To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   O dwudziestoleciu samorządu, w tym minionej kadencji oraz zawodzie, jakiego doznał od kolegów z PiS, rozmawiamy z odchodzącym starostą tarnowskim Mieczysławem Krasem    -   20/11/2010
Kadencja, która się nie powtórzy
Kilka dni temu, w szczycie kampanii wyborczej, gdy wszyscy pozostali samorządowcy usilnie zabiegali o reelekcje, bez większego problemu godzinę czasu znalazł dla mnie na rozmowę podsumowującą kadencję, starosta Mieczysław Kras. Przypomnijmy - jak wielokrotnie relacjonował to w lokalnych mediach starosta i inni usunięci z powiatowych list PIS politycy lokalni - możliwości ubiegania się o mandaty zostali oni pozbawieni w wyniku intrygi podjętej przez część partyjnych kolegów w ostatnim dniu rejestracji list.

Ogloszenie

Starosta już bez ogródek mówił o trwającym od 4 lat podskórnym konflikcie z częścią władz lokalnych PiS, a także o dalszych planach, w których nie ma miejsca na współpracę "z tymi, którzy go oszukali " w ramach partii, do której starosta dotąd należał.
Mieczysław Kras uważa, że sytuacja, która spotkała jego i jego przyjaciół jest częścią większego kryzysu, w jakim znalazł się PIS.
Przypomnijmy, w grupie założycieli stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza", w której znalazły się usunięte z PIS posłanki Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak, do których dołączyli następnie m.in. Paweł Poncyljusz, Michał Kamiński i Adam Bielan, są także poseł i europoseł z naszego okręgu - Jacek Pilch i Paweł Kowal. O wymienionych politykach i budowanym przez nich ruchu, Mieczysław Kras wypowiada się z sympatią i aprobatą.
Posłuchaj rozmowy ze starostą Mieczysławem Krasem [ok. 49 minut] :Główne wątki mojej rozmowy ze starostą dotyczyły minionej kadencji samorządu i próby jej umieszczenia oraz oceny w kontekście historii całego dwudziestolecia odrodzonego samorządu. W rozmowie Starosta przyznaje m.in., że szpital w Tuchowie został sprywatyzowany (po prostu, bez szukania zastępczych określeń) i ocenia to jakie jeden z większych sukcesów tej kadencji. Rozmawiam z nim także o powiatowym boomie inwestycyjnym, głównie dotyczącym infrastruktury drogowej, ale nie tylko. Starosta obawia się, że koniunktura finansowa, z jakiej korzystał samorząd przez minione 4 lata jest nie powtórzenia w dającej się przewidzieć przyszłości. Pytałem też starostę, jak udaje się nie tylko utrzymywać, ale i rozwijać Centrum Paderewskiego, mimo, że powiat nie ma kompetencji w zakresie zarządzania jednostkami kultury. Rozmawiamy również o postulatach Starosty, który niedawno publicznie zastanawiał się nad sensem wydzielania Tarnowa (powiatu grodzkiego) ze struktury powiatu. Jego zdaniem to - istniejące obecnie - rozwiązanie w wielu miejscach jest nieracjonalne. Nie mogliśmy w końcu nie porozmawiać ze starostą na temat skutków tegorocznej powodzi i stanu działań w powiecie, związanych z ich usuwaniem. Konsekwencje kataklizmu samorząd powiatowy i mieszkańcy powiatu odczuwać mają jeszcze długie lata.

Ze starostą Mieczysławem Krasem rozmawiał Piotr Dziża.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, April 14, 2024 13:18:49
IP     : 3.233.242.67
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html