To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Druga część rozmowy podsumowującej prezydenturę Ryszarda Ścigały: styl rządzenia    -   19/11/2010
Prezydent przed metą ... (2)
Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała znalazł nareszcie, mimo tygodnia przedwyborczego, czas na dokończenie rozpoczętej początkiem listopada rozmowy, w której podjąłem próbę podsumowania jego kadencji. W pierwszej części rozmowy poruszaliśmy tematy gospodarcze, mówiliśmy m.in. o bezrobociu, inwestycjach, wyróżnieniach miasta przy jednocześnie słabych pozycjach Tarnowa w wielu rankingach a także o rosnącym miejskim zadłużeniu. Tym razem rozmowa dotyczyła stylu prezydentury i ujawnionych na jej wizerunku rysach. 2 listopada udało się poświęcić temu tematowi tylko kilka minut rozmowy, w minioną środę w restauracji "Aida" wywiad został dokończony.

Ogloszenie

Nie zabrakło pytań o rolę polityki, również partyjnej, w sprawowaniu przez Ryszarda Ścigałę urzędu. Pytałem m.in. o jego opinię na temat podnoszonych przez nas w cyklu artykułów nieprawidłowości w MPK i o podjęte przez niego w tym zakresie działania; pytałem też o to, dlaczego prezydent "idzie w zaparte" w sprawie Krzysztofa Horbacewicza, który wygrał z magistratem wszystkie dosłownie sprawy sądowe w sprawie oskarżenia go o plagiat, co było pretekstem nielegalnego unieważnienia konkursu na dyrektora I LO (rozstrzygnięcia konkursu, w którym K.Horbacewicz wygrał są oficjalnie ważne). Wróciłem też do sprawy skweru w Mościcach, któremu prezydent - również siłowo i nielegalnie - starał się nadać imię kontrowersyjnego polityka komunistycznego i legendarnego dyrektora "Azotów" Stanisław Opałki. Rozmawialiśmy też o braku konsultacji społecznych w ważnych dla mieszkańców miasta sprawach i polityce promocyjnej miasta, prowadzonej w trakcie tej prezydentury z rozmachem. Pytałem prezydenta m.in. o to, dlaczego przez cztery lata nie doczekaliśmy się obiecanej przez niego strategii promocyjnej Tarnowa w formie dokumentu, który Rada Miasta mogłaby przyjąć jako zobowiązanie do kontynuacji jasno określonych zadań przez następców.
Posłuchaj fragmentu tej części rozmowy o stylu prezydentury, którą udało się zainicjować początkiem listopada, ale nie udało dokończyć [8 minut 40 sek.] :Posłuchaj rozmowy kończącej podjętą przeze mnie próbę podsumowania prezydentury Ryszarda Ścigały [39 minut 40 sek.] :Z prezydentem Ryszardem Ścigałą rozmawiał Piotr Dziża.
Sporej części rozmowy przysłuchiwała się rzecznik prezydenta, Dorota Kunc-Pławecka (jej głos słychać też w ostatnim nagraniu).

Na zdjęciu fragment uroczystości oficjalnego objęcia urzędu Prezydenta Miasta Tarnowa przez Ryszarda Ścigałę w tarnowskim Ratuszu, 4 grudnia 2006 r.
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, April 14, 2024 14:58:07
IP     : 3.233.242.67
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html