/2011
W sprawie dzików i „Szczucinki”
W ostatnim czasie do naszej redakcji dotarły informacje o dwóch interwencjach posła Michała Wojtkiewicza. Jedna z nich dotyczy poruszanej już przez posłów sprawy planowanej przez PKP likwidacji „Szczucinki”. Druga dotyczy możliwości ewentualnego skrócenia okresu ochronnego na dziki, wyrządzające corocznie znaczne szkody w powiecie tarnowskim.

Ogloszenie

Przypomnijmy, że w sprawie likwidacji linii kolejowej 115 Tarnów – Szczucin poseł 27 maja kierował już zapytanie poselskie do Ministra Infrastruktury, pisząc m.in. „W poprzedniej kadencji było projektowane i rozważane połączenie Tarnów – Busko Zdrój przez linię nr 115 jako alternatywa skrócenia połączenia towarowego z północy na południe. Projekt został poparty analizą opłacalności budowy tego połączenia. Likwidacja linii 115 uniemożliwi powrócenie do tych planów.”. Poseł odpowiedzialnością za tę decyzję obarczył polityków PO.
Natomiast kilka dni temu M. Wojtkiewicz w sprawie „Szczucinki” apelował w Krakowie, na spotkaniu władz samorządowych z Zarządem PKP Linie Kolejowe, wspierając interwencję starostów.

W ostatnim czasie poseł skierował również zapytanie poselskie do Ministra Środowiska w sprawie skrócenia czasu ochronnego na dziki w powiecie tarnowskim. ”Z roku na rok w powiecie tarnowskim nasila się problem szkód wyrządzanych przez dziki. Zwierzęta nie tylko doszczętnie niszczą pola uprawne, ale także zagrażają bezpieczeństwu ludzi. (...)” - czytamy w zapytaniu, w którym M. Wojtkiewicz pyta, czy „istnieje możliwość skrócenia czasu ochronnego na dziki w powiecie tarnowskim z uwagi na to, że zwierzęta te stały się szkodnikami zagrażającymi przestrzeni publicznej?” oraz czy „Ministerstwo Środowiska przewiduje wprowadzenie zmian w Prawie łowieckim w zakresie szkód rolnych spowodowanych przez dzikie zwierzęta z uwagi na to, że myśliwi nie są w stanie spełnić licznych roszczeń o odszkodowania?”.
Poseł Michał Wojtkiewicz skierował także pismo w powyższej sprawie do Starosty Tarnowskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 02:26:07
IP     : 3.238.112.198
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html