To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Salę gimnastyczną przy SP nr 3 zamknięto niezgodnie z prawem aktualizacja   -   22/2/2011
Co z tą „Trójką”?
Okazuje się, że działania, zainicjowane przez magistrat i funkcjonariuszy miejskich instytucji, które kilka miesięcy temu doprowadziły do wyłączenia z użytkowania sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 przeprowadzono z naruszeniem prawa budowlanego, tj. z pominięciem i bez wiedzy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Miasta Tarnowa, który jest władny podejmować takie decyzje! Tak wynika z pisma, które 31 stycznia b.r. otrzymał z Nadzoru poseł PiS Józef Rojek, interweniujący w tej sprawie na prośbę rodziców. Co więcej, inspektorat, wyraźnie zaskoczony działaniami podjętymi przez właściciela i zarządcę szkoły, przewidziane prawem postępowanie wszczął 20 stycznia tego roku, kilka dni po piśmie posła. Oświadczenie odnoszące się do powyższej informacji przesłała rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa. W tekście tym czytamy, że "magistrat nie naruszył prawa budowlanego" a "na pytanie, dlaczego Inspektorat Nadzoru nie został poinformowany o zamknięciu sali, należy szukać u zarządzających placówką" (czyli dyrekcji szkoły, której właścicielem pozostaje Gmina Miasta Tarnowa - przyp. inTARnet.pl).

Ogloszenie

W piśmie Nadzoru Budowlanego czytamy m.in., że wyłączenie sali gimnastycznej z użytkowania ”nastąpiło z pominięciem i bez wiedzy organu nadzoru budowlanego. Zgodnie z trybem postępowania określonym art. 66 ust. 1 i 2 Ustawy – Prawo Budowlane organem właściwym do wydania w drodze decyzji zakazu użytkowania obiektu budowlanego – jest organ nadzoru budowlanego. (…) W związku z powyższym stwierdzono, iż w omawianym przypadku zachodzi konieczność wszczęcia i przeprowadzenia z urzędu prawidłowego postępowania administracyjnego w sprawie stanu technicznego budynku sali gimnastycznej. Postępowanie takie wszczęto z dniem 20.01.2011 r., o wynikach tego postępowania poinformujemy odrębnym pismem po jego zakończeniu. (...)”

Z poruszenia innych wątków zawartych w cytowanym piśmie oraz w innych dokumentach wstrzymujemy się do czasu ich pełniejszego rozpoznania. Być może wiele wyjaśni zaplanowana przez magistrat na dziś (wtorek, 22 lutego) konferencja prasowa mająca być poświęcona „przyszłości Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie w świetle badań ekspertów”. Jak informuje rzecznik prasowy Dorota Kunc – Pławecka, obecnie trwają „szczegółowe analizy poszczególnych opinii i dokumentów w tej sprawie”.
Przypomnijmy, że rodzice zamówili niezależną ekspertyzę - „Ocenę stanu technicznego budynku”. Zawarte w niej obserwacje i konkluzje dalece odbiegają od tych, które zawarte są w „magistrackiej” ekspertyzie geotechnicznej. Wciąż nie są też jeszcze znane wyniki ekspertyzy budowlanej zamówionej przez Urząd Miasta Tarnowa.

MP

Oto treść oświadczenia, które nadesłało w godzinach popołudniowych Biuro Prasowe UMT :

"Pragnę jednoznacznie i z całą stanowczością podkreślić, że podane przez Redakcję informacje dotyczące decyzji o wyłączeniu z użytkowania sali gimnastycznej w SP Nr 3, są nieprawdziwe. Zgodnie bowiem z obowiązującym prawem, to dyrekcja szkoły, mająca w tzw. zarządzie trwałym budynki znajdujące się w całym kompleksie placówki, podejmuje decyzję o zamknięciu obiektu. Tak też się stało w tym przypadku. Dyrekcja również, jest zobowiązana do powiadomienia o tym fakcie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Magistrat nie naruszył zatem prawa budowlanego, odpowiedzi na pytanie, dlaczego Inspektorat Nadzoru nie został poinformowany o zamknięciu sali, należy szukać u zarządzających placówką.

Dorota Kunc – Pławecka, Rzecznik Prezydenta Tarnowa

>
Od redakcji:
Sens oświadczenia magistratu rozumiemy jedynie jako rodzaj doprecyzowania ogólnych treści naszej informacji, co zresztą sami - i znacznie obszerniej - zamierzamy uczynić w relacji z dzisiejszej konferencji prasowej. Nie znajdujemy natomiast powodu do zmiany ostatecznych sformułowań użytych w naszym artykule.
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, July 14, 2024 04:36:07
IP     : 3.235.182.206
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html