To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mapa specjalistycznych świadczeń medycznych    -   07/3/2011
Chorować w Tarnowie...
Znany jest stopień zabezpieczenia usług zdrowotnych w mieście. Jak informuje tarnowski magistrat, poziom zakontraktowanych świadczeń, w porównaniu do roku ubiegłego, nie jest niższy pod względem kwotowym i ilościowym. -Procedury oraz kalendarz kontraktowania usług medycznych budziły nasz wielki niepokój. Dane, które spłynęły do nas z ponad półtoramiesięcznym opóźnieniem pozwalają ocenić stopień zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców Tarnowa. Pod wieloma względami nie jesteśmy jeszcze w pełni usatysfakcjonowani– podkreśla zastępca prezydenta Tarnowa Dorota Skrzyniarz.

Ogloszenie
>

Z danych wynika, że nieznacznie zwiększone zostały nakłady na świadczenia stomatologiczne, w psychiatrii, na świadczenia opiekuńcze oraz świadczenia odrębnie kontraktowane (m.in. dializy). Więcej pieniędzy NFZ skierował na zakontraktowanie usług specjalistycznych – dotyczy to większości rodzajów porad specjalistycznych a także specjalistycznych badań diagnostycznych. Dzięki temu pacjenci powinni mieć nieco łatwiejszy dostęp do porad m.in. w zakresie chirurgii onkologicznej, diabetologii, geriatrii, okulistyki, neurologii czy badań rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej. Mniej świadczeń wykupiono z zakresu alergologii, endokrynologii czy chirurgii ogólnej. Na praktycznie dotychczasowym poziomie pozostają świadczenia w pozostałych poradniach specjalistycznych.
Niekorzystne zmiany odczują pacjenci korzystający z zabiegów rehabilitacyjnych udzielanych w warunkach ambulatoryjnych; NFZ zmniejszył o prawie 700 tys. zł nakłady na usługi wykupując o 10 % mniej zabiegów. -Wniosek o zwiększenie środków na ten rodzaj świadczeń został skierowany do Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia – mówi doradca prezydenta ds. zdrowia i opieki społecznej Danuta Nosek. -Monitorujemy sytuację i cały czas interweniujemy w tej sprawie – dodaje.

Co ważne, podczas przyszłotygodniowego spotkania Prezydenta Ryszarda Ścigały z parlamentarzystami ziemi tarnowskiej omówiony zostanie nowy system kontraktowania świadczeń zdrowotnych. Szef samorządu zamierza zaproponować kilka wariantów poprawy sytuacji. Zaplanowano ponadto spotkanie z Okręgową Izbą Lekarską w Tarnowie.

Szczegółowy wykaz porad dostępnych dla mieszkańców Tarnowa znaleźć można na oficjalnym portalu miejskim, na www. tarnow.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 02:19:05
IP     : 3.238.112.198
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html