To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Polska jest jedna – porozmawiajmy o Polsce    -   11/6/2011
Spotkanie z parlamentarzystami PiS
Parlamentarzyści Ziemi Tarnowskiej z PiS zapraszają mieszkańców ziemi tarnowskiej na konferencję prasową z udziałem parlamentarzystów z innych regionów kraju, która odbędzie się 12 czerwca 2011 roku (niedziela) o godzinie 14 - tej w Tarnowie przy ul. Wałowej 10 (Sali Lustrzana). Spotkanie ma charakter otwarty i jest organizowane przez Klub Parlamentarny PiS w ramach akcji pod nazwą „Polska jest jedna - porozmawiajmy o Polsce”. Tymczasem w Warszawie odbywa się właśnie (w sobotę) Forum Młodych PiS. Obecna ma być na nim również tarnowska reprezentacja. To nie jedyne tematy poruszone na ostatniej konferencji prasowej w tarnowskim biurze Prawa i Sprawiedliwości...

Ogloszenie

Forum Młodych PiS
-Nie zgadzamy się z filozofią rządu Donalda Tuska, który powiedział, że „ważne jest tylko tu i teraz” - mówi przewodniczący Forum Młodych PiS w Tarnowie Kamil Orłowski. -My oczekujemy od rządzących, by wykazywali się większą odpowiedzialnością i przewidywalnością. Dziś na każdego obywatela Polski przypada dług publiczny w wysokości około 20 tysięcy złotych. Zdaniem K. Orłowskiego, młodzi ludzie, sympatyzujący z PiS czy z myślą konserwatywną, mają swoje pomysły na Polskę; wśród nich znajduje się otwarcie zawodów prawniczych. „Młodzieżówka” Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwia się ponadto rządowym planom obcięcia stypendiów naukowych dla młodzieży, albowiem wykształcenie „jest najbardziej opłacalną dla państwa inwestycją w przyszłość”. Na uwagę, że z jednej strony PiS, ugrupowanie – nie tylko w mojej ocenie - socjalne, paradoksalnie alarmuje w sprawie długu publicznego, jak od dawna czyniła to chociażby UPR, a z drugiej strony – mówi o wsparciu finansowym dla młodzieży, co jest dodatkowym obciążeniem dla państwa, podatników, a więc w efekcie powiększa dług – K. Orłowski odpowiada, że właściwym pomysłem na ograniczenie długu jest zwolnienie armii urzędników, a nie karanie najbiedniejszych, zaś wsparcie na „start” dla studentów jest konieczne. Z kolei na uwagę, że „my kształcimy młodych, a oni wyjeżdżają za granicę, wspierając rozwój innych państw, przewodniczący tarnowskiego Forum Młodych PiS odpowiada: ”o to właśnie mamy żal do rządu Donalda Tuska: mówił, że będą do kraju wracać emigranci, a wrócił tylko Minister Rostowski...”.

Posłuchaj fragmentu konferencji prasowej poświęconego Forum Młodych PiS :K. Orłowskiemu wtórował poseł Jan Dziedziczak: w jego ocenie wypowiedź Premiera, uważającego że liczy się tylko „tu i teraz”, to najbardziej szkodliwa dla ludzi młodych i najbardziej „antyprzyszłościowa” wypowiedź i filozofia polskiego polityka po 1989 roku. Obecnie bowiem każde rodzące się dziecko w Polsce – rodzi się od razu z ogromnym długiem. -Mamy też dramatycznie wzrastające bezrobocie wśród ludzi młodych, a z drugiej strony córka ministra Rostowskiego bez problemu znalazła zatrudnienie w gabinecie politycznym ministra Sikorskiego; życzę każdemu młodemu człowiekowi po studiach, by bez problemu dostał się do MSZ - stwierdził poseł.
W odbywającym się dziś w Warszawie „Forum Młodych PiS”, mającym być swego rodzaju „burzą mózgów”, ma wziąć udział około 2-3 tysięcy osób.

PiS o PJN
Przy okazji konferencji prasowej (o której już zajawkowo pisaliśmy, a która miała miejsce w poniedziałek), poprosiłem też obecnego na niej posła Edwarda Czesaka, o komentarz do wydarzeń dotyczących PJN. Zdaniem posła fakt, iż nowym przywódcą PJN został Paweł Kowal, skupiając wokół siebie posła Jacka Pilcha i innych młodych działaczy, oznacza, że ugrupowanie to chyli się ku upadkowi. Poseł zwrócił też uwagę, że na tarnowskim biurze europosła P. Kowala, nadal wisi logo PiS. -Uważam, że działacze Polska Jest Najważniejsza, sami nie są do końca przekonani, czy projekt ten się powiedzie i stoją trochę w rozkroku - stwierdził E. Czesak.
O niekorzystnych dla PJN sondażach mówił również J. Dziedziczak, który „ze smutkiem” zauważył, iż ”inicjatywa ta może zakończyć się tak, że osoby, które bardzo cenię, osoby wartościowe, znikną z polskiej sceny politycznej”.

Posłuchaj wypowiedzi posłów na temat PJN :Polska jest jedna – porozmawiajmy o Polsce
Takie hasło towarzyszy ogólnopolskiej akcji, w ramach której parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości starają się - jak deklarują - dotrzeć przed wyborami do wszystkich zakątków kraju. W niedzielę 12 czerwca szereg otwartych spotkań odbywać się będzie w naszym regionie – poniżej prezentujemy ich harmonogram. W Tarnowie spotkanie takie odbędzie się o godz. 14-tej w Sali Lustrzanej, ul. Wałowa 10.
Harmonogram spotkań w regionie, 12 czerwca:
Tarnów – godz. 14.00 – Sala Lustrzana ul. Wałowa 10
Zakliczyn – godz. 15.00
Wola Rzędzińska I – godz. 18.00 – sala na stadionie „Wolanii”
Brzesko – godz. 16.00
Gnojnik – godz. 17.00
Bochnia– godz. 16.00
Trzciana– godz. 18.00
Dąbrowa Tarnowska – godz. 16.00
Szczucin - – godz. 18.00
Proszowice - godz. 18.00
Radziemice - godz. 19.30
Wieliczka - godz. 16.00
Niepołomice – godz. 18.00

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, June 14, 2024 09:59:00
IP     : 100.28.227.63
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html