To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyjątkowa „produkcja” komentarzy pod artykułem o Bartłomieju Babuśce i jego kolegach    -   27/11/2010
Akcja pod kryptonimem STRASZAK
Artykuł „Afera w o(d)słonkach ?” wywołał burzę. Możemy ją mierzyć ilością komentarzy, jakie ukazały się pod nim w ciągu nieco ponad 2 dni od publikacji ale też telefonami m.in. od przedstawicieli innych publikatorów, w tym ogólnopolskich. Jak się jednak okazuje, co czwarty głos zabierany w tej sprawie przez inTARnautów i zarazem prawie każdy krytykujący nas lub wyraźnie mający na celu zastraszenie naszej redakcji, pochodzi od ... dwóch użytkowników (a większość z tych komentarzy nawet od jednego) !. Gdyby nie kontekst sytuacji (treść artykułu, zapowiedź kolejnych informacji w tej sprawie, nawiązanie do spraw MPK i HSG) nie byłoby w tym nic szczególnie szokującego. Lektura wpisów pochodzących od owych dwóch użytkowników budzi jednak konstatacje, którymi powinni być zainteresowani chyba nie tylko dziennikarze i administratorzy portalu inTARnet.pl.

Ogloszenie

Dziennikarstwo internetowe - uprawiane w portalu ceniącym wolność słowa ponad wszelkie inne zalety demokracji i w którym każdy (nawet najbardziej głupi) głos czytelnika/użytkownika jest mile widziany - tym się różni od sposobów oceny działań podejmowanych przez naszych kolegów w tzw. mediach tradycyjnych, że my mamy szansę bardzo szybko dowiedzieć się, co czytelnik/ użytkownik myśli o naszej pracy. Po publikacji prasowej, czy emisji jakiegoś programu, autor liczyć może po kilku dniach na listy od czytelników/widzów, pisane już zwykle „na spokojnie”. Wejście widzów/słuchaczy na antenę podczas audycji radiowej czy telewizyjnej jest z kolei limitowane. A u nas nie. Każdy ma prawo powiedzieć co mu na wątrobie leży i jeśli tylko chce z tego prawa skorzystać, taki komentarz się szybciutko ukazuje on-line.
Przyzwyczailiśmy się zatem do tego, że jesteśmy nie tylko chwaleni, ale też atakowani za nasze publikacje i cenimy sobie krytykę, choć oczywiście wszystkiego co wypisują inTARnauci nie sposób brać do siebie. Otwarta formuła komentarzy, bez rezerwacji nicków i rejestracji kont, narażona jest na nadużycia. Zdajemy sobie z tego sprawę, ale uważamy, że wolność słowa (faktyczna, a nie deklaratywna) jest wartością w życiu publicznym wolnego społeczeństwa, dla której warto czasami ponieść ofiarę zniesmaczenia, a nawet obrzydzenia. Nic co ludzkie nie powinno być nam obce. Również głupota i nikczemność.

Z drugiej jednak strony każdego inTARnautę, korzystającego z możliwości komentowania na portalu, uprzedzamy o tym, że ponosi odpowiedzialność za własne słowa, bo inTARnetowe komentarze nie są przecież wyjęte spod działania prawa.
Zdarzają się niekiedy przypadki wyraźnego balansowania na jego granicy przez komentujących. Gdy tylko zauważamy sami, że nastąpiło przekroczenie tego Rubikonu lub ktoś nam to zgłasza – interweniujemy, usuwając komentarz lub eliminujemy jego fragment. Czynimy to jednak baaaardzo rzadko.
Chronimy naszych użytkowników
i w całej siedmioletniej już historii inTARnetowego komentowania (a nawet dłuższej) RAZ jeden jedyny zostaliśmy zmuszeni przez prokuraturę do ujawnienia adresu ip, z którego „nadany” został kontrowersyjny - nazwijmy go tak eufemistycznie - komentarz.
Nigdy dotychczas nie byliśmy zmuszeni do donoszenia na policję lub do prokuratury na jakiegokolwiek użytkownika, choćby najbardziej nam wrogiego lub agresywnego wobec innych użytkowników. Będziemy starać się chronić też dane użytkowników w przyszłości.

Również i w tym przypadku – dokąd nie będziemy zmuszeni - nie ujawnimy numerów ip, choć administrator naszego portalu je zna.

Chcemy jednak zwrócić uwagę na część komentarzy, które ukazały się pod bardzo ważnym artykułem dot. prokuratorskiego dochodzenia w sprawie spółki FABIOS S.A., której prezesem był do niedawna tarnowski radny i działacz PO, Bartłomiej Babuśka.
Kontekst tej sprawy, a także poprzednich naszych dociekań w sprawach MPK i sporadycznie dotychczas wspominanej przez nas, też bulwersującej kwestii dotyczącej poprzedniego miejsca zatrudnienia prezesów Wiatra i Greli - Huty Szkła Gospodarczego Tarnów, każe nam w sposób szczególny zwrócić uwagę na te komentarze i ich autora (autorów).
Mamy w tym przypadku do czynienia już nie z pojedynczymi nadużyciami – podkreślamy raz jeszcze: tolerowanymi przez nas, dopóki pozostają "wirtualne" - ale całą ich serią.
Informujemy zatem o wynikach cichego dochodzenia naszego administratora (w obrębie danych rejestrowanych na naszym serwerze). Wyniki tych dociekań są naprawdę ciekawe i powinny zainteresować chyba nie tylko nas, jako redakcję portalu.

Otóż, okazuje się, że blisko 1/4 komentarzy pod wspomnianym artykułem pochodzi z tego samego, jednego adresu IP ! Kolejne dwa komentarze, pochodzące z innego nr ip są z poprzednimi związane w taki sposób, że pozwalają nam na domniemanie iż ich autorem jest ta sama osoba. Do tego dochodzi jeszcze 10 komentarzy z trzeciego ustalonego przez nas nr ip luźno związanego z poprzednimi, ale chyba jednak związanego...

Co ciekawe, wpisy z tych trzech adresów stanowią prawie 100 % wpisów, w których atakowany jest portal inTARnet.pl, dziennikarz, którego nazwiskiem obaj komentatorzy się z lubością bawią i autor artykułu osobiście (są to najczęściej mniej lub bardziej zawoalowane groźby). We wszystkich tych przypadkach mamy jednak do czynienia nie tylko ze zmianą nicków i atakami na portal, ale też przedziwną „zasłoną dymną” w postaci głupich, a nawet wulgarnych przytyków pod adresem ... bohaterów naszej publikacji. Czasem ten sam użytkownik „dyskutuje” tak sam ze sobą, wpis pod wpisem.
A może po prostu chodzi, aby posty agresywne wobec inTARnetu poprzedzielać innymi postami, przy okazji próbującymi ośmieszyć "argumenty" tylekroć podnoszone przez nas w cyklu artykułów o tarnowskim MPK ?

Spróbujmy zatem prześledzić, co piszą owi trzej (a prawdopodobnie tylko dwaj) autorzy lub nieznana nam ilość użytkowników korzystających z tych dwóch (lub trzech) komputerów.

Ataki na portal zaczęły się dość późno, dopiero popołudniu (artykuł „zawisł" wczesnym ranem w czwartek). Zaczęły się od dwóch sąsiadujących ze sobą komentarzy, zamieszczonych przez użytkownika o tym samym unikalnym nr IP, ale opatrzonych różnymi nickami. Oto one:

felek
Ten artykuł to typowe wypłuczyny w stylu poświatowskiego i małPISzonów. Ktoś coś słyszał, coś się komuś wydaje, pojawia się pytanie, złożono doniesienie. Co z tego?!? Przecież na poświatowskiego czy papieża Benedykta też można złożyć doniesienie że zjedli na kolację żydowskie dziecko i prokuratura będzie musiała to badać po czym stwierdzi, że donosiciel jest niespełna rozumu.
infus
Intarnet gnije, fetor straszny i na koniec jeszcze rzygają swoimi flakami. Poczekajmy a zobaczymy ich koniec wkrótce...


Potem infus najwyraźniej przesiadł się na inny komputer i z „nowego” nr IP pod bardzo różnymi nickami wyprodukował od czwartkowego popołudnia aż do sobotniego wieczoru 29 komentarzy (na 138)! Podajemy je poniżej. Jest jeszcze trzeci adres IP – z którego, m.in. pod nickiem Radio Bezryja wydano 10 komentarzy, zamieszczamy je na samym końcu niniejszego zestawienia.
Zastanawiające jest to, że o ile na początku te same osoby przyjęły taktykę atakowania nas i portalu a chwalenia bohaterów naszej publikacji, to później od czasu do czasu (dla niepoznaki ?) atakowały Bartłomieja Babuśkę, Jerzego Wiatra, Roberta Grelę. O ile jednak posty nas atakujące ocierały się o groźby karalne, to komentarze „wymierzone” w radnego i prezesów MPK były po prostu infantylnie głupie, czasem wulgarne (co nawet wywołać musiało kilka naszych interwencji w odpowiedni fragment takiego komentarza).
Szokujące jest jednak jeszcze jedno: dziwnym „zbiegiem okoliczności”zarówno „infus” (przyjmijmy jeden z jego nicków dla określenia użytkownika „nadającego” z pierwszego nr ip), jak i „Radio Bezryja”, pod różnymi nickami komentowali ochoczo nie tylko artykuł, dot. Fabiosu SA i Bartłomieja Babuśki, ale – jak to sprawdziliśmy - wcześniej także nasze publikacje dotyczące Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie czy Huty Szkła Gospodarczego Tarnów .
Komentarze te, często w prymitywny sposób atakowały nas lub zwolnionego z MPK związkowca Solidarności pana Jana Gutego, broniły natomiast pana Jerzego Wiatra. Niektóre były wyjątkowo chamskie i „ad personam”, celowo je zresztą pozostawialiśmy bez ingerencji, gdy dotyczyły nas, lub Jana Gutego (za jego zgodą). Po pierwsze mówią one najlepiej o „jakości” osoby wypowiadającej takie „opinie”, po drugie – mogą się nam one jeszcze w dosłownym ich brzmieniu przydać ...
Co więcej, rzeczone wpisy pod artykułami dotyczącymi MPK, Huty Szkła Gospodarczego i Fabiosu łączy zwykle łatwa do wychwycenia, specyficzna „poetyka”. Ta sama językowa „poetyka” towarzyszyła również artykułom z czasu kampanii i potem z wynikami wyborów – we wpisach tych wyrażano radość z ich wyniku i znów atakowano Jana Gutego, mimo iż teksty te związkowca z MPK nie dotyczyły. Pod tymi „wyborczymi” tekstami z łatwością odnajdujemy zarówno wpisy „infusa”, jak i „Radia BezRyja”....

Nie chcemy przesądzać, kto dokonywał zacytowanych przez nas poniżej wpisów, bo z tym może być oczywiście różnie, ale w kontekście tego wszystkiego ewidentnym faktem są nazwiska łączące te wszystkie wątki, a są nimi nazwiska panów Jerzego Wiatra, Roberta Greli i Pawła Klucznika, którzy to pojawiają się zarówno w kontekście HSG Tarnów, MPK jak i „Fabiosu”.

A oto historia komentarzy z IP „Infusa”:

infus
słyszałem, że Intarnet ma się kiepsko i chłopaki zaczynają się czepiać każdego najbardziej durnego i niesprawdzonego tematu - ich szansa na stanąć na nogi przepadła wraz ze sromotną porażką Łąkarki. fajnie będzie patrzeć na ich rychły koniec. już dziś nikt normalny nie poda im ręki. FEEEEEEE...
.
Dwa komentarze niżej infus rozmawia ze sobą jako Murks:
Murks
Pan infus ma rację w 100% - poświatowski zagalopował się - to o jeden knot za dużo! Koło sprawiedliwości miele powoli, ale nieubłaganie. Już słychać jego zgrzyt przy jego głowie. Nosił PIS razy kilka, ponieśli i PISka... tyk tyk tyk bomba tyykkkaaa..... temida się zbliża, demokles ostrzy miecz.....
To samo IP pojawia się przez ostatnie 3 dni z reguły co kilka komentarzy, niekiedy jeden po drugim...
bramaputra
karma BB jest dobra
Corleone
Signiore Murks nie jest członkiem cosa nostra. Po zrobieniu kupy w portki umyć ręce ragazzi!
Klawisz
Widziałem w naszym zakładzie kilku "rzetelnych dziennikarzy". Cieniutko piszczeli...
wiem bo dobrze jem
Dla mnie sprawa jest prosta: CBA sprawdzi temat, prokuratura na tej podstawie umorzy sprawę, a poświatowski będzie miał ciepluchno. No chyba BB i PO nie mają wpływu na CBA?
czytelniczka
No jasne, że prokuratua powinna zająć się pośwaitowskim i dżidzią.
wiem bo dobrze jem
o jej! ale robię w pory, prawie tak jak towarzystwo wzajemnej adoracji skupione (od kupa) wokół portaliku Intarnet. Już się wam niedługo zaczną sądy dobierać do dupy ptaszynki!!! Naz razie porządni ludzie byli zajęci wyborami. Ten guty też fikał i nafikał, teraz po kolei będziecie jak domino pyk pyk pyk... do kubła ze śmieciami...... Poci się w portkach? Spinacie pośladeczki?
Witek
Sądzę, że prokuratura z Tarnowa nieźle sobie nabiaj akta, jak drukuje kolejne artykuły oczeranijące wszystko i wszystkich na tym portaliku. Jak sobie napchają akta to będą dzidzia i poświat mieli porcięta pełne stolca. Ale będzie smród. Ojojojjj... Fetor!!!
proktol
Szczególnie tarnowską prokuraturę zainteresowały zapewne liczne sugestie o jej złej pracy czy też stronniczości. To wszystko to bardzo wybuchowa mieszanka, co może komuś urwać łapę...
do protokol
Masz rację z tą łapą - jak się ją pcha nie tam co nie trzeba to może urwać łapę albo chociaż palucha. Święte słowa.
a ja wam mówię!
nosił poświrek razy kilka, wynieśli i poświrka... a tam w czarnej d...e nikt mu już rąki nie poda, będzie piszczał ćwir, ćwir: ja nie chciałem, ja przepraszam, ja wszystko wycofam, sprostuję... ale będzie już za późno dla poświrka!!!
Wasyl
Mirku, Mirku, a zadałeś sobie pytanie? Co jeśli ci, których opluwasz są niewinni i sprawiedliwi? Co jeśli samolubnie atakujesz i jawisz się dla świata złym człowiekiem? Co się stanie jak nie będziesz mógł sobie popatrzeć w oczy? Pamiętaj: ŚCIEŻKA SPRAWIEDLIWYCH WIEDZIE PRZEZ NIEPRAWOŚĆ SAMOLUBNYCH I TYRANIĘ ZŁYCH LUDZI. BŁOGOSŁAWIONY TEN, CO W IMIĘ MIŁOSIERDZIA I DOBREJ WOLI PROWADZI SŁABYCH DOLINĄ CIEMNOŚCI, BO ON JEST STRÓŻEM BRATA SWEGO I ZNALAZCĄ ZAGUBIONYCH DZIECI. A jeśli Ty okażesz się tyranem? Księga Ezechiela rozdz.25, wers 17
Sierżant
Na mój nos Dzidzia i Poświatowski przejeb...li sobie tą sprawą, tj. nie sprawdzili tematu i napisali paszkwila. Mówiono mi, że nie spotkali się z ani jednym bohaterem tego artykułu. To skandaliczny i fundamentalny błąd dziennikarski jeżeli to prawda. Teraz nimi zajmie się prokuratura i zmieli ich na papkę. Jak znam życie to Dzidzia rzuci Poświatowskiego na pożarcie Babuśce...
proktorur
Chyba jednak Poświatowski i Dzidzia mają duży problem. Precyzja informacji w artykule jednoznacznie wskazuje, że nie pochodzą one z prowadzonego śledztwa. Działający zgodnie z prawem prokurator nigdy nie podałby tak dokładnych danych. To absurd. Te informacje wyglądają mi jakby pozyskane od znajomego osoby, która złorzyła doniesienie. Tak czy tak, Poświatowski i Dzidzia popełnili DUŻY błąd. Możemy się już z nimi żegać bo ich przez kilka lat nie zobaczymy...

(na komentarz innego użytkownika o nicku Jurysta, komentarz stwierdzający m.in. że „nawet jeśli dane pochodzą częściowo ze śledztwa dziennikarskiego ale są na każde stwierdzenie w artykule papiery to nikt się za bardzo nie ma czego bać”, proktorur stwierdza:
proktorur
Jurysta mylisz się. Ma się kto bać tu i teraz.
proktorur
Chyba jednak Poświatowski i Dzidzia mają duży problem. Precyzja informacji w artykule jednoznacznie wskazuje, że nie pochodzą one z prowadzonego śledztwa. Działający zgodnie z prawem prokurator nigdy nie podałby tak dokładnych danych. To absurd. Te informacje wyglądają mi jakby pozyskane od znajomego osoby, która złożyła doniesienie. Tak czy tak, Poświatowski i Dzidzia popełnili DUŻY błąd. Możemy się już z nimi żegnać bo ich przez kilka lat nie zobaczymy…
teresa
kocham Cię Mirek, jesteś cudowny, a Wicher z MPK to fragment komentarza usunięty co nie odpowiedział na moje zaloty!!!
mechaes
Wiatr to Fragment komentarza usunięty nie prezes!
Finezja
Gdybym był Dzidziął to bym wkrótce sidzioł...
Finezja
Wiatr, Grela, Babuśka to sępy - nie patrzą na dobro ludzi pracy!
wifon
pierdu pierdu
pytajnik
czym różni się świnia do radia maryja? NICZYM - świania ma ryja i radio ma ryja!
Sysu
Wiatrkowi i Greli za ich wyzysk ludzi pracy mówimy NIE!!!!
Kirkor
Jeżeli będę miał okazję dać Wiatrowi w pysk to będę szczęśliwym człowiekiem!!!
poinformowany
BB wykręci się z tej sprawy, a Poświatowski się nie wykręci - facet będzie miał bardzo duże nieprzyjemności prawne. Z tego co wiem o BB to lepiej z nim nie zadzierać. Poświatowski jest jak saper co próbował rozbroić dużą bombę, która go przerosła... tyk tyk tyk i buuuuuuuuummmmmm!!!
Krzysztof Pudełeczko
Wiatr wczoraj był w toalecie w jednej z tarnowskich restauracji i nie umył rąk po sikaniu. Ale podły człowiek!
arcyskandal nad skandale
Największym skandalem nepotyzmu w III RP było "zatrudnienie" braci bliźniaków na stanowisku premiera i prezydenta w postaci Kaczorów. O ile naród pomylił się i wybrał Lecha, to premierem nie należało robić braciszka. Fakt zatrudnienia znajomego fachowca przez Babuśkę jest przy tym megabetką.
Magda Pyta
Moim zdaniem w zatrudnieniu fachowców, któych się zna nie ma nic złego i dziwnego. We wszystkich firmach tak się często robi. Przecież lepiej współpracować z osobą sprawdzoną niż kupować kota w worku!


I wreszcie trzeci adres IP, na wstępie niniejszego artykułu wymieniony jako Radio Bezryja. Pod różnymi nickami z tego samego adresu pochodzą następujące wpisy :

czwartkowy poranek
Po kilku dniach jak sobie obiecał napisał artykuł................

Wpis w odpowiedzi na komentarz KC: „Ja słyszałem że ( BB - przyp. red) jest dobrym kumplem Josepha Ratzingera, podobno nie jeden wałek razem zrobili...”:
do KC
mm to pewnie przez niego te kondomy....... ponoć teraz pracują nad zniesieniem celibatu hehe
pisuarium
piswiatowski przeciez plujac dalej na PO nabijasz jej pkty. czy ty czlowieku nic nie rozumiesz? ludzie wiedza jaka masz "renome" a jadac na PO zapewniasz im kolejna wygrana za rok
lpr=pis= the end
16 województw - pisiory w opozycji. Miasto Tarnów - pisiory w opozycji . Powiat tarnowski - wraca ku pełnej wściekłości Rojka i Malcowek pan Kras :)))))))). pis rządzić może na wiochach i w radach parafialnych. Linia podziału Polski przesunięta na wschód. Pisiory będa musiały się ewakuować na Belarus lub Ukraine ;pppppppppppppppppppppp
nadredaktore
Mirku , Mirosławie , senatorze .................. ale co to jest ku.... świerzob?
Radio Bezryja
A gdzie jest Jan Guty? Przed wyborami to codziennie po kilka kopiwklejek a teraz nagle cisza. A tak sie zapierał że jego aktywność na forum nie jest związana z wyborami. Oj prawi i sprawiedliwi oj oj .
Radio Bezryja
No ale kopiwklejek mi brakuje!!! Zastanawiałem się czy po 21 listopada dalej będe czytał kopiwklejki o liście zamkniętym czy tam otwartym juz nie pamietam :pppppp a tu masz babo placek kampania sie skończyła to po co sie za frajer reklamować na forum. Pisze z ciekawością bo stali urzytkownicy forum mogli sie czasem nawet 10 dziennie wklejek doliczyć przed 21 a teraz bida. A w artukule jest malutki ale wątek pana Gutegoi więc..........

I nieoczekiwanie dla odmiany:
Radio Bezryja
Adam Mi mi mi mi michnik był jest i bedzie postrachem dla niegrzecznych dzieci. Dla mnie facet swoją nieprzejednaną obroną brata przyrodniego Stefana ( na marginesie strasznej świni antypolskiej ) jest zerem. W prlu jednak kilka lat siedział , wyje... go ze studiów i było by na zero jego złe i dobre strony , gdyby nie artykuł o człowieku honoru jednym generale ( też świni ) . Czy należy mu sie order Orła Białego? Za całokształt nie. Bronek poprawia nastroje swoim ziomom , gdy ordery śp. Lechu dawał tylko swoim ziomom ( aczkolwiek poza lekkim oszołomstwem panu Gwiaździe ciężko jakąć antypolską akcje wyciągnąć ) . Nie trawie 1pierwszego jąkacza III RP ale trzeba suk....synowi przyznać że inteligentny jest. Ale ja osobiście suma sumarum orderu bym mu nie dawał. A nienawiść coż.... taka prawda że wszyscy nia zioniemy od arabusów przez icków do nas katoli. Potępiłbym brata za skazanie na smierć kilkunastu oficerów AK? hmm.......Jedno jest pewne nie broniłbym dziada publicznie. Żyjemy w dziwnym państwie , bo przecież w USA dajmy taki działacz komunistyczny jest gorszy niz arabski terrorysta. Tam osoba która odważyłaby sie wysłać własne wojsko na swoich obywateli bezdyskusyjnie uznana byłaby za gnide i 95% obywateli amerykańskich chetnie by go osobiście rozstrzelalo. W Polsce generał WRONa ma sie dobrze, 50% społeczeństwa uważa go za bohatera a sam Prezydent ( opozycjonista z prlu) zaprasza go jako sic!!! eksperta na posiedzenie RBNu. Zyjąc w takim państwie można oci...eć .


W chwili redagowania niniejszego tekstu, zaczęły pojawiać się kolejne komentarze – dwa z nich wstawione zostały z tego samego IP, z którego wpisów było najwięcej (infus), zaś opatrzono je nickami „prezydent Gabonu do Jan Guty” i „Jan Guly”- ten ostatni nick, wyraźnie „pijący” do Jana Gutego i łatwy do pomylenia z jego wpisami, pojawiał się zresztą w wiadomościach dotyczących MPK i w kontekscie „wyborczym”. Trzeci komentarz pochodzi od ... Radia Bezryja. Przytaczamy tę wielce wymowną rozmowę:
Prezydent Gabonu do Jan Guty
cziego chciesz chłopie końkretnie?
Jan Guly
Kopnąć w d...e Wiatra i jestem hepi!
radio Bezryja
panie Janie przemoc to nie rozwiazanie


I tyle. Być może jeszcze jakieś wpisy przeoczyliśmy, cały czas ich przybywa. Wpisy te, zarówno pod tą, jak i pod innymi informacjami – dotyczącymi MPK i HSG – bynajmniej nas nie irytują, a nawet wprost przeciwnie; uważamy, że z racji tego, iż jesteśmy autorami tekstów, a możliwość komentowania, do której podchodzimy dość liberalnie – oddana jest inTARnautom i każdy odpowiada za swoje słowo – podlegamy, w zakresie krytyki, nieco mniejszej ochronie niż wszystkie inne komentowane osoby. Co nie znaczy, że nie będziemy reagowali w przypadkach ewidentnego przekroczenia granic...
Wszystkie te komentarze, szczególnie biorąc pod uwagę ich tematyczny kontekst, chyba dość dobrze obrazują pewne zjawisko, wyraźnie już związane z ciekawymi skądinad z psychologicznego punktu widzenia aktami żenującej desperacji osób, które znalazły się w czymś w rodzaju matni. Jeśli to będzie eskalować, to oczywiście może okazać się niebezpieczne. Tymczasem dokonujące zacytowanych wpisów osoby czy osoba - same sobie wystawiają świadectwo. Nas upewniają jedynie w tym, że – wiemy, zabrzmi to nieskromnie – swoją dziennikarską robotę wykonujemy jak należy.

Bardzo ciekawi jesteśmy, czy sytuacja z komentarzami pochodzącymi z adresów ip "infusa i "Radia BezRyja" powtórzy się również po publikacji kolejnej, jeszcze bardziej bulwersującej części materiału, zapowiadającego się – w świetle informacji pozyskanych przez nas wcześniej i już po publikacji pierwszego tekstu - na dłuższy i wielowątkowy cykl, którym zainteresowani będą zapewne mieszkańcy nie tylko naszego regionu ...

MP, PD
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, September 23, 2023 08:03:52
IP     : 44.197.111.121
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html