To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Oświadczenie prezydenta po naszej publikacji sprzed kilku dni    -   28/4/2011
Magistrat: autobusy sprawne, załoga szkolona
Rzecznik prasowy prezydenta, Dorota Kunc - Pławecka, nadesłała do naszej redakcji, oświadczenie, w którym odnosi się do treści naszego tekstu sprzed kilku dni. Przypomnijmy, na przykładzie dwóch zdarzeń - wypadków z ostatnich dni, które miały miejsce z udziałem pustych autobusów MPK; zwracaliśmy uwagę na to, że wpisują się one w ciąg coraz groźniejszych przypadków, mogących świadczyć o złym stanie technicznym pojazdów miejskiego przewoźnika oraz pozostawiającym wiele do życzenia systemie szkolenia nowych, niedoświadczonych kierowców. Co szczególnie nas niepokoi, magistrat od kilku lat unika publicznej debaty na temat sytuacji w MPK. Treść przesłanego oświadczenia dowodzi, że ta sytuacja trwać będzie nadal a zamiast debaty i dostępu do weryfikowalnej dokumentacji otrzymywać będziemy kolejne uspokajające komunikaty.

Ogloszenie
>

Oto treść nadesłanego z magistratu oświadczenia :

Zdarzenia, które miały miejsce 23 kwietnia na zajezdni przy ul. Wojska Polskiego oraz 26 kwietnia na zajezdni przy ul. Lwowskiej nie zostały spowodowane przez zły stan techniczny autobusów, ale wydarzyły się w skutek błędu ludzkiego, klasycznego wypadku. Kierowcy tych pojazdów zapomnieli o zaciągnięciu hamulca postojowego (ręcznego), co z resztą obydwaj potwierdzili. Za doprowadzenie do tego rodzaju zdarzeń, zostali już zresztą ukarani.

Autobusy tarnowskiego MPK są w pełni sprawne. Poddawane są wszystkim kontrolom wynikającym z Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Kontrole takie odbywają się w Stacji Kontroli Pojazdów co sześć miesięcy. Dodatkowo, niezależnie od przepisów prawa, każdy autobus po poważniejszych naprawach jak np. remont układy hamulcowego czy też kierowniczego przechodzi dodatkowe badania diagnostyczne.

Kierowcy biorą również udział w szkoleniach BHP, na których regularnie poruszany jest temat zaciągania hamulców ręcznych. Ostatnio takie szkolenie odbyło się w marcu. Dodatkowe szkolenia przeprowadzana są w związku z Ustawą Prawo o ruchu drogowym. Na chwilę obecną przeszkolone zostało 90% załogi; pozostałe 10% jest w trakcie szkolenia.

Co do zdarzenia z 26 kwietnia na zajezdni przy ul. Lwowskiej, to autobusy nie zderzyły się ze sobą, jak Państwo piszą w swoim artykule, tylko doszło do niewielkich otarć elementów plastikowych boków autobusów. Koszty naprawy, którymi obciążony zostanie kierowca, szacowane są na ok. 500 zł.

Dorota Kunc – Pławecka, Rzecznik Prezydenta Tarnowa


fot. TOPOL
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 02:43:26
IP     : 3.238.112.198
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html