Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Prokuratura nie dopatruje się znamion przestępstwa, Wojewoda uchyla zarządzenie Prezydenta aktualizacja   -   28/8/2009
Wojewoda: skwer Opałki nielegalny
Wojewoda Małopolski uchylił lipcowe zarządzenie Prezydenta Miasta Tarnowa w sprawie nadania imienia Stanisława Opałki skwerowi przed Mościckim Centrum Kultury. Przypomnijmy, kilka tygodni temu Ryszard Ścigała nazwał tak to miejsce, argumentując, że nie jest ono zamieszkane i dlatego decyzja o nazwaniu skweru nie musi podlegać decyzji radnych. Jednak zdaniem prawników Urzędu Wojewódzkiego, również przy nazywaniu skwerów prezydent miasta nie ma prawa wyręczać Rady Miasta. Tą samą sprawą, ale w innym kontekście, zajmowała się także Prokuratura w Bochni. Kilka dni temu odmówiła ona wszczęcia postępowania w sprawie skweru, uznając, że imię byłego członka Biura Politycznego PZPR nie jest propagowaniem totalitaryzmu, jak zawiadomiło prokuratorów 8 osób, które poczuły się dotknięte decyzją Ryszarda Ścigały.

Ogloszenie
>

Prokurator z Bochni wyjaśnił, że nazwanie skweru imieniem S.Opałki nie nosi znamion znieważania narodu i nie narusza Konstytucji RP.

Fakt, że skwer nie jest zamieszkany i znajduje się w zasobach komunalnych nie daje uprawnień prezydentowi do nadawania imion patronów miejscom publicznym - uznały z kolei służby prawne Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, stwierdzając nieważność zarządzenia prezydenta Ścigały. Przypomnijmy, prezydent powołał się w zarządzeniu na art. 30 ust. 2 pkt 3 Ustawy o samorządzie gminnym, który daje mu prawo ,,gospodarowania mieniem komunalnym". - Zarówno miejsce, jak i decyzja o jego nazwaniu, pozostają publicznymi i dlatego ta ostatnia leży w kompetencjach Rady Miasta - relacjonowała nam w czwartek popołudniu powody wojewódzkiej decyzji Joanna Sieradzka z Biura Prasowego Wojewody.

Magistrat oficjalnie ustosunkuje się do tej informacji w piątek - dowiedzieliśmy się od rzeczniczki prezydenta Doroty Kunc- Pławeckiej, gdy poprosiliśmy o komentarz, w tym odpowiedź na pytanie, czy Prezydent będzie się odwoływał od decyzji Wojewody do sądu administracyjnego.
W piątek rano sekretarz miasta Aleksandra Mizera poinformowała nas o tym, że prezydent nie będzie zaskarżał decyzji Wojewody. Jej treść i zawarta w niej ekspertyza prawna, odmienna od tej, którą przedstawili prezydenccy prawnicy będzie mieć swój wpływ na kształt i zakres zaplanowanej reorganizacji w Biurze Prawnym Urzędu Miasta. Niestety, pani sekretarz nie umiała odpowiedzieć nam na pytanie, czy prezydent będzie chciał teraz poddać wniosek o nadanie imienia S.Opałki skwerowi w Mościcach pod głosowanie radnych.
Konferencję prasową w sprawie decyzji Wojewody zwołał na dziś także klub radnych PiS.
Zapis dźwiękowy wypowiedzi sekretarz miasta w tej sprawie a także stanowisko radnych PiS będzie można znaleźć w naszym portalu jeszcze dziś.

***

Zarządzenie prezydenta wywołało w Tarnowie istną burzę, powodując w trakcie wakacji lawinę oświadczeń, zarówno ze strony krytyków tej decyzji, jak i jej inspiratorów.
Zaprotestowały środowiska kombatantów organizacji niepodłegłościowych, politycy PiS, przedstawiciele "Solidarności" (zarządu regionu, a także związkowcy "S" z Zakładów Azotowych). Według tych ostatnich decyzja prezydenta "obraża tysiące uczciwych tarnowian i jest policzkiem wymierzonym mieszkańcom miasta, środowiskom kombatanckim i niepodległościowym oraz ,,Solidarności.” Jest to tym bardziej bolesne, że nastąpiło to w roku 20 rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu. Gloryfikowanie byłego sekretarza Komitetu Centralnego PZPR – członka Biura Politycznego współodpowiedzialnego za prześladowanie, internowanie i więzienie w stanie wojennym tysięcy działaczy Solidarności w tym wielu tarnowian jest aktem haniebnym nie mającym żadnego rzeczowego uzasadnienia." Działacze "S" wypominali Ścigale niekonsekwencję i cynizm, przypominając, że zaledwie kilka dni przed podjęciem ich zdaniem haniebnej decyzji odznaczał i honorował działaczy, którzy walczyli z systemem uosabianym w Tarnowie przez Opałkę.
Upiory przeszłości się budzą. Ale nie ma się co dziwić. Tej haniebnej inicjatywie przewodzi Tarnowska Inicjatywa Samorządowa, kierowana przez byłego sekretarza partii w Zakładach Azotowych Franciszka Bernata, a obecnie członka Zarządu z wyboru pracowników co jest znamienne dla Zakładów Azotowych. Znamienne jest również to, że ten haniebny wniosek złożył młody radny, wierny uczeń Marksa, Engelsa i Lenina – towarzysz Jakub Kwaśny. Tłumaczenia prezydenta Ścigały, że przy podejmowaniu decyzji kierował się on względami ludzkimi nie wytrzymują krytyki. Zapytanie kilku osób o opinię w tej sprawie, z których nie wszyscy odpowiedzieli pozytywnie jest po prostu śmieszne. Jest kpiną ze społeczeństwa i przejawem szczególnej hipokryzji. Jak można z jednej strony publicznie manifestować wartości chrześcijańskie i patriotyczne, a z drugiej strony ,,stawiać pomniki” ludziom, którzy byli wiernymi sługami znienawidzonego przez Polaków systemu komunistycznego. Powoływanie się również na stanowisko Komisji ds. Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych, która przed siedmioma laty przyjęła wniosek do banku nazw jest sprytnym wybiegiem. Komisja ta bowiem była zdominowana przez radnych lewicowych, spadkobierców dawnego systemu- pisał Andrzej Sikora, przewodniczący zakładowej "Solidarności na ZAT.
"Panie Prezydencie, z każdej decyzji, tym bardziej złej, można się wycofać" - takim apelem kończyli swe oświadczenie - podpisane przez Romualda Jewułę - działacze tarnowskiej "Solidarności".

Oświadczenie, mające być odpowiedzią na powtarzające się zarzuty, wydał też sam Prezydent, informując, m.in. że "ze względu na fakt, iż propozycja ta może budzić mieszane uczucia wśród części środowisk, imię Stanisława Opałki otrzyma, nie ulica czy plac, a skwer położony naprzeciwko stadionu sportowego w Mościcach". Jednocześnie prezydent oświadczał, że nie zamierza się wycofywać z podjętej decyzji.
Wzięli ją też w obronę tarnowscy członkowie FMS (jednym z nich jest inicjator nazwania skweru imieniem Opałki - radny Jakub Kwaśny). Nic zatem dziwnego, że młodzi socjaldemokraci wyrazili "zdecydowane poparcie" dla prezydenckiego zarządzenia.
Zaznaczamy, że wszelkie próby dyskredytacji osoby Stanisława Opałki traktujemy jako niegodziwość oraz jawny brak sprawiedliwości. Pamiętajmy, iż należy kierować się zasadą – „po owocach go poznacie”, a w przypadku dyrektora Opałki przedmiotowe „owoce” są, aż nadto widoczne. Apelujemy, aby ta wielka postać była oceniana za swoje nieprzebrane zasługi oraz dokonania, a nie przez pryzmat przynależności partyjnej. - czytaliśmy w oświadczeniu FMS.
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 24)Dodaj komentarz
(28-08-2009) kolo :
Przecież to było wiadomo od początku! i tak jak pisałem wcześniej. Po co? ci to było? wiadomo było, że wojewoda uchyli, kupe szumu. czasami nie rozumiem Scigały choc generalnie mu mocno kibicuje. Ale tu chyba wyszedł kompletny brak przygotowania czysto politycznego. Korzyści z nazwania skweru żadne, kłopotów i prtestów całe mnóstwo. ktoś nie zrobił analizy SWOT!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) heh :
Analizy SWOT? Przecież \"urzędnicy\", którymi otacza się R.Ś. nie wiedzą pewnie co to jest.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) wijak :
Bardzo się cieszę z decyzji Wojewody ale jeśli Ścigała teraz odpuści i nie odwoła się, to pokaże, że nie ma jaj. Ośmieszy się, pokazując, że jego argumenty były tylko pozorne, adresowane do sentymentów części tarnowian i nie były warte funta kłaków. Uważam, że tak też było w istocie, ale brak obrony decyzji to będzie kompletna kapitulacja. W Radzie Ścigała z Opałką nie ma żadnych szans. Zupełnie go nie rozumiem, bo do tej pory starał się działać racjonalnie. Nie wszystko mi się podoba, ale talentów taktycznych trudno mu było odmówić. Rykoszetem sprawa uderzy w Jakuba Kwaśnego, którego teraz już zupełnie nikt nie będzie traktował poważnie. A tylu ostrzegało ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) pytajnik :
po co w takim razie wdepnął w takie G*** ? Zagadka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) Jakub Kwaśny www.jakubkwasny.pl :
Niestety, opinia prawna prawników Wojewody Małopolskiego, była inna od tej wydanej przez biuro prawne tarnowskiego magistratu! Dura lex sed lex, jeżeli tak postanowiono, pozostaje ponownie walczyć o poparcie tym razem nie tylko u Prezydenta ale w całej Radzie Miejskiej. Dziwie się trochę portalowi, że cytują Pana Sikorę z Zakładów Azotowych, który w historii Zakładów zapisał się bardzo negatywnie, jego frustracja względem Stanisława Opałki jest tym większa, że ma wobec niego dług wdzięczności. Niestety mali ludzie, aby pozbyć się tego poczucia, najczęściej zamiast zachować się obiektywnie i bezstronnie, wypierają to z siebie. Powód może być jeszcze jeden, Pan S. najwidoczniej ma kompleksy względem człowieka, za którego przyczyną zarówno Zakłady Azotowe, Mościce jak i cały Tarnów się rozwinęły! Program Tarnów II zainicjowany przez Stanisława Opałko, to program, który był istotnym czynnikiem miastotwórczym, rozwój jaki w jego czasach nastąpił można porównać tylko z wielkimi nazwiskami z historii Tarnowa. Ale dla wielu to jest nic! To jest i tak "aparatczyk". Na szczęście prokuratura dała zielone światło, by w przyszłości to Rada Miejska, bez obawy o pociągnięcie do odpowiedzialności nazwała skwer imieniem Stanisława Opałki! Nie ma w tym bowiem nic złego, że doceniamy człowieka zasłużonego, nie propagujemy totalitaryzmu, jak próbowali zarzucić nam oponenci, nie gloryfikujemy sekretarza PZPR, a człowieka, któremu Tarnów wiele zawdzięcza! Kropka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) realista :
Jak to po co mu to było ? Chodzi o szum medialny i tyle. Jest ? Pisza ? Mowia ? Ano. Czyli plan wykonany w 100 %

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) do Jakuba :
jasne, lepiej, żeby cytowali tak zasłużoną dla miasta jednostkę jak Jakub Kwaśny, który przecież wie co mówi i kogo broni z autopsji albo z rozlicznych opracowań historycznych na temat Opałki. Ty nadal nie rozumiesz, że się z prezydentem ośmieszyliście ? Politykierstwem i sentymentem do komuny zalatuje na kilometr

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) wykrzyknik :
Sikora jaki jest taki jest ale ma dziesięć razy większe prawo oceniać Opałkę i pomysł nazwania jego imienia skwerowi niż pan radny Kwaśny !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) ZA :
I tutaj Sikora ma racje !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) sasasa :
Na zasadzie zaproponowanej przez Kwaśnego należy postawic pomniki wszystkim sekretarzom PZPR i niej samej. Bo za czasów PRL zbudowano miasta, mosty, stadiony i szkoły. Fabryki i właściwie całą Polskę. Co ma piernik do wiatraka? Prezydent Ścigała nie oddał hołdu budowniczemu Mościc. lecz swoim kolegom z PZPR. Czy gdyby nie było czasów powojennej komuny ciągnących się formalnie do 89 roku, a nieformalnie do dzisija, to byśmy mieszkali w szałasach? Bzdura i jeszcze raz bzdura. Żadnej łaski Opałko nie zrobił. Ludzie tyrali na Azotach i to z wypracowanych pieniędzy były budowane bloki i inne miejsca. Czy był Opałko, czy nie, nic by nie poszło inaczej. Panie Kwaśny. Niech pan już skończy uprawiać pustą lingwistykę na cześć gloryfikowania byłego systemu i jego aparatczyków. Przecież sld odcina się od przeszłości i PZPR, więc skąd ta przewrotność?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) Panie Kwaśny :
Pora skończyć z gloryfikacją oraz obrażaniem ludzi z azotów >Pan jest chyba tochę za mlody by wypowiadac się o nich , nie pracował Pan z nimi , nie zna Pan motywów jakimi kierowali sie zarówno Pan Opałko jak i Pan Sikora . Niech Pan nie zachowuje się jak wyrocznia - troszkę pokory by się Panu przydało >

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) luby :
Jeszcze jedno. Wszyscy zastanawiajają się nad warstwą powierzchowną tego problemy ze skwerem Przecież od jakiegoś czasu trwa podnoszenie do różnych godności apologetów tamtego systemu i na zasadzie kostek domina jedno pada na drugie. Ścigała nadając patrona skweru Opałce dał jednocześnie solidne wzmocnienie byłej nomenklaturze i chyba o to głównie chodzi, prawda? Moim zdaniem jest to część zaplanowanej akcji na rzecz konspiracyjnej PZPR. Za kilka dni wyjdzie nakładem UM książeczka napisana przez byłego komucha, PRL - owskiego dziennikarza, tuby tamtego systemu Ryszarda Lisa. Książeczka napisana koszmarnym stylem, w anturażu wypracowania gimnazjalnego. Tenże cwaniak Lis wydaje tę grafomanię za wstawiennictwem Ścigały i za NASZE pieniądze. Powolutku plan zapoczątkowany przez prezydenta Tarnowa nabiera rumieńców. Teraz tylko czekać, ze inny aparatczyk Szych zostanie rzecznikiem prasowym Ścigały. Ludzie, nie dajcie się wmanewrować w taki obrazek Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) casa :
INICJATYWA OBYWATELSKA "POMÓŻMY UZUPEŁNIĆ RYSZARDOWI ŚCIGALE ŻYCIORYS". W życiorysie naszego prezydenta brakuje kilku lat. Jest to okres pomiędzy 1981 - 1990. Czy ktoś wie co należałoby wpisać na stronie oficjalnej UM Tarnowa o R. Ścigale? Proponuję wpisywać co zostało zapamiętane z życia tego pana. Dla podglądu problemu cytuję fragment tego niepełnego życiorysu ------ "Od 1981 roku związany zawodowo z Zakładami Azotowymi w Tarnowie Mościcach S.A./?????????????? brakujące lata/ W latach 1991- 2001 jako Główny Specjalista d/s Ochrony Środowiska"... itd, zasługi i w ogóle prima sort.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) bezstronny :
Zwarzajac na wzgledy prawne, decyzja wojewody jest oczywiscie sluszna. Zgodnie z ustawa, to Rada Miejska zatwierdza nazwy ulic, skwerow itd. Intepretacja Prezydenta Tarnowa (mysle o wyrazeniu wzietego z ustawy o saqm.gminnym "Prezydent gospodaruje mieniem komunalnym")), domyslam sie, ze byla celowo nadintepretowana (zreszta gdyby czul sie pewny, to poddal by taki wniosek pod glosowanie na Sesji RM ?). Mozna sie w tej sprawie doszukiwac drugiego dna. Ja osobiscie nadal uwazam, ze niemoralnym jest powracanie w jakikolwiek sposob do poprzedniego systemu, nawet przez nadawanie nazw skwerom imionami zasluzonych dzialaczy lokalnych, ktorzy zasiadali w glownym kierownicctwie PZPR. Nie twierdze, ze PRL to samo zlo, lecz stosunek Polakow do tego okresu jest czytelny i powszechnie znany. Zatem Prezydenta i jego ludzi od PR czeka naprawde ciezki okres wielu zawilych rozwazan w tej kwestii. Chyba ta gra nie byla warta zamieszania ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) Ony :
Okazuje się, że mają trochę oleju przy Mickiewicza 2. Sprytnie rozegrane. Wojewoda unieważnił, nie ma o co boksować w prokuraturze. Ale jeśli rada będzie chciała to niech się wypowie. Wilk syty i Opałko cały ;-]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) do casa :
białe plamy w życiorysie to nic nowego. Generał Jedynak też tak miał. O ile pamiętam biała plama dotyczyła okresu gdy akurat był oficerem od spraw politycznych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) kolo :
rzeczywiście super spryt:) burza medialna plus gromy na głowę Prezydenta:) rewelka!Ten kto mu to doradził powinien stracić pracę!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) gangsta paradise nad heaven of dreams of life of h :
Po co w ogóle ten pomysł? Przecież to kontrowersyjna postać, czy aż tak warto robić sobie kłopoty tylko po to by gloryfikować kogoś z przeszłości? Ani nie był żołnierzem wrześniowym, ani nie zginął za kraj? Czy na pewno warto?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) ooo :
Popieram wykrzyknika

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2009) DSKBHŚ :
Kwaśny pisze: \"Program Tarnów II zainicjowany przez Stanisława Opałko\"... to jak w końcu jest temu komuchowi, Opałka czy Opałko?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2009) IUNIUGNEX :
Małopolsce gratulujemy Wojewody, który chyba już dawno nie miał okazji wykazać się czymś konkretnym i postanowił zaistnieć w mediach podejmując idiotyczną decyzję o stwierdzeniu nieważności zarządzenia wydanego przez Prezydenta Miasta Tarnowa. Tak się nieszczęśliwie składa, że już chyba nikt nie potrafi spojrzeć na całą sprawę obiektywnym okiem. Szkoda. Trzeba przyznać, że to dzięki działalności Stanisława Opałki Mościce spotkał niespotykany rozkwit. Wielu mieszkańców tej dzielnicy pamięta komu tez rozkwit zawdzięcza i wspomina Stanisława Opałkę nie jako partyjnego działacza a sprawnego gospodarza. Tym bardziej dziwię się decyzji podjętej przez Wojewodę, który z dala od całej sprawy podejmuje decyzję nie końca zdając sobie chyba sprawę dlaczego to robi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) aaa :
Frustracja tarnowskich prawicowców jest zrozumiała. Od 1990 r. kiedy rządzili w mieście nie potrafili nic załatwić. Opałko przez okres swojego panowania rozbudował ZAT S.A. i rozbudował miasto, które z zapyziałego Tarnówka stało się Tarnowem. Mało kto pamięta, że w docelowych planach tego podłego PRL ,Tarnów miał oprzeć się na Pogórskiej Woli, mieć 200 tys. mieszkańców i tramwaj. Oczywiście PZPR i PRL nie były cudowne, ale jednak były jakieś plany. W III RP Grad oddał ze nic województwo, miasto zamiast przekraczać liczbę 130 tys. mieszkańców ma ich 116 tys. i totalny zastój. Ten kompletny brak pomysłów na przyszłość w zestawieniu z osiągnięciami Opałki tak bardzo boli prawicę. Tylko spojrzeć z innej perspektywy wymaga wysiłku umysłowego, o który nie posądzam panów spod znaku PiS i PO. BTW lewica tarnowska też nie błyszczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2009) piekut :
skoro do oceny czasów minionych dochodzi, to przyjmijmy jakieś konkretne kryteria. Od upadku komuny mineło 20 lat. Ileż w tym czasie , w wolnej Polsce a konkretnie w wyzwolonym od czerwonych Tarnowie zbudowano - mieszkań komunalnych lub spóldzielnianych - przedszkoli - szkół - przychodni zdrowia - bibliotek - obiektów sportowych dla młodzieży itp itp Wybrałem tylko kilka i analogicznie warto by uzyskane dane skonfrontować z któryms dwudziestoleciem sprzed 89. Może dwudziestoleciem 1960 - 1980. Moze wcześniejszym? To porównanie bedzie odpowiedzią na opinie że i tak by się budowało a ustrój nie miał tu znaczenia. Piszę o obiektach dla wszystkich

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2009) wijak do piekuta :
drogi piekucie, przynajmniej pierwszą dekadę wolnej III RP zajęło nam wyprostowywanie skutków gospodarczej zapaści do jakiej doprowadziła komuna. W latach 80-tych w Tarnowie poza falklandzkimi ohydnymi i afunkcjonalnymi blokowiskami nie powstało nic znaczącego. Decyzje o inwestycjach zapadały w komunie szybciej ale dopiero po wbiciu pierwszej łopaty szukano na nie pieniędzy . Zarówno hala \"Jaskółka\", szpital wojewódzki , jak i i siedziba KW czyli obecny Urząd Wojewódzki budowane były tak z 3 do 5 razy wolniej niż się buduje dzisiaj (wszystkie te inwestycje zostały zresztą już zakończone i otwarte dość szybko po 1989 roku). W tym kontekście także ukończone inwestycje ostatnich lat o wiele bardziej mi imponują niż obiekty powstałe w soc-realu. Tym bardziej, e kosztowały realne, rynkowe pieniądze. Realnie możemy brać przy takim porównaniu pod uwagę jedynie 10 z 20 lat. Jak na taką ilość czasu wydarzyło się bardzo wiele: odnowienie Rynku, deptak przy Wałowej i wyremontowanie wszystkich dróg w centrum, bardzo ważna obwodnica, przebicie Słowackiego-Słoneczna, hala przy Krupniczej, basen kryty przy Piłsudskiego, kilkadziesiąt km ścieżek rowerowych i wiele drobniejszych inwestycji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947