To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie wpuściła obserwatorów    -   28/5/2011
Skandal na „Walnym”
Od skandalu rozpoczęło się w piątek, 27 maja pierwsze cząstkowe Walne Zebranie członków Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ochroniarze nie wpuścili na salę radnego Rady Miasta Tarnowa Jana Niedojadło oraz członka TSM Stanisława Ciurkę. Obaj panowie chcieli po prostu przysłuchać się obradom kolejnych „walnych cząstkowych”. J. Niedojadło wezwał Policję...

Posłuchaj reportażu z tego zdarzenia :

Ogloszenie

Przypomnijmy, że w spółdzielniach mieszkaniowych liczących więcej niż 500 członków, raz w roku organizuje się tzw. „walne cząstkowe”. Do każdego z walnych przypisana jest określona grupa członków. W przypadku TSM pierwsze takie walne zebranie odbyło się wczoraj na PWSZ, kolejne odbywać się będą do końca czerwca. Członek TSM Stanisław Ciurka będzie miał prawo głosu na zebraniu odbywającym się w dniu 10 czerwca. Znając jednak, jak sami mówią różne „dziwne” działania TSM, pod przewodem „niezatapialnych prezesów”, wraz z radnym Janem Niedojadło chcieli, jako obserwatorzy, przysłuchiwać się obradom i przyglądać głosowaniom wszystkich walnych, by wiedzieć jakie zapadają na nich decyzje, jaka pada argumentacja i czy przypadkiem nie dochodzi do jakichś nieprawidłowości. Wynajęci ochroniarze nie wpuścili jednak na salę obu panów, znanych z „niepokornego” stosunku do władz TSM i walczących od lat o prawa spółdzielców. J. Niedojadło wezwał więc Policję, która przyjechała, sporządziła notatkę służbową – i pojechała.

Zastanawiający w tym wszystkim jest fakt, że zdaniem władz TSM członek spółdzielni nie może – nawet jako obserwator, bez prawa głosu – przysłuchiwać się obradom „walnego” do którego nie został przypisany. Zastanawiający jest również fakt, że obaj panowie, a także niżej podpisany dotychczas był wpuszczany na walne, wówczas gdy miały one formułę „walnych zebrań przedstawicieli członków”. Równie ciekawe jest dlaczego dopiero teraz, po czterech latach od wejścia w życie ustawy wprowadzającej w życie „demokrację bezpośrednią” w spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy wprowadzającej „walne zebrania” w miejsce „zebrań przedstawicieli członków” - TSM zdecydowała się jednak zorganizować „walne”? Czy uznała, tak jak wyraża to ustawa, że jednak „Zpcz” nie jest przewidzianym prawem organem spółdzielni i należy organizować „walne”, przykładem innych spółdzielni mieszkaniowych? Czemu zebranie to ma miejsce akurat teraz, po „zaledwie” czterech latach, czemu nie za dwa lata, pięć czy dziesięć?
To jedno z wielu pytań które muszą powtarzać sobie członkowie TSM, patrzący na swoje rachunki, stan bloków – i na porządek obrad, w którym poczesne miejsce zajmuje punkt o udzieleniu absolutorium dla poszczególnych członków Zarządu. Bo w tym tempie, na możliwość bezpośredniego wybrania nowej Rady Nadzorczej, wybrania choćby spośród godnych zaufania członków TSM i przywrócenie w spółdzielni normalności – spółdzielcom przyjdzie jeszcze poczekać kilka kolejnych lat.

O walnych zebraniach TSM i projektowanej nowej, rewolucyjnej ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych piszemy także w osobnym artykule:
Zobacz także :


Do tematu będziemy jeszcze wracali.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 01:03:36
IP     : 3.238.112.198
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html