To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zapis konferencji poświęconej życiu i spuściźnie założyciela Bractwa Św. Piusa X (film)    -   25/3/2011
Abp. Lefebvre - reduta Tradycji
Prezentujemy zapis dźwiękowy i filmowy konferencji poświęconej niedawno wydanej biografii arcybiskupa Marcela Lefebvre, napisanej przez bp Bernarda Tissier de Mallerais`a. Konferencja z udziałem księdza Karola Stehlina FSSPX odbyła się w hotelu Tarnovia 10 marca br.
Tak się składa, że dziś (25 marca) mija 20. rocznica śmierci arcybiskupa, założyciela Bractwa św. Piusa X, jednej z najważniejszych postaci Kościoła Powszechnego w XX wieku. Ten niezłomny obrońca tradycyjnej liturgii i wielowiekowych celów Kościoła - które część z dokumentów Soboru Watykańskiego II rozmyła, a posoborowa praktyka systematycznie (często wykraczając nawet poza literę Soboru) niweczyła - stał się w ostatnim półwieczu wielkim punktem odniesienia dla katolickich tradycjonalistów. Nieuchronny konflikt z Watykanem realizującym koncepcję agiornamento i konsekwentny brak akceptacji dla ateizującej się kultury Zachodu sprawiły, że do hierarchy z Econe przylgnęła łatka kontrowersyjnego "buntownika". Nie był jednak żadnym rewolucjonistą, on z rewolucją zawsze walczył. Nigdy też nie wypowiedział niczego, co nie byłoby zgodne z dotychczasowym nauczaniem Ojców Kościoła.

Ogloszenie
Posłuchaj pierwszej części konferencji - wprowadzenia Mirosława Poświatowskiego (inTARnet.pl) i wykładu ks. Karola Stehlina FSSPX :Posłuchaj drugiej części konferencji - pytań z sali i odpowiedzi ks. Karola Stehlina FSSPX :Zobacz zapis video całej konferencji :Oto, co dziś na swoim blogu napisał Marek Jurek, były Marszałek polskiego Sejmu:

Dwadzieścia lat temu, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w trzynastym roku pontyfikatu Jana Pawła II, zmarł abp Marcel Lefebvre. Czy bez niego w Katechizmie Jana Pawła II i w Veritatis splendor mogłyby się później znaleźć odniesienia do Quod aliquantum, Quanta cura, Libertas, Immortale Dei, Quas primas – aktów Magisterium wcześniej nie przywoływanych niemal w ogóle, a i ciągle bardzo rzadko? Czy bez niego możliwe byłyby Ad tuendam fidem i Dominus Iesus? A przede wszystkim Ecclesia Dei i Summorum pontificum? Bóg jedyny, który kieruje losami ludzi, wie – a my mamy obowiązek z pokorą i wdzięcznością stawiać sobie to pytanie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w Pokoju!


Nagranie wideo udostępnione przez: Stanisław Papież http://www.fides-et-ratio.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, December 5, 2023 15:16:33
IP     : 3.238.180.174
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html