To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  O ludobójstwie na Kresach sesja naukowa w 5 aktach z antraktami    -   12/11/2008
Zagłada przypomniana
To była niezwykła sesja naukowa. Wyjątkowy był nie tylko jej temat, prawie nieobecny w świadomości Polaków, ale też jej plastyczno- teatralny anturaż. Podczas tarnowskiej sesji "Zagłada. Ludobójstwo na polskich Kresach 1939-45" mówiono o największej w historii akcji eksterminacyjnej na polskiej ludności – zbrodni wciąż przemilczanej, której 150 tys. bestialsko pomordowanych ofiar ciągle nie doczekało się godnego upamiętnienia, choć ich oprawcom z OUN-UPA stawia się teraz na Ukrainie pomniki i nazywa ich „bohaterami”.
Jednym z organizatorów październikowej sesji była redakcja naszego portalu. Zapraszamy do przeczytania relacji i oglądania kolejnych części filmu zrealizowanego podczas "sesji naukowej w 5 aktach z antraktami". Materiały video zawierać będą m.in. wszystkie sześć referatów przygotowanych przez zaproszonych do udziału prelegentów: pani Ewy Siemaszko, dr Lucyny Kulińskiej, ks. prof. Józefa Mareckiego, Romualda Niedzielko, dr Pawła Juśki i ks. Tadeusza Isakowicza- Zaleskiego.

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 01:30:45
IP     : 3.238.112.198
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www1.atlas.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html